hlavička

Všechno má svou cenu ! Proč se to děje ? Kam vás může dostat investor, pokud se necháte vyprovokovat. Otiskl časopis DOMO

Náhled
odeslat Odeslat na email Sdílet přes Facebook      
Email příjemce:    Email odesílatele:
Zpráva: Odkaz z podlahářského portálu videopodlahy.cz
Pro zobrazení klikni zde: http://www.videopodlahy.cz/Default.asp?AID=511
Ochrana proti SPAMu:
zavřít close

Proč se to děje?
Jak nacenit práce na podlahy? Kam až vás dostane investor, když se necháte vyprovokovat ? 


„vždyť jsem to dělal jako vždycky, tak nechápu, proč “

Udělali jsme to tak jak se má, děláme to takhle pořád a nikdy jsme neměli problém, až teď.
Ale když jsme odcházeli, tak to bylo rovné jako sklo, vůbec nechápeme, jak se to mohlo takhle zvlnit.
Přijeď se na to podívat, to nejde vylít s kýble a hned nám to po nalití za špachtlí zasychá.
Když vezmu odvzdušňovací váleček tak tam zůstávají ty bodliny vidět, nějak se to neniveluje.
Týden ta stěrka byla dobrá a pak začala praskat, to je asi nějaká špatná várka z výroby.
Po lakování parket se udělali na laku vlnky...., přilepili jsme ten koberec a teď se odlepují spoje.

A mnoho dalších takových vět jsem slyšel opravdu v poslední době hodněkrát.....

větší vlhkost o více jak 90% žádné dilatace kolem podlahy nezakrytí oken před sluncem při nivelaci a schnutí

O co tu vlastně jde?

Nebude úplně jednoduché odpovědět, ale dobereme se k tomu taky. S jistotou dokážeme říct, že tu nejde o materiál, o špatné šarže samonivelačních hmot, o špatně vyrobené laky na podlahy, nebo lepidla ty jsou z 99% v pořádku. To jedno procento nechávám schválně, aby si výrobci nemysleli, že jsou 100% a mají pohov. Kdepak pořád je co zlepšovat. My podlaháři chceme do rukou spolehlivé materiály, které nás nenechají ve štychu.

Pojďme se podívat, proč se ty věci dějí a kdo za to vlastně může?

V prvé řadě musím předeslat, že tím vším co je popsáno výše jsem si také pochopitelně prošel, nejsem blázen ani bůh, abych si to vycucal z prstu a na všechno hned věděl odpověď. Více jak 20 let praxe člověka naučí. Důležité je se poučit a řídit se tím.  Také vím, že některé podmínky, které udávají technické listy, jsou na našich stavbách nemožné dodržet. Někdy je to až sci-fi nebo horor. To nemusím rozebírat, každý kdo si jednou zkusil pokládat podlahy pro nějakou stavební společnost, ví, o čem tu píši a že to je pravda. Nebo někdo zažil 100% připravenou, čistou, rovnou podlahu, kterou vám stavební firma předala? A ještě, aby tam nikdo při pokládce nešlapal? Za 20 let jsem se s tím nesetkal, vždy problémy, termíny, ještě tam elektrikáři dělali zásuvky, sádrokartonáři obklady, zedníci koupelny a v šachtě se montoval výtah. Taková je realita na stavbách. Tak v tomhle se mají pokládat podlahy a pak vás tepou za špatně odvedené dílo, drobné nečistoty pod podlahou, která je poničená škrábanci dřív než jste ji stihli předat investorovi. Jak to dopadne se zaplacením asi už každý tuší. Velká sleva ze slevy, kterou jste jim dali na začátku, než jste se do toho pustili. A výdělek?

ošizená izolace položeno na mokrý podklad Neodbroušený podklad

 

Nejčastější chybou je lidský faktor. Nejhorší co je, když začnete pochybovat sami o sobě.

