Vinylové podlahy, co o nich možná nevíte

Vinylové podlahy videa jak se pokládají

nedelejnahled nedelejnahled nedelejnahled
vinylové schody vinyl Round Edge pokládka vinylu


Vysoce odolné vůči opotřebení, ale ne nezničitelné

povrch proti opotřebení je chráněn kvalitní PU ochrannou vrstvou a při lehkém poškrábání se dá renovovat nášlapná vrstva. Šikovní podlaháři to umí a mají na to správné vybavení.
 

Vinylová podlaha do kuchyně vinylová podlaha do chodby lišty z vinylu

Elegantní design
nabízí rozsáhlou škálu dekoru imitujících dřevené podlahy,dlažby i kámen

Možné použít pro podlahové topení, odolnost vůči vlhkosti a vodě, snadná údržba.

detail suku na vinylové podlaze vinylová podlaha Designline zámková vinylová podlaha

Tak jsme si řekli několik výhod vinylových podlah

Musím upozornit na jednu ani ne nevýhodu, ale je to vlastnost tohoto materiálu, neboť je to plast a to je reakce na teplotu. To znamená vinylové podlahy, které jsou určené pro celoplošné lepení, není vhodné dávat do takových prostor, kde nejste schopni zaručit stabilní +/- teplotní podmínky. Tak asi bych ho určitě nedával na chatu nebo tam, kde se v zimě netopí a oproti létu tam jsou třeba i 20°C rozdíly.

Co se stane s vinylovou podlahou, když jí nalepíte

v 25°C a pak jí vystavíte teplotě 5°C ? 
S jistotou mohu říct, že se vytvoří hlavně na krátkých stranách spáry. Tyto spáry se mohou udělat i v domácnosti, když v zimním období, kdy venku je teplota pod nulou a necháte dlouho otevřené okno, tak se na vinylové podlaze také můžou vytvořit viditelné spáry, protože studený vzduch podlahu ochladil a vinyl se srazí. Po zavření okna, a když se podlaha zase ohřeje, spáry zmizí. Tento jev je přirozený, žádné vinylové podlahy nic neudrží, ani hřebíky. Prostě to pracuje. Ale při dobré volbě materiálu a značky vinylové podlahy se tyto spáry dají hodně eliminovat. Jsou tedy vinylové podlahy, které se vyrábí různou technologii, některé a těch je málo se vyrábí v Evropě a většina jich je ze země draka a ty tedy se srážejí mnohem více. Není vinyl jako vinyl a i když to vypadá stejně, nikdy tomu tak není. Vybrat dobrou vinylovou podlahu není úplně jednoduché a čert se v tom vyznej. Dneska už výrobci lepidel pracuji na tom, aby vymysleli takové lepidlo, které ten tak udrží. A vypadá to, že by se mohlo zadařit. Ono když i výrobci vinylu se zlepší tak to nebude na škodu. Prostě jsou to jednotlivé dílce, není to v celku, tak s nějakými spárkami prostě počítejte. Zatím….

vinylová podlaha Designline schody z vinylové podlahy Pokládka vinylové podlahy

Vinylových podlah je spousty druhů,

vzorů rozměrů, které se prodávají pod různými značky.  Několik takových značek si tu popíšeme. Zaměřím se na značky, které znám, nejsou s nimi potíže při pokládce, popřípadě pozdější reklamace, stát se může cokoliv a u těchto značek, které mají v ČR zastoupen,í se máte na koho obrátit, kdo to řeší.  Když se při pokládce s nimi dobře zachází a dodržují se podlahářské zásady, tak výsledek je velmi dobrý. Pokládka vinylových podlah není vůbec nic jednoduchého, i když to tak na první pohled vypadá. Chce to znát něco o materiálech, nářadí a správný technologický postup. Je tam i pár fíglů, které se z návodu určitě nikdo nedočte. Proto kdo to nikdy nedělal, ani se do toho nepouštějte sami a nechte to na odborníkovi. Ovšem víme, že není odborník jako odborník, proto si vyžádejte reference již položených podlah. 

Jak jsou na tom vinylové podlahy s karcinogeny a ftaláty ?

59734 Zobrazení - Vytvořeno: 20.12.2012 • naposledy editováno: 12.4.2021
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Komentáře

avatar

Václav

0 0
09:20 - 12.10.2016

Dobrý den, mám dotaz. Mám čerstvě udělanou vinylovou podlahu. Na ní postavená krbová kamna. Pod něma samozřejmě sklo. Na podlaze naměřím teplotu 45 stupňů. Jakou teplotu vinyl vydrží?

avatar

VIDEOPODLAHY.cz

0 0
15:41 - 26.10.2016

Vinylová podlaha je vyráběná pro okolní teploty, které by neměli dlouhodobě přesahovat 27°C. Berte to tak, že je to vlastně plast a ten reaguje na teplo / zima tím, že mění svou rozměrovou stálost.

avatar

Marek

0 0
22:31 - 4.2.2021

Dobry den, Jak vase podlaha vypada po ctyrech letech?

avatar

Zdeněk Hlavička

0 0
21:22 - 30.8.2016

Dobry den, mohl bych se zeptat zda lepena podlaha se dava primo na zed nebo kousek od zdi jak treba clik verze. Prosim kolik se dava celoplosne lepena podlaha? Dekuji mpc Zdenek

avatar

videopodlahy

0 0
21:36 - 30.8.2016

Dobrý den, dilatace u lepené vinylové podlahy nebo zámkové mohou být různé. Zpravidla od 2-12mm. Vše záleží i na velikosti místnosti - plochy položené podlahy. Například v koupelně může být lepený i zámkový celo vinyl dilatace 2mm a kolem dát silikon. V praxi to funguje. Naproti tomu velký obývací pokoj minimálně 5mm a více. Zkušený podlahář to bude vědět.