Odpověď zákazníkovi na cenu podlahářských prací. Otiskl časopis DOMO

K ceníku podlahářů na stránkách www.videopodlahy.cz přišel komentář od zákazníka.

Nejprve jsem nechtěl reagovat, protože se nejedná o otázku, ale pouze o konstatování. Pak jsem si řekl, že nějakou odpověď si to zaslouží, když zákazník tomu věnoval svůj drahý čas. Na jeho konstatování k cenám podlahářských prací jsem tedy odpověděl. Mou odpověď jsem napsal. S mojí odpovědí můžete (ne)souhlasit a případě svůj názor doplnit na videopodlahách pod ceník prací.  

 

Uživatel Jakub K. napsal:
ceník vytvořený lidmi, aby si potom drobný živnostník vydělal za den 4000,- kč x20 jsou to jednoduché počty. A to všechno v zemi, kde průměrný plat je 24500,-Kč. A argument, že v Rakousku za to chcou tolik je úplně z cesty.

 

Napsal jste to krásně a jednoduše. Kdyby to tak bylo snadné, myslím si, že by živnostníků bylo 100%. Předpokládám, že jste někde zaměstnaný v lepším případě za ten průměrný plat, který mnohdy u nás třeba lidé nedosahují.  Asi by to bylo fajn mít ten průměrný plat v ČR, jak píšete, být někde zaměstnám, mít čistou hlavu. Z platu si zaplatit nájem, energie, jídlo a něco pro vlastní spotřebu zbyde.

Cituji „ceník vytvořený lidmi, aby si potom drobný živnostník vydělal za den 4000.- Kč x20 jsou to jednoduché počty.“ Víte pane Jakube, ono to ale tak vůbec není jasné. Tyto peníze nejsou čistý zisk. Neberu na zřetel odvody sociální, zdravotní a daně. Ty Vy jako zaměstnanec musíte také platit, ani neberu v potaz, že také platí nájem, energie a jídlo, to máte Vy jako zaměstnanec stejné. Peníze pro vlastní útratu, každý má jiné nároky dle svých možností, ale utrácí oba. Nějaké auto je dnes také standard a to něco peněz požere. A tím to ale u Vás, jako zaměstnance, končí. Dojdete z práce domů, nic neřešíte, máte odpracovaný den. Tedy pokud svou práci stíháte v pracovní době, stávají se často případy, kdy i zaměstnanci si berou práci domu, aby vše stihli udělat a vyhověli tak nárokům zaměstnavatele a práci si udrželi. Takže k pracovní době 8,5h se může připočítat třeba další 1 – 3 h práce doma, třeba na počítači. Myslím si, že do teď se mnou budete souhlasit, že to tak je. Pokud se mýlím, opravte mě.

nedelejnahledAby podlahář mohl dělat své řemeslo dobře, potřebuje na to vybavení, které si musí koupit. Vy to vybavení máte k dispozici v zaměstnání zdarma, nic neplatíte. Teď jste se dostal do fáze, jako kdyby zaměstnanec se rozhořčil nad svým zaměstnavatelem, že vydělává víc než on a na něm. Ale máte možnost, jít podnikat a zkusit to také.

Tak podlahář, aby mohl podnikat v oboru, potřebuje poměrně drahé stroje a nástroje. Neberu ty, co položí laminátovou podlahu na cokoliv a rozkopnou koberec. To nejsou řemeslníci a ti vám to vždy udělají levněji, ovšem ne vždy dostanete to, co chcete, ale jen to, co si zaplatíte. Nebudu daleko od pravdy a pokud tu jsou řemeslníci, podlaháři, kteří dělají své řemeslo kvalitně  ku prospěchu a užitné hodnoty směrem k zákazníkovi, musí mít vybavení, které je v řádu několik statisíců. Částka může dosahovat od  500 – 1,5 mil. A to do toho nepočítám pořízení dodávky, která to množství nářadí a materiálu odveze k zákazníkovi. Na to podlahářům osobní auto jako Vám stačit nebude. Veškeré nářadí a stroje potřebují, tak jako auto pravidelný servis, opotřebují se a musí se mnohdy kupovat nové. To jsou náklady, které Vy jako zaměstnanec řešit nemusíte a nikdy nebudete.

Například na broušení dřevěné podlahy je zapotřebí vybavení 3 – 4 brusek / krajovka, bruska na plochu,  jednokotoučová mezibrus a trio, v hodnotě  - 405 000,-Kč. Na svařování PVC nebo protiskluzového PVC jsou zapotřebí ruční svářečky, automaty a frézy na spoje v cenách za 70 000,-Kč. Na přípravu podkladu jsou zapotřebí frézy a brusky v cenách 90 000,-Kč. Aby se mohl zaměřit podklad, vlhkost, rovinnost, teplota je potřeba měřících přístrojů v ceně 30 000,-Kč. Aby se mohla udělat samonivelační hmota, opravné tmely, odvzdušnit nivelace je potřeba strojů a nářadí v ceně 20 000,-Kč. Pokud je potřeba strhnout starou krytinu, která nejde ručně, jsou zapotřebí stroje v cenách od 30 000,-Kč a více … dle podlahoviny.  A další pomocné nářadí jako nože, nůžky, natrháváky, strháváky, špachtle, metry, nivelační pomůcky, lakovací nářadí, čepele, sekáče, kladiva, vrtačky, hoblíky, dláta, rozbrušky, pokosovky, lámačky, sponkovačky, aku pistole, podřezávačky, dilatační frézy, lištovačky, střihačky počítač, telefon, tiskárna, obchod nebo sklad pro skladování materiálu a nářadí, ale hlavně  zkušenosti, které jsou k nezaplacení. Když to jen tak sečtu, základ podlaháře je 645 000,-Kč a to ještě nemáme to auto, které k zákazníkovi odveze veškeré nářadí a materiál. Takže můj odhad, který mám ověřen z praxe i sám u sebe, je opravdu vybavení podlaháře od 850 000 a více. A bavím se o podlaháři, který dělá veškeré podlahy.

Pokud stále máte pocit, že ceny jsou mimo mísu, že podlaháři vydělávají velké peníze a je to snadné, pojďte do toho s námi. Pojďte poznat podlahářské řemeslo, upozorňuji je to pěkné řemeslo, zůstávají za námi spokojení zákazníci, kteří mají doma podlahu, kterou si vybrali podle svých představ a možností a budou s ní spokojeni. To všechno se děje, pokud se to řemeslo dělá poctivě a dá se té podlaze vše, co tam má být, neošidí a nevynechá se žádný technologický postup. Také Vás chci upozornit, než se do toho dáte, že je to těžké řemeslo. Budou vás bolet záda, kolena, ruce, svaly a někdy i hlava, protože se u toho musí opravdu přemýšlet. Mnohdy, když se něco nedomyslí, může to mít následky rovnající se likvidaci firmy. Což Vy, jako zaměstnanec řešit nemusíte. Proto my podlaháři a mluvím za ty dobré a odborně a manuálně zdatné, kteří se neustále v oboru vzdělávají, si vážíme každého zákazníka, který přichází v dobrém úmyslu si nechat položit podlahu a zaplatit za kvalitní práci, tak vy zákazníci by jste měli vědět, že to není nic jednoduchého a ty peníze co platíte, nejdou podlahářům všechny do kapsy, ale je potřeba z toho platit spousty nářadí a strojů, kdy díky jim můžeme to řemeslo dělat a vy tam máte právě tu podlahu co chcete, která je bezpečná a bude vám sloužit spousty let.

Je to i návod pro vás zákazníky, když přijede jakýkoli podlahář na zakázku v osobním malém autě, z nářadí nemá téměř nic, natož jak a čím si zaměřit podklad a bude vám tvrdit, jak to dělá dobře a dlouho, asi bych byl více opatrný, zda mu zakázku svěřit.  Pak někteří zákazníci mi volají a píší, že jim podlahář udělal špatně, křivě, boulovatě a odlepující se podlahu a co s tím mají dělat. Bohužel chyba byla na samém začátku, kdy zákazník „tlačil“ cena .. cena .. cena, vybral toho nejlevnějšího a to je mnohdy výsledek. Kdo chce slevu, musí počítat s tím, že opravdu nedostane to co si myslí, ale pouze to co si zaplatí. Tohle je motto, které mi přišlo na jazyk, když jsem tvořil slevový formulář na podlahy ... zde..