Sami se sebe ptáte, jestli to zvládnete, jestli se to dá za těch podmínek udělat nebo ne. A zde by měla zapracovat vaše profesionalita a umět si na kladené otázky odpovědět. Ono všechno má své hranice, kluci podlahářský, uvědomte si jednu věc, pracujete s chemií, fyzikou, geometrií a  pracujete s lidmi. A to je ta nejtěžší práce na světě. Mnohdy samotná chyba vznikne na samém začátku, když už jdete na zaměření a domluvení zakázky. Tam je největší kámen úrazu. Komunikace.

podlahové topení / nenatopeno neodbroušen podklad neodbroušen anhydrit

Zákazník chce zlaté vejce na stříbrném podnosu za cenu stébla slámy.

Kdo to nezná? Myslím si, že každý to zažívá na svých zakázkách, .. cena .. cena .. cena a cena. A když investor dílo přebírá, tak leze po zemi s lupou, hledá chlupy, prasklinky, chybějící smyčky na kobercích, odlesk v laku, víc suků na 1m2 než vedle v předsíni apod.. A teď co s tím. Ale vrátíme se na začátek, kdy zákazník vysílá zřetelné signály, co od nás požaduje. A buď si to vyříkáme hned, anebo v případě pochybností přenecháme zakázku nějakému kutilovi, který si vyláme zuby. Uvědomte si jednu věc, všechno má svou cenu i vaše práce. Podlahařina je opravdu dřina a je technologicky náročná jak na samotnou aplikaci podlah, tak na nutné vybavení nářadím potřebným k práci. To všechno stojí peníze. Doby, kdy podlahář měl jednu koženou brašnu a v ní zahnutý nůž na PVC a koberce v jednom, uříznutý umakart na nanášení lepidla a nějakého tmelu na podlahy, jednu barvu svářecí šňůry a s ní svařil každé PVC, vrtačku na míchání a maflíka na řezání desek, je už dávno pryč. Tehdy to bohatě stačilo, lidi byli rádi, když jim někdo přišel svařit PVC z Fatry šíře 1,5m a s nějakou rovinností v paneláku si nikdo hlavu nelámal. Ti lepší přejeli podklad brusem z kotoučové brusky, zametli koštětem, položili papírovou podložku na to PVC a bylo hotovo. Nepamatuji, že by nějaký zákazník měl problém a už vůbec ne s placením. Doba se změnila, přišly sem nové materiály, nové technologie a zákazník nám také povyrostl. Jeho náročnost někdy nezná meze. V některých případech vize zákazníka je podpořená náčrtkem architekta, který mezi námi o technologii podlah moc neví. Ten řeší design, barvičky, ale technické věci, zda to jde nebo nikoliv neřeší. Ani nemůže, protože podlahařina není až tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Rozkulit roli PVC a je hotovo již dávno neplatí.  Příkladem je často řešené podlahové topení. Tři okruhy v obýváku a má se tam lepit PVC. Kdo to pak řeší? Podlahář samozřejmě, protože nikdo před tím nevěděl, že to nejde, že dilatace pro podlahové topení se musí zachovat až nahoru. Ale aby se „odborníci“ zeptali podlaháře dřív, než navrhnou nějakou podlahu to ne. Zde moje zkušenosti končí, dál jsem si říkal takhle ne, budu to dělat jinak. Když už někdo chce udělat práci, tak bude udělaná pořádně, ale také si za to řeknu adekvátní peníze. Jak vidíte, na začátku jsem psal něco o práci s lidmi, a pořád se to kolem lidí točí.

velmi špatná volba nářadí ošizený dřevěný rošt z odpadu rošt pod podlahy který nefunguje

 

Ještě jsme nepoložili ani metr podlahy, neudělali ani metr nivelace a už tolik starostí.

