Korkové podlahy II.

Jaké jsou hlavní výhody korku?

- korek je obnovitelná surovina z udržitelných zdrojů
- korek je biologicky rozložitelný
- korek je velmi lehký
- k životnímu prostředí šetrný a ekologický
- korek je absolutně bez ftalátu ftalat FREE
- korek je velmi elastický pružný a stlačitelný a lehký
- Korek jako zdraví prospěšný je hypoalergenní
- korek jako izolace působí protipožárně
- Korek je izolant
- Korek je 100% recyklovatelný
- Akustický, pohlcuje zvuky
- Korek má vynikající těsnící schopnosti
- Korek jako dekorativní
- Korek je nepropustný pro většinu tekutin
- Korek je odolný vůči plísním je vhodný pro alergiky
- Korek je antivibrační

Korkové podlahy: Zdravá a estetická volba pro váš interiér

Korkové podlahy jsou stále populárnější volbou pro ty, kteří hledají přírodní, zdravou a esteticky atraktivní podlahovou krytinu. Jsme odborníci s téměř 30 lety zkušeností v pokládání korkových podlah a rádi vám představíme výhody a možnosti, které tyto podlahy nabízejí.

Vhodnost korkových podlah do koupelny je jedním z jejich velkých předností. Namísto tradiční tvrdé dlažby může přinést do koupelny teplý a příjemný povrch. Korek je přirozeně odolný vůči vodě a vlhkosti. Překvapilo vás to? Že to není možné? I ty nejlepší vína světových výrobců se zátkují korkem právě pro jeho vlastnosti.Korek v koupelně může být i s protiskluzem. Tím se výrazně sníží riziko pádu a zranění. A když už někdo na korku upadne, nebo něco spadne, není to na tvrdou podlahu. Kromě toho je korek antistatický, což znamená, že nepřitahuje prach a nevytváří statickou elektřinu, což je zvláště výhodné pro alergiky a prostory náchylné na akumulaci prachu.

Jednou z největších výhod korkových podlah je jejich ekologický charakter. Korek je přírodní materiál získávaný z korkového dubu, přičemž pro získání korku není nutný strom kácel, ale pouze odstranit vnější vrstvu kůry, která se po několika letech obnoví. Tento proces nezpůsobuje trvalé poškození stromu, což je korek udržitelným materiálem. Navíc se používá pouze přírodní lepidlo při výrobě korkových dlaždic, což minimalizuje emise škodlivých chemikálií do vzduchu.

Korkové podlahy nabízejí také různé designové možností. Můžete si vybrat mezi různými odstíny a přírodními dýhami, které dodají vašemu interiéru osobitý vzhled. Pokud preferujete jinou barvu, není to problém, protože korkové podlahy mohou být také barevné. To umožňuje velkou kreativitu při navrhování prostoru.

Výběr tloušťky korkové podlahy závisí na konkrétním prostoru a preferencích. Korkové podlahy jsou dostupné ve variantách 4, 6 a 8 mm pro celoplošné lepení. Existují také korkové podlahy na nosné desce z HDF nebo kompozitu, které dosahují tloušťky až 10,5 mm. Tyto varianty se často používají pro jednodušší instalaci, protože se mohou pokládat jako plovoucí podlahu.

Pokládce se masivní korek povrchově upravuje lakem nebo olejem, což zajišťuje trvanlivost a ochranu podlahy. Lamely korkových podlah mají povrch hotový, takže po pokládce není potřeba dalšího finišování. Ale existuje možnost i tyto lamely po pokládce přebrousit a zalakovat. Tím získáte větší odolnost, lepší údržbu a prodloužíte životnost podlahy.

Pokud uvažujete o korkové podlaze, vhodné i na podlahové vytápění, rádi Vám poskytneme více informací a poradíme, jak vybrat správnou variantu.

Pokud jste se rozhodli pro korkovou podlahu a chcete zjistit více nebo potřebujete zrealizovat profesionální pokládku, kontaktujte nás. S naší zkušeností jsme připraveni pomoci vám s realizací vašich korkových podlah a poskytnout potřebné rady a doporučení.

 

 

nedelejnahled

nedelejnahled nedelejnahled
Výroba korkové podlahy Loupání korkové kůry Výroba izolačního korku

Korkové podlahy

Díky tomu, že korek je nejlepším přírodním tepelným izolantem, jsou korkové podlahy stále oblíbenější. Jsou vhodné především do obytných místností. V případě, že se rozhodnete korek použít do kuchyně v celoplošném lepení, vaše nohy pocítí neskutečný komfort.

Korková podlaha v koupelně Lakování korkové podlahy Korek za všechny prachy

Korkové podlahy se vyrábí v několika provedení.

Kdysi u nás v počátcích se pokládal korek převážně v surovém stavu, ve čtvercích a navrch se "ošetřil" nějakým voskem. Takhle to bylo dříve. Dnešní realita je jiná. Korkové podlahy jsou buď v dlaždicích 30 x 30mm které se dají koupit i v surovém stavu nebo před lakované, přírodní nebo probarvené od bílé až po černou. Pak jsou v plovoucím systému 30 x 90mm a ty jsou s povrchovou úpravou. Nově se aplikuje velice odolný keramický lak na korkové podlahy. 

Korkový dub - takhle roste Sušení korkové kůry Sloupnutá korková kůra

O korkových podlahách

Korek, korková podlaha, je z mého hlediska to nejlepší co můžete doma mít.

Přírodní korek je vyroben z kůry dubu korkového a na tvorbu podlah se používá více než devadesát let. Já korkové podlahy mám hodně rád a upřednostňuji jejich výhody a vlastnosti před jakoukoliv jinou podlahou. Řekl bych, že není takové druhé podlahy, která má takové vynikající vlastnosti. Korková podlaha je teplá. Říkám je teplá jako koberec, ale setřít se dá jako lino. Korkové podlahy mě provází řadu let a to ať jsem bydlel v panelovém domě nebo baráku, jsou semnou pořád. 

Korkové podlahy v interiéru se dají položit kamkoliv. Nemusíte se bát položit korkové dlaždice i do koupelny. Několik takových koupelen jsem již udělal a funguje to bez problému. Vylezete z vany a nepotřebujete na dlažbu předložky, které poté zůstávají mokré. Prostě korek setřete jako dlažbu.

Víte že,  korek je antibakteriální a vhodný pro alergiky, že má tvarovou paměť, nesaje do sebe vodu, je příjemný na chůzi, nebolí vás potom hlava a záda? Ono bolesti zad a hlavy, jsou někdy v mnoha případech spojeny s nevhodnou obuví chůzi po tvrdé podlaze. Dopřejte si doma pohodlnou korkovou podlahu. Pokud se o ni budete jen trochu starat, vydrží tolik co žádná jiná.  

Ale aby to nebylo jen samé super,

tak jednu mouchu mají. Díky slunečnímu UV záření se "vyšisují" to je vlastnost jakéhokoliv přírodního materiálu i dřevěných podlah. Na vzdory této vlastnosti stále řadím korkové podlahy na nejvyšší příčku podlah, které jsou vhodné do domácností. Obzvláště kuchyně, ložnice, dětské pokoje a koupelny. 

Korková podlaha President Colorkork v provedení 4V Korková podlaha na balkoně

 

29107 Zobrazení - Vytvořeno: 28.12.2012 • naposledy editováno: 11.7.2023
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Komentáře