Za sebe si přeji, aby podlaháři i budoucí zákazníci byli rozumní a našli společnou řeč a vše dostatečně společně řešili dopředu, raději konzultaci věnovat o hodinu více a vše si ujasnit, než pak na sebe koukat přes prsty ve smyslu,“ já jsem myslel“. Nelžeme si do kapsy a říkejme věci tak, jak jsou. Vždyť i materiály mají své přirozené fyzikální a mechanické vlastnosti. Zničit se dá opravdu všechno, je to o tom, jak se k podlaze chováme a hlavně hned na samém začátku dobře zvolit takový materiál, který se bude nejvíce blížit požadavku zákazníka. Správný podlahář, který má zkušenosti, vám poradí jak s výběrem materiálu a měl by vás správně nasměrovat. Měl by umět říct NE, takhle to technologicky nejde, budeme spolu hledat jiné řešení, které vám bude vyhovovat. Věta od podlaháře „ mně je to jedno, položím vám co chcete“ je velice neprofesionální a od takového pána, rychle pryč.

Ceník podlahářských prací 2016 ke stažení zde:

Přeji všem podlahový den
Pepa Voborník – VIDEOPODLAHY.cz

9517 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2015 • naposledy editováno: 22.9.2016
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Nepřehlédněte i naše další články,...

Jak jsme pokládali masivní dubovou podlahu na podlahové topení

1374 Zobrazení - Vytvořeno: 23.2.2017 • editováno: 23.2.2017

Pokládka podlahy, která voní po dřevě Když říznete do masivní dubové podlahy, vůně dřeva se násobí. Po položení v rodinném domě se po pokládce dřevěné podlahy mění klima. Cítíte se v místnostech ...
číst více

Jak provést měření vlhkosti anhydritového nebo cementového potěru

927 Zobrazení - Vytvořeno: 22.10.2017 • editováno: 31.10.2017

Pokud chcete mít jistotu o vlhkosti podkladu, používejte na měření CM přístroj. Jak postupovat při měření vlhkosti v podkladu: - orientačním měřákem najděte nejvlhčí místo, může jich být ...
číst více

Malý kluci si vyzkoušeli podlahářské řemeslo

882 Zobrazení - Vytvořeno: 19.6.2017 • editováno: 19.6.2017

Když mi děti chtějí pomáhat v práci a zkusit si podlahářské řemeslo. Pojďte se podívat na video, jak malý kluci chtějí poznat co dělá táta v práci. Než jsme se pustili do práce, předcházelo ...
číst více

Jak připravit podklad a položit podlahu Hydrocork

895 Zobrazení - Vytvořeno: 16.6.2017 • editováno: 16.6.2017

Kompletní realizace podlahy Hydrocork Podívejte se na video, jak správně připravit podklad pod podlahy. V našem videu budeme na připravený podklad pokládat podlahu Hydrocork celoplošným přilepením.
číst více

Výměna nevyhovující podlahy za Hydrocork, změna vzhledu interiéru

1004 Zobrazení - Vytvořeno: 5.6.2017 • editováno: 6.6.2017

Jak podlaha dokáže změnit interiér Pojďte se podívat s námi na celkovou rekonstrukci místností v rodinném domě. Původní korková podlaha měla tu smůlu, že byla položená v době, kdy nebyli dostupné ...
číst více

Egger Design+ podlaha z termoplastického polyuretanu Ftalát free 100%

1580 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2017 • editováno: 12.3.2017

První zkušenosti s novou podlahou od firmy Egger Požadavek zákazníka byl zcela konkrétní. Položit novou podlahu, aniž by se poškodila nebo znehodnotila ta stávající. Šlo o keramickou dlažbu, ...
číst více

Jak funguje podlahové topení a masivní dřevěná podlaha

1051 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 5.3.2017

Se stavbou nového domu se o podlahové topení zajímá čím dál více lidí. Zvláště v novostavbách se s podlahovým topením setkávám téměř v 95%. Dostávám také požadavky na pokládky dřevěných ...
číst více

Technici zkouší svou zručnost v profesionálním osmiboji s ručním nářadím

982 Zobrazení - Vytvořeno: 8.12.2016

  Technici Vlado a Pepa Jako technik je potřeba být vybaven vědomostmi teoretickými, znát normy a danou problematiku. Zároveň když je k tomu technik vybaven znalostmi z praxe, kterou prošel ...
číst více

Podlaha za 24 hodin rychleschnoucí nivelační hmota Chemos Express 24h

2380 Zobrazení - Vytvořeno: 9.11.2016 • editováno: 24.11.2016

Tohle snad zažil už nejeden podlahář a investor. Stále se chodí s měřáky na vlhkost v podkladu a stále je to mokré a podlahy se stále nedají pokládat. Termíny jsou dané a když zasáhne vyšší moc v podobě ...
číst více

Jak se pokládají čtverce Fortelock

2279 Zobrazení - Vytvořeno: 25.9.2016 • editováno: 5.10.2016

Pojďte se semnou podívat na to, jak se pokládá podlaha Fortelock. Starý a z části podsklepený barák z roku 1938 má ve sklepě stálou vlhkost. Původní betonová podlaha o tloušťce přibližně ...
číst více

Jak se pokládají kobercové čtverce

2335 Zobrazení - Vytvořeno: 5.5.2016 • editováno: 22.9.2016

Pokládka kobercových čtverců na podlahu Byl víkend a šel jsem si položit do jedné kanceláře ve Dvoře králové nad Labem pár m2 kobercových čtverců. Tak jsem si říkal, že vám to natočím, aby ...
číst více

Jak jsme položili podlahu Hydrocork ve Dvoře Králové nad Labem

2529 Zobrazení - Vytvořeno: 1.5.2016 • editováno: 22.9.2016

Pokládka tiché podlahy Hydrocork Ve Dvoře Králové nad Labem se jedna firma rozhodla vybudovat nové kanceláře. Postavila se moderní nástavba na stávající stavbu dílen pro nákladní automobily. Firma ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy na zámek a lepící podložku

3641 Zobrazení - Vytvořeno: 30.4.2016 • editováno: 19.10.2016

Pokládka vinylové podlahy na podlahové topení. Vinylové podlahy od  výrobce Wineo v celomasivním provedení o celkové tloušce 5mm s nášlapnou polyuretanovou vrstvou 0,55mm.  ...
číst více

Jak se brousí sádrová nivelace aby vypadala jako zrcadlo

2627 Zobrazení - Vytvořeno: 25.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Samonivelační hmota Chemos Premium A5 - Broušení před pokládkou podlah Pokud dodržíte správné dávkování vody při nivelaci sádrovou hmotou Chemos A5 a necháte jí uschnout, tak při broušení se bude ...
číst více

Jak vyměnit poškozenou lamelu podlahy Hydrocork

2499 Zobrazení - Vytvořeno: 25.4.2016 • editováno: 9.12.2016

Výměna poškozené lamely na podlaze není vždy snadná záležitost. Vyměnit se dá za určitých okolností a použití nářadí téměř cokoliv.  V případě podlahy Hydrocork je výměna lamely docela snadná. ...
číst více

Jak vyrovnat anhydritovou podlahu sádrovou nivelací od 1-20mm

3796 Zobrazení - Vytvořeno: 11.3.2016 • editováno: 22.9.2016

Vyrovnání podlahy v interiéru pro pokládku podlah Každá podlaha v interiéru, na kterou se bude pokládat finální podlaha, se musí nejprve upravit do stavu, aby to položit šlo. Ono položit jde na ...
číst více

Schody a podlahy z Hydrocorku

2878 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2016 • editováno: 19.10.2016

Betonové schody a podlahy zakryl Hydrocork Z Portugalska od firmy Amorim pochází nová technologie podlah, které dostali jméno Hydrocork. Jde o velice zajímavou podlahu hlavně pro své vlastnosti. ...
číst více

Jak jsem pokládal dřevěnou masivní podlahu

4909 Zobrazení - Vytvořeno: 8.2.2016 • editováno: 22.9.2016

Jak správně položit dřevěnou masivní podlahu. Dostal jsem se na jednu zakázku úplně jinak než je běžné. Jak to všechno bylo, se dozvíte v časopise Domo, který má již připravený podrobný popis ...
číst více

Pokládka podlahy HYDROCORK

3553 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2015 • editováno: 22.9.2016

Pokládka podlahy Hydrocork v domě s problémem vlhkosti v podkladu Dostal jsem se na zakázku, kde podle investora byli podlahy po rekonstrukci. Dokonce betony byli udělané nové. Moc ...
číst více

Jak nivelovat betonové podlahy dilatace a správné nářadí.