V cenové nabídce máte práci za 1m2. Jen se ptám, kde máte zaúčtované ty hodiny lítání kolem vašeho zákazníka, strávené konzultace, vybírání vzorků podlahy, ježdění a telefonování? Nemáte to nikde, je to tak? A vám to nevadí? Samozřejmě že vadí, nepletu-li se. Pamatujte, všechno má svou cenu. A když na samém začátku vás zákazník přitiskne ke stěně s cenou, za kterou chce tu podlahu udělat a navíc žádá množstevní slevu, protože podlahy má dle výměru celých 28m2 a to podle něj není málo, jste před rozhodnutím, kdy vše ještě můžete ovlivnit. Jak kývnete na jeho hru, není cesty zpět a výsledek je nejistý. Hrajete vabank, buď to projde, a nebo ne. Bohužel pro vás to v 90% nevyjde. Takové jsou dlouhodobé statistiky. Udělali jste zakázku za půl zdarma a ani to zákazník nechce zaplatit, protože očekával zlatou kvalitu. Tu jste pochopitelně mohli nabídnout, ale ne dodržet s rozpočtem, který jste měli k dispozici. A co bylo lepší, kývnout na poptávku leč mizerně ohodnocenou nebo se na to vykašlat? Po vyčíslení nutných oprav a vedlejších nákladů zjistíte, že se tak tak zaplatil materiál a vy jste dělali úplně zadarmo a to je ten lepší případ. Jsou případy, kdy to stojí deseti a statisíce navíc. Proč? Udělali jste na samém začátku špatné rozhodnutí a šli do pochybného kšeftu, neodhadli zákazníka, který se teď ohání právníky a soudy proti vám. Tím to nekončí, protože zákazník nezaplatil, dlužíte svému dodavateli za materiál. Zálohy na nové zakázky lepíte staré faktury. Začíná bludný kruh, ze kterého je cesta ven hodně těžká. Za vším tím bylo spatné rozhodnutí na začátku, jít do kšeftu za každou cenu i pod cenou. A právě proto se dějí ty věci na podlahách. Nivelace nenivelují, stěrky praskají, vinylové podlahy se odlepují, parkety bobtnají, v laku je bordel a pod pvc jsou kamínky. To všechno je už jenom následek toho, že na samém začátku jste si neprosadili svou cenu. Cenu, za kterou by jste udělali práci kvalitně, a nic z výše uvedeného by se nestalo. A že máte obavu, když práci neuděláte za tu cenu, tak to udělá jiný? Ano udělá, to nebojte, že neudělá.  A ještě dá zákazníkovi velkou slevu, kterou si za léta odběru vybojoval od dodavatele. Takových zakázek udělá jen pár, než ho to položí.  Z materiálu zisk 0, takže až odejde vercajk, nebude mít na nový. Práci udělá téměř zadarmo a ještě se to nepovede podle očekávání zákazníka.

nedodržení dilatací nedodržení dilatací špatný podklad špatné vyrovnání pod PVC

Pak už nastává poslední fáze a tou je práce za ruce.

Všichni dobře ví, co to znamená. To už se jde pomalu do finále, cesta do pekel. Většinou pak následuje zaklepání na dveře a vchází exekutor. Jde jen o to se do takového kolotoče nedostat. Tak co znáte už svou cenu práce? Zkuste si vzít tužku, kalkulačku a udělat si svůj vlastní ceník prací. Zkuste vypočítat, za kolik by jste chtěli dělat. Spočítejte, za kolik děláte teď a kolik vám zbyde na opravy nářadí, provoz firmy a váš plat. A jednou až vám klekne auto, budete mít na jiné? Pamatujte na to, že jednou nebudou takové marže na materiál, ceny se stlačí, aby byli dostupnější pro většinu obyvatelstva. Jen ten kdo bude držet konstantní kvalitu práce, dostane zakázku. Zákazník ten se moc měnit nebude, stále očekává kvalitu. Bude smířen s tím, že s cenou materiálu nikam nepohne, nebude kam, a za práci, aby to měl pořádně, bude platit. Ceny energii rostou každý rok, nafta, uhlí prostě všechno a z čeho to chcete jednou platit?  Tak, jako je tomu již několik let v jiných zemích i sem to jednou přijde. A na konec jsme se dostali opět k zákazníkovi a k tomu jestli umíte ohodnotit svou práci. ceník  podlahářských prací.
Buďte připraveni, abych nemusel říkat „ já jsem vám to říkal“ pokud máte někdo podobný názor nebo jiný můžete nám ho sdělit připsáním komentáře.

