hlavička

Anhydrit za to nemůže, měl se pořádně odbrousit před nivelací

Náhled
odeslat Odeslat na email Sdílet přes Facebook      
Email příjemce:    Email odesílatele:
Zpráva: Odkaz z podlahářského portálu videopodlahy.cz
Pro zobrazení klikni zde: http://www.videopodlahy.cz/default.asp?AID=535
Ochrana proti SPAMu:
zavřít close

Podíváme se zase na jeden příběh anhydritové podlahy.

Stále se v praxi setkávám s tím, že se velice podceňuje příprava podkladu. Zvláště pokud se jedná o anhydritové podlahy, které v případě, že se na ně bude dělat nivelace, je potřeba být zvláště pečlivý. Podlaháře zákazníci stále přesvědčují, že brousit to není potřeba. Nedavno jsem byl na jedné zakázce, kde mě investor přesvědčoval, že není potřeba diamantové brusky, že když vezme víčko od piva, tak to také oškrabe. Rozhlédl jsem se a popřál jsem mu ma 50m2 hodně štěstí. 

Mimo jiné anhydrit si dělal také sám a moc se tedy nepovedl. Tak broušení diamantem bylo zcela na místě pro odstranění sintru a srovnání anhydritu. Zákazník byl opravdu hodně specifický, potkáte takového 1x za 5 let. Vše si dělá sám a vše nejlépe a když po někom něco chce, tak zcela zadarmo. Ale i s tímto se lze vypořádat tak, že prostě slušně popřejete hodně štěstí a odejdete včas, než vás vysaje.

 

Levá strana - neodbroušeno

Pravá strana - odbroušeno

 

A jak to pak dopadá, když se nedá na dobré rady? Špatně a velmi draze. 

Jaká byla vlhkost anhydritu před nivelací nevíme, ale prý dobrá. Tak tedy dobrá. Ale co naměříme, tak je jasné, že to bylo mokré.  Ani nevíme jestli byla provedená nátopná zkouška. Trochu rozebereme co tu vidíme.
Podle informace z místa "činu" a fotek, které máme k dispozici se věci mají následovně.

1. Je více než patrné, že v místnosti je velká vlhkost. Ta se tam vzala z nivelace, která byla bezesporu "přelitá" do této místnosti se nalilo něco přes 300 litrů vody. Voda neměla kam odejít, po vylití se nikdo nestavil, aby vyvětral a při takové tloušťce nainstaloval odvlhčovač. Stalo se to, že vlhkost se transportovala do podkladu.

2. Bylo zjištěné velice špatné odbroušení anhydritu. Vlivem dlouhého působení vlhka se rozmočil sintr na anhydritu,  /který měl být odbroušen / a odseparovala se nivelace.

3. Za okny je sníh, v místnosti si všimněte, že nejsou radiátory, jediný zdroj tepla je podlahové topení, které je vypnuté. Je tam zima a vlhko. Při takové realizaci je potřeba zajistit zdroj tepla. / přenosné topidla a pod./

4. Nivelační hmoty nad 3mm je důležité, nutné, od dilatovat. To se tu také nestalo. A pokud je dilatace udělaná a ořezaná, musí se znovu doplnit a to v kazdém případě, zde neplatí do 3mm, že nemusí. Musí se vždy.

    Nebylo to ani v celku drahé udělat, vyhrála cena. Příště doporučuji zaměřit se na kvalitu, nikoliv jenom na cenu a tohle nebudete řešit. To je ale už vzkaz pro investory. Udělat nivelaci na anhydrit za 300,- práce včetně materiálu prostě nelze. A nebo lze, a toto je výsledek.

Mokrý anhydrit Vlhkost není se čemu divit Stékající voda po dveřích
To nemohlo dopadnout jinak Dilatace nikde Krásně vidět jak je přelitá
Přelitá nivelace Plíseň na přelité nivelaci Podlahové topení jen nestačí
Mokré rámy a skla na dveřích Vlhkost na oknech Ostatní šlo také dolu
     

 

© videopodlahy.cz - Vytvořeno: 12.4.2013 16:49:07 • Poslední úprava: 19.12.2015 11:08:21
8106 Zobrazení
Komentáře Napsat komentář

avatar
Chmelík 20:45 - 12.4.2013 odpovědět To je blázen kdo to dělal škoda peněz a času.

Thumb up 7 Thumb down 1

×
DOPORUČUJI

nedelejnahled

 
| (C) 2013 - VIDEOPODLAHY.cz | Webové stránky vytvořil Dušan Sedlačík | Redakční systém: Webboss | RSS ČLÁNKY RSS Články |