hlavička

PVC s filcem to nezachrání

Náhled
odeslat Odeslat na email Sdílet přes Facebook      
Email příjemce:    Email odesílatele:
Zpráva: Odkaz z podlahářského portálu videopodlahy.cz
Pro zobrazení klikni zde: http://www.videopodlahy.cz/default.asp?AID=777
Ochrana proti SPAMu:
zavřít close

Na trhu byli jsou a budou – PVC na filcu 

 

Určitě jste se měli možnost setkat s PVC, které má na spodní straně filcovou podložku. Tyto PVC se kdysi vyráběli především pro to, že s určitou nadsázkou eliminovali nerovnosti na podkladu. Před 30 lety i více totiž absence samonivelačních hmot byla zřejmá. PVC s filcem se pokládalo rovnou na beton a déle vydrželo. Sice se v místě, kde byl sporák, stůl, židle a nábytek více vymačkalo, ale tehda to nějak nikdo neřešil. Pod PVC, které neměli filcovou podložku, se dávali podložky z tvrzeného papíru v rolích nebo dokonce podložka zvaná Petex, kterou později zakázali kvůli karciogenum. S nástupem samonivelačních hmot se příprava – rovinnost a hladkost na podkladu zdokonalila natolik, že můžeme pokládat PVC podlahy i bez filcu.

Přišla ovšem doba, že se filc s velkou slávou a jako novinka objevuje na našem trhu opět. Samozřejmě technologie výroby se nedá srovnat s tím co bylo před desítky lety. PVC je mnohem kvalitnější, nášlapná vrstva odolnější a filc na spodu PVC je tvrdší. Nášlap na takové PVC s filcem je měkčí a povídá se že teplejší, čemu jde věřit a dá se to ověřit. PVC na filcu, ale není kouzelné a nedokáže vyrovnat všechny zanechané nerovnosti na podkladu, což si většina zákazníku myslí. Filc na PVC má funkci kročejového utlumu a pocit tepla, nikoliv vyrovnávací schopnost. 

Zapomeňte na to, že pod PVC s filcem nebudou vidět spáry od dlažby. Ano nebudou vidět pár týdnů možná měsíců, ale nakonec se vždy prokreslí a vy je uvidíte. Toto tvrzení je ověřeno praxí podlahářů. Tak když se budete rozhodovat jaké PVC si pořídíte a proč, nezapomeňte, že nerovnost podkladu vám nic neodpustí. Na obrázku je opravdu extrém, kde položit PVC na zámkovou dlažbu měl důvod jediný, aby se neprášilo a to účel byl splněn.

Ale máme tu i klasickou podlahu, kdy byla položena standardní dlažba, a na té se to prostě prokreslilo také. A tam by to mělo fungovat, aspoň dle informací prodejců co informují zákazníky a ukazují všelijaké vzorky jak to funguje ... a praxe? Katastrofa! Buďte obeztřetní při výběru PVC podlah a někdy stačí, když dáte na svůj selský rozum. 

Tento "vzorek" je přímo z jedné podlahářské prodejny, kde to jak jinak ... nefunguje.

 

 

© videopodlahy.cz - Vytvořeno: 3.9.2014 8:57:47 • Poslední úprava: 21.7.2015 10:55:32
8981 Zobrazení
Komentáře Napsat komentář

×
DOPORUČUJI

nedelejnahled

 
| (C) 2013 - VIDEOPODLAHY.cz | Webové stránky vytvořil Dušan Sedlačík | Redakční systém: Webboss | RSS ČLÁNKY RSS Články |