 

Hodně dobře odvedené a zaplacené práce
Josef Voborník

© videopodlahy.cz - Vytvořeno: 2.3.2013 15:50:58 • Poslední úprava: 25.1.2016 11:41:00
20617 Zobrazení
Komentáře Napsat komentář

avatar
Petr B. 08:58 - 15.3.2016 odpovědět Zdravím, reaguji sice na starší článek, ale podle mého se na tomto názoru nic nezměnilo. Nejsem podlahář ve smyslu pokládky finálních krytin, ale zastupuji výrobce a dodavatele podkladních potěrů a výše zmíněné u nás platí ještě o poznání více. S čím nejvíce bojuji je (samozdřejmně mimo požadavek nižší, nižší a ještě jednou nižší ceny) přístup zákazníka (stavební firmy) k převzetí provedených potěrů. Nejen, že chodí s latí a hledají nerovnosti 1 mm/2m, ale co mě dostává poslední dobou nejvíce, tak je problematika obvodové dilatace x (ne)pravoúhlé rohy. Nejvíce mne rozesmála situace, kdy si komplet přípravu udělala sama firma (generální dodavatel) a po vylití potěrů mi byly reklamovány nedomáčknuté dilatace v rozích, zborcená dilatace v ploše (odchlípnutí dilatace ode zdi cca 2-3 mm)a podobné nedostatky. Na moji námytku, že přípravu podkladu si přece dělali sami, mi stavbyvedoucí odpověděl: " vy jste ti odborníci, měli jste mi říct, že to není ono. Tady to vše dělali jen zedníci....". To jako oni chtějí ušetřit, a já pak mám před litím chodit po kolenách a tahat za dilatax jestli drží!? Nebo při lití když vidím, že se bortí, tak zastavit lití poslat domíchávač pryč a čekat hodinu než si to uráčí nějakej zedník opravit!? No držel jsem hubu a krok a po odchodu ze stavby jsem se tomu po cestě v autě zasmál.... Takže se chodilo se stavebním lepidlem, všechny niance se špachtlovaly a následně se to muselo přebrousit (ručně smirkem, už bylo vymalováno), aby to nebylo poznat.... Prostě kocourkov. Takže ano. DRŽME SI CENY TAK, ABY I PŘI SRÁŽCE S BLBCEM BYLO NA CHLEBA! S pozdravem Petr

Thumb up 2 Thumb down 0

avatar
Lukáš 21:54 - 16.11.2014 odpovědět Dobrý den všem. Přečetl jsem si článek, diskusi a shlédl nějaká další videa na tomto webu. Určitě podporuji myšlenku, kterou se zde autor snaží sdělit. Na druhou stranu, po nedávné rekonstrukci domu, mám zkušenosti spíše ze strany zákazníka. Jako je zákazník a zákazník, tak je řemeslník a řemeslník. Dobrý řemeslník má pořád dost práce a zákazníky si vybírá. Když někomu zavolám a on mi řekne, že může klidně zítra, nebo v pondělí, je potřeba zbystřit. Chování, spolehlivost, dochvilnost, dodržování dohod je u velké části řemeslníků taky kapitola sama pro sebe. Když se tenhle cirkus pak člověk pokouší organizovat, může se stát, že skončí v blázinci. Tohle bohužel funguje napříč obory. A nemyslím si, že by to bylo pouze o ceně. I za vysokou cenu může být odvedena mizerná práce. Tím spíš, pokud je částka zaplacena předem. Společně s Vámi doufám, že se vztah zákazník-řemeslník bude v budoucnu jen zlepšovat, že řemeslo bude zase mít zlaté dno, že zákazník zmoudří ... :)