7168 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Jak si připravit betonovou podlahu na pokládku nové podlahy? Změřit vlhkosti, zbrousit, vysát, napenetrovat, nalepit dilatační pásku na zeď, namíchat samonivelační hmotu, vylít nivelaci na podlahu, ...
číst více

Jak na vlhko v betonu před pokládkou podlah. PlatonStop Original.

4008 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Vlhkost v podlaze, co s tím? Když už se dneska staví nový dům, zpravidla má svislé a vodorovné izolace v pořádku. Většinou tomu tak až na ojedinělé případy je. Tam většinou ale za ...
číst více

Na detailu záleží a Festool na to má nářadí pro podlaháře

4997 Zobrazení - Vytvořeno: 19.4.2015 • editováno: 22.9.2016

Nářadí na podlahy - Festool, na detailu záleží Náročnost zákazníka je stále větší. Tak jako za posledních 20 let co mám možnost aktivně sledovat vývoj materiálu, tak se musí přizpůsobit vývoj nářadí, ...
číst více

Ukáži vám, jak udělat spoj na PVC - CV a jak udělat studený svár na podlaze

4596 Zobrazení - Vytvořeno: 1.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Jak na spoje na měkčených PVC a CV podlahách Poměrně dostávám dost otázek, jak udělat spoj na PVC nebo na CV - měkčeném PVC. Jak udělat spoj na marmoleu a pod .. Připravil jsem pro vás ukázku, ...
číst více

Podlahové topení, zjišťujeme thermokamerou kde vedou dráty od topení

5157 Zobrazení - Vytvořeno: 14.12.2014 • editováno: 30.9.2016

Jak zjistit kde jsou kabely od podlahového topení  Byli jsme přizvání k jedné zakázce, kde nastala situace – podlahové elektrické topné rohože, byli zality do samonivelační hmoty ...
číst více

Jak správně nalepit vinylovou podlahu do živého lepidla Profilep 300

8948 Zobrazení - Vytvořeno: 13.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Video jak lepit vinylové podlahy Zatím co jiné podlahy čekají na svůj návrat na špičku prodejnosti a oblíbenosti u zákazníků, tak vinylové podlahy v současnosti stále zažívají boom. Aspoň dle grafu ...
číst více

Jak položit masivní vinylovou podlahu na zámek - Wineo DESIGNline

6033 Zobrazení - Vytvořeno: 12.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Vinylové podlahy Wineo - designline masív 5mm Kompletní rekonstrukcí prošel starý dům v Hořicích. Jak došlo na interiér a podlahy, byl jsem přizván, abych doporučil podlahovinu do interiéru ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy PARADOR Basic Plus 30 na HDF desce

5751 Zobrazení - Vytvořeno: 2.11.2014 • editováno: 22.9.2016

Jak položit zámkovou vinylovou podlahu PARADOR na HDF desce  Byla sobota, u zákazníka už byla suchá nivelace, která byla provedena chemií Chemos a byl ten správný čas položit vinylovou ...
číst více

Jak pokládat masivní vinylové podlahy Wineo - DESIGNline

5675 Zobrazení - Vytvořeno: 12.10.2014 • editováno: 22.9.2016

Velkoformátové masivní vinylové podlahy, jak se pokládají. Hned na úvod musím říci, že se pokládají dobře. Po pár metrech položení vinylové podlahy to dostanete do ruky, už cítíte pod jakým úhlem ...
číst více

A nedáte si říct a nedáte, kolik toho ještě je potřeba?

8147 Zobrazení - Vytvořeno: 17.8.2014 • editováno: 22.9.2016

Brousit - Brousit - Brousit - PODKLAD je třeba  Takhle to dopadne, když na to koukneme jedním okem a řekneme, jo to bude dobrý, to by šlo. Jenže tohle je málo. Dobrý je za tři a v přípravě ...
číst více

Pokládka a lištování laminátové podlahy EGGER

7584 Zobrazení - Vytvořeno: 15.6.2014 • editováno: 22.9.2016

Když je to správné nářadí, jde to samo. Když už teda jdu něco dělat, tak si potrpím na dobré a spolehlivé nářadí.  Ale to je o mě více než známo, že na nářadí jsem tak trochu ulítlej. O ...
číst více

Jak připravit podklad pod vinylovou podlahu a jak se lepí vinyl

10423 Zobrazení - Vytvořeno: 31.5.2014 • editováno: 22.9.2016

Správná příprava před lepením vinylové podlahy Před pokládkou vinylové podlahy je potřeba zjistit spousty věcí. Jednou ze základních je kvalita podkladu, pevnost, vlhkost, rovinnost. To jsou úplné ...
číst více

Jak obložit stěnu korkovými obklady

9020 Zobrazení - Vytvořeno: 18.5.2014 • editováno: 22.9.2016

Na lepení korku použijeme disperzní kontaktní lepidlo LMS 100 Jak nalepit korkové obklady na stěnu? Než se rozhodnete lepit korkové obklady na stěnu, měli by jste si jí předem oškrábat, ...
číst více

Pokládka masívní korkové podlahy lepením a lakování Corkcomfort Wicanders

11182 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2013 • editováno: 22.9.2016

Pokládka masívní korkové podlahy Před pokládkou masívní korkové podlahy je potřeba mít dokonale připravený podklad. Korková podlaha nám žádný nedoděl neodpustí, vše se časem prokreslí. Když ...
číst více

Jak opravit betonovou podlahu a udělat nivelační hmotu pro pokládku podlahy

15412 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak opravit betonovou podlahu Podíváme se na video, jak se dá opravit popraskaná betonová podlaha. Místo sešívání epoxidovou pryskyřicí a kovovými spony se podíváme na jinou technologii, kterou ...
číst více

Jak se pokládá plovoucí korková podlaha Granorte Element Crema

10680 Zobrazení - Vytvořeno: 15.9.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak se pokládá plovoucí korková podlaha Granorte Element Crema Pokládka korkové podlahy na plovoucí způsob. Na podklad se položili Durelis desky 18mm. Na Durelis desky se pokládala plovoucí ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy na samolepící podložku, FAKTA první zkušenosti...

14602 Zobrazení - Vytvořeno: 14.8.2013 • editováno: 22.9.2016

Pokládat vinylovou podlahu na samolepící podložku lze, Pokládat vinylovou podlahu na samolepící podložku lze, ale nesmíme zapomínat jakou podlahu a na jaký podklad. Samolepící podložky ...
číst více

Ukázka jak se pokládají vinylové podlahy DesignArt na školení Supellex

12180 Zobrazení - Vytvořeno: 16.7.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak se pokládají vinylové podlahy DesignArt ? Jak položit vinylovou podlahu ? Malá ukázka jak se pokládá vinylová podlaha Designart Home a Designart Traffic lepením i na click, která proběhla na ...
číst více

Platon Stop podložka proti vlhku pod podlahy - video

9523 Zobrazení - Vytvořeno: 12.7.2013 • editováno: 22.9.2016

Platon Stop umožňuje nepřetržitý postup  stavebních prací. Platon Stop Optimál zaručuje proudění vzduchu pod podlahou a zabraňuje tvoření plísní. Platon Stop Optimal odvádí s podlah zbytkovou ...
číst více

Vlhkost pod podlahou Hradec Králové - výsledek katastrofa

12283 Zobrazení - Vytvořeno: 6.4.2013 • editováno: 22.9.2016

Vlhkost pod podlahou co s tím  Cena jednoho měřáku vlhkosti je okolo 10 tisíc korun. Moc nebo málo ? Na druhou stranu, když se zdá cena za měřák moc, tak pak se musí investovat ještě ...
číst více

Jak opravit díru na laminátové podlaze ?

22414 Zobrazení - Vytvořeno: 18.11.2012 • editováno: 22.9.2016

Jak opravit laminátovou podlahu? Doma se běžně stává, že něco upadne na zem. Máte-li v kuchyni položenou laminátovou podlahu a spadne na ní hrnec, prkénko nebo nůž, může se stát, že se laminátová ...
číst více

Pokládka korkové lepené podlahy 2004

8164 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2012 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy jsou jedinečné ve svých vlastnostech, kterým se málokterá podlaha vyrovná. O tom, že mám rád korkové podlahy, není pochyb. Řadím je nad všechny podlahy ostatní co se vlastností ...
číst více

Lepení vinylové podlahy

11061 Zobrazení - Vytvořeno: 7.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Lepení vinylové podlahy Jaké lepidlo použít na vinylové podlahy? Ukážeme si použití lepidla na vinylové podlahy, které doporučuji. Mám s ním již pár let vynikající zkušenosti a používám ho ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník

37966 Zobrazení - Vytvořeno: 5.7.2012 • editováno: 24.8.2017

Jak se připraví podklad pod vinylovou podlahu? Jak se pokládají vinylové podlahy? Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník. Broušení podkladu ...
číst více

Nová vinylová podlaha Wineo v zrekonstruovaném bytě.

