hlavička

Vinylové podlahy, co o nich možná nevíte

Vinylové podlahy videa jak se pokládají

nedelejnahled nedelejnahled nedelejnahled
vinylové schody vinyl Round Edge pokládka vinylu

Vinylové podlahy - vlhko jim nevadí

   

Proč zvolit vinylovou podlahu?
Vysoce odolné vůči opotřebení, ale ne nezničitelné

povrch proti opotřebení je chráněn kvalitní PU ochrannou vrstvou a při lehkém poškrábání se dá renovovat nášlapná vrstva. Šikovní podlaháři to umí a mají na to správné vybavení.
 

Vinylová podlaha do kuchyně vinylová podlaha do chodby lišty z vinylu

Elegantní design
nabízí rozsáhlou škálu dekoru imitujících dřevené podlahy,dlažby i kámen

Možné použít pro podlahové topení, odolnost vůči vlhkosti a vodě, snadná údržba.

detail suku na vinylové podlaze vinylová podlaha Designline zámková vinylová podlaha

Tak jsme si řekli několik výhod vinylových podlah

Musím upozornit na jednu ani ne nevýhodu, ale je to vlastnost tohoto materiálu, neboť je to plast a to je reakce na teplotu. To znamená vinylové podlahy, které jsou určené pro celoplošné lepení, není vhodné dávat do takových prostor, kde nejste schopni zaručit stabilní +/- teplotní podmínky. Tak asi bych ho určitě nedával na chatu nebo tam, kde se v zimě netopí a oproti létu tam jsou třeba i 20°C rozdíly.

Co se stane s vinylovou podlahou, když jí nalepíte

v 25°C a pak jí vystavíte teplotě 5°C ? 
S jistotou mohu říct, že se vytvoří hlavně na krátkých stranách spáry. Tyto spáry se mohou udělat i v domácnosti, když v zimním období, kdy venku je teplota pod nulou a necháte dlouho otevřené okno, tak se na vinylové podlaze také můžou vytvořit viditelné spáry, protože studený vzduch podlahu ochladil a vinyl se srazí. Po zavření okna, a když se podlaha zase ohřeje, spáry zmizí. Tento jev je přirozený, žádné vinylové podlahy nic neudrží, ani hřebíky. Prostě to pracuje. Ale při dobré volbě materiálu a značky vinylové podlahy se tyto spáry dají hodně eliminovat. Jsou tedy vinylové podlahy, které se vyrábí různou technologii, některé a těch je málo se vyrábí v Evropě a většina jich je ze země draka a ty tedy se srážejí mnohem více. Není vinyl jako vinyl a i když to vypadá stejně, nikdy tomu tak není. Vybrat dobrou vinylovou podlahu není úplně jednoduché a čert se v tom vyznej. Dneska už výrobci lepidel pracuji na tom, aby vymysleli takové lepidlo, které ten tak udrží. A vypadá to, že by se mohlo zadařit. Ono když i výrobci vinylu se zlepší tak to nebude na škodu. Prostě jsou to jednotlivé dílce, není to v celku, tak s nějakými spárkami prostě počítejte. Zatím….

vinylová podlaha Designline schody z vinylové podlahy Pokládka vinylové podlahy

Vinylových podlah je spousty druhů,

vzorů rozměrů, které se prodávají pod různými značky.  Několik takových značek si tu popíšeme. Zaměřím se na značky, které znám, nejsou s nimi potíže při pokládce, popřípadě pozdější reklamace, stát se může cokoliv a u těchto značek, které mají v ČR zastoupen,í se máte na koho obrátit, kdo to řeší.  Když se při pokládce s nimi dobře zachází a dodržují se podlahářské zásady, tak výsledek je velmi dobrý. Pokládka vinylových podlah není vůbec nic jednoduchého, i když to tak na první pohled vypadá. Chce to znát něco o materiálech, nářadí a správný technologický postup. Je tam i pár fíglů, které se z návodu určitě nikdo nedočte. Proto kdo to nikdy nedělal, ani se do toho nepouštějte sami a nechte to na odborníkovi. Ovšem víme, že není odborník jako odborník, proto si vyžádejte reference již položených podlah. 

Jak jsou na tom vinylové podlahy s karcinogeny a ftaláty ?

odeslat Odeslat na email Sdílet přes Facebook      
Email příjemce:    Email odesílatele:
Zpráva: Odkaz z podlahářského portálu videopodlahy.cz
Pro zobrazení klikni zde: http://www.videopodlahy.cz/Default.asp?Kat=8.2
Ochrana proti SPAMu:
zavřít close

© videopodlahy.cz - Vytvořeno: 20.12.2012 7:46:19 • Poslední úprava: 3.1.2016 12:00:00
5178 Zobrazení
Komentáře Napsat komentář

×
 
| (C) 2013 - VIDEOPODLAHY.cz | Webové stránky vytvořil Dušan Sedlačík | Redakční systém: Webboss | RSS ČLÁNKY RSS Články |