Thumb up 9 Thumb down 0

avatar
videopodlahy 12:15 - 17.11.2014 odpovědět Lukáši, naprosto souhlasím. Máte pravdu. Stále je to práce a komunikace s lidmi a ta nebyla nikdy jednoduchá. Díky za Váš názor. Pepa

Thumb up 5 Thumb down 0

avatar
Jirka 21:18 - 15.3.2014 odpovědět Máš úplnou pravdu Josefe. Nedělám sice jen podlahy, ale stavím dřevěné domy. Dělám 18 let, a za poslední čtyři roky jsem to opravdu dotáhl až tam, že splácím exekuce. Měl jsem 12 lidí, a mám čtyři.A znovu jsem se musel vrátit pracovat do západní Evropy, abych nepřišel o všechno. Všem doporučuji : držte si svoji cenu, držte náklady na uzdě, přibrzděte investice, a šetřete. Pokud už není pozdě. Nesnažte se vyhovět, a dávat něco navíc. Vše řešte smluvně, a každou změnu dodatky ke smlouvám, byť jednoduché, ale na papíře. Zastavte práce, když nemáte dohodnutou platbu zaplacenou. Nepracujte bez záloh, a minimalizujte rizika opoždění inkasa. Nesnažte se to jak já, překrývat z jiných staveb.A hlavně, mejte na paměti, že pracujete v Česku. Nikdo se Vás nezastane, když padnete na hubu. Nikoho nezajímá, že jste 15 let živili lidi. Hlavně si neříkejte, teď vezmu horší zakázku, aspoň mám práci, doženu to na další, lepší. Omyl. Držte si svoji cenu, za kvalitní práci, ja jsem musel pro ni zase zpátky na Západ. U nás, není bohužel práce zaplacena, a ještě dlouho nebude. Stát si ale svoje vezme. Vždy. A že nemáte? Vždycky něco máte, ne? Nebo Vaše žena, maminka...exekutor to vyrazí. Vždyť je to Vaše volba, podnikat, ne? Takže řemeslníci, držte se, a nevešte hlavu, ikdyž musíte za prací zase někam jet. Dělejte tam, kde se za ni platí, a kde chtějí zaplatit, a jsou ochotni akceptovat, že nejste PánBůh, a že jstě vše přesně neodhadl dopředu. A třeba potřebujete ještě něco navíc, aby jste vyšel. Držím palce! Jura

Thumb up 24 Thumb down 0

avatar
Helena 21:41 - 10.1.2014 odpovědět Dobrý večer pánové, souhlasím s panem Martinem, tato mince má i druhou stranu a to je zákazník. Řeším právě kompletní rekonstrukci bytu, samozřejmě včetně podlah. Po všemožných konzultacích jsem dospěla k závěru, že vinyl (Termofix 2,5 mm) bude snad tou nejlepší volbou. Obávám se hlavně, co nastane v předsíni, kamínky, poškrábání apod. Ovšem když mi stavební firma nacenila nivelaci do tl. 10 mm na 480,-/m2 a k tomu podlaháři přípravu +lepení na 380,-/m2...a to tam ještě není cena za vlastní vinyl... To už je ta podlaha pomalu ze zlata.. Nevadí mi zaplatit, za dobře provedenou práci, ale jak já poznám, že jsem zaplatila za dobře odvedenou práci?? Za všechen ten materiál?? A s kým se budu za pár měsíců dohadovat, že je něco špatně, se stavebníkem? S podlahářem? Pročítám spoustu webů, zkušenosti, reference, ale v podstatě jsem nenašla nic, kde by bylo napsáno, že firma XY je super, poctivá a vřele jí doporučuji... Ke všemu jsem ženská, myslím, že ne hloupá, ale pokládání podlah nerozumím a prostě musím doufat, že mě někdo "neodrbe"... Závěrem mi dovolte pochválit Váš web, je fajn, že někdo tak konzultuje a radí ostatním co a jak...