293 Zobrazení - Vytvořeno: 28.11.2017 • editováno: 28.11.2017

Podívejte se, jak může vypadat masivní vinylová podlaha položená po celém bytě. Podlaha se pokládala na nově znivelovaný podklad. Rovný, pevný a hladký podklad je základ pro každou podlahu. Masivní ...
číst více

Proč se mi zvlnila nivelační hmota – kde se stala chyba

847 Zobrazení - Vytvořeno: 9.11.2017 • editováno: 9.11.2017

Nakonec dobrý konec, viník odhalen. Komu by se to někdy nestalo… zvládnete přípravu podkladu pod samonivelační hmoty přesně dle technologického zadání, a přesto se něco pokazí. V první ...
číst více

Nakonec se to povedlo, jak se dělá podlaha na druhý pokus.

916 Zobrazení - Vytvořeno: 3.11.2017 • editováno: 3.11.2017

Jak se dělá podlaha, podle představ zákazníka To, že se někdy něco nepovede, se prostě stane a stalo předpokládám každému, kdo něco dělá. Je důležité, pokud se něco nepovede, tak najít správné ...
číst více

Pracovat pouze za ruce, může do budoucna pro mnoho šikovných řemeslníků znamenat konečnou.

1005 Zobrazení - Vytvořeno: 2.9.2017 • editováno: 2.9.2017

Najímají si vás stabilně stavební firmy nebo jiné osoby za práci takzvaně za ruce? Buďte ve střehu, mohlo by se vám to do budoucna nevyplatit. V praxi to vypadá následovně. Dojedete na místo ...
číst více

Máte dilema dát dítě na řemeslo? A ptáte se jestli ho to uživí?

1354 Zobrazení - Vytvořeno: 18.8.2017 • editováno: 18.8.2017

Nebojte se řemesla, uživí vás. Máte dilema, co s klukem, až dokončí základní vzdělání, kam dál? Střední odborná škola se zaměřením na nějaké řemeslo, by mohl být správný směr. Třeba by ...
číst více

Jednoduchý krok, aby vám podlaha dlouho vydržela.

656 Zobrazení - Vytvořeno: 13.8.2017 • editováno: 13.8.2017

  Často se setkávám u vás zákazníků při výběru podlahy s tím, jak máte nastudované zátěže u podlah. Tloušťka nášlapné vrstvy jako by bylo nejdůležitější a jediné kritérium proto, aby ...
číst více

Jaký je rozdíl mezi podlahářem a pokladačem?

1117 Zobrazení - Vytvořeno: 6.6.2017 • editováno: 6.6.2017

Rozdíl mezi pojmem podlahář a pokladač poznáte snadno. Když to zjednoduším: podlahář ví, co děla a ví, proč to děla, pokladač je přesný opak. Podlahář si za svou cenovou nabídkou ...
číst více

Jak dilatovat dřevěné podlahy na podlahovém vytápění

1413 Zobrazení - Vytvořeno: 17.3.2017 • editováno: 17.3.2017

Pokládka dřevěné podlahy jak je dilatovat. Podíváme se na pokládku masivní dřevěné podlahy. Při pokládce podlah všeobecně je důležité dbát na dobře připravěný podklad. Mohu ze zkušenosti říci, ...
číst více

Vinylové podlahy pozvolna začínají vytlačovat plovoucí laminátové podlahy i podlahy dřevěné

1788 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 15.3.2017

No zdá se, že mediální masáž na podlahy zasáhla všude a všechny. Ale kdo má kapek rozumu, oblbnout se nenechá a záhadu semnou rozklíčuje. Ono je to ale jinak lidi. Nemyslím si, že to je zcela ...
číst více

Jak si můžete opravit díru na vinylové nebo dřevěné podlaze.

1296 Zobrazení - Vytvořeno: 3.3.2017 • editováno: 3.3.2017

Díra na dřevěné nebo vinylové podlaze, jak se jí zbavit? Komu se to už nestalo, na podlahu upadl těžký předmět a udělal tam díru, prohlubeň. V první fázi vztek na kohokoliv kdo to udělal… ...
číst více

Jak a čím zalištovat podlahu, když jsou hodně křivé zdi

1880 Zobrazení - Vytvořeno: 12.2.2017 • editováno: 12.2.2017

Jak jsem pokládal masivní vinylovou podlahu na zámek. Než se mohlo s pokládkou začít, bylo nevyhnutelné stávající podklad odstranit a znivelovat znova. Jak se často u přípravy podkladu stává, nebyl ...
číst více

Kolik chyb dokážete napočítat na lepené vinylové podlaze?

1985 Zobrazení - Vytvořeno: 3.2.2017 • editováno: 3.3.2017

To se opravit nedá, všechno vytrhat, odbrousit a znova. To, že ne všechny realizace se povedou v takové kvalitě, v jaké zákazník očekává se prostě stává. Může to být hned z několika důvodů. Přemrštěnými ...
číst více

Odolá zámek plovoucí podlahy Hydrocork vodě?

940 Zobrazení - Vytvořeno: 30.1.2017 • editováno: 3.2.2017

Tento test si můžete vyzkoušet i vy. Udělal jsem si jeden takový test s podlahou Hydrocork. Nechal jsem lamelu zamrznout v bazénu a po 14dnech jsem jí šel motorovou pilou vyřezat. Jak to dopadlo? ...
číst více

Kompletní ceník podlahářských prací 2017

1638 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2016 • editováno: 31.12.2016

Již tradičně každý rok, aktualizuji svůj doporučený podlahářských ceník prací. Na rok 2017 se rozrostl o 54 nových položek. Najdete tam celkem 239 naceněných pracovních úkonů. Tímto se ceník podlahářských ...
číst více

PF 2017 videopodlahy

783 Zobrazení - Vytvořeno: 23.12.2016 • editováno: 23.12.2016


číst více

Když chcete mít pohodlné schody potažené kobercem

1868 Zobrazení - Vytvořeno: 5.10.2016 • editováno: 10.10.2016

Zákazník miluje chůzi po koberci Mám zákazníka, který má rád teplou a měkkou podlahu. Proto má všude doma kvalitní koberce. Nebavíme se o syntetických kobercích za 350,-Kčm2, ale opravdu o příjemných ...
číst více

Takhle vypadá korkový dub z kterého se vyrábí podlahy

940 Zobrazení - Vytvořeno: 2.10.2016 • editováno: 10.10.2016

Posílám pozdravy z Portugalska z korkových plantáží. Zrovna se loupe korková kůra z korkového dubu pro výrobu nejlepších zátek do kvalitních vín. Měl jsem možnost si loupání korkové ...
číst více

Obvodové hliníkové lišty k podlahám

3399 Zobrazení - Vytvořeno: 9.6.2016 • editováno: 22.9.2016

Hliníkové lišty k podlahám vás prověří, jak rovný umíte udělat podklad pod podlahu. Připravit si správně podklad pod každou podlahu je ALFA a OMEGA řemesla. V dnešní době, „na cvakat“ ...
číst více

Korkové obklady na stěnu jak jsme je nalepili s klukama

3536 Zobrazení - Vytvořeno: 7.2.2016 • editováno: 22.9.2016

Jak nalepit korkové obklady na stěnu?  Doma se nám hromadili medaile, které bylo potřeba někam dát. Nabídla se možnost nalepit korkové obklady na stěnu podél schodů. Stěna byla beztak od dětí ...
číst více

Kolik vody napustit do plovoucí laminátové podlahy a jak to vlastně je?

3417 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2016 • editováno: 22.9.2016

Laminátové podlahy neboli plovoucí podlahy, již nastal čas udělat si pořádek. Jak to vše bylo. Ti podlaháři, kteří dělají své řemeslo min 17 - 25let, tak si na to budou pamatovat.  Jsou ...
číst více

Doporučený ceník podlahářské práce 2017

8611 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2015 • editováno: 2.1.2017

Podlahářské práce a ceny prací videopodlahy.cz Každý podlahář, každá firma používá jiné postupy, technologie, materiály a od toho se odvíjí jejich ceny prací.  Tento CENÍK PODLAHÁŘSKÝCH PRACÍ ...
číst více

Chyby na anhydritových podlahách od neprofesionálních řemeslníků.

