Laminátové podlahy II.

nedelejnahled nedelejnahled nedelejnahled
Jak opravit laminátovou podlahu Impregnace laminátových spojů foto položený laminát Egger

Jak opravit laminátovou plovoucí podlahu?

Doma se běžně stává, že něco upadne na zem. Máte-li v kuchyni položenou laminátovou podlahu a spadne na ní hrnec, prkénko nebo nůž, může se stát, že se laminátová podlaha poškodí. Odštípne se vrchní laminace a vy koukáte na HDF desku.

Co s poškozenou laminátovou podlahou?

Je potřeba díru zacelit, aby tam nevnikala voda. Jak takovou laminátovou podlahu ošetřit a opravit se koukněte na video.

Jak ochránit  laminátové podlahy proti vodě

Dnešní laminátové podlahy mají běžně impregnovanou nosnou desku HDF proti vlhkosti. Dost to vydrží, ale co takhle to posunout o další level. laminátové podlahy v předsíni, kuchyni a zejména v komerčních prostorách doporučuji provést dodatečnou impregnaci spár. Koukněte se na video jak se dělá impregnace laminátových podlah.

Laminátové podlahy

Když se dnes řekne laminátové podlaha, málokdo nebude vědět o jaký druh podlahy jde. Laminátové podlahy neboli plovoucí podlahy zná dnes každý. Pokládka laminátových podlah je v zásadě jednoduchá a zvládne jí šikovný kutil. Co je ale pod takovou podlahou důležité je příprava podkladu. Tam už si nejsem jist, že to kutil zvládne tak jak by to mělo být. Existuje ČSN Norma na podlahy podle které se má podklad připravit.
 
Laminátová podlaha Egger 7182 Egger EM7182 Laminát Egger
 

Laminátové podlahy jsou ve skutečnosti i dřevěné,

vyrábí se totiž také z velké částí ze dřeva. Je to směs drobných pilin a pojiv, které se slisují pod velkým tlakem a teplem. Tím vznikne HDF deska na kterou se lepí dekorační papír, to je většinou dekor podle kterého si vybíráte podlahu. A na to se dává ochranná fólie a za tepla se to všechno dá dohromady. 
 
Existuje ještě jedna metoda a to je přímí tisk dekoru. Vynechá se tak dekorační papír. 
 

Kam jsou laminátové podlahy vhodné 

 
všude do interiéru a podle zátěže se zvolí kvalita, odolnost laminátové podlahy. Do bytu můžeme použít zátěž 31 a 7mm, kdežto do středních komerčních prostor použít 32 zátěž a tloušťku 8 - 11mm. Pro vyšší komerční zátěž je předurčená třída 33. Dneska jsou i laminátové podlahy s protiskluzem třídy R10.
 
Laminátové podlaha v kuchyni laminát 11mm tloušťka Laminát Egger a kuchyně
 
Není žádným tajemstvím, že laminátové podlahy svůj boom již mají za sebou. Doby, kdy laminátové podlahy byli in jsou prostě pryč. Al to není proti ničemu, že stále mají své místo v interiéru a pro svou příznivou cenu jsou často vyhledávanou podlahou nebo dočasnou alternativou řešení. Dnešním trendy jsou vinylové podlahy a to v jakékoliv podobě. Například vinylové podlahy celoplošně lepené, které dokáží věrohodně imitovat pestrou škálu různých druhů povrchů. Vinylové podlahy Designart home a Designart Traffic mají dokonce oproti většině konkurentům výhodu dvou stabilizačních mřížek a zaručují tak mnohem lepší rozměrovou stálost. 
 
 

Laminátové podlahy

nedelejnahled    

 

34458 Zobrazení - Vytvořeno: 29.12.2012 • naposledy editováno: 11.7.2023
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Komentáře