Laky na dřevěné a korkové podlahy

Laky na dřevěné a korkové podlahy jsou k dispozici v různých typech, odstínů a lesku či matu, které mohou sloužit k ochraně povrchu a prodloužení jeho životnosti.

 

Zde je přehled několika běžných typů laků vhodných pro dřevěné a korkové podlahy:

Polyuretanový lak: Tento typ laků je oblíbený pro svou odolnost a tvrdost. Existují dvě hlavní varianty - vodní a rozpouštědlové. Vodní polyuretanové laky jsou obecně ekologičtější a rychleji schnou, zatímco rozpouštědlové laky poskytují větší odolnost vůči opotřebení a chemikáliím. Ale již se mezi polyuretany najde výjimka, která také odolává chemikáliím.

 

Akrylátový lak: Akrylátové laky jsou také oblíbené pro svou odolnost a rychlé schnutí. Jsou vodou ředitelné a mají nižší obsah VOC (tj. škodlivých organických látek) než jiné typy laků.

 

Ochrana dřeva a korku olejem, patří k tradiční ochraně. Olej proniká do dřeva a poskytuje přirozený vzhled. Jsou často založeny na lněném oleji nebo jiném rostlinném oleji a vyžadují delší dobu schnutí. Oleje také vyžadují pravidelnou údržbu a dosycení.

Před nákupem laků nebo olejů se poraďte s odborníkem nebo se podívejte na specifikace výrobce, abyste získali přesně takový povrch, který je vhodný pro vaše konkrétní dřevěné nebo korkové podlahy.

Pokud se na to necítíte a nebo jednoduše nechcete experimentovat a chcete si spíše užít volna a nicnedělání, vsadit na jistotu, napište nám a my realizaci uděláme za vás. Přeci jenom, máme na to správné vybavení, už máme za sebou mnoho zakázek, takže jdeme na jistotu a ne cestou pokus omyl.

 

17322 Zobrazení - Vytvořeno: 29.12.2012 • naposledy editováno: 10.7.2023
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Komentáře