6333 Zobrazení - Vytvořeno: 15.11.2015 • editováno: 26.10.2016

Jaké chyby se dopouští nezkušení nebo neschopní lidé při nivelaci na anhydritové podlaze. Na fotce můžete vidět několik chyb, které se dopustil člověk. Anhydrit nestržený sintr, Anhydrit neodbroušený, Nesmyslná ...
číst více

Nejlevnější podlahy na trhu a nejlevnější pokládka podlah i nejlevnější podlaháře najdete zde

5009 Zobrazení - Vytvořeno: 14.11.2015 • editováno: 27.2.2017

Podlahy a podlahářské práce, které zákazníci dostali ve slevě. Vážený zákazníku, obrázky, na které se budete teď dívat, není nic jiného než důsledek tlaku na cenu. Aby podlahy mohli plnit svou ...
číst více

Jak vybrat správně podlahu. Otázky na které hledejte odpovědi.

5204 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2015 • editováno: 5.3.2017

Vybíráme novou podlahu, jak se v tom vyznat. Každý z nás má doma nějakou podlahu. S podlahou se každý den potkáváme, vlastně každé ráno začíná na podlaze. Když vylézáme z postele, ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy - otázky a odpovědi jak na to

14400 Zobrazení - Vytvořeno: 18.3.2015 • editováno: 1.10.2016

Jak správně položit vinylové podlahy... jak překonat překážky. Máte otázky ohledně pokládky vinylové podlahy? Také máte někdy chaos v názorech o pokládce vinylových podlah? Co podlahářská firma, ...
číst více

Jak se zbavit celulitidy na podlaze

5039 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Když celulitida migruje do podlahy, mastička to nezachrání Slovo pomerančová kůra v podlahách, když se řekne, tak každý podlahář má tak nějakou představu o co  jde, a kdy se takový povrch ...
číst více

Korkovou podlahu do koupelny?

5318 Zobrazení - Vytvořeno: 22.2.2015 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy, do koupelny vhodné řešení?  Také přemýšlíte jakou podlahu dát do koupelny na podlahu? Už se vám okoukala keramika? Řešíte jak udělat teplou podlahu v koupelně, aniž by ...
číst více

Odpověď zákazníkovi na cenu podlahářských prací. Otiskl časopis DOMO

9517 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2015 • editováno: 22.9.2016

K ceníku podlahářů na stránkách www.videopodlahy.cz přišel komentář od zákazníka. Nejprve jsem nechtěl reagovat, protože se nejedná o otázku, ale pouze o konstatování. Pak jsem si řekl, ...
číst více

Certifikáty - Josef Voborník

4425 Zobrazení - Vytvořeno: 1.2.2015 • editováno: 12.10.2016

To, že školit je potřeba se neustále není pochyb. Od roku 1994 jsem byl na spousty školení a z některých jsem si odnesl i certifikát nebo osvědčení. V podlahařině je stále něco nového a tak je ...
číst více

Sleva na PODLAHY až 60% vyplň formulář

6780 Zobrazení - Vytvořeno: 13.10.2014 • editováno: 10.2.2017

Musím říci, že se nám začíná množit jeden nešvar... jmenuje se přízračně - SLEVA Sleva na všechno, pro všechny, a někdy za každou cenu. A jak to tedy s těmi slevami opravdu je? Musíte počítat ...
číst více

Nastal čas se odlepit od podlahy - kvadrokoptéra DJI

8294 Zobrazení - Vytvořeno: 22.1.2014 • editováno: 22.9.2016

Nastal čas se odlepit od podlahy - kvadrokoptéra DJI s kamerou GoPro 3+ Proletět se těsně nad podlahou, kde právě podlahář pokládá vinylovou podlahu nebo lepí dřevěné podlahy a udělat záběr z kamery, ...
číst více

Kolik stojí renovace podlahy? Informace pro zákazníky, jaké podlahy se dají renovovat a za kolik.

21212 Zobrazení - Vytvořeno: 21.9.2013 • editováno: 19.3.2017

Jaké podlahy se dají renovovat? Když se řekne renovace podlahy, co všechno může podlahář zrenovovat? Tak určitě každého napadnou dřevěné podlahy, prkna a parkety. Renovovat se mohou podlahy korkové, ...
číst více

Podlaha na truc, příběh starého dubu více jak 200 let

6450 Zobrazení - Vytvořeno: 14.4.2013 • editováno: 25.9.2016

  Příběh starého dubového stromu Dřevěná podlaha z jednoho stromu. Podlaha, která má svůj příběh. Strom, který přežil několik válek, byl dominantou krajiny, ale byl tak velký a začal ...
číst více

Všechno má svou cenu! Proč se to děje? Kam vás může dostat investor, pokud se necháte vyprovokovat. Otiskl časopis DOMO

25841 Zobrazení - Vytvořeno: 2.3.2013 • editováno: 21.11.2016

Proč se to děje? Jak nacenit práce na podlahy? Kam až vás dostane investor, když se necháte vyprovokovat ?  „vždyť jsem to dělal jako vždycky, tak nechápu, proč “ Udělali ...
číst více

Korková plovoucí podlaha

7002 Zobrazení - Vytvořeno: 25.2.2013 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy do dětského pokojíku nejlepší volba. Jsou teplé jako koberec a setřít se dají jako dlažba.
číst více

Korek President a lak Loba LMS 2

8629 Zobrazení - Vytvořeno: 2.12.2012 • editováno: 22.9.2016

Jak jsem pokládal korkovou podlahu PRESIDENT Pokládka a lakování korku, kterému se říká PRESIDENT, mě opravdu bavila. K pokládce takového korku se přeci nedostávám každý den. Původně byla ...
číst více

Korek na venkovním WC

7551 Zobrazení - Vytvořeno: 28.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Korkem se dá obložit cokoliv Venkovní WC může být příjemné  
číst více

Korková podlaha

8073 Zobrazení - Vytvořeno: 27.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Byli doby, kdy se korkové podlahy pokládali ve velkém. Pamatuji si, že jsme dělali i 2 korkové podlahy týdně. Korková podlaha je opravdu jedinečná podlaha a má spoustu výhod a vlastností, které ...
číst více

Ideální podlaha do koupelny KOREK

9638 Zobrazení - Vytvořeno: 27.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Korková podlaha místo dlažby v koupelně? Nevím, jestli někdo ví, že do koupelny lze místo dlažby a jiných podlah použít také korková podlahy. Pro pokládku korkové podlahy do koupelny, doporučuji ...
číst více

Kutilové v AKCI aneb nebojíme se vůbec ničeho

8793 Zobrazení - Vytvořeno: 9.9.2012 • editováno: 22.9.2016

Anhydritové podlahy - vlhkost dřevěné podlahy - vlhkost Pokládka parket - vlhkost Plovoucí ...
číst více

Korek realizace ve školce rok 1999

6780 Zobrazení - Vytvořeno: 25.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Realizace korkové podlahy ve školce v Libé u Chebu. Podlahářství Voborník Cheb. To se jednou v Libé u Chebu realizovala školka pro nejmenší človíčky a byli jsme moc rádi, že jsme mohli přispět ...
číst více

Oprava popraskaného betonu

10127 Zobrazení - Vytvořeno: 19.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Oprava popraskaného betonu Chemos OT 101 S opravným tmelem OT 101 rychle a snadno vyspravíte popraskaný beton, uděláte lokální opravu betonu v rychlém čase. S Chemos OT 101 dokážete ...
číst více

Loupání korkového dubu

6439 Zobrazení - Vytvořeno: 17.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Loupání korkového dubu v Portugalsku - korkové podlahy Portugalsko je zemí s největšími korkovými plantážemi, kde se každý rok sklízí korková kůra. Z té nejlepší korkové kůry se ...
číst více

Na pokládku PVC podlahy postačí nářadí za 500,-Kč a hodina práce. A opravdu to tak je?

1054 Zobrazení - Vytvořeno: 19.11.2017 • editováno: 19.11.2017

Jeden příběh o pokládce PVC, která zas tak jednoduchá není, jak se někomu může zdát. Až budeš mít čas, zastav se u mě, potřeboval bych položit do jedné místnosti PVC, já bych se s tím dělal ...
číst více

Jak na pokládku podlah svépomocí, snadno, levně, rychle a hned.

