hlavička

Jak pokládat masivní vinylové podlahy Wineo - DESIGNline

odeslat Odeslat na email Sdílet přes Facebook      
Email příjemce:    Email odesílatele:
Zpráva: Odkaz z podlahářského portálu videopodlahy.cz
Pro zobrazení klikni zde: http://www.videopodlahy.cz/default.asp?AID=780
Ochrana proti SPAMu:
zavřít close

Velkoformátové masivní vinylové podlahy, jak se pokládají.

Hned na úvod musím říci, že se pokládají dobře. Po pár metrech položení vinylové podlahy to dostanete do ruky, už cítíte pod jakým úhlem to zaklapávat. Samozřejmě bez nářadí to nejde, zrovna tak jako bez pořádné přípravy podkladu.

Tato zakázka byla od samého začátku dosti pracná a některé práce byli i zbytečné, kdyby se dodrželi jasná pravidla při přípravě podkladu - brousit - brousit - brousit, nemuselo se na poprvé nic vykopávat a časově i finančně by vše dopadlo lépe. První pokus vyrovnání podlahy nivelační hmotou nebyl proveden odbornou podlahářskou firmou, ale laikem, který tuto práci nezvládl. I to se stává, učený z nebe nespadl nikdo a teď ví, že pouštět se do něčeho, na co nemá vybavení se opravdu nevyplácí a vůbec se žádné peníze neušetří, ba naopak.  

První pokus nevyšel - hlavní důvody byli spíše ani ne odfláknutí, ale neznalost technologické přípravy podkladu a správné použití materiálu. Vše muselo ven, podklad obrousit a znovu. Jak to vypadalo se můžete podívat ZDE.

Když jsme si vysvětlili, kde se stala chyba a co je potřeba pro to udělat, aby vše fungovalo, k práci se dostal podlahář, který má na to nářadí a vše dal do pořádku tak, aby se na to dala položit podlaha. Podlahářství Zdeněk Strnad - Nový Bydžov s diamanty podlahu obrousil, velké nerovnosti vyspravil správkovým tmelem Chemos OT 101 a po vyschnutí vše přelil samonivelační hmotou Chemos Standard 30. Samonivelační hmota, která je byť z cementu, ale nemá v sobě vnitřní pnutí, laicky řečeno chová se jako sádra a proto jí lze po důkladném odpenetrování použít a podlaháři používají i na anhydritové potěry.

Když byla podlaha vyrovnaná a dostatečně nám vyschla na povolenou hodnotu zbytkové vlhkosti mohl jsem začít s pokládkou. Pro lepší a příjemnější komfort chůze po podlaze, byla instalovaná kročejová podložka, která utlumí o 19db hluk. Rozdíl při chůzi bez podložky nebo s podložkou ihned poznáte. Podložka pod tento tip podlahy není podmínkou, ale je to opravdu něco navíc, co zákazník při používání podlahy ocení.

Po položení podlahy jsem celou vinylovou podlahu vysál a vytřel ošetřujícím přípravkem tak, aby si zákazník mohl podlahu převzít čistou a voňavou, připravenou k užívání. V bytě se bude ještě dělat kuchyňská linka, dveře, světla. Zkrátka nějaký pohyb řemeslníků tam bude, ale já vím, že podlaha je čistá bez škrábanců a jakékoliv poničení není na mé straně :-) Podlaha je předaná. Po instalaci kuchyně, vestavěné skříně a dveři ještě celou podlahu olištuji. Jak se pokládá masivní velkoformátová vinylová podlaha se můžete podívat na videu.

     

Dovozcem této vinylové podlahy do ČR je firma Supellex centrum, s.r.o.

Originální prezentační stojany Wineo - DESIGNline, které můžete najít u našich obchodních partnerů - podlahářů

  

  

 

© videopodlahy.cz - Vytvořeno: 12.10.2014 13:55:21 • Poslední úprava: 23.1.2015 9:01:28
4024 Zobrazení
Komentáře Napsat komentář

avatar
Jří Bohuneki 18:58 - 16.11.2015 odpovědět Dobrý den. Já po sobě taky luxuju a vytírám. :-)

Thumb up 0 Thumb down 0

avatar
Rašlavá Mirka 17:10 - 30.12.2014 odpovědět Děkuji za vaše videa, hned máme představu jak to má vypadat správně a vlastně i šatně. Zvláštní škola podlahářů nás velice překvapila jaké se dají udělat podlahy.

Thumb up 0 Thumb down 0

avatar
Žabka 21:38 - 16.10.2014 odpovědět Sympaták ten podlahář. Na Vás je radost koukat a je jedno na jakým videu.

