Anhydritové podlahy past vedle pasti.

A stále jim na to skáčou a stále je to dokola a mám dojem, že z toho není cesta ven.

Několik dezinformací o anhydritovém potěru, které se stále prezentují zákazníkům.

Když si pozvete firmu na lití anhydritových potěrů, můžete se a většinou se dozvíte toto:

1.       Ahnydrit je suchý sám o sobě za 5-7 týdnů

2.       Anhydrit je absolutně rovný není potřeba další nivelace a investice

3.       Na anhydrit můžete položit jakékoliv podlahy

4.       Anhydrit se nemusí brousit

5.       Anhydrit vám šetří náklady a čas

6.       Ahydrit …? Najdete další „argumenty“ na anhydrit co vám realizační firmy tvrdí a pak dojdete k tomu, že to není pravda?

To jsou informace, které dostávají zákazníci, jenž se zajímají o anhydritový neboli sádrový litý potěr. Nejspíš je dostávají proto, protože přesně tohle chtějí slyšet. A je to ale pravda? Pojďme se na to podívat. Předem říkám, že to není poznatek nějaký čerstvý, ale je to za mnoho let praxe a setkání s podlaháři a hlavně i jejich zkušenosti. Samozřejmě ti co anhydrit lejí, budou tento článek vyvracet, což očekávám. Ale je to úplně jedno, protože zatím jsme s podlaháři vždy trefili přesně tento druh nabídky a informací. A teď pozor, netvrdím, že anhydrit je něco špatného a nefunkčního, jenom poukazuji na způsob jaký informace dostává zákazník a jaká je ve skutečnosti realita. Také netvrdím, že to prezentují všichni, ale zatím jsem se se solidními informacemi osobně nesetkal.

A zajímáte se vůbec také o to, z čeho se skládá koktejl zvaný anhydrit?

Uběhlo několik měsíců a na informacích o anhydritových potěrech se vesměs téměř nic nezměnilo. Některé realizační firmy na svých webech sice mají nějaké čerstvější informace, ale při návštěvě zákazníka a zaměření zakázky ani při realizaci samotné ani po realizaci se zákazník stejně celou pravdu co ho čeká nedozví.
Ptáte se proč? Proč se zákazník nedozví celou pravdu o anhydritových podlahách? Proč se dozví jenom to lepší a pro něj přijatelné? Je to snadné, protože by to bylo neprodejné.
Tuto větu mi řekl jednou přímo jeden vedoucí pracovník jedné opravdu velké výrobní a distribuční firmy na anhydritové potěry v ČR, jmenovat ho nebudu. Moc jich tu není, tak můžete hádat.

 

Lití anhydritových potěrů v praxi. Kdo neví, tak se bavíme o koktejlu směsi na bázi sádry a mnoho přísad, které si každý výrobce střeží a samozřejmě ten jeho koktejl je ten nejlepší.

Je to velice snadné, jednoduché, rychlé – celý barák dokáží vylít za dopoledne. A takhle se to prezentuje.

Super vlastnosti prostupu tepla. Nivelační vlastnosti. Absolutní rovina. Vysoká pevnost. Vyschne to za 5-7 týdnů. Můžete na to položit jakoukoliv podlahu. A je to ale všechno pravda? Vůbec mě nepřekvapuje, že tomu lidi věří. Oni tomu totiž věřit chtějí a firmy jim vlastně říkají to co chtějí slyšet.
Já tam vidím asi jednu výhodu, že má minimální smrštění oproti cementu a proto můžete vylévat mnohem větší plochy v jednom kuse bez dilatací. Ovšem tím výhody končí pro zákazníka.

Ale také tam vidím jednu větší nevýhodu, a to když máte naplánované vše na termín a nemáte čas na víc. To znamená tlačí termín, kdy se musíte nastěhovat apod. To z praxe je známé, že neklapne. Zvolili jste si nepředvídatelný koktejl anhydritový potěr a musíte počkat, až vyschne na požadované hodnoty pro pokládku krytin. To cementový potěr má v tomhle výhodu, lépe schne a co víc, lze ho po chemickém schnutí a dosažení hodnoty pod 6CM uzavřít a zbytková vlhkost pozvolna léta potěr vydýchá. Při podlahovém topení je to do 3CM. A tohle uzavření může být už po 30ti dnech bez podlahového topení a nebo po provedení nátopné zkoušky s podlahovým topením. Vlhkost cementu nevadí, což u anhydritu není možné, ten by se rozpadl. Takže rada zní, honíte termín stavby? Jste v časovém presu? Betonujte.

Pokud máte podlahové vytápění, velký obývací prostor a v něm několik topných smyček, které se natápí různě, je potřeba podklad rozdilatovat dle topných okruhů. A to vám realizační firma udělá mnohdy automaticky, aniž by se pídila po informaci, jaké topení a systém bude v podlahovce fungovat, jak bude regulováno. Tím máte zaděláno dál na průšvih, protože i následnou nášlapnou vrstvu bude potřeba rozdilatovat a dilatace přenést až na pohledovou nášlapnou vrstvu krytiny. Tohle vše platí pokud si zvolíte jakoukoliv měkčenou krytinu jako je PVC, CV, linoleum, lepený korek, kaučuk, ale i dlažba by měla mít udělané dilatační přechody. Již jsem viděl nerespektování dilatací a dlažba praskla tam kde neměla, v půlce dlaždice a žádné flefibilní lepidlo to nezachránilo. A platí to i v případě celoplošného lepení dřevěných podlah.  Pozor, samozřejmě to má i řešení, ale je dosti nákladné, a vy pracujete s informací, že to bude rovné, můžete na to položit cokoliv a nepotřebujete další vícenáklady. Takže past vedle pasti.

Pokud máte „chytrou domácnost“ a podlahovka natápí stejnoměrně, můžete si ledasco dovolit udělat jinak, ale tam už ten základ musí udělat anhydritáři, při lití potěru samotném – nedilatovat okruhy a udělat dilatace pouze obvodové. Což se jim většinou nechce, protože se kryjí, aby jim to nepopraskalo, a že už jsem viděl popraskaný anhydrit, takže oni to tam stejně nařežou. A kde potom máme slíbené – můžete tam položit cokoliv? Zase past!  Po podlaháři pak chce investor, aby to zatmelil a položil přes to třeba vinylovou lepenou podlahu. To prostě nelze. A najdou se tací pokladači, kteří se do toho pustí. Podlahář to nikdy neudělá. Moc dobře ví proč.

Pokud již máte anhydritové potěry rozdilatované, lze pokládat na takový podklad krytiny, které mají nějaký nosič v podobě HDF desky nebo dřeva a pouze plovoucím způsobem – nelepit. POZOR jde to lepit zase existuje řešení, ale stojí to nemalé peníze. Takže zase investovat na víc. To je past. Tam se ale mnohdy dostáváme do potíží s výškou. Byla vyprojektovaná vinylová podlaha o tloušťce 2mm + lepidlo a pod francouzskými dveřmi máte max.4mm. Kdo by se s tím nejednou neshledal. To vyjde…. No ale najednou zákazník zjišťuje, že nevyjde. Ale je tu další past. Anhydrit se musí pod takové krytiny odbrousit a znivelovat. A tady je ta největší past na zákazníka. Většina firem, které realizuji anhydritové podlahy tuto skutečnost záměrně zákazníkovi neříkají, a nebo možná ani netuší, protože nášlapné vrstvy nepokládají a je jim to úplně jedno.

V praxi to je následující: Dobrý den, my vám tu dneska jdeme vylít anhydritovou podlahu. Jak to bude trvat dlouho?  Ptá se zákaznice. To bude cvrkot paní, to nebudete stíhat utíkat, jak to teče. bude to rychlé, rovné jako když střelíte. Tak tuto komunikaci jsem zaslechl při realizaci anhydritové podlahy, u které jsem se náhodou vyskytl. Do celé komunikace jsem nechtěl zasahovat, zbytečně jsem se nevyptával, dělal jsem, že nevím a jenom jsem pozoroval. Byl jsem na kole, takže moje auto s nápisem videopodlahy nikdo neviděl. To, co jsem viděl a slyšel mě jenom utvrdilo, jak většina těchto firem lže zákazníkům a dezinformují je. Možná jim křivdím, nelžou a opravdu tomu věří, protože své práci absolutně nerozumí.  To vše jde proti podlahářům a v konečném výsledku hlavně proti zákazníkovi samotnému. Nato že byli docela vysoké teploty, ani si nezatemnily okna. Protože se to lilo u někoho, koho znám, zeptal jsem se jako že nevím, a nevadí to slunce, že jde přes okna? Pán řekl, no nevadí, ale kdyby jste měli něco co tam dáte, tak by to bylo lepší. Tak jsme na okna zvenčí dodatečně dali igelity. Ti lepší firmy vám zatemní okna automaticky, aby nešlo slunce na čerstvě vylitý potěr a nedošlo k rychlému schnutí a následnému popraskání. Po vylití 120m2, které trvalo 4h komplet, řeknou 2dny tam nechoďte. Potom větrat. Když odjížděli, zeptali se, zda bude chtít zákazník za 7 dní anhydrit přebrousit. Stojí to 35,-Kč za 1m2. Zákazník se ptá a to se musí? No je to lepší, zazněla odpověď pracovníka, bude to potom absolutně rovné. Na to zákazník, ale to jste mi říkali, když jsme to domlouvali, že to bude perfektně rovné a teď abych ještě doplácel dalších 35,-Kč aby to bylo rovné. No dobře, dojeďte to přebrousit. To ale zatím zákazník netuší, že to „broušení“ které firmy předvádějí je spíše šolíchání a těch 35 kaček za metr, jsou vyhozené peníze. To přeběhnou nějakou jednokotoučovkou v rychlosti blesku, ale viděl jsem „specialisty“ tady na Trutnovsku, ti to brousí sádrokartonářskou bruskou, které se říká žirafa. Tak si dovedete tu kvalitu představit. A tady nastává další past. Už to, že dávají zákazníkovi, který nezná technologický postup vybrat, zda chce nebo nechce přebrousit. Zatím mi doposud nebyl představen anhydritový potěr, který se nemusí brousit, aspoň o něm nevím, ale to neznamená, že když nevím, že to neexistuje. Pokud někdo takovou informaci má, sem s ní, rád se přiučím. Dokonce jsem viděl na anhydritové podlaze odskákanou nalepenou dlažbu, zákazník chtěl ušetřit, tak si broušení neobjednal a sám si 150m2 podlahy brousil v rámci šetření sádrokartonářskou mřížkou na ruční pohon. Následných 14dní si ručně nic nepohonil. Asi si dovedete představit co pak následovalo, zánět šlach na ruce, opichy ramene tří týdenní rekonvalescence. A to se vyplatí.