764 Zobrazení - Vytvořeno: 19.11.2017 • editováno: 19.11.2017

Stále se najdou lidé, kteří si chtějí položit podlahu sami. Pojďme si říct jak na to. Vždyť na tom vlastně nic těžkého není. Dneska se mnoho podlah vyrábí na zámky, takže se to do sebe jenom naklape, ...
číst více

Správné měření místní rovinosti povrchu podkladu a podlah.

976 Zobrazení - Vytvořeno: 8.10.2017 • editováno: 21.10.2017

Umíte správně změřit rovinatost povrchu? Povím vám jak na to. Všichni znají měření rovinnosti podkladu a podlah za použití dvoumetrové lati. Optické nerovnosti jsou vidět okem, ale jejich změření ...
číst více

Měření zbytkové vlhkosti v podkladu a zodpovědnost podlaháře za přípravu podkladu.

821 Zobrazení - Vytvořeno: 8.10.2017 • editováno: 21.10.2017

Měření vlhkosti v podkladu, čím a jak? Jak na měření zbytkové vlhkosti na nejvíce používaném anhydritovém a cementovém potěru. Po mnoho komunikacích s podlaháři jsem zjistil, že zhruba ...
číst více

Termoplastický polyuretan podlaha, která si pamatuje

659 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2017 • editováno: 12.8.2017

Živé podlahy co to je? Když už si začnete říkat, co ještě nového může v podlahách přijít, když máte pocit, že už je všechno vymyšlené a objevené, tak firma Egger představí zajímavý materiál ...
číst více

Podlahy, které dokáží rozmazlit vaše chodidla a zlepšit náladu

1139 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2017 • editováno: 12.8.2017

Měkké podlahy, které vás budou rozmazlovat Mezi měkké podlahy určitě patří koberce. Koberců je velké množství, co se do druhu použitého materiálu týče, způsobu provedení a barevných variací. Jsou ...
číst více

Anhydritové podlahy past vedle pasti.

6925 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • editováno: 24.8.2017

A stále jim na to skáčou a stále je to dokola a mám dojem, že z toho není cesta ven. Několik dezinformací o anhydritovém potěru, které se stále prezentují zákazníkům. Když si pozvete firmu ...
číst více

Zákazníci LOVCI SLEV budete zírat.

749 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • editováno: 10.8.2017

Století slev a vyprodejů Na cestách po podlahářských vzorkovnách se setkáte s kdejakým zákazníkem. Někdo má konkrétní představu o podlaze, kterou chce a kam, jiný si chce nechat poradit, další ...
číst více

Novým předsedou Cechu podlahářů ČR byl zvolen Josef Voborník

530 Zobrazení - Vytvořeno: 8.5.2017 • editováno: 8.5.2017

S Pepou Voborníkem se v časopise DOMO setkáváte už nějaký pátek. Baví vás články, fotky z podlah, které„zažívá“ na svých cestách za podlaháři jako technik firmy Supellex, Likor, Janser ...
číst více

Podlahové vytápění a vhodné krytiny, které změny teplot /NE/vydrží.

1362 Zobrazení - Vytvořeno: 5.4.2017 • editováno: 5.4.2017

Tak se zdá, že se nám tady zase začal šířit jeden nešvar, náhlé a nestabilní změny TEPLOT na podlaze. Dlouhodobé přehřívání organismu nám lidem nedělá dobře a musíme se před teplem chránit tím, ...
číst více

Kdo ve skutečnosti vybírá podlahu, žena nebo muž? Jak je to u vás doma?

980 Zobrazení - Vytvořeno: 6.3.2017 • editováno: 15.3.2017

  Do obchodu s podlahy vešel mladý pár. Nechal jsem je rozkoukat, chodili od stojanu ke stojanu. Bylo vidět, že nejsou jednoznačně za jedno. Nešlo přeslechnout jejich komunikaci. Žena: ...
číst více

Hodinový manžel versus podlahář

2697 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 5.3.2017

Živnost volná a živnost řemeslná by si neměli navzájem překážet, ale.... Hodinovy manžel – poměrně horké téma, které se dotýká nejen podlahářů, ale i dalších řemesel u nás. Zeptali jsme se, ...
číst více

Podlahy z korku se snadno udržují, vnesou do vašeho domova jedinečnou atmosféru tepla, ticha a pohodlí.

1113 Zobrazení - Vytvořeno: 18.12.2016 • editováno: 18.12.2016

Cork Wicanders  Quercus suber neboli korkový dub roste ve středomoří. Pro svůj růst potřebuje tyto klimatické podmínky. Roste ve vápenité půdě, která je na povrchu zasypaná navátým pískem. ...
číst více

Podlahy Hydrocork, kterým vlhko nevadí a snadno se uklízí

1382 Zobrazení - Vytvořeno: 9.12.2016 • editováno: 9.12.2016

Mezi podlahy se na vrchní příčky novinek letos dostala zajímavá podlaha, Hydrocork. Já sám mám za sebou letos několik stovek m2 pokládky podlahy a velice mně překvapila. Už samotný název vypovídá ...
číst více

Pátek 13 aneb konec dvěma podlahářům v Čechách

3991 Zobrazení - Vytvořeno: 20.5.2016 • editováno: 23.9.2016

PŘIŠEL, VIDĚL, NEPOCHOPIL, ZKURVIL, ÚPLNĚ, VŠECHNO, ODEŠEL, SKONČIL Pátek 13-tého, začal vlastně čtvrtkem 12-tého pro mne. Pro někoho to bylo již mnohem dříve a to když seděl nad poptávkou pokládky ...
číst více

Anhydritový potěr vládne novostavbám co na to podlaháři?

3150 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Fenoménem dnešní doby, co se týká podkladových vrstev, jsou bezesporu lité, anhydritové nivelační potěry. Podle odhadů dokonce 67% vůči 27% betonových potěrů a 6% suchých systémů. Tento trend ...
číst více

Jaký vliv má podlahové topení na podlahoviny.

2618 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Teplota podlahy a podlahového topení - dovolené maximum teploty pro podlahy.  Zde na fotce vidíte jasný přiklad, jak to vypadat nemá. Paní reklamuje vinylovou podlahu, že se jí zvedají spoje ...
číst více

Jak snadno se (ne)pokládá masivní dřevěná podlaha. Otiskl časopis DOMO

3273 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2016 • editováno: 22.9.2016

Zazvonil telefon a ozval se tak trochu zoufalý hlas: prosím tě, potřebuji nutně pomoc, chlapi si nějak nevědí rady s pokládkou dřevěné masivní podlahoviny. Nejde jim do sebe, říkají, že je to nějaká ...
číst více

Masivní dřevěné podlahy, co všechno mají vydržet?

3138 Zobrazení - Vytvořeno: 31.1.2016 • editováno: 31.1.2017

Chci dřevěnou podlahu, která vydrží vysokou zátěž. Dřevěné podlahy, které vydrží vysokou zátěž, masivní dřevěné podlahy, které nezničí žádný velký pes, nic je nepoškrábe a vydrží chůzi v botech. Také ...
číst více

Kde vzít podlaháře po roce 2025

2163 Zobrazení - Vytvořeno: 29.1.2016 • editováno: 23.9.2016

Budoucnost podlahářů aneb kde vzít podlaháře nebo šikovného řemeslníka vůbec po roce 2025 dále. Všichni dovozci, výrobci tlačí prodej podlah a chemie, pokud nezačneme přemýšlet do budoucna, nebude ...
číst více

Je opravdu cena tak důležitá pro získání veřejné zakázky? Otiskl časopis DOMO

2474 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2016 • editováno: 23.9.2016

Jak to vlastně je s veřejnými zakázkami? Kdo má s výběrovým řízením veřejných zakázek zkušenosti, bude většinu odpovědí, které tu zazní, znát. Nebudu zde rozebírat zákazníky, kteří vyhledávají ...
číst více

Jaké podlahy jsou vhodné na podlahové topení? Tabulka podlah.

5755 Zobrazení - Vytvořeno: 23.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Podlahy a podlahové topení. Jaké druhy podlahového topení rozeznáváme? Často se mi dostává dotazu od vás zákazníků a podlahářů, zda můžete tu nebo onu podlahu položit na podlahové topení. Zprvu ...
číst více

Časté chyby při nivelování podlahy a následky. Otiskl časopis DOMO

8818 Zobrazení - Vytvořeno: 7.9.2015 • editováno: 1.10.2016

Ve spolupráci s časopisem Domo jsme se zeptali výrobců a odborníků jak správně zacházet s nivelačními hmotami, jakých chyb se často dopouštíme a jaké to má následky.   Není podlahář, ...
číst více

Horké léto – jak v takovém počasí nivelovat podlahy?