Thumb up 12 Thumb down 0

avatar
Vaňková Dana 08:15 - 13.10.2014 odpovědět Na Vás jde vidět, že Vás to opravdu baví a já Vám to i věřím. držím palce ať Vám to jde i nadále. Dana

Thumb up 26 Thumb down 0

avatar
Iva Marková 21:47 - 12.10.2014 odpovědět Dobrý večer, Touto cestou bych ráda poděkovala všem, kteří se podíleli na vyrovnání a položení mé vinylové podlahy, kterou jste právě shlédli ve výše uvedeném příspěvku.Je opravdu krásná:D Pana Voborníka jsem si bybrala na doporučení a musím říci, že jsem měla obrovské štěstí.Po těch všech peripetiích mi doporučil Podlahářství Zdeňka Strnada, kteří mi vyrovnali podlahu a pak sám se pustil do položení podlahy.Za odvedenou práci v prvotřídní kvalitě Vám patří velký DÍK.

Thumb up 2 Thumb down 0

avatar
videopodlahy 20:23 - 13.10.2014 odpovědět Dobrý večír paní Marková, kdyby byli všichni zákazníci jako Vy, a dali by si vysvětlit, že podlaha je velice důležitá jak pro chůzi, tak pro zdraví lidí, kteří jí užívají, bylo by hned lépe.Já vám děkuji za bezproblémovou spolupráci a Váš přístup k celé zakázce. I ostatní budoucí zákazníci by si měli uvědomit, že podlaha není kus nábytku, který jednoduše vezmu, vyměním za nový. Na podlaze totiž všechno stojí a to doslova a do písmene. Při výběru podlahy by lidi měli hodně popřemýšlet, jak jí chtějí mít dlouho, k čemu a komu má sloužit, jakou má plnit funkci, jaký bude pohyb lidí, co mají lidé na nohou a co od podlahy očekávají. Podle tohoto se zvolí typ podlahy. A cena podlahy? Podle zadání a možnosti vaší peněženky. Vžy se to dá ušít na míru. Jen prosím po mě nechtějte kombinaci - HNED,RYCHLE,LEVNĚ,KVALITNĚ a VE SLEVĚ. Tuhle kombinaci opravdu neumím :-)

Thumb up 22 Thumb down 0

avatar
Iva M. 21:45 - 17.10.2014 Dobrý večír,už budu chytřejší, pořád je co se učit. Mimo jiné jsem dospěla k tomu, že se na hodně šikovného podlaháře vyplatí počkat, nemá cenu nic uspěchat. Všemi deseti Vás doporučuji:-).

Thumb up 6 Thumb down 0

avatar
Loudavá Petra 07:57 - 20.10.2014 Musím s Vámi souhlasit, i my jsme se jednou nechali "ukecat" a utáhnout na levnější variantu podlahářem s tím, že to budeme mít ještě rychlejší. S výsledkem jsme nebyli spokojeni a další práce nám dělala firma Voborník z Chebu a jak píšete, čekali jsme 2 měsíce, ale nedá se to srovnat, kluci jsou prostě moc šikovný a proto asi dobrý řemeslníci mají práce dost.

Thumb up 6 Thumb down 0

avatar
Magda 18:03 - 12.10.2014 odpovědět Moc pěkná podlaha pane, vaše práce se mi líbí, pokládáte po čechách kdekoliv? Děkuji Magda

Thumb up 5 Thumb down 0

avatar
videopodlahy 18:35 - 12.10.2014 odpovědět Dobrý večír Magdo, je to otázka, kam, jakou podlahu a kolik jste ochotná investovat. Rychle, levně z čehokoliv a hned neumím .-) Svou roli hraje i vzdálenost a technologická náročnost.Popřípadě je možná varianta využít i podlaháře na doporučení o kterých vím, že zadanou práci zvládnou a jsou nejblíže. Kdyžtak se mi ozvěte na email v kontaktech. JV.

Thumb up 3 Thumb down 0

avatar
Magda 19:19 - 12.10.2014 My chceme originál, žádnou repliku podlaháře. Ozvu se. Magda H.

Thumb up 13 Thumb down 0

avatar
Dáša 08:45 - 13.10.2014 Já chci taky originál !! :-D

Thumb up 17 Thumb down 0

avatar
Honza 14:49 - 12.10.2014 odpovědět Pepane jako vždy, co jiného od tebe mohou čekat. Pěkná práce, už se ani tomu vytírání u tebe nedivím :-D To se zase někdo má, že trefil na tebe co.

Thumb up 23 Thumb down 0

×
DOPORUČUJI

Jsem členem:

Ohodnotit mě můžete na 

Mistři Řemesel

nedelejnahled

 

 

nedelejnahled

 
| (C) 2013 - VIDEOPODLAHY.cz | Webové stránky vytvořil Dušan Sedlačík | Redakční systém: Webboss | RSS ČLÁNKY RSS Články |