Thumb up 17 Thumb down 0

avatar
videopodlahy 11:01 - 11.1.2014 odpovědět Pěkný den Helčo, děkuji za příspěvěk, který je věcný. Jsem rád, že tento web si našel příznivce i u zákazníků a né jen u podlahářů jak byl záměr - podlahářský videoweb. Samozřejmě i s vaším komentářem souhlasím, protože někdy je potřeba se umět na to podívat z druhé strany. Co se týce podlahářů, kteří umí, najdete je tady v " PODLAHÁŘI" tam jsou firmy, které umí a nebo když se něco stane a to se může stát, tak se k tomu umí postavit. Jinak nivelace o tloušce 10mm se ak pohybovat i může, záleží jakou nivelaci použijí. Stojí-li nivelace 22,-Kč/kg a je potřeba 1,6kg na m2 tak 1m2 v 10mm = 352,-kč bez DPH materiál nivelace, k tomu je potřeba penetrace a práce cca 50 -60kč/m2 dál příprava pod nivelaci broušení buď smitkem 35,-kč/m2 a nebo když je potřeba diamantu tak 150 - 180,-kč/m2 tak ve vašem případě může podklad pod PVC stát 450 - 600,-kč/m2 To tak opravdu je. Příprava a vyrovnání podkladu mnohdy jsou stejně cenově náročné jako podlahovina sama. Jinak lepení vinylové podlahy se pohybuje od 150 - 190,-kč/m2 + lepidlo cca 40 - 50,-kč/m2 vinylové podlahy samotné se pohybují od 399 - 1250,-kč Jasně není to celkem nic levného, ale je to žásadní věc doma - podlaha- řekla bych že jedna z hodně důležitých a až pak je WC, protože když ráno jdeme všichni na WC musíme jít po podlaze .-) Udělat pořádnou podlahu chce to ne jen umět, ale mít k tomu nářadí a jak píši slušně vybavený podlahář ho má a to se bavíme opravdu v částkách statisíců za vybavení pokud dělá všechno. Neberu plovoucí laminátové podlahy tam toho moc nepotřebuje :-)

Thumb up 29 Thumb down 0

avatar
Helena 21:13 - 11.1.2014 Díky za odpověď, jak říkám, já jsem i ochotná to zaplatit, ale bohužel nepoznám, zda tam tu práci opravdu odvedou. Na kontakty jsem u Vás koukala, ale žádný pražák :(. Uvidíme, dnes jsem v bytě s jedním podlahářem byla, připravuje nabídku. Budu doufat, že vše proběhne, jak má. Přeji Vám všem mnoho úspěchů v práci a hodně spokojených a hlavně platících zákazníků!!

Thumb up 10 Thumb down 0

avatar
Martin 18:49 - 7.1.2014 odpovědět No clanek hezkej,ale je to pohled cloveka od fochu. A ted z druhe strany,jakou ma zakaznik jistotu,ze material nebude z ciny nebo polska? Ze to remeslnik neodrbe na ultimatum? Doba bohuzel je takova,je to zacarovany kruh,ze ktereho bych se rad vymanil,ale jak? Kde mam jistotu,ze za sve penize opravdu dostanu to co jsem si zaplatil? Proto se kazdy snazi tlacit cenu dolu,protoze tech poctivych remeslniku je fakt malo :-( Internetu se verit neda a znameho,ktery by me dal reference...