3171 Zobrazení - Vytvořeno: 21.8.2015 • editováno: 22.9.2016

Letošní nadprůměrné letní dny, přidělali pár vrásek nejednomu podlaháři. Zvláště při přípravě podkladu před pokládkou podlah. Pokud je potřeba pod podlahovinu udělat nivelaci, v těchto horkých ...
číst více

KOREK co o korku možná nevíte, jak roste, jak se sklízí - korkové podlahy

4213 Zobrazení - Vytvořeno: 15.7.2015 • editováno: 23.9.2016

Korkové podlahy = zdraví a více pohodlí pro vaše tělo a domov. Kde se bere všechno z korku?  Přiblížím vám něco málo o materiálu, který mám moc rád pro jeho jedinečné vlastnosti a ...
číst více

Jak je to s měřením vlhkosti v podkladech

4543 Zobrazení - Vytvořeno: 9.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Tabulka vlhkosti v podkladu v hmotnostních %  Vlhkost v podkladových vrstvách, kde se budou pokládat podlahy je daná NORMOU ČSN 74 4505 podlahy a společná ustanovení. Každý správný podlahář ...
číst více

Kam se jaká podlaha hodí nebo nehodí - přehledná tabulka

10662 Zobrazení - Vytvořeno: 4.1.2015 • editováno: 3.4.2017

Přehled podlah, kam jakou podlahu položit Nevíte si rady kam jakou podlahu položit? Kam se jaká podlaha hodí? Připravil jsem pro vás tabulku s podlahy a pár rad na začátek..na tabulku podlah kam ...
číst více

Mechanické vlastnosti podlah a kolečkové židle

5709 Zobrazení - Vytvořeno: 3.1.2015 • editováno: 23.9.2016

Máte židle na kolečkách? V tom případě nemůžete mít jakoukoliv podlahu. Mechanické vlastnosti nášlapných vrstev.   Odolnosti podlah proti opotřebení, soustředěnému tlaku a proti ...
číst více

Seznam 27 technických norem ČSN pro podlahy a podlaháře

4959 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Seznam technických norem ČSN  Normy na podlahy, jak se posuzuje podklad, nivelační hmoty a jejich pevnost, rovinnost podkladu, pevnost podkladu, nebo normy na laminátové podlahy a koberce. ...
číst více

Nepodceňujte dilatace v podlaze

10738 Zobrazení - Vytvořeno: 23.11.2014 • editováno: 30.9.2016

Není dilatace jako dilatace   Každá podlaha je nějakým způsobem oddilatovaná. Podíváme se na dilatace v podlaze, které můžeme rozdělit do několika skupin. Budu se bavit o dilatacích ...
číst více

Podlahy pod TERMOKAMEROU

4956 Zobrazení - Vytvořeno: 20.4.2014 • editováno: 22.9.2016

Servis pro podlaháře s TERMOKAMEROU Co termokamera a podlahy, jak to spolu souvisí? S podlahami jsou ruku v ruce spojené podklady, na které se podlahy pokládají. Podklad pod ...
číst více

Proč se tohle muselo stát zrovna mě?

7302 Zobrazení - Vytvořeno: 14.4.2014 • editováno: 24.9.2016

Titulek je zavádějící, to bylo řečeno obrazně, nestalo se to mě, ale někomu jinému, nicméně každý asi už tuto větu někdy pronesl. Někdy se stane, že se něco prostě nepovede. Když se něco nepodaří, ...
číst více

Kdo umí lépe brousit dřevěné podlahy zákazník nebo podlahář?

6594 Zobrazení - Vytvořeno: 13.4.2014 • editováno: 20.3.2017

O broušení podlah něco vím, tedy myslel jsem si to. Na broušení dřevěných podlah je zapotřebí poměrně dost praxe a brusky v dobrém stavu. To že máte brusku, neznamená, že to umíte. Už jsem byl několikrát ...
číst více

VIDEOPODLAHY OLD

8175 Zobrazení - Vytvořeno: 26.2.2014 • editováno: 22.9.2016

PŮVODNÍ TEXT HLAVNÍ STRÁNKY VIDEOPODLAHY.cz   PŮVODNÍ TEXT HLAVNÍ STRÁNKY VIDEOPODLAHY.cz Vítej na videopodlahách Vše na podlahy a o podlahách  Najdeš tu spousty videí, fotek ...
číst více

O renovacích podlah napsal deník Mladá fronta DNES

6535 Zobrazení - Vytvořeno: 30.10.2013 • editováno: 22.9.2016

V mladé frontě DNES vyšel článek o renovacích podlah. Jaké podlahy se dají renovovat, jak a za kolik. Na tvorbě tohoto článku jsem se podílel a vy si ho můžete přečíst.  strana ...
číst více

Jak se dělá, jak se spraví, jak se pokládá, jak se opraví

14164 Zobrazení - Vytvořeno: 8.5.2013 • editováno: 22.9.2016

Spousta otázek, JAK? Dal jsem dohromady všechny dostupné otázky, které jsem za několik let dostal a na které jsem již odpovídal. Někdy to není opravdu jednoduché najít zlatou střední cestu, nebo ...
číst více

Pokládka PVC

8973 Zobrazení - Vytvořeno: 30.9.2012 • editováno: 25.9.2016

Jaké PVC podlahy položit do kuchyně nebo kanceláře? Když se rozhodnete pro pokládku PVC, je dobré si ujasnit několik důležitých informací. A to kam chcete PVC položit, jestli to bude předsíň, obývák, ...
číst více

Komentáře

avatar

Martin

12 0
08:11 - 24.3.2015

Hodně dobré motto, to si musím zapamatovat.

avatar

Martin

13 0
12:04 - 8.3.2015

Pepane, ty jsi to opět trefil a já s tebou souhlasím. Ten pán Jakub K. je úplně mimo realitu, žije s socialismu, kde mu dali všichni vše, co mu nedali tak ukradl. Odkroutil si 8 hodin v kolbence a šel s čistou hlavou dom na zahradu kopat brambory. Jen se zapomněl jaksi ještě probrat.

avatar

Drlík Jan ZOSO-TEX

19 0
19:02 - 19.2.2015

jednoznacně souhlasím a davám "palec nahoru"

avatar

Mirek Kubíček

25 0
16:40 - 17.2.2015

Myslím si, že odpověď je hodně vyčerpávající, ale jaksi se ještě zapomělo na jeden důležitý fakt a to je zasloužená dovolená. Pan Jakub jako zaměstaný člověk si vybere oprávněnou dovolenou 4-5 týdnů, kterou mu jaksi mimochodem ze zákona zaplatí jeho zaměstnavatel. Když si řemeslník vybere svoji oprávněnou dovolenou, tak samozřejmě v době dovolené nepracuje tudíž nemá žádné vystavené faktury a tudíž defacto by neměl ani na byt, stravování, nájmy, energie apod. Takže jaksi si na to ten řemeslník musí vydělat za 11 měsíců. Nebo se snad pletu že i zaměstnanec nepobírá žádnou mzdu za dobu svojí dovolené?????

avatar

Martin

0 0
13:35 - 3.7.2015

Pan Jakub jako zaměstaný člověk si vybere oprávněnou dovolenou 4-5 týdnů, kterou mu jaksi mimochodem ze zákona zaplatí jeho zaměstnavatel. tO JSTE VZAL KDE, ŽE ZAMĚSTNANCI MAJÍ 4 AŽ 5 TÝDNŮ DOVOLENÉ?

avatar

Videopodlahy.cz

0 0
10:31 - 5.7.2015

Já myslím, že Mirek to myslel tak, 20 dní a když je v tom sobota a neděle jsou to 4 týdny. Jinak u más je firma, která dává svým zaměstnancům 6 týdnů.. tj 30 dní pracovních.

avatar

David

24 0
22:22 - 16.2.2015

Podnikání = "životní styl" Možná by mohl pan Jakub K. udělat nějaké školení, na kterém nás naučí, jak z jeho jednoduchého propočtu přinést domů oněch 80 tis. Kč, aniž by se z nich ztratila byť jediná koruna. Já osobně absolvuji různá školení, kde přednáší lidé, kteří ve světě businessu něco dokázali a o podnikání toho ví opravdu hodně. Avšak ještě nikdo z nich nepřišel s touto revoluční myšlenkou, jak to udělat, aby vám vše zbylo. Mít tohle know-how, netrávím prací 12 hodin denně, když to dobře dopadne. Už neřeším, že chci trávit čas s rodinou a najednou vyzvání mobil, na jehož konci je zákazník, který vůbec neřeší nějaké moje soukromí a volno. Je přeci neděle, zákazník má čas, tak přeci musí mít čas i živnostník. V tomto ohledu už se nedá mluvit o podnikání, je to zkrátka "životní styl". Jste v jakémsi "motorkářském gangu", za který prostě buď budete dýchat a dělat něco navíc nebo půjdete z kola ven a vaše místo na trhu zaplní někdo další. Podnikání se tak stává nejen zdrojem obživy, ale i koníčkem, který vyplňuje Váš zbývající "volný" čas. Zákazník od řemeslníka očekává profesionální přístup a dokonalý produkt. Jako řemeslník můžete absolvovat již zmíněná odborná školení, která vás někam nasměřují, ale i ta něco stojí. Nikdo nás ale nevede za ruku, nikdo nám neříká jak to máme udělat, nikdo za nás nezaplatí za chyby zaměstnanců, i když jsme jim snad stokrát kladli na srdce, jak to mají dělat. Jste tak osamoceným mužem v poli, se kterým roste a padá výkon celého týmu. Zkuste si někdy, pane Jakube, udělat něco na vlastní pěst. Jste si jistý, že dojdete správného konce s předem stanoveným ziskem???? A myslíte, že Vám zakázka skočí sama do náručí????

avatar

karamba

2 0
20:43 - 16.2.2015

Skvěle napsaný ale když to vezmete z pohledu normálního zákazníka který nosí domu z Kolbenky 18000,- čistýho a má dělat celý den na 1m/2 podlahy tak samozřejmě hledá co nejlevnější řešení on na to prostě nemá.Všechno je to o kupní síle lidí která je u nás dost mizerná a nijak se nezlepšuje.

avatar

Karel smetana

5 0
15:44 - 16.2.2015

bezva diskuze, proč se pan Jakub K. nezeptá třeba lékařů, právníků atd., proč si berou tolik peněz za úkon a nejlépe když se zeptá politiků a státních úředníků, kteří zvyšují průměrný plat, proč berou tolik peněz a co mu to hmatatelného přinese, na rozdíl od zaplacené práce podlaháři, kde je výsledek evidentní?! Zdar vaší dobře odvedené práci. Karlos

avatar

Martin K

4 0
14:56 - 16.2.2015

Krásně napsáno, škoda jen že všichni podlaháři nejsou sdruženi a ceník nedodržují to by byl krásny krok vzhledem k zákazníkovi, samozřejmě i s cejchem kvality. Aby nám i ty fušeři nebrali ty peníze :-) No kluci všechno nejlepší v práci v novém roce :-)

avatar

videopodlahy

20 0
17:49 - 16.2.2015

Ono s cenami je to tak, že ty si dělá každý jednotlivec nebo firma sám. Otázkou je, co za ty ceny může nabídnout. Ať už informace před realizací, technologie při realizaci, servis po realizaci. Tyto ceny jsou ceny moje a to zda někomu vyhovují a chce se jich držet je každého věc. Samozřejmě není pravidlo, že čím dražší, tím kvalitnější. Tím, že se v podlahařině pohybuji přes 20 let, sleduji vývoj materiálu, sleduji vzrůstající náročnost zákazníka, které obnáší to, že podlaháři musí mít na vše kvalitní nářadí. A to všechno něco stojí. Pořízení, servis, obnova atd.. Nelze tedy očekávat, že dřevěné podlahy se budou brousit a lakovat za 250,-Kč a ve stejném výsledku by měli vypadat jako za 500,-Kč. To prostě nelze, když vybavení stojí 400tis a je zapotřebí k tomu praxe a další kvalitní materiál, brus, tmely, laky, atd. Za těch 250,-Kč by se asi lidé nestačili divit, kdyby se měřákem změřilo množství naneseného laku. To vše má vliv na odolnost a životnost podlahy a vše na cenu.

avatar

jan

0 0
00:59 - 12.6.2016

množství naneseného laku?měřákem.tak přece nic nezjistíte.lak se krade jinak.ale nebudu dávat návod jen snad že jsem to vyděl u známých uznávaných dražších firem a nejen lak.a už vubec si nemyslím že se dobrej podlahář pozná podle auta a a čtyř nových brusek .ale článek dobrej!

avatar

Petr H.

7 0
10:47 - 16.2.2015

Pane Voborník jsem Váš fanda a těchto webových stránek s jakou se do toho pouštíte. Tento článek se opravdu povedl a zas jste třefil hřebíček do hlavičky. Gratuluji a díky, že své zkušenosti dáváte sem a nám umožňujete z nich čerpat a sdílet je s Vámi. Petr H.

avatar

Jan Kulhánek

13 0
18:04 - 15.2.2015

Pan Jakub K.píše jako blbec, který o živnosti nemá vůbec ponětí. Rozdíl mezi slovy "vydělá" a "účtuje" rozhodně nechápe. . . . . jsem důchodce a slíbil jsem si, že už se rozčilovat nebudu. Pevné nervy a co nejméně blbců přeje em.podl.Honza Kulhánek

avatar

Martin Pour

22 0
16:51 - 15.2.2015

Musím souhlasit. Dnes mám narozeniny, je neděle a já jsem právě vrátil z práce. Dám si s rodinou oběd a půjdu zpracovávat cenové nabídky na které jsem neměl přes týden čas.

avatar

Jirka

21 0
15:57 - 15.2.2015

Pěkně napsáno, mohu jen souhlasit. Ještě bych ale doplnil, že zde nepadla zmínka o hodniách strávených na cestách kvůli zaměřování, hodnocení podkladů a dalšími konzultacemi s předstihem, než se do vlastní práce vůbec postí,naceňováním zakázek, většinou večer nebo o víkendech, a stresu z nabouraného harmonogramu, ne vlastní vinou... A také je zde zimní období, kdy je práce méně... Takže se ty jednoduché počty pěkně zprůměrují...

avatar

Franta

9 0
11:37 - 24.2.2015

Zdravím , taky chci do toho zasáhnout.Každý živnostník-podlahář proti zaměstnanci musí umět-účetnictví,pravní věci,je také řidič z povolání,obchodní činnost,komunikovat,mít stálý přísun nových info z oboru,vyznat ve stavebních plánech,umět dobře počty,musí znát normy,chemii,fyziku,občanský zákoník psychologii atd. atd.Za dobu mé praxe cca 16 let jsem zjistil že zaměstnanec si vydělá v čistém bežně více a vždy stojí firmu více než si sám zaměstnavatel vezme. Opravdu je lepší jim říkat zkusto sám a uvidíš.Zkusili to, nikdo se však neudržel. Jinak p. Jakube K. , firma musí brát díky nákladům trochu více v některých cenách oproti doporučenému ceníku. Chlapi od podlah - držte se.

avatar

Cíba

30 1
13:48 - 15.2.2015

Jen bych rád upozornil, že zaměstnanec žádné zdravotní a sociální odvody neplatí. Platí je pouze zaměstnavatel. Jde jen o optické rozdělení odvodů na část, kterou hradí zaměstnavatel a část, kterou hradí zaměstnanec, aby nebylo vidět, jak je u nás zaměstnanec drahý. Krom toho ještě zaměstnavatel platí zaměstnanci účetní a daňový servis. Tyto výdaje nejsou jediné. Zaměstnanci je třeba zaplatit veškeré pracovní a ochranné pomůcky, jakož i veškerá školení. Zaměstnanci též netuší, že teplo a světlo, které potřebují musí zaměstnavatel zaplatit. Stejně tak netuší, že zaměstnavatel musí hradit provoz umýváren, sprch, toalet. Neví, že zaměstnancům hradí výplatu v době nemoci a že jim hradí dovolenou. Tato nevědomost je pěstována socialistickými Mládky a Středulami, aby nebyla vidět realita toku peněz.

avatar

videopodlahy

22 0
13:52 - 15.2.2015

Cíbo.... souhlasím v plném rozsahu a podepisuji .-) Díky

avatar

Borki

27 0
13:41 - 15.2.2015

Ukázková odpověď profesionála. Palec nahoru. Borki

avatar

Michal

31 1
13:02 - 15.2.2015

Nemám co dodat, opět výborný článek... M.