Lepidla na lepení podlah

Existuje mnoho různých typů lepidel používaných na různé typy podlahových materiálů.

Zde je seznam běžných lepidel používaných pro konkrétní typy podlah:

PVC a vinyl: Lepidla na bázi disperze jsou často používána pro lepení PVC a vinylových podlah. Tato lepidla jsou vodou ředitelná a mají dobré vlastnosti pro tyto materiály.

Dřevo: Pro lepení dřevěných podlah se často používají polyuretanová lepidla. Jsou vysoce pevné, odolné a mají schopnost přizpůsobit se pohybům dřeva bez praskání.

Linoleum: Linoleum se nejčastěji lepí pomocí lepidel na bázi disperze, která je vhodná pro tento typ podlahového materiálu.

Kaučuk: Kaučukové podlahy speciální speciální lepidla s vysokou adhezí na kaučuk. Nejčastěji se používají lepidla na bázi syntetických kaučuků.

Rigidní podlahy: Pro tuhé podlahy, jako jsou podlahové desky z WPC (dřevo-plastový kompozit) nebo SPC (kamen-plastový kompozit), se často používají na bázi cyanoakrylátů. Tato lepidla jsou rychleschnoucí a silná.

Koberce: Pro lepení koberců se často používají lepidla na bázi disperze a latexu. Latexová lepidla poskytují pevné spoje a dobrou přilnavost na textilní materiály.

Kobercové čtverce: Pro lepení kobercových čtverců se často používají speciální fixace na bázi disperze, která je navržena tak, aby byla snadná aplikace a pevná adheze.

Korkové podlahy: To je naše specialita a zde je zbytečné cokoliv psát. Dobře nalepit korkovou podlahu a povrchově upravit, zvládne asi nejmenší množství podlahářů. Není moc podlahářských firem, kteří mají s lepením korkové podlahy zkušenosti. 

 

Každý materiál, který chceme přilepit je rovnice o třech známých. A to materiál, který chceme lepit, podklad, na který to chceme lepit a prostředí, v kterém to má fungovat.  To je potřeba zohlednit.

Vlastně to není jednoduché. Proto se obraťte na podlaháře, který má s lepením podlah zkušenosti.

 

15749 Zobrazení - Vytvořeno: 29.12.2012 • naposledy editováno: 10.7.2023
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Komentáře