Thumb up 3 Thumb down 0

avatar
videopodlahy 19:24 - 7.1.2014 odpovědět Martine, určitě souhlasím.. každá strana má dvě mince a nic není jemom černo-bíle. Jde o to, že každý má své nějaké hranice za které by neměl jít. Je těžké se v tom orientovat a vybrat zlatou střední cestu někdy je dost obtížné. Prostě reference reference a při jednání trocha citu a intuice napoví. Ikdyž setkat se s profesionálním podvodníkem také není problém / vlastní zkušenost / Berte to tak, ten článej je jen můj osobní pohled na věc a můj přístup k zákazníkům. Já už poznám tu hranici kam mohu jít, za co se to dá udělat, aby to bylo tak, jak má být.

Thumb up 0 Thumb down 0

avatar
Tomáš 22:59 - 28.11.2013 odpovědět Tento článek je dost pravda. Horší je, že ty co příjdou a udělají renovaci parket za 250 to nečtou. Horší je ten výsledek. Už jsem viděl renovaci kde podlaha jednou obroušena 80 papírem a místo laku penetrace. Na tmelení použitý piliny s penetrací. Zákazník spokojen, jen se mu zdála povrchovka málo lesklá?

Thumb up 9 Thumb down 0

avatar
František Řeháček 16:16 - 11.10.2013 odpovědět Ahojte všichni podlaháři. Tento článek jsem četl mnohokrát a touto zásadou se držíme v Kopřivnici dlouho. Taky chci dodat,že jsme dělali chyby v cenách než jsme se zařadili na trh mezi podlahářské firmy. Udržet ale prodejnu, chlapy, profivercajk,auta případné reklamace nebo dodělávky,lze jedině po práci s výdělkem . Tzn. nepočítat jen M2, ale kolik na den potřebuje firma vydělat ,aby mohla žít a vydělat. Poradím-než špatný kšeft s nervama tak je lepší nedělat nic a popřemýšlet kam zajít na ryby.Mějte se Frr

Thumb up 20 Thumb down 0

avatar
Tomas  22:48 - 16.9.2013 odpovědět Rád bych dodal, že se mi tento článek líbí, a z praxe využívám jednoduchou frázi, jak popisuje pan Horníček: "chcete kvalitně ale draze, nebo levně a špatně". S takovými lidmi v Praze soupeřím každou chvíli. :-) a jsem na vaší straně, že se držím také u vysokých cen při jakýkoliv montáží. Palec nahoru!! Pokud mohu poradit, tak bych oslovoval nejen časopisy, ale hlavně internetové portály, které jsou nyní populárnější než časopisy. Například: ceskestavby.cz, ceskykutil.cz, atd... ;-)

Thumb up 10 Thumb down 0

avatar
Zdeněk Fojtl 14:03 - 25.6.2013 odpovědět A neděláme si to s cenama tak trochu samy? kdyby měla většina ceny podobné ceníku tady a jen menšina "kutilů" šla hodně dolů, jak je tu přesně psáno oni se spálí a nevydrží.. teď jsem byl na školení a došla řeč s klukama-za kolik děláš renovaci říkám za 500 a oni to se chytáš? říkám kdo to chce poctivě, to zaplatí a nejvíc práce je z kvalitní refernce pak už není hlavní cena.. (ne ti co hledají přes net zakázky o pár korun lepší než druhá nabídka-jasně peněz je málo ale za kvalitu se platí..) oni že by byla dobrá cena tak 700-800 aby byli spokojení... ale dělají renovaci za 380 proč?? tak je to se vším... A je pravda co píše Jarda tenhle článek by měl být v každém časopisu o bydlení

Thumb up 30 Thumb down 0

avatar
Jarda Mařík 11:18 - 6.4.2013 odpovědět Tohle napsat chtělo hodně velké koule ! PRAVDA je, že tohle asi žádné noviny neotisknou, nevydají protože se to asi nebude nikomu hodit do krámu. Ale je to tak jak je psáno, je to realita, která se děje.

Thumb up 30 Thumb down 0

avatar
Michal 09:27 - 18.3.2013 odpovědět Hodně dobrej článek !!!!