Pořád se rozchází anhydritáři a podlaháři v názoru na tom, jak má být anhydritový potěr přebroušen. V podstatě je to jednoduché, anhydrit má být spíše než přebroušen, tak odbroušen do takové hloubky, až se dostanete na plnivo. To znamená, to krásné hladké, z čeho se zákazníci posadí na zadek, jak je to super ten anhydrit, tak to musí pryč. Nemá to vůbec žádnou pevnost odolnost a trvanlivost. Stačí vzít propisku a vyškrábete to ven. Dokonce to rozjezdíte kolečkovou židlí na které bude položeno PVC nebo koberec.

A zpět k našemu lití anhydritu. Po vylití pánové zkasírovali investora za vylití anhydritového koktejlu s tím, že už bude platit potom jenom 4200,-Kč za přebroušení. Když jsme měli možnost se na vylitý anhydrit postavit poprvé, byli jsme nadšený, že máme rovnou podlahu a budeme za chvíli bydlet, konstatoval investor. Schnutí anhydritové podlahy šlo ze začátku velice dobře, rychle, a tak byli všichni nadstandardně natěšený jak je to super. Nadšení dlouho ale nevydrželo. Došlo na mé slova. Najednou se schnutí zastavilo a dlouhé týdny se nehnulo z místa. Já jsem vám to říkal a teď si nějaký měsíc počkáte, než to všechno vyschne. Proč? Protože nemáte hotové obklady v koupelně, dlažby, nemáte vymalováno, a to jsou všechno mokré procesy, kdy si anhydrit zase z toho bere to vlhko zpět. Navíc vzdušná vlhkost tu je 86% a to znamená, že vlhko z podlahy nemá kam jít. Když zavřete okna, ráno je máte orosené. Když pustíte odvlhčovač, budete nejprve vysoušet všechno okolo a zdi. Podlahu to tahá až naposled. Navíc nemáte podlahové vytápění, tak to nemáte čím jak urychlit. Máme teď červen a o pokládce podlahy a stěhování se budeme bavit v lednu – únoru příštího roku a kdo ví jestli. Stal se ze mě pomalu třídní nepřítel. Zákazníci se cítili firmou na anhydritové podlahy podvedeni, že jim naslibovali úplně něco jiného. Stále se posouval truhlář, který měl vyrobenou kuchyň a obložky a vestavěné skříně. Měřil jsem to mnohokrát a stále mokré. Došlo to tak daleko, že to psychicky nedávali a pozvali si jiného podlaháře, aby jim anhydrit změřil, jakou má vlhkost. A světe div se, měl jí super dle normy ČSN pro pokládku. To že ani nevěděl, podle jaké normy a číslo neznal bylo vedlejší. Po krátké výměně názoru a konfrontaci mích 4 měřáků na vlhkost oproti jeho hrotovému měřáku, na dřevo, který vykazoval suchou podlahu jsem neuspěl. Zákazník nechtěl slyšet o tom, že to je vlhký. Chtěl informaci, je to suché, jdeme pokládat ať se můžete v pohodě stěhovat. Dospěli jsme k závěru, že nemám kalibrované měřáky a cejchované a že jsou vadné určitě já nevím cosi. Moje výbava měřáků v celkové hodnotě cca 45 tis. neobstála před hrotovým měřákem na dřevo. O zakázku jsem neusiloval, jen jsem chtěl pomoci a mám já to zapotřebí? Ne nemám. Řekl jsem si tak dobře dostanete to chcete. Pan se oháněl 17ti letou zkušeností s podlahy a zákazníkům říkal přesně to co potřebovali slyšet. Přesně jak to udělala firma co lila anhydrit. Jen jsem si řekl, tak dobrá, 17 let a 17 let špatně.

Chcete vědět, jak to celé dopadlo? No položilo se to samozřejmě, a pak že to nepůjde. Ani to nebylo potřeba nějak brousit tak moc jak jsem říkal já a stačilo smirkem, pak nalepil vinylovou podlahu. Truhlář dojel postavil kuchyň, osadil obložky, namontoval vestavěné skříně a mohlo se bydlet. Celé letní prázdniny si zákazník užíval nového bydlení a kdykoliv jsme se potkali, nezapomněl si rýpnout, jestli už mám opravené ty měřáky. Že nebýt toho podlaháře, tak ještě nebydlí.  Ale můj čas teprve dojde. A došel. Dozvěděl jsem se jednu věc. Po půl roce se jim za skříní a kuchyní začali tvořit plísně, nalepená podlaha se začala odlepovat společně se šlemem anhydritu, obložky se začaly nafukovat, dveře se nechtěli zavírat. Zákazník začal všechno reklamovat. Truhláři dveře, podlaháři podlahu. Oba ho poslali do háje, že za to může on, protože na ně tlačil aby se mohl stěhovat a oni mu jenom vyšli vstříc. Podlahář mu řekl, že když to pokládal, tak bylo sucho a vlhko si tam nanosili sami a že nevětrají a málo topí. Nato si zákazník vzpomněl, že tam to vlhko vlastně bylo. Přišel za mnou a jestli nemám z toho měření nějaké fotky a jestli bych mu k tomu nemohl napsat nějaký posudek. Povídám, myslíš jako posudek na moje necejchované nekalibrované, nespolehlivé měřáky? Tak to bych opravdu nemohl. Tohle si musíš vybojovat sám s panem podlahářem a bude tě to stát hodně času a peněz, protože já na to čas již teď nemám. Srovnávat mě s tímhle neumětelem, co si říká podlahář a ve skutečnosti to je pokladač v záběhu jsem si nezasloužil. Takže promiň, teď je to tvůj boj a ber to jako výchovné školné, na které budeš hodně dlouho vzpomínat.

 

A teď si pojďme projít jednotlivé body:

1.       Anhydrit je suchý za 5-7 týdnů

-          Toto tvrzení není pravda. Mohla by být, kdyby se do potěru začalo dostatečně topit. Ale ani to nestihnete. V době, kdy se na stavbě leje anhydrit, probíhají potom další práce – mokré procesy. Jakákoliv zvýšená vlhkost jde zpět do podlahy. Za další u novostaveb jsou mokré i zdi. Zkuste si změřit vzdušnou vlhkost a zjistíte, že vlhko z podlahy nemá kam jít. Potom stačí aby venku pršelo a někdo nechal otevřené okna a opět si to anhydrit natáhne. Je to jako houba. Vysušit anhydtit – topit větrat a také si pomoc průmyslovými odvlhčovačí. Budete překvapeni, kolik vody z něj za den vylejete. Z praxe je známo, že vysušit anhydrit není snadné a časově můžeme se bavit o horizontu 3-6 měsíců za ideálních podmínek v novostavbách. Jiné tomu je ve starší vyschlé výstavbě. Tam počítejte 3-4měsíce. Jediné kdy anhydrit ušetří čas, je při vylévání realizační firmě, ale zákazníkovi ani náhodou. Zejména když se anhydrit leje v létě, kdy je vzdušná vlhkost větší jak v zimně a zákazník nebude přeci topit do podlahy, když jsou venku 30°C vedra. Natož když začnou deštivé dny, v noci sychravo, to jsou všechno faktory, které ovlivňují schnutí anhydritu.Takže schnutí anhydritu ovlivňuje spousta faktorů a okolností, které lze eliminovat za zvýšení nákladů to má řešení. Sam os sebe bez pomoci snadno nevyschne v uváděné době. Ono veškeré měření se provádí v laboratořích, kde máte ty nejlepší podmínky, které na stavbě budete hledat jen těžko.

 

2.       Anhydrit je absolutně rovný

-          Tady si myslím, že firmy se už docela zdokonalují a tu rovinnost splňují v rámci ČSN 744505, kde nám norma udává rovinnost podkladu +/- 2mm na 2metrové lati. Co ale anhydrit nesplňuje a norma nám to ukládá, je hladkost. Není hladký. Nezapomeňte, že to hladké co vidíte někdy na povrchu, musí pryč, je to šlem – syntr, který tam nemá – nesmí být. Nemá žádnou pevnost. Musí se ODBROUSIT. Brousit = nivelovat.

 

3.       Na anhydrit můžete položit rovnou podlahu

-          Ano můžete, vy můžete cokoliv, jste investor, ale podlahář to neudělá, protože to bude vypadat strašně. A norma a správná praxe mu to i zakazuje. Zde je největší rozčarování a překvapení pro zákazníka. Podlahář dojde a chce anhydrit brousit na plnivo, aby k tomu dostatečně držela samonivelační hmota. O broušení a nivelaci totiž nikdo zákazníkovi neřekl a vnímá to jako že to je zbytečné. Přeci mu řekli anhydritáři, že to bude rovné, může na to položit cokoliv a to brzy, Proto si taky ten anhydrit nechal vylít za drahé peníze aby ušetřil. A teď dostává zcela jiné informace od podlaháře. A kdo má pravdu? Ten kdo tam byl první a navyprávěl zákazníkovi superlativní pohádky. Takže podlaháře, pokud zákazník nerespektuje odbroušení a nivelování anhydritu, slušně pozdrav a dej si odchod. V tento okamžik předcházíš pozdějším reklamacím a potížím, které jezdím po těch, kteří se nechali ukecat stále řešit. A že toho není málo, svědčí má sbírka fotografií a videi.

 

4.       Anhydrit vám šetří peníze a čas

-  Tak to ani náhodou a k tomu se opravdu již ani nemá cenu vyjadřovat, kdo si tím prošel, už ví, že je to past vedle pasti. Ano kdyby dopředu byli zákazníkovi vyloženy všechny karty pro a proti, nebo kdyby si měl možnost všechno dopředu přečíst a znal výhody a nevýhody AF potěru, to by byla jiná. Ale zatím si myslím, že aplikační firmy na to nemají „koule“ zákazníkovi tyto fakta naservírovat. A nebo prostě nemají chuť se vybavovat nevím. Ono by to nemuselo být až tak špatný, protože, aby vše dopadlo dobře, je potřeba do toho aktivně zapojit investora, aby dělal takové kroky, aby anhydrit schnul jak má. Prostě musí investovat do topení a vysoušení a pak by to šlo. Bohužel tuto informaci nedostane. Pak se honí čas, termíny a není cesty ven. Uzavřít zbytkovou vlhkost v anhydritu nelze oproti cementu. Pokud není podlahové vytápění, je potřeba nasadit výkonné vysoušeče.

