hlavička

Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník

odeslat Odeslat na email Sdílet přes Facebook      
Email příjemce:    Email odesílatele:
Zpráva: Odkaz z podlahářského portálu videopodlahy.cz
Pro zobrazení klikni zde: http://www.videopodlahy.cz/default.asp?AID=85
Ochrana proti SPAMu:
zavřít close

Jak se připraví podklad pod vinylovou podlahu? Jak se pokládají vinylové podlahy?

Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník.
Broušení podkladu před lepením vinylové podlahy jsme udělali s bruskou na podlahy Protool RGP 150. K sanaci podkladu a zpevnění betonu jsme použili Chemos OT 100, které jsme naředili 1:15. Lepení na Profilep 295, které je určené pro lepení vinylových podlah. Toto lepidlo má velice dlouhou otevřenou dobu.

Lepení vinylové podlahy v Praze apartmán o celkové ploše 160m2. 

 

Vinylových podlah je spousty druhů,

vzorů rozměrů, které se prodávají pod různými značkami. Několik takových značek si tu popíšeme. Zaměřím se na značky, které znám, nejsou s nimi problémy při pokládce popřípadě pozdější reklamace, stát se může cokoliv a u těchto značek, které mají v ČR zastoupení se máte na koho obrátit, kdo to řeší.  Když se při pokládce s nimi dobře zachází a dodržují se podlahářské zásady, tak výsledek je velmi dobrý. Pokládka vinylových podlah není vůbec nic jednoduchého, i když to tak na první pohled vypadá. Chce to znát něco o materiálu, nářadí a správný technologický postup. Je tam i pár fíglů, které se z návodu určitě nikdo nedočte. Proto kdo to nikdy nedělal, ani se do toho nepouštějte sami a nechte to na odborníkovi. Ovšem víme, že není odborník jako odborník, proto si vyžádejte reference již položených podlah. :-)

Jak se pokládá vinylová podlaha Designart?

Kouknout, jak se lepí vinylové podlahy se již připravuje. Sám jsem zvědavý, jestli parametry, které se uvádí na papíře, budou shodné s tím, co uvidíme v praxi. Vinylovou podlahu Designart nalepíme na dobře připravený podklad a budeme jí sledovat, jak se bude chovat v průběhu užívání.

Než bude video Designart vinylové podlahy nachystané,

koukněte se zatím jak se má pod vinylovou podlahu nachystat podklad, jak se správně dělá stěrka, jak se správně brousí podklad, jak se lepí vinylové podlahy.
video co všechno nachystat, než se začne lepit vinylová podlaha, můžete shlédnout tady.

Vinylová podlaha na chalupu.

Pokud chcete mít vinylovou podlahu na chatě či chalupě nebo tam, kde nejste přes zimní období a pouze temperujete, zvolte masívní vinylovou podlahu na click.

Masívní vinylové podlahy Designart,

jsou předurčeny právě k pokládce na takové místa. Nevadí jim takové změny teplot, jsou flexibilní, snadno se pokládají. Masívní vinylové podlahy mají tu výhodu, že vlhkem jim neublížíte. Jsou proti tomu imunní. Vybrat si masívní vinylovou podlahu můžete v imitaci dřeva, kamene i dlažby. Pod tyto vinylové podlahy (celovinyl, masív) není potřeba již dávat parozábranu.  

Masívní vinylové podlahy na click

se mohou pokládat přes dlažbu. Jak položit vinylovou podlahu na dlažbu? Není to složité, dlažba by neměla mít větší spáry jak 3mm. Přes dlažbu položte speciální podložku pod masívní vinylové podlahy, která nerovnosti mezi dlažbou přenese. Když se na podložku položí vinylová podlaha, dlažba se na povrchu nepřekreslí. To tvrdí výrobce, já jsem pro všechno vyrovnat a je od toho klid na 100%.  

Vinylové podlahy Designart - podlaha na click, které vlhko nevadí.

Vinylové podlahy

© videopodlahy.cz - Vytvořeno: 5.7.2012 • Poslední úprava: 9.3.2015 9:12:19
30867 Zobrazení
Komentáře Napsat komentář

avatar
Mazánek Pavel 13:03 - 3.5.2016 odpovědět Dobrý den, tvoří se u lepené vinylové podlahy viditelné mezery ve spárách? děkuji za odpověď Mazánek

Thumb up 0 Thumb down 0

avatar
Videopodlahy.cz 19:19 - 7.9.2016 odpovědět Ano i ne, a obě odpoveďi jsou správně. Ovlivňuje to spousta faktorů a vlivů jako napřiklad druh podkladu, typ vinylové podlahy, volba řemeslníka, klimatické prostředí, údržba atd.. a když se sejde více těchto aspektů na špatném místě ve špatný čas, má to za následek spáry na lepené vinylové podlaze. Dokonce v technických listech každého výrobce se dočtete jaká je rozměrová stálost vinylovych podlah. Někdo má 0,5mm a někdo 0,05mm a to je velký rozdíl. V tomto připadě ješte hraje velkou roli rozměl lamel. Čím vetši lamela tím vetši spáry mohou nastat.