Thumb up 49 Thumb down 0

avatar
Adam Anďěl 16:28 - 17.3.2013 odpovědět Tento článek by si měl přečíst každý podlahář povinně asi i zákazník, aby když bude tlačit na cenu věděl, co ho čeká. Protože Jak pan Voborník říká, všechno má svou cenu je pravda.

Thumb up 39 Thumb down 0

avatar
Vlado Ďuriš 20:11 - 11.3.2013 odpovědět Slyšel jsem slovo BOŽÍ.A to neberu BOHA do huby jen tak!!!!! Děkuji Pepíku za tyto slova.V

Thumb up 15 Thumb down 0

avatar
David 11:09 - 7.3.2013 odpovědět Konečně se někdo nebál dat to na papír popravdě jak to je. Ano tohle je pravda a dávám like na facebook. Tady někdo ví. pane Voborník díky za ten článek

Thumb up 72 Thumb down 0

avatar
Patrik 18:58 - 4.3.2013 odpovědět Velmi dobre napsany clanek.Zde neni co dodat.

Thumb up 84 Thumb down 0

avatar
Horníček KV 08:55 - 4.3.2013 odpovědět Pepu Voborníka znám mnoho let ještě z dob kdy dělal podlaháře na Chebsku. Podlahářství Voborník, které založil jeho otec a poté převzal syn Martin byla vždy firma s cejchem dražší práce, ale kvalita toho, že co jsem si zaplatil to jsem dostal. I já jsem spokojený zákazník již dlouhých 17let. Proto vím, že pan Voborník není v oboru žádný zelenáč a opravdu věřím tomu co píše. Licitovat o ceně s ním nikdy nebylo lehké. Nikdy nezapomenu jak říkal " podívejte se pane Horníček, buď se to dá udělat kvalitně a nebo levně, ale rychle, levně a kvalitně my to neumíme. Tak jak to chcete ?" Chtěl jsm to udělat aby mi to dlouho sloužilo a slouží do dnes. Korková podlaha, celoplošně lepená. Jinak gratuluji k těmto stránkám jsou zajímavé. S pozdravem M.Horníček

Thumb up 15 Thumb down 0

avatar
moravák Patrik 16:25 - 3.3.2013 odpovědět Já jezdím dělat do Rakouska, tady nakoupím materiál a o pár km za lepší peníz ho zdělám. Ale je to pravda co se píše, tady by chtěl zákazník modré z nebe za suché z nosu. A lezou po kolenou když přebírají dřevo. V Rakousku to nikdo neřeší. Podlaha je od toho aby se po ní chodilo je jasné, že nebude pořád jako nová a bez škrábanců. Jen naši zákazníci jsou jak blbý.

Thumb up 9 Thumb down 0

avatar
Radek Z 09:45 - 3.3.2013 odpovědět Je pravda, že jsem se normálně musel zamyslet nad tím co jsem přečetl. Druhý den jsem se k tomu vrátil znova. Donutilo mě to se nad tím zamyslet. Musím dát zapravdu. Jestli sem příjde trend ze západní evropy tak pisatel má pravdu a přežije jen ten, kdo bude mít schopné vybavení, finanční rezervu a bude mít šikovné ruce. Je pravda, že ve Francii, Rakousku, Švýcarsku, Německu se dělá za jiné peníze než u nás, ale marži na materiál se pohybují max do 15%. Třeba pokládka dřevěné podlahy 400,- na naše. Úprava podkladu 450 - 600,- ma naše.

Thumb up 9 Thumb down 0

×
DOPORUČUJI

Jsem členem:

Ohodnotit mě můžete na 

Mistři Řemesel

nedelejnahled

 

 

nedelejnahled

 
| (C) 2013 - VIDEOPODLAHY.cz | Webové stránky vytvořil Dušan Sedlačík | Redakční systém: Webboss | RSS ČLÁNKY RSS Články |