A když nad tím tak přemýšlím, určitě nejsem sám, kdo „bojuje“ s anhydritem a dezinformacemi o vlastnostech, které ve skutečnosti dostávají zákazníci a informacemi, které nejsou veřejně známe. Zná je pouze ten, kdo již má s anhydritem zkušenost. To mě tak napadá, proč máme průmyslové podlahy v cechu podlahářů, když tyto realizační firmy jdou vlastně proti nám podlahářům a našim zákazníkům? Je čas s tím něco udělat a sekci průmyslových podlah v cechu zrušit, neboť podlaháři se v 99% zabývají kladením nášlapné vrstvy a my by jsme měli dostávat podklady již připravené a za tyto podklady by měli nést zodpovědnost a záruky prováděcí firmy. Potěry a izolace by měli být udělané dle platných norem a předat je již suché s protokolem o jakosti kvality a pokud je součástí potěru podlahové topení, tak s provedenou nátopnou zkouškou. Třeba se k takovému výsledku jednou dopracujeme. Každý by si měl nést svůj díl záruky za své dílo, za které dostal zaplaceno.

 

Aby anhydrit nebyl past vedle pasti, bude potřeba pravdivě informovat o výhodách ale i nevýhodách anhydritové podlahy. To se bohužel jen tak nezmění, protože jak povídal výrobce, potom by jsme to za tu cenu neprodali.
Protože vím jak časově a finančně je náročné uvést anhydrit do stavu, kdy se na něj mohou zodpovědně položit podlahy, aby splňovali veškeré náležitostí, tak anhydrit je prozatím materiál, který mi do baráku jednoznačně nesmí.
Jsou jiné alternativy, levnější, rychlejší a i lepší. Tohle vše ovšem nic nezmění na tom, že anhydritové potěry se lejí ve velkém a vždy to nějak dopadne. Anhydrit není nějaké velké zlo, jen je potřeba znát a vědět co zákazníka čeká, na jaké postupy se má nachystat, jaké kroky budou následovat.

 

Podlahový den
Pepa Voborník

Správné odbrušování kraje anhydritu

Správné odbrušování kraje anhydritu

Dobroušený a přebroušený anhydrit rozdíl je vidět

Dobroušený a přebroušený anhydrit rozdíl je vidět

Festool RG 150 fréza na podklady

Festool RG 150 fréza na podklady

Anhydrit bez šlemu po proušení frézou

Anhydrit bez šlemu po proušení frézou

Detail na Festool RG 130

Detail na Festool RG 130

Přebroušený anhydrit od firmy provadějící lití potěru

Přebroušený anhydrit od firmy provadějící lití potěru

Rozpraskaný anhydrit - chyby při lití

Rozpraskaný anhydrit - chyby při lití

Přelitý anhydrit

Přelitý anhydrit

Bruska na sadrokartony, kterou používají na podlahy - chyba

Bruska na sadrokartony, kterou používají na podlahy - chyba

Dilatování anhydritu

Dilatování anhydritu

Dilatace na anhydritové podlaze

Dilatace na anhydritové podlaze

Nepřebroušený anhydrit asi i špatně vylitý

Nepřebroušený anhydrit asi i špatně vylitý

Špatně provedené dilatace na anhydritovém potěru

Špatně provedené dilatace na anhydritovém potěru

Janser Columbus s unašečem na diamanty

Janser Columbus s unašečem na diamanty

Janser BS 270 bruska a fréza na podlahy

Janser BS 270 bruska a fréza na podlahy

Janser 250E fréza na podlahy

Janser 250E fréza na podlahy

Janser TRI-VARO 430

Janser TRI-VARO 430

66492 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • naposledy editováno: 3.5.2018
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Nepřehlédněte i naše další články,...

Pokládka dřevěné podlahy na dvojitý dřevěný rošt s izolací

1360 Zobrazení - Vytvořeno: 19.3.2024 • editováno: 27.3.2024

Jak pokládat dřevěné podlahy. Je mnoho způsobů, jak položit dřevěnou podlahu a napočítal bych jích klidně tolik, že mi ruce nebudou stačit. My jsme se pustili do pokládky na dvojitý dřevěný rošt. ...
číst více

Jak na rychlé měření zbytkové vlhkosti v anhydritu a betonu

785 Zobrazení - Vytvořeno: 3.2.2024 • editováno: 3.2.2024

Orientační měření zbytkové vlhkosti v podkladu Než se pustíme do přesného měření vlhkosti, je potřeba udělat orientační měření. Je to z důvodu proto, abychom věděli, zda má smysl CM měření ...
číst více

Dřevěná podlaha Esco FAMILY

678 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Přírodní podlahy mají své kouzlo. Hned jak se do nich zakousne pila, tak voní. Ať si říká každý co chce, dřevo tu bylo, je a bude a ostatním podlahám říkám trendové. Teď tu jsou a pak tu nejsou. 
číst více

A jak to vypadá když pracujeme, máme rádi kolem sebe čisto.

735 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Malá ukázka jak probíhající podlahářské práce.  
číst více

Jak připravit anhydrit na lití samonivelační hmoty

722 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Anhydrit před pokládkou podlahy nivelujeme. Když chceme, aby ta podlaha vydržela co má a vypadala jak chceme, seděl každý detail, aby se nic nemuselo maskovat tmely a silikony, je potřeba ten podklad ...
číst více

Kobercové čtverce nás baví, protože jsou funkční.

450 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Do kanceláře a komerčních prostor se prostě designové kobercové čtverce hodí. Není ale kobercový čtverec jako čtverec. 
číst více

Korkové dilatace v podlahách, jak je děláme my.

534 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Podívejte se s námi na detail korkové dilatace u HS portálu. Naše práce je nám opravdu vším a s každým detailem si dokážeme vyhrát. Také jsme rádi, že nové technologie a postupy od nás podlaháři ...
číst více

Proč klečet, když to jde ve stoje

442 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Rychlé a přesné dávkování lepidla pod podlahy s tyčí iTools
číst více

Když malíř nadělá na podlahu, musí se to obrousit

439 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Než se začne pokládat podlaha je potřeba udělat toto. Stane se, podklad je téměř nachystán a jiný řemeslník si odvede svou práci a na tu druhých nedbá. Jako podlaháři se s tím setkáváme často. ...
číst více

Lepení vinylové podlahy včetně přípravy ukázka realizace

1839 Zobrazení - Vytvořeno: 23.9.2022 • editováno: 23.9.2022

Položit si lepenou vinylovou podlahu To nezní složitě co? Ale jen když se začneme pídit po tom jak, a na správných místech, tak ono to už tak jednoduché zas není. Tady je rychlý průlet jednou realizaci ...
číst více

Podlahy v jedné rovině, přechody řeší korkové dilatační lišty.

4320 Zobrazení - Vytvořeno: 25.1.2022 • editováno: 25.1.2022

Korkové dilatace a jejich použití. Jsou místa, kde to design nevyžaduje a jsou místa kde se vyloženě hodí a jsou fajn. O co jde? O přechodové lišty a prahy. Jen malá ukázka, jak lze vyřešit přechod ...
číst více

Jak se provádí kompletní realizace podlahy od přípravy po pokládku

3039 Zobrazení - Vytvořeno: 14.1.2022 • editováno: 15.1.2022

I takhle může vypadat realizace vaší nové podlahy. Vítám vás na webu podlahářské firmy VIDEOPODLAHY.cz. To že jste tady, má svůj důvod a vy se dozvíte jaký. Většinou to jsou informace, které ...
číst více

7 vrstev které tvoří odolnou a stabilní podlahu COREtec

2223 Zobrazení - Vytvořeno: 12.1.2022 • editováno: 15.1.2022

Velmi odolná a stabilní podlaha. A už je tu zase. Svou konstrukcí a provedením zámku, jasně dává najevo, jsem velmi odolná a stabilní podlaha. Jak si tohle může vůbec dovolit o sobě tvrdit? Je ...
číst více

Podlaháři z Cechu podlahářů ČR si vyjeli položit dřevěnou podlahu na Moravu do Valtic

2496 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2022 • editováno: 4.1.2024

Nejlépe se dělají podlahy v dobré partě  Není to poprvé, co parta podlahářů z Cechu podlahářů ČR společně zrealizovali zakázku. Konkrétně tato se odehrála na Moravě v Valticích. Občas ...
číst více

Tichá a teplá podlaha na které vás večer neuslyší nikdo jít k ledničce - Egger PRO Comfort

2355 Zobrazení - Vytvořeno: 6.12.2021 • editováno: 18.12.2021

Také se vám dějí ty věci, že všichni slyší každý váš krok? Jakou podlahu teda zvolit, aby to tak nebylo? Asi nejvíce ticha bude mít napnutý koberec na podložce, ale ten si do kuchyně přeci nedáme. ...
číst více

Podlaha do koupelny nemusí být jen dlažba. Kluci položili voděodolný EGGER GreenTec s protiskluzem.

3564 Zobrazení - Vytvořeno: 22.10.2021 • editováno: 6.12.2021

Podlaha s protiskluzem do koupelny Doma máme jednu takovou testovací koupelnu, kde si můžeme zkoušet různé druhy podlah. Tam 2-3 roky testujeme, co všechno vydrží. Je tam vlhko a někdy po koupání ...
číst více

Potřebujete vyrovnat staré dřevěné podlahy do roviny?

11440 Zobrazení - Vytvořeno: 25.9.2021 • editováno: 1.10.2021

Stará přibíjená prkna na podlaze natřené barvou, jak je vyrovnat. Ve starých domech se nachází vrchem přibíjená prkna a natřené hustou barvou. Nejčastěji hnědočervenou nebo šedou. Když tam ty prkna ...
číst více

Jak vyrovnat dřevěný podklad pro pokládku nové podlahy

2457 Zobrazení - Vytvořeno: 25.9.2021 • editováno: 25.9.2021

Vyplatí se nová podlaha na stará kolená? Říká se, že změna je život a když si někdo chce udělat radost z nové podlahy, je jedno o jak velkou či malou podlahu jde. Zde je ukázka menší zakázky, ...
číst více

Co si dát na podlahu takhle něco nového, COREtec?

2595 Zobrazení - Vytvořeno: 24.8.2021 • editováno: 25.8.2021

Je to malé, ale bude se ti to líbit Není toho moc, ale potřebovala bych pro náročného zákazníka odvést perfektní práci a nějakou dobrou podlahu, měl bys čas se na to kouknout a někam to šoupnout? ...
číst více

Co je tohle zase za podlahu? Tichá, teplá a není tvrdá?

2826 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2021 • editováno: 30.3.2021

Když máte rádi teplo pod nohama i když se netopí, korková podlaha je to co potřebujete. Je to tak, dovolte abych vám představil korkovou podlahu PREMIER od výrobce AMORIM v Portugalsku, kterou ...
číst více

COREtec kompozitní podlaha americké společnosti Shaw Floors

4943 Zobrazení - Vytvořeno: 23.3.2021 • editováno: 8.2.2024

  Podlaha 220m, kterou jsme položili v roce 2019  COREtec® je novinkou na českém trhu. O co vlastně jde? Jde o kompozitní hybridní podlahu amerického výrobce Shaw Floors. Průmyslový ...
číst více

Srovnejte podlahy do jedné roviny, proč nedělat kompromis.

3602 Zobrazení - Vytvořeno: 21.3.2021 • editováno: 23.3.2021

Co vyhovovalo na podlaze před lety, dneska nám vyhovovat nemusí. Ano i takové situace se při rekonstrukci řeší. Za pár let se změní naše potřeby, potřebujeme bezpečnější prostor, jsme starší, nebo ...
číst více

S předsedou Cechu podlahářů ČR o řemesle s Evou Svobodovou ředitelkou AMSP ČR

4111 Zobrazení - Vytvořeno: 1.11.2020 • editováno: 11.12.2020

Řemeslo je životní styl, říká předseda Cechu podlahářů ČR Josef Voborník.  Být řemeslník, není za trest, ale za odměnu. A když ho ta práce baví, výsledek se musí dostavit. A to jak spokojenost ...
číst více

Jak natřít betonovou podlahu v garáži s protiskluzem polyuteranovým lakem

4507 Zobrazení - Vytvořeno: 26.10.2020 • editováno: 26.10.2020

  Jsou chlapi, co chtějí mít podlahu v garáži podle svých představ. Jak to udělat? Co dát na podlahu do garáže? Posypová sůl rozežrala betonovou podlahu v garáži, jak to opravit? ...
číst více

Kdo se bojí více o prsty, rodiče nebo děti?

3038 Zobrazení - Vytvořeno: 31.8.2020 • editováno: 3.9.2020

Při práci se dřevem, největší strach o prsty, měli jako vždy někteří rodiče, děti šly totiž do všeho bez váhání. Já se jim nedivím, o jejich děti jsem měl chvílema větší strach, než o vlastní, ...
číst více

Jak rostou malí kutilové a co všechno už zvládnou

3497 Zobrazení - Vytvořeno: 15.5.2020 • editováno: 2.10.2020

Kdy dát do ruky dítěti sekerku nebo nůž či pilku? Když jsem v počítači procházel fotky a videa, narazil jsem na opravdu pěkné záběry. A to hlavně takové, kdy s dětmi pořád něco tvoříme. ...
číst více

Jak jsme zrenovovali přírodní linoleum

4569 Zobrazení - Vytvořeno: 2.5.2020 • editováno: 2.5.2020

To, že každý by měl dělat to, čemu rozumí a co umí, platí u podlah dvojnásob.  Mnozí si myslí, že se stačí podívat na nějaké video a už všechno umí. V některých případech nebo kutilských ...
číst více

Jak snadno odstranit z podkladu PVC podlahy

3872 Zobrazení - Vytvořeno: 2.5.2020 • editováno: 2.5.2020

Potřebujete odstranit krytinu a nejde to? Mám pro vás řešení, volejte firmu P-Komplex. Odstraní téměř všechny krytiny z podkladu. Disponuje malými i velkými stroji. Také zvládne odstranit ...
číst více

Jak může vypadat taková rekonstrukce podlahy v bytě 2+1

7122 Zobrazení - Vytvořeno: 20.2.2020 • editováno: 20.2.2020

Tak jsme ty podlahy nakonec udělali komplet nové Další rekonstrukce bytové jednotky ve Dvoře Králové nad Labem je za námi. Tentokrát jsem měl za úkol udělat podlahu do předsíně, kuchyně a dvou ...
číst více

Vinylová podlaha do kuchyně

3858 Zobrazení - Vytvořeno: 19.2.2020 • editováno: 19.2.2020

A znáte to chlapi, když žena řekne, chtělo by to už vymalovat v kuchyni, tak počítejte s tím, že tím to začíná. Spustí se řetězec nepředvídaných představ, debat a investic. Takový zdánlivě ...
číst více

Jakou podlahu si udělat doma v dílně, kůlně nebo garáži

8072 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Téměř každý chlap by měl rád takové to své místo na nářadí a mít tam svůj ponk, kde může něco opravit nebo vyrobit. Pravda je, že těchto chlapů zdá se, moc není a nových se nějak nerodí. To je ...
číst více

Podlaha do garáže nemusí být jen beton nebo dlažba.

6714 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Podlaha v garáži nemusí být nuda Garáž je pro někoho místo, kam jen zaparkuje auto, postaví kolo, uskladní věci, které nepotřebuje, doloží zahradní nábytek na zimu. Jsou ale garáže, kde je to to ...
číst více

Zátěžová vinylová podlaha v dílcích Attraction Connect

3595 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2020 • editováno: 14.2.2020

Tam kde zpravidla ostatní vinylové podlahy končí, tam Attraction Connect začíná. Jestli hledáte opravdu zátěžovou vinylovou podlahu, tak jste tu dobře. Jasně není to klasická nebo běžná vinylová ...
číst více

Šití prasklin v cementovém potěru za použití sponek a epoxidu

5122 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2020 • editováno: 14.2.2020

Někdy je potřeba opravit cementový potěr, který popraskal. Na šití prasklin v cementovém potěru, lze použít několik druhů chemie a je vždy na podlaháři, aby dle situace a zjištění stavu na místě ...
číst více

Podlahy od přípravy podkladu přes pokládku a povrchovou úpravu lakováním

3971 Zobrazení - Vytvořeno: 13.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Pokud uvažujete o změně podlahy, nebo jenom o jejím oživení, v obou případech bude potřeba, všechno co stojí na zemi, dát pryč. Než se rozhodnete pro jakoukoliv podlahu, dobře si to promyslete, ...
číst více

Kompletní rekonstrukce bytu ve stylu, tak trochu to jen pošolícháme.

5554 Zobrazení - Vytvořeno: 5.2.2020 • editováno: 16.11.2020

Kompletní renovace a výměna podlah je opravdu nemalý zásah do podkladu i do vaší peněženky. Takhle to vypadá, když se to udělá od podlahy všechno znova a jinak. Kompletní rekonstrukce bytu 3+1 ...
číst více

Jak jsme vyčistili a zrenovovali PVC podlahu na základní škole v Lánově

4432 Zobrazení - Vytvořeno: 28.4.2019 • editováno: 28.4.2019

PVC krytina má ve školách své místo již dlouhé desetiletí. Není pochyb o tom, že je to jedna z nejvíce používaných krytin na školách. My jsme jednu takovou školu, kde PVC krytina byla položená ...
číst více

Řemeslníci budou, chce to jen začít u sebe a jít příkladem.

4316 Zobrazení - Vytvořeno: 3.3.2019 • editováno: 18.3.2019

Již pěkně dlouho se šušká, že staří řemeslníci odcházejí do důchodu a nové, mladé není kde brát. Je tomu tak? Z odborných učilišť mnoho let odborníci v dostačujícím počtu nevycházejí ...
číst více

Jak provést měření vlhkosti anhydritového nebo cementového potěru

15333 Zobrazení - Vytvořeno: 22.10.2017 • editováno: 27.9.2019

Pokud chcete mít jistotu o vlhkosti podkladu, používejte na měření CM přístroj. Jak postupovat při měření vlhkosti v podkladu: - orientačním měřákem najděte nejvlhčí místo, může jich být ...
číst více

Malý kluci si vyzkoušeli podlahářské řemeslo

5825 Zobrazení - Vytvořeno: 19.6.2017 • editováno: 14.1.2019

Když mi děti chtějí pomáhat v práci a zkusit si podlahářské řemeslo. Pojďte se podívat na video, jak malý kluci chtějí poznat co dělá táta v práci. Než jsme se pustili do práce, předcházelo ...
číst více

Jak připravit podklad a položit podlahu Hydrocork

6225 Zobrazení - Vytvořeno: 16.6.2017 • editováno: 16.6.2017

Kompletní realizace podlahy Hydrocork Podívejte se na video, jak správně připravit podklad pod podlahy. V našem videu budeme na připravený podklad pokládat podlahu Hydrocork celoplošným přilepením.
číst více

Výměna nevyhovující podlahy za Hydrocork, změna vzhledu interiéru

5747 Zobrazení - Vytvořeno: 5.6.2017 • editováno: 6.6.2017

Jak podlaha dokáže změnit interiér Pojďte se podívat s námi na celkovou rekonstrukci místností v rodinném domě. Původní korková podlaha měla tu smůlu, že byla položená v době, kdy nebyli dostupné ...
číst více

Egger Design+ podlaha z termoplastického polyuretanu Ftalát free 100%

7619 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2017 • editováno: 12.3.2017

První zkušenosti s novou podlahou od firmy Egger Požadavek zákazníka byl zcela konkrétní. Položit novou podlahu, aniž by se poškodila nebo znehodnotila ta stávající. Šlo o keramickou dlažbu, ...
číst více

Jak funguje podlahové topení a masivní dřevěná podlaha

6658 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 5.3.2017

Se stavbou nového domu se o podlahové topení zajímá čím dál více lidí. Zvláště v novostavbách se s podlahovým topením setkávám téměř v 95%. Dostávám také požadavky na pokládky dřevěných ...
číst více

Jak jsme pokládali masivní dubovou podlahu na podlahové topení

8550 Zobrazení - Vytvořeno: 23.2.2017 • editováno: 16.11.2020

Pokládka podlahy, která voní po dřevě Když říznete do masivní dubové podlahy, vůně dřeva se násobí. Po položení v rodinném domě se po pokládce dřevěné podlahy mění klima. Cítíte se v místnostech ...
číst více

Technici zkouší svou zručnost v profesionálním osmiboji s ručním nářadím

4643 Zobrazení - Vytvořeno: 8.12.2016

  Technici Vlado a Pepa Jako technik je potřeba být vybaven vědomostmi teoretickými, znát normy a danou problematiku. Zároveň když je k tomu technik vybaven znalostmi z praxe, kterou prošel ...
číst více

Podlaha za 24 hodin rychleschnoucí nivelační hmota Chemos Express 24h

13731 Zobrazení - Vytvořeno: 9.11.2016 • editováno: 24.11.2016

Tohle snad zažil už nejeden podlahář a investor. Stále se chodí s měřáky na vlhkost v podkladu a stále je to mokré a podlahy se stále nedají pokládat. Termíny jsou dané a když zasáhne vyšší moc v podobě ...
číst více

Jak se pokládají čtverce Fortelock

10015 Zobrazení - Vytvořeno: 25.9.2016 • editováno: 5.10.2016

Pojďte se semnou podívat na to, jak se pokládá podlaha Fortelock. Starý a z části podsklepený barák z roku 1938 má ve sklepě stálou vlhkost. Původní betonová podlaha o tloušťce přibližně ...
číst více

Jak se pokládají kobercové čtverce

10477 Zobrazení - Vytvořeno: 5.5.2016 • editováno: 22.9.2016

Pokládka kobercových čtverců na podlahu Byl víkend a šel jsem si položit do jedné kanceláře ve Dvoře králové nad Labem pár m2 kobercových čtverců. Tak jsem si říkal, že vám to natočím, aby ...
číst více

Jak jsme položili podlahu Hydrocork ve Dvoře Králové nad Labem

9055 Zobrazení - Vytvořeno: 1.5.2016 • editováno: 22.9.2016

Pokládka tiché podlahy Hydrocork Ve Dvoře Králové nad Labem se jedna firma rozhodla vybudovat nové kanceláře. Postavila se moderní nástavba na stávající stavbu dílen pro nákladní automobily. Firma ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy na zámek a lepící podložku

11760 Zobrazení - Vytvořeno: 30.4.2016 • editováno: 19.10.2016

Pokládka vinylové podlahy na podlahové topení. Vinylové podlahy od  výrobce Wineo v celomasivním provedení o celkové tloušce 5mm s nášlapnou polyuretanovou vrstvou 0,55mm.  ...
číst více

Jak se brousí sádrová nivelace aby vypadala jako zrcadlo

15709 Zobrazení - Vytvořeno: 25.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Samonivelační hmota Chemos Premium A5 - Broušení před pokládkou podlah Pokud dodržíte správné dávkování vody při nivelaci sádrovou hmotou Chemos A5 a necháte jí uschnout, tak při broušení se bude ...
číst více

Jak vyměnit poškozenou lamelu podlahy Hydrocork

13255 Zobrazení - Vytvořeno: 25.4.2016 • editováno: 9.12.2016

Výměna poškozené lamely na podlaze není vždy snadná záležitost. Vyměnit se dá za určitých okolností a použití nářadí téměř cokoliv.  V případě podlahy Hydrocork je výměna lamely docela snadná. ...
číst více

Jak vyrovnat anhydritovou podlahu sádrovou nivelací od 1-20mm

11359 Zobrazení - Vytvořeno: 11.3.2016 • editováno: 22.9.2016

Vyrovnání podlahy v interiéru pro pokládku podlah Každá podlaha v interiéru, na kterou se bude pokládat finální podlaha, se musí nejprve upravit do stavu, aby to položit šlo. Ono položit jde na ...
číst více

Schody a podlahy z Hydrocorku

9126 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2016 • editováno: 19.10.2016

Betonové schody a podlahy zakryl Hydrocork Z Portugalska od firmy Amorim pochází nová technologie podlah, které dostali jméno Hydrocork. Jde o velice zajímavou podlahu hlavně pro své vlastnosti. ...
číst více

Jak jsem pokládal dřevěnou masivní podlahu

18541 Zobrazení - Vytvořeno: 8.2.2016 • editováno: 22.9.2016

Jak správně položit dřevěnou masivní podlahu. Dostal jsem se na jednu zakázku úplně jinak než je běžné. Jak to všechno bylo, se dozvíte v časopise Domo, který má již připravený podrobný popis ...
číst více

Pokládka podlahy HYDROCORK

9187 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2015 • editováno: 22.9.2016

Pokládka podlahy Hydrocork v domě s problémem vlhkosti v podkladu Dostal jsem se na zakázku, kde podle investora byli podlahy po rekonstrukci. Dokonce betony byli udělané nové. Moc ...
číst více

Jak nivelovat betonové podlahy dilatace a správné nářadí.

40090 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Jak si připravit betonovou podlahu na pokládku nové podlahy? Změřit vlhkosti, zbrousit, vysát, napenetrovat, nalepit dilatační pásku na zeď, namíchat samonivelační hmotu, vylít nivelaci na podlahu, ...
číst více

Jak na vlhko v betonu před pokládkou podlah. PlatonStop Original.

17782 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2015 • editováno: 12.1.2024

Vlhkost v podlaze, co s tím? Když už se dneska staví nový dům, zpravidla má svislé a vodorovné izolace v pořádku. Většinou tomu tak až na ojedinělé případy je. Tam většinou ale za ...
číst více

Na detailu záleží a Festool na to má nářadí pro podlaháře

12357 Zobrazení - Vytvořeno: 19.4.2015 • editováno: 22.9.2016

Nářadí na podlahy - Festool, na detailu záleží Náročnost zákazníka je stále větší. Tak jako za posledních 20 let co mám možnost aktivně sledovat vývoj materiálu, tak se musí přizpůsobit vývoj nářadí, ...
číst více

Ukáži vám, jak udělat spoj na PVC - CV a jak udělat studený svár na podlaze

11951 Zobrazení - Vytvořeno: 1.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Jak na spoje na měkčených PVC a CV podlahách Poměrně dostávám dost otázek, jak udělat spoj na PVC nebo na CV - měkčeném PVC. Jak udělat spoj na marmoleu a pod .. Připravil jsem pro vás ukázku, ...
číst více

Podlahové topení, zjišťujeme thermokamerou kde vedou dráty od topení

11337 Zobrazení - Vytvořeno: 14.12.2014 • editováno: 30.9.2016

Jak zjistit kde jsou kabely od podlahového topení  Byli jsme přizvání k jedné zakázce, kde nastala situace – podlahové elektrické topné rohože, byli zality do samonivelační hmoty ...
číst více

Jak správně nalepit vinylovou podlahu do živého lepidla Profilep 300

17965 Zobrazení - Vytvořeno: 13.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Video jak lepit vinylové podlahy Zatím co jiné podlahy čekají na svůj návrat na špičku prodejnosti a oblíbenosti u zákazníků, tak vinylové podlahy v současnosti stále zažívají boom. Aspoň dle grafu ...
číst více

Jak položit masivní vinylovou podlahu na zámek - Wineo DESIGNline

13170 Zobrazení - Vytvořeno: 12.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Vinylové podlahy Wineo - designline masív 5mm Kompletní rekonstrukcí prošel starý dům v Hořicích. Jak došlo na interiér a podlahy, byl jsem přizván, abych doporučil podlahovinu do interiéru ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy PARADOR Basic Plus 30 na HDF desce

11943 Zobrazení - Vytvořeno: 2.11.2014 • editováno: 22.9.2016

Jak položit zámkovou vinylovou podlahu PARADOR na HDF desce  Byla sobota, u zákazníka už byla suchá nivelace, která byla provedena chemií Chemos a byl ten správný čas položit vinylovou ...
číst více

Jak pokládat masivní vinylové podlahy Wineo - DESIGNline

12377 Zobrazení - Vytvořeno: 12.10.2014 • editováno: 22.9.2016

Velkoformátové masivní vinylové podlahy, jak se pokládají. Hned na úvod musím říci, že se pokládají dobře. Po pár metrech položení vinylové podlahy to dostanete do ruky, už cítíte pod jakým úhlem ...
číst více

A nedáte si říct a nedáte, kolik toho ještě je potřeba?

14708 Zobrazení - Vytvořeno: 17.8.2014 • editováno: 22.9.2016

Brousit - Brousit - Brousit - PODKLAD je třeba  Takhle to dopadne, když na to koukneme jedním okem a řekneme, jo to bude dobrý, to by šlo. Jenže tohle je málo. Dobrý je za tři a v přípravě ...
číst více

Pokládka a lištování laminátové podlahy EGGER

16354 Zobrazení - Vytvořeno: 15.6.2014 • editováno: 22.9.2016

Když je to správné nářadí, jde to samo. Když už teda jdu něco dělat, tak si potrpím na dobré a spolehlivé nářadí.  Ale to je o mě více než známo, že na nářadí jsem tak trochu ulítlej. O ...
číst více

Jak připravit podklad pod vinylovou podlahu a jak se lepí vinyl

24590 Zobrazení - Vytvořeno: 31.5.2014 • editováno: 22.9.2016

Správná příprava před lepením vinylové podlahy Před pokládkou vinylové podlahy je potřeba zjistit spousty věcí. Jednou ze základních je kvalita podkladu, pevnost, vlhkost, rovinnost. To jsou úplné ...
číst více

Jak obložit stěnu korkovými obklady

19418 Zobrazení - Vytvořeno: 18.5.2014 • editováno: 22.9.2016

Na lepení korku použijeme disperzní kontaktní lepidlo LMS 100 Jak nalepit korkové obklady na stěnu? Než se rozhodnete lepit korkové obklady na stěnu, měli by jste si jí předem oškrábat, ...
číst více

Pokládka masívní korkové podlahy lepením a lakování Corkcomfort Wicanders

22630 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2013 • editováno: 22.9.2016

Pokládka masívní korkové podlahy Před pokládkou masívní korkové podlahy je potřeba mít dokonale připravený podklad. Korková podlaha nám žádný nedoděl neodpustí, vše se časem prokreslí. Když ...
číst více

Jak opravit betonovou podlahu a udělat nivelační hmotu pro pokládku podlahy

28688 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak opravit betonovou podlahu Podíváme se na video, jak se dá opravit popraskaná betonová podlaha. Místo sešívání epoxidovou pryskyřicí a kovovými spony se podíváme na jinou technologii, kterou ...
číst více

Jak se pokládá plovoucí korková podlaha Granorte Element Crema

17271 Zobrazení - Vytvořeno: 15.9.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak se pokládá plovoucí korková podlaha Granorte Element Crema Pokládka korkové podlahy na plovoucí způsob. Na podklad se položili Durelis desky 18mm. Na Durelis desky se pokládala plovoucí ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy na samolepící podložku, FAKTA první zkušenosti...

26680 Zobrazení - Vytvořeno: 14.8.2013 • editováno: 22.9.2016

Pokládat vinylovou podlahu na samolepící podložku lze, Pokládat vinylovou podlahu na samolepící podložku lze, ale nesmíme zapomínat jakou podlahu a na jaký podklad. Samolepící podložky ...
číst více

Ukázka jak se pokládají vinylové podlahy DesignArt na školení Supellex

19485 Zobrazení - Vytvořeno: 16.7.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak se pokládají vinylové podlahy DesignArt ? Jak položit vinylovou podlahu ? Malá ukázka jak se pokládá vinylová podlaha Designart Home a Designart Traffic lepením i na click, která proběhla na ...
číst více

Platon Stop podložka proti vlhku pod podlahy - video

16754 Zobrazení - Vytvořeno: 12.7.2013 • editováno: 22.9.2016

Platon Stop umožňuje nepřetržitý postup  stavebních prací. Platon Stop Optimál zaručuje proudění vzduchu pod podlahou a zabraňuje tvoření plísní. Platon Stop Optimal odvádí s podlah zbytkovou ...
číst více

Vlhkost pod podlahou Hradec Králové - výsledek katastrofa

19443 Zobrazení - Vytvořeno: 6.4.2013 • editováno: 22.9.2016

Vlhkost pod podlahou co s tím  Cena jednoho měřáku vlhkosti je okolo 10 tisíc korun. Moc nebo málo ? Na druhou stranu, když se zdá cena za měřák moc, tak pak se musí investovat ještě ...
číst více

Jak opravit díru na laminátové podlaze ?

39497 Zobrazení - Vytvořeno: 18.11.2012 • editováno: 22.9.2016

Jak opravit laminátovou podlahu? Doma se běžně stává, že něco upadne na zem. Máte-li v kuchyni položenou laminátovou podlahu a spadne na ní hrnec, prkénko nebo nůž, může se stát, že se laminátová ...
číst více

Pokládka korkové lepené podlahy 2004

14227 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2012 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy jsou jedinečné ve svých vlastnostech, kterým se málokterá podlaha vyrovná. O tom, že mám rád korkové podlahy, není pochyb. Řadím je nad všechny podlahy ostatní co se vlastností ...
číst více

Lepení vinylové podlahy

19584 Zobrazení - Vytvořeno: 7.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Lepení vinylové podlahy Jaké lepidlo použít na vinylové podlahy? Ukážeme si použití lepidla na vinylové podlahy, které doporučuji. Mám s ním již pár let vynikající zkušenosti a používám ho ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník

52733 Zobrazení - Vytvořeno: 5.7.2012 • editováno: 24.8.2017

Jak se připraví podklad pod vinylovou podlahu? Jak se pokládají vinylové podlahy? Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník. Broušení podkladu ...
číst více

Krbové kamna a dřevěná podlaha

2194 Zobrazení - Vytvořeno: 29.11.2022 • editováno: 2.12.2022

Máte doma krbové kamna a řešíte co udělat před ně, aby se podlaha nepoškodila? My to na zakázkách řešíme takto. Ano je to po řemeslné stránce velice náročné na přípravu, dovednost řemeslníka a ...
číst více

Staré půdovky jako retro podlaha poslouží i dnes

2938 Zobrazení - Vytvořeno: 18.4.2022 • editováno: 19.4.2022

Byli skoro na každé půdě. Řeč je o půdovkách. Cihelná dlažba nebo také půdnice. Velkou parádu od nich nikdo nečekal, ale své místo tam měli. Fungovali jako pochozí izolace. Dnes v drtivé ...
číst více

Teplotní plomby pod podlahy. A jak chráníte svojí práci vy podlaháři?

2313 Zobrazení - Vytvořeno: 30.3.2022 • editováno: 30.3.2022

Podlahy reagují na změny teplot různě. Proto je potřeba s tím počítat a podlahu chránit. Zde je ukázka jak podlahu ochránit před přehřátím, přetápěním a nebo kombinaci obou variant. Tak prvně ...
číst více

Jaké podlahy jsou nyní nejvíce žádané, co se týče barev a materiálu? A dají se všechny podlahy renovovat a jestli ano, tak jak?

3432 Zobrazení - Vytvořeno: 30.9.2020 • editováno: 30.9.2020

Co se týče barev, tak podlahy z šedých odstínu pomalu přechází k dekoru dřeva a sem tam dekor dlažby, pomalu se vracejí přírodní odstíny.   Co se týče materiálu, tak stále vládnou ...
číst více

Když se po 3 letech vrátíte na podlahu, která vypadá jako byste ji položil včera.

3619 Zobrazení - Vytvořeno: 24.2.2020 • editováno: 24.2.2020

Jsou tomu 3 roky, kdy jsme dělali kompletní rekonstrukci podlah v domě ve Dvoře Králové.  Celé video, jak to vše bylo si můžete shlédnout zde. No a proč jsem se tam vracel teď? Protože ...
číst více

Nový informativní ceník podlahářských prací 2019

4531 Zobrazení - Vytvořeno: 10.5.2019 • editováno: 19.5.2019

  Právě se vám dostává do rukou 56 stran informací, které jsou poskládané na základě zkušeností tak, aby na konci byl skopojen zákazník i podlahář. Jdeme se na to všichni kouknout společně. ...
číst více

PODLAHY Z NULY NA 100 ZA 7 HODIN

5111 Zobrazení - Vytvořeno: 16.3.2019 • editováno: 24.6.2020

ZÁŽITKOVÁ HRA, KTEROU BY NIKDO NEVYMYSLEL. Byl pátek odpoledne, zrovna jsem seděl u počítače a otevřel jsem e-mail. Tam v předmětu stálo „výběrové řízení na pokládku laminátové podlahy“ ...
číst více

Jak opravit parketovou podlahu po nešikovném zásahu pokladače.

13963 Zobrazení - Vytvořeno: 19.1.2018 • editováno: 20.1.2018

Jeden příběh ze života o bukových parketách v panelovém domě. Ahoj Pepo, prosím tě, mohl by jsi se přijet podívat na jednu parketovou podlahu? Je čerstvě po renovaci, ale vypadá to strašně je tam ...
číst více

Kompletní ceník podlahářských prací a údržby podlah 2018

11150 Zobrazení - Vytvořeno: 11.1.2018 • editováno: 11.1.2018

Zajímá vás, kolik stojí pokládka různých podlah? Nebo kolik stojí vyčištění a údržba jednotlivých krytin? Na tyto otázky najdete odpovědi v novém podlahářském ceníku pro rok 2018. Jako každý rok ...
číst více

Nová vinylová podlaha Wineo v zrekonstruovaném bytě.

6403 Zobrazení - Vytvořeno: 28.11.2017 • editováno: 28.11.2017

Podívejte se, jak může vypadat masivní vinylová podlaha položená po celém bytě. Podlaha se pokládala na nově znivelovaný podklad. Rovný, pevný a hladký podklad je základ pro každou podlahu. Masivní ...
číst více

Proč se mi zvlnila nivelační hmota – kde se stala chyba

18677 Zobrazení - Vytvořeno: 9.11.2017 • editováno: 9.11.2017

Nakonec dobrý konec, viník odhalen. Komu by se to někdy nestalo… zvládnete přípravu podkladu pod samonivelační hmoty přesně dle technologického zadání, a přesto se něco pokazí. V první ...
číst více

Nakonec se to povedlo, jak se dělá podlaha na druhý pokus.

7786 Zobrazení - Vytvořeno: 3.11.2017 • editováno: 3.11.2017

Jak se dělá podlaha, podle představ zákazníka To, že se někdy něco nepovede, se prostě stane a stalo předpokládám každému, kdo něco dělá. Je důležité, pokud se něco nepovede, tak najít správné ...
číst více

Pracovat pouze za ruce, může do budoucna pro mnoho šikovných řemeslníků znamenat konečnou.

5395 Zobrazení - Vytvořeno: 2.9.2017 • editováno: 2.9.2017

Najímají si vás stabilně stavební firmy nebo jiné osoby za práci takzvaně za ruce? Buďte ve střehu, mohlo by se vám to do budoucna nevyplatit. V praxi to vypadá následovně. Dojedete na místo ...
číst více

Máte dilema dát dítě na řemeslo? A ptáte se jestli ho to uživí?

5623 Zobrazení - Vytvořeno: 18.8.2017 • editováno: 18.8.2017

Nebojte se řemesla, uživí vás. Máte dilema, co s klukem, až dokončí základní vzdělání, kam dál? Střední odborná škola se zaměřením na nějaké řemeslo, by mohl být správný směr. Třeba by ...
číst více

Jednoduchý krok, aby vám podlaha dlouho vydržela.

5240 Zobrazení - Vytvořeno: 13.8.2017 • editováno: 13.8.2017

  Často se setkávám u vás zákazníků při výběru podlahy s tím, jak máte nastudované zátěže u podlah. Tloušťka nášlapné vrstvy jako by bylo nejdůležitější a jediné kritérium proto, aby ...
číst více

Jaký je rozdíl mezi podlahářem a pokladačem?

7113 Zobrazení - Vytvořeno: 6.6.2017 • editováno: 27.10.2022

Rozdíl mezi pojmem podlahář a pokladač poznáte snadno. Když to zjednoduším: podlahář ví, co děla a ví, proč to děla, pokladač je přesný opak.   1 Podlahář si za ...
číst více

Jak dilatovat dřevěné podlahy na podlahovém vytápění

14458 Zobrazení - Vytvořeno: 17.3.2017 • editováno: 17.3.2017

Pokládka dřevěné podlahy jak je dilatovat. Podíváme se na pokládku masivní dřevěné podlahy. Při pokládce podlah všeobecně je důležité dbát na dobře připravěný podklad. Mohu ze zkušenosti říci, ...
číst více

Vinylové podlahy pozvolna začínají vytlačovat plovoucí laminátové podlahy i podlahy dřevěné

5636 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 15.3.2017

No zdá se, že mediální masáž na podlahy zasáhla všude a všechny. Ale kdo má kapek rozumu, oblbnout se nenechá a záhadu semnou rozklíčuje. Ono je to ale jinak lidi. Nemyslím si, že to je zcela ...
číst více

Jak si můžete opravit díru na vinylové nebo dřevěné podlaze.

18053 Zobrazení - Vytvořeno: 3.3.2017 • editováno: 3.3.2017

Díra na dřevěné nebo vinylové podlaze, jak se jí zbavit? Komu se to už nestalo, na podlahu upadl těžký předmět a udělal tam díru, prohlubeň. V první fázi vztek na kohokoliv kdo to udělal… ...
číst více

Jak a čím zalištovat podlahu, když jsou hodně křivé zdi

22193 Zobrazení - Vytvořeno: 12.2.2017 • editováno: 5.1.2023

Jak jsem pokládal masivní vinylovou podlahu na zámek. Než se mohlo s pokládkou začít, bylo nevyhnutelné stávající podklad odstranit a znivelovat znova. Jak se často u přípravy podkladu stává, nebyl ...
číst více

Kolik chyb dokážete napočítat na lepené vinylové podlaze?

11252 Zobrazení - Vytvořeno: 3.2.2017 • editováno: 3.3.2017

To se opravit nedá, všechno vytrhat, odbrousit a znova. To, že ne všechny realizace se povedou v takové kvalitě, v jaké zákazník očekává se prostě stává. Může to být hned z několika důvodů. Přemrštěnými ...
číst více

Odolá zámek plovoucí podlahy Hydrocork vodě?

5224 Zobrazení - Vytvořeno: 30.1.2017 • editováno: 3.2.2017

Tento test si můžete vyzkoušet i vy. Udělal jsem si jeden takový test s podlahou Hydrocork. Nechal jsem lamelu zamrznout v bazénu a po 14dnech jsem jí šel motorovou pilou vyřezat. Jak to dopadlo? ...
číst více

PF 2017 videopodlahy

4587 Zobrazení - Vytvořeno: 23.12.2016 • editováno: 23.12.2016


číst více

Když chcete mít pohodlné schody potažené kobercem

12991 Zobrazení - Vytvořeno: 5.10.2016 • editováno: 10.10.2016

Zákazník miluje chůzi po koberci Mám zákazníka, který má rád teplou a měkkou podlahu. Proto má všude doma kvalitní koberce. Nebavíme se o syntetických kobercích za 350,-Kčm2, ale opravdu o příjemných ...
číst více

Takhle vypadá korkový dub z kterého se vyrábí podlahy

6617 Zobrazení - Vytvořeno: 2.10.2016 • editováno: 10.10.2016

Posílám pozdravy z Portugalska z korkových plantáží. Zrovna se loupe korková kůra z korkového dubu pro výrobu nejlepších zátek do kvalitních vín. Měl jsem možnost si loupání korkové ...
číst více

Obvodové hliníkové lišty k podlahám

13631 Zobrazení - Vytvořeno: 9.6.2016 • editováno: 22.9.2016

Hliníkové lišty k podlahám vás prověří, jak rovný umíte udělat podklad pod podlahu. Připravit si správně podklad pod každou podlahu je ALFA a OMEGA řemesla. V dnešní době, „na cvakat“ ...
číst více

Korkové obklady na stěnu jak jsme je nalepili s klukama

13689 Zobrazení - Vytvořeno: 7.2.2016 • editováno: 22.9.2016

Jak nalepit korkové obklady na stěnu?  Doma se nám hromadili medaile, které bylo potřeba někam dát. Nabídla se možnost nalepit korkové obklady na stěnu podél schodů. Stěna byla beztak od dětí ...
číst více

Kolik vody napustit do plovoucí laminátové podlahy a jak to vlastně je?

12473 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2016 • editováno: 22.9.2016

Laminátové podlahy neboli plovoucí podlahy, již nastal čas udělat si pořádek. Jak to vše bylo. Ti podlaháři, kteří dělají své řemeslo min 17 - 25let, tak si na to budou pamatovat.  Jsou ...
číst více

Chyby na anhydritových podlahách od neprofesionálních řemeslníků.

17466 Zobrazení - Vytvořeno: 15.11.2015 • editováno: 26.10.2016

Jaké chyby se dopouští nezkušení nebo neschopní lidé při nivelaci na anhydritové podlaze. Na fotce můžete vidět několik chyb, které se dopustil člověk. Anhydrit nestržený sintr, Anhydrit neodbroušený, Nesmyslná ...
číst více

Nejlevnější podlahy na trhu a nejlevnější pokládka podlah i nejlevnější podlaháře najdete zde

11466 Zobrazení - Vytvořeno: 14.11.2015 • editováno: 27.4.2018

Podlahy a podlahářské práce, které zákazníci dostali ve slevě. Vážený zákazníku, obrázky, na které se budete teď dívat, není nic jiného než důsledek tlaku na cenu. Aby podlahy mohli plnit svou ...
číst více

Jak vybrat správně podlahu. Otázky na které hledejte odpovědi.

15812 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2015 • editováno: 5.3.2017

Vybíráme novou podlahu, jak se v tom vyznat. Každý z nás má doma nějakou podlahu. S podlahou se každý den potkáváme, vlastně každé ráno začíná na podlaze. Když vylézáme z postele, ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy - otázky a odpovědi jak na to

34657 Zobrazení - Vytvořeno: 18.3.2015 • editováno: 1.10.2016

Jak správně položit vinylové podlahy... jak překonat překážky. Máte otázky ohledně pokládky vinylové podlahy? Také máte někdy chaos v názorech o pokládce vinylových podlah? Co podlahářská firma, ...
číst více

Jak se zbavit celulitidy na podlaze

10824 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Když celulitida migruje do podlahy, mastička to nezachrání Slovo pomerančová kůra v podlahách, když se řekne, tak každý podlahář má tak nějakou představu o co  jde, a kdy se takový povrch ...
číst více

Korkovou podlahu do koupelny?

12128 Zobrazení - Vytvořeno: 22.2.2015 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy, do koupelny vhodné řešení?  Také přemýšlíte jakou podlahu dát do koupelny na podlahu? Už se vám okoukala keramika? Řešíte jak udělat teplou podlahu v koupelně, aniž by ...
číst více

Odpověď zákazníkovi na cenu podlahářských prací. Otiskl časopis DOMO

16519 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2015 • editováno: 22.9.2016

K ceníku podlahářů na stránkách www.videopodlahy.cz přišel komentář od zákazníka. Nejprve jsem nechtěl reagovat, protože se nejedná o otázku, ale pouze o konstatování. Pak jsem si řekl, ...
číst více

Certifikáty - Josef Voborník

10492 Zobrazení - Vytvořeno: 1.2.2015 • editováno: 12.10.2016

To, že školit je potřeba se neustále není pochyb. Od roku 1994 jsem byl na spousty školení a z některých jsem si odnesl i certifikát nebo osvědčení. V podlahařině je stále něco nového a tak je ...
číst více

Sleva na PODLAHY až 60% vyplň formulář

13875 Zobrazení - Vytvořeno: 13.10.2014 • editováno: 10.2.2017

Musím říci, že se nám začíná množit jeden nešvar... jmenuje se přízračně - SLEVA Sleva na všechno, pro všechny, a někdy za každou cenu. A jak to tedy s těmi slevami opravdu je? Musíte počítat ...
číst více

Nastal čas se odlepit od podlahy - kvadrokoptéra DJI

13563 Zobrazení - Vytvořeno: 22.1.2014 • editováno: 22.9.2016

Nastal čas se odlepit od podlahy - kvadrokoptéra DJI s kamerou GoPro 3+ Proletět se těsně nad podlahou, kde právě podlahář pokládá vinylovou podlahu nebo lepí dřevěné podlahy a udělat záběr z kamery, ...
číst více

Kolik stojí renovace podlahy? Informace pro zákazníky, jaké podlahy se dají renovovat a za kolik.

36670 Zobrazení - Vytvořeno: 21.9.2013 • editováno: 5.3.2024

Jaké podlahy se dají renovovat? Když se řekne renovace podlahy, co všechno může podlahář zrenovovat? Tak určitě každého napadnou dřevěné podlahy, prkna a parkety. Renovovat se mohou podlahy korkové, ...
číst více

Podlaha na truc, příběh starého dubu více jak 200 let

12178 Zobrazení - Vytvořeno: 14.4.2013 • editováno: 25.9.2016

  Příběh starého dubového stromu Dřevěná podlaha z jednoho stromu. Podlaha, která má svůj příběh. Strom, který přežil několik válek, byl dominantou krajiny, ale byl tak velký a začal ...
číst více

Všechno má svou cenu! Proč se to děje? Kam vás může dostat investor, pokud se necháte vyprovokovat. Otiskl časopis DOMO

40173 Zobrazení - Vytvořeno: 2.3.2013 • editováno: 21.11.2016

Proč se to děje? Jak nacenit práce na podlahy? Kam až vás dostane investor, když se necháte vyprovokovat ?  „vždyť jsem to dělal jako vždycky, tak nechápu, proč “ Udělali ...
číst více

Korková plovoucí podlaha

12824 Zobrazení - Vytvořeno: 25.2.2013 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy do dětského pokojíku nejlepší volba. Jsou teplé jako koberec a setřít se dají jako dlažba.
číst více

Ceník podlahářských prací PODLAHY /doporučené/

54420 Zobrazení - Vytvořeno: 15.9.2012 • editováno: 29.4.2024

Kompletní ceník podlahy - podlahářské práce V ceníku 2022 najdete triviální a jednoduché podlahářské práce, jejichž realizace je rychlá a snadná. Jde zejména o pokládky levnějších rolových ...
číst více

Korek President a lak Loba LMS 2

15586 Zobrazení - Vytvořeno: 2.12.2012 • editováno: 22.9.2016

Jak jsem pokládal korkovou podlahu PRESIDENT Pokládka a lakování korku, kterému se říká PRESIDENT, mě opravdu bavila. K pokládce takového korku se přeci nedostávám každý den. Původně byla ...
číst více

Korek na venkovním WC

13432 Zobrazení - Vytvořeno: 28.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Korkem se dá obložit cokoliv Venkovní WC může být příjemné  
číst více

Korková podlaha

14186 Zobrazení - Vytvořeno: 27.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Byli doby, kdy se korkové podlahy pokládali ve velkém. Pamatuji si, že jsme dělali i 2 korkové podlahy týdně. Korková podlaha je opravdu jedinečná podlaha a má spoustu výhod a vlastností, které ...
číst více

Ideální podlaha do koupelny KOREK

18872 Zobrazení - Vytvořeno: 27.10.2012 • editováno: 31.1.2024

Korková podlaha místo dlažby v koupelně? Nevím, jestli někdo ví, že do koupelny lze místo dlažby a jiných podlah použít také korková podlahy. Pro pokládku korkové podlahy do koupelny, doporučuji ...
číst více

Kutilové v AKCI aneb nebojíme se vůbec ničeho

15391 Zobrazení - Vytvořeno: 9.9.2012 • editováno: 22.9.2016

Anhydritové podlahy - vlhkost dřevěné podlahy - vlhkost Pokládka parket - vlhkost Plovoucí ...
číst více

Korek realizace ve školce rok 1999

12447 Zobrazení - Vytvořeno: 25.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Realizace korkové podlahy ve školce v Libé u Chebu. Podlahářství Voborník Cheb. To se jednou v Libé u Chebu realizovala školka pro nejmenší človíčky a byli jsme moc rádi, že jsme mohli přispět ...
číst více

Oprava popraskaného betonu

19190 Zobrazení - Vytvořeno: 19.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Oprava popraskaného betonu Chemos OT 101 S opravným tmelem OT 101 rychle a snadno vyspravíte popraskaný beton, uděláte lokální opravu betonu v rychlém čase. S Chemos OT 101 dokážete ...
číst více

Loupání korkového dubu

13271 Zobrazení - Vytvořeno: 17.7.2012 • editováno: 27.9.2019

Loupání korkového dubu v Portugalsku - korkové podlahy Portugalsko je zemí s největšími korkovými plantážemi, kde se každý rok sklízí korková kůra. Z té nejlepší korkové kůry se ...
číst více

Proč jsem si nakonec koupil auto, které se mi moc nelíbí?

1168 Zobrazení - Vytvořeno: 10.3.2024 • editováno: 14.3.2024

Jaké hlavní parametry pro výběr pracovního auta – pro podlaháře, byly rozhodující? Já si vybíral auto, které bude vozit trochu toho materiálu, což nebyla priorita, neboť dnes materiál dovezou ...
číst více

COREtec není SPC podlaha? Je to hybrid? Co to vlastně je? Jak hodnotím tuto podlahu s odstupem několika let.

1292 Zobrazení - Vytvořeno: 19.2.2024 • editováno: 25.2.2024

Jak jedno přísloví říká „nechval dne před večerem “ to znamená, že není radno konstatovat a spoléhat na něco, co teprve probíhá a výsledek se jeví jako úžasná věc. Někdy je dobré si ...
číst více

S podlaháři na telefonu, vše jsem udělal na 100% a ono se to nepovedlo, asi je to špatný materiál.

1154 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2024 • editováno: 4.6.2024

Desítky telefonu denně jsou na denním pořádku. Někdy přichází včas, ale velmi často přicházejí pozdě. To znamená jedno, hodně peněz do mínusu. Říkejme tomu školné. Na druhou stranu, dokud ...
číst více

Hloupý řeší, jak velkou dostane slevu a chytrý přemýšlí, co dostane za tu cenu.

1124 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2024 • editováno: 20.4.2024

A jak nakupujete a obchodujete, podnikáte nebo jste zaměstnanec. Je v tom zásadní rozdíl, který někteří jaksi nechápou. Zajímavý kontrast mezi přístupy k nakupování a obchodování „Hloupý“ ...
číst více

Jak instalovat kuchyň a podobný nábytek na plovoucí systém podlah. A co truhláři, už mají jasno?

2717 Zobrazení - Vytvořeno: 28.1.2024 • editováno: 8.2.2024

Jednu chvíli to vypadalo, že už se to všichni řemeslníci naučili a pochopili co znamená plovoucí podlaha. Přeci jenom nějaký ten pátek tady s námi jsou. V dobách minulých, když se řeklo, ...
číst více

Dřevěné podlahy Esco Family to je kvalita a elegance českého výrobce podlah

3273 Zobrazení - Vytvořeno: 4.7.2023 • editováno: 4.7.2023

Dřevěné podlahy jsou známé svou přirozenou krásou, odolností a dlouhou životností, a jednou z dobrých značek dřevěných podlah na českém trhu je dřevěná třívrstvá podlaha Esco Family.   Tuto ...
číst více

Podložky pod koberec Floorwise a napínací lišty. Proč si nechat položit koberec metodou napínáním.

1173 Zobrazení - Vytvořeno: 4.7.2023 • editováno: 4.7.2023

Podlaha je důležitým prvkem každého interiéru. Při zařizování domova je proto důležité vybrat správný typ podlahy. Ti kteří hledají měkké podlahy a více pohodlí pro vaše chodidla, ...
číst více

Na nové dřevěné podlaze se nám dělají fleky a špatně se udržuje.

2066 Zobrazení - Vytvořeno: 10.3.2023 • editováno: 10.3.2023

Také se s tím setkáváte? Koupíte dřevěnou podlahu a když se položí, zadrhávají se vám ponožky a nesnadno se udržuje čistá. Po pokládce podlahy uživatelé domu zjistí, že při chůzi v ponožkách ...
číst více

Pokládka podlahy svépomocí, hledáme zaručené rady a tipy z internetu.

2406 Zobrazení - Vytvořeno: 5.1.2023 • editováno: 28.2.2023

Položit podlahu na připravený podklad je (NE)snadné. Hned na úvod, na fotce vidíte pokládku PVC svépomocí, co na tom je, rozmotat PVC, oříznout. Výsledek po pár měcících - hniloba a plísně. Někdo ...
číst více

Dřevěné podlahy, to je kus opracovaného stromu, který můžete mít doma.

1404 Zobrazení - Vytvořeno: 29.11.2022 • editováno: 29.11.2022

Pokud se řadíte mezi lidi, co přemýšlí o dřevěné podlaze a nikdy s ní neměli zkušenost, je to první krok k tomu, že své vize dosáhnete. V cestě máte ale ještě dost možných nástrah, ...
číst více

Zkusili jsme si položit dřevěnou podlahu Esco Family

1430 Zobrazení - Vytvořeno: 29.11.2022 • editováno: 29.11.2022

Dřevěnou podlahu Family, můžete mít od Světa podlah na lusknutí prstu. Jak se mám s ní pracovalo? Co se nám líbilo? A co jsme museli udělat, aby se podlaha mohla položit? A jaká je její jedna ...
číst více

Dubová masivní prkna Feelwood položené plovoucím způsobem na ocelové spony mají své výhody

1677 Zobrazení - Vytvořeno: 29.11.2022 • editováno: 29.11.2022

Masivní dřevěnou dubovou podlahu jsme položili na korkovou podložku a spojili na ocelové spony. Tento systém pokládky není zcela běžný a nenajdete ho také v nabídce všech výrobců. Pokládka ...
číst více

TICHÉ odolné podlahy a podložky, které vám ušetří za topení, protože hřejí.

1997 Zobrazení - Vytvořeno: 13.5.2022 • editováno: 16.5.2022

Znáte nějakou teplou podlahu, která hřeje i když zrovna netopíte? Co si představíte, když řeknu KOREK? Nejčastější odpověď je Bohemia SEKT a dobré víno. Věřím, že byste si lahvinku dali, ...
číst více

Jak udělat správně nivelaci podlahy bez prasklin

3529 Zobrazení - Vytvořeno: 18.4.2022 • editováno: 19.4.2022

  Dobrý den, můžete nám poradit, jak máme udělat správné vyrovnání podlahy se samonivelační stěrkou? Řešíme, co s nerovnou podlahou, jak jí vyrovnat před pokládkou podlahy. Používáme ...
číst více

Dřevěná podlaha v poloroubence to je nádhera a jak to voní

1829 Zobrazení - Vytvořeno: 18.3.2022 • editováno: 18.3.2022

Do roubenek a poloroubenek přírodní podlahy jako je dřevo patří.    Můžou tam být i podlahy kamenné a dlažby. Najdou se ale i výjimky, kdy tam najdete podlahy plastové z PVC ...
číst více

Hledáte dobré podlaháře a jak je poznat?

2028 Zobrazení - Vytvořeno: 4.3.2022 • editováno: 4.3.2022

  Když se naučí ti správní podlaháři spolupracovat, je to pro zákazníka výhoda. Když se přijedu podívat na realizaci nebo pomoc jinému podlaháři, který si neví rady se svou prací, ...
číst více

TÁTO, POLOŽÍME SI PODLAHU, ZVLÁDNEME TO, NEBO NE?

2325 Zobrazení - Vytvořeno: 4.3.2022 • editováno: 4.3.2022

Dva úhly pohledu na pokládku podlah. Jeden je toho, kdo má informace, a druhý toho, kdo informace nemá. Dalo by se říct, že položit podlahu zvládne téměř každý. Stačí si přečíst návod a mít nějaké ...
číst více

Na co nesmíte zapomenout, když se pustíte do pokládky podlahy.

2099 Zobrazení - Vytvořeno: 21.2.2022 • editováno: 21.2.2022

  O tom, že se vyplatí dodržovat technologické postupy a číst návody, ví nejeden podlahář. Jak se vymstilo nečtení návodu mně, si můžete přečíst v tomto článku, já osobně na ...
číst více

Přemýšlíte jak správně položit a přilepit dřevěnou podlahu?

3497 Zobrazení - Vytvořeno: 13.9.2021 • editováno: 22.9.2021

Pořád to dělám takhle a nikdy nebyl problém, ale co když nastane? Proč je příprava podkladu tak důležitá? Proč někteří podlaháři tomu věnují maximální péči a přesto se stane průšvih? Jak ...
číst více

Reklamujeme spáry u vinylové podlahy

4195 Zobrazení - Vytvořeno: 10.9.2021 • editováno: 10.9.2021

Máme vinylovou podlahu, když jsme reklamovali spáry před HS portály, podlahář nám řekl, že takhle na teplo PVC reaguje. Také že nám říkal, že máme v létě stínit. Zapomněl, že nemáme PVC, ale ...
číst více

Co vás na anhydritu zajímá nejvíce

3005 Zobrazení - Vytvořeno: 8.9.2021 • editováno: 27.10.2022

ČTYŘI OTÁZKY K ANHYDRITŮM ZODPOVÍDÁ PEPA VOBORNÍK, prezident Cechu podlahářů ČR, A DAN ŠMÍD, CEMEX CR, s.r.o. Nejčastěji se lidé ohledně anhydritu ptají na čtyři otázky. Jaké to jsou a jaké jsou ...
číst více

Vybíráte laminátové podlahy, na co se zaměřit.

2291 Zobrazení - Vytvořeno: 11.5.2021 • editováno: 11.5.2021

Když se řeklo budeme mít plovoucí podlahu, téměř všichni věděli, že jde o laminátovou podlahu. Tak tomu bylo od samého začátku, kdy se laminátové podlahy začaly u nás prodávat a vydržely dodnes. ...
číst více

Čtěte návody, aneb začátek, který se měl strčit do konce.

2630 Zobrazení - Vytvořeno: 11.5.2021 • editováno: 11.5.2021

Bude to příběh o jedné podlaze, který mi spojil přítomnost s minulostí, ale to jsem si uvědomil, až na konci. Ke všemu se dostaneme, protože všechno má svůj čas. Přítomnost, se odehrává ...
číst více

Otázka, kolik stojí položení jednoho metru podlahy?

4508 Zobrazení - Vytvořeno: 28.4.2021 • editováno: 6.5.2021

Jsou různé druhy otázek, poptávek, a na které se vyplatí reagovat a na které už ne? To je to oč tu běží, cena za 1m2 podlahy je jaká? Tento dotaz čtu i slyším velmi často. Někteří dokážou napsat ...
číst více

Kdo zná správné odpovědi na tyto otázky?

3605 Zobrazení - Vytvořeno: 16.3.2021 • editováno: 17.3.2021

Sem tam dostanu takové dotazy - perličky, se kterými si nevím na první dobrou rady. Vůbec někdy netuším, co tím chtěl pisatel nebo pisatelka říct.  Upozorňuji, že nejsou vytržené z žádného ...
číst více

Pracovní PONK do dílny

3157 Zobrazení - Vytvořeno: 7.3.2021 • editováno: 7.3.2021

Pracovní stůl od táty, kdo by ho nechtěl. Přesně takhle to vnímám já. Asi každé malé dítě zajímají šuplíky. A je jedno, jestli to jsou šuplíky na kuchyňské lince, v ložnici ve skříni, v obýváku ...
číst více

Vysavač, důležité nářadí pro podlaháře a některé řemeslníky. Jaký je ten správný?

3691 Zobrazení - Vytvořeno: 22.2.2021 • editováno: 23.2.2021

Dobrý podlahář, řemeslník si po