Thumb up 0 Thumb down 0

avatar
Vlasta 20:00 - 8.1.2016 odpovědět Může se vinylová podlaha položit na dlažbu?

Thumb up 0 Thumb down 0

avatar
Videopodlahy 07:51 - 9.1.2016 odpovědět Otázkou je jaká vinylová podlaha a jakým technologickým postupem a na jsou dlažbu. Lepená vinylová nikoliv, dlažba by se musela dopředu nivelovat. Pak máme zámkové vinylové podlahy bud masivní, na HDF nosiči nebo na korkovém nosiči. Pokud dlažba je rovná a její spáry nejsou širší jak 3mm lze tyto zámkové vinylové podlahy položit na dlažbu za použití speciálních podložek k tomu určených.

Thumb up 3 Thumb down 5

avatar
Jirka 23:23 - 13.5.2015 odpovědět Dobrý den. Mám na vás dotaz jako na odborníky podlaháře, především praktiky se zkušenostmi. Mám v RD anhydritovou podlahu. Podlaha je 1,5 roku stará. V 1. podlaží s podlahovým topením ve 2. patře bez podlahového topení. Podlahové topení zatím nebylo zprovozněno a asi ještě pár let z ekonomických důvodů nebude :(. Podlahu jsem v celém domě přebrousil velkou kotoučovou bruskou jako na parkety a napenetroval. Nyní bych chtěl v celém domě položit vinylovou plovoucí podlahu click system. Jedná se o tloušťku lamel 4,2 mm s nášlapnou vrstvou 0,3mm. Myslím, že rovinnost je dobrá, nerovnosti nejsou větší než 2 mm na 1m (snad podle normy :)), někde jsou v anhydritu dírky po vypadlých kamíncích, ale to ještě lokálně opravím sádrovou stěrkou. Nevím ale, zda mám anebo musím použít nějakou podložku pod tento click system anebo snad již žádná podložka není potřeba. Děkuji za vaši radu a případně za konkrétní nabídku. Plocha je asi 120 m2. Děkuji. Odpověď prosím na uvedený email, děkuji.

Thumb up 37 Thumb down 1

avatar
novotná marie 01:17 - 1.4.2015 odpovědět Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Nechala jsem si udělat vinylovou podlahu Mystery click. Po předání podlahy jsem zjistila, že se na některých lamelách udělaly boule. Je to vina špatné pokládky? Byla použita stěrka, která se pouze roztírala na starý betonový podklad a po zaschnutí se brousila ručně. Mohl byste mi prosím poradit, na koho se obrátit, kdo by mi zjistil, zda je to vada materiálu či pokládky. Firma, která mi podlahu dělala na mé žádosti o sepsání reklamace již měsíc nereaguje. Moc děkuji za pomoc. Novotná Marie Šmolíkova 901 161 00 Praha 6

Thumb up 12 Thumb down 26

avatar
Tatana 14:38 - 15.2.2015 odpovědět potrebovala bych poradit,jaky mam dat podklad na podlahu,kdyz podemnou bydli a ja nechci aby bylo slyset jak tam chodime, mame tramky zespod mají sadrokartony a mezi tramkama je skelna vata a nevim jak dal pokracovat s pokladkou,jestli muzu na ty tramy dat desku a nani vynilovou podlahu,nebo jeste se to necim odhlucnuje prosim muzete poradit?

Thumb up 5 Thumb down 8

avatar
videopodlahy 16:07 - 23.3.2015 odpovědět Určitě se to dá řešit, ale doporučil bych nějakou podlahářskou firmu, která se na to přijde podívat a zjistí skutečnost, stav podkladu a možnosti stavební výšky.Určitě bych se nepouštěl do nějaké realizace na základě jakési odpovědi. Hledejte někoho, v okolí, kdo má s tím zkušenosti.

Thumb up 13 Thumb down 5

×
DOPORUČUJI

nedelejnahled

 
| (C) 2013 - VIDEOPODLAHY.cz | Webové stránky vytvořil Dušan Sedlačík | Redakční systém: Webboss | RSS ČLÁNKY RSS Články |