Podložky pod plovoucí podlahy

Kročejový hluk

Izolační podložky pro podlahy alfa a omega všeho

K čemu vlastně slouží tyto podložky pod podlahy a jaký mají smysl.

V podložkách pod podlahy je téměř stejná džungle jako v dilatačních lištách na podlahy. Obojí by mělo plnit nějakou funkci, zcela jasno v tom nemají uživatelé a někdy se zdá, že samotní prodejci nebo řemeslníci. Ještě dnes poměrně často od zákazníků dostávám informaci, že potřebují silnou podložku, aby před pokládkou plovoucí podlahy, vyrovnali nerovný podklad. Zde bych velice DŮRAZNĚ upozornil, že NIC a vůbec NIC nevyrovnáte, ale pouze jen zkopírujete stávající podklad.

Víte proč se dávají podložky pod plovoucí podlahy? Jenom z jednoho důvodu a to kročejový hluk.  Ano jen aby podlaha o podklad „neklapala“ a byla tišší. Tak na nějaké vyrovnání podkladu IHNED zapomeňte, pokud si nechcete přidělat starosti. Ty lepší plovoucí podlahy mají podložku již integrovanou na lamele. Pokud máte podlahu, která má již integrovanou podložku a to jakoukoliv, nesmíte tam žádnou jinou již pokládat. Doporučuji také před pokládkou si pozorně přečíst návod k pokládce a tím předejít dalším chybám.

Podložky pod podlahy, koukneme se o pár let dozadu

Známe opravdu spousty, ale jen některé jsou funkční. Je tomu již dávno, co se u nás používala jako podložka pod podlahy zvaná Petex. Nebyl panelák, kde leželo PVC a pod ním podložka Petex.  Podložka po pár letech, tam kde se chodilo, se zcela rozpadla a lidé tento karciogen, který byl později zakázán prodávat, vdechovali. Opravdu tomu tak bylo. Já si pamatuji, když jsme staré PVC strhnuli dolů, jak se Petex trhal a místy, kde se chodilo nejvíce, tak jsme ho rovnou zametli. 

Podložky pod podlahy dnes

Podložka pod plovoucí dřevěné a laminátové podlahy má plnit jednu důležitou funkci, která je nezřídka opomíjená. A to útlum kročejového hluku, který se šíří vzduchem. Ty nejlepší podložky pod podlahy jsou z korku. Korkové podložky mají nejdelší životnost a mohu říci, že přežijí životnost každé podlahy. Jejich cena odpovídá tomu co zvládnou a životnosti. Jsou vhodné i pro podlahové vytápění. Další zajímovou podložkou je Tuplex. Také vhodná pro podlahové vytápění. Podložku pod plovoucí podlahy by jste měli vždy volit dle výrobce podlahy.

Podložky nevyrovnávají

Bohužel spousta spotřebitelů, žijí v domnění, že podložka pod plovoucí podlahy dobře vyrovnává podklad. To je omyl. Podložka není k tomuto primárně určená. Podklad má být před pokládkou podlahy již rovný dle normy o podlahách. Jak rovné se uvádí v této normě na podlahy. 

Jak tlustou podložku pod podlahy zvolit

Optimální podložka pod plovoucí laminátové a dřevěné podlahy je 2 - 3mm. Zapomeňte na nějaké 6mm pěnové podložky s tím, že vám vyrovnají podlahu a ještě zateplí. To je opravdu špatně. Dnes výrobci uvádí, že kvalitní podložka by měla splňovat zatížení 6tun na 1m2. Ale i tato informace je pro mě jako podlaháře zcestná, protože vím, jak se takové zatížení měři. Je to na 1m2 to znamená, položí se podložka o rozměru 1m2 a ní plovoucí podlaha a navezou na to třeba desky o rozměru 1m2 a zatíží požadovanými Kg. Ale věřte, že 60Kg žena v botech na podpadku, vyvine mnohem větší tlak na 1cm/2 než těch 6t na m2. A tam nastává ten problém - bodové zatížení. Takže podložku jednoznačně co nejtenčí a tvrdou. Investujte do kvalitní podložky a vyděláte na tom. Vaše podlaha bude stabilnější, mnohem tišší a díky kvalitní podložce prodloužíte životnost podlahy. Zámky budou v sobě dobře držet a nebudou se prolamovat. Samozžejmě nejdůležitější je rovinatost a hladkost podkladu.

Kročejový hluk

 

Podložka pod plovoucí podlahy

Podložka pod plovoucí podlahy

Podložka k podlahám na podlahové topení

Podložka k podlahám na podlahové topení

Podložka pod podlahy

Podložka pod podlahy

Položená podlaha Design+

Položená podlaha Design+

Správná podložka na podlahové topení k plovoucím podlahám

Správná podložka na podlahové topení k plovoucím podlahám

Detail podložky pod podlahy

Detail podložky pod podlahy

27587 Zobrazení - Vytvořeno: 29.12.2012 • naposledy editováno: 27.3.2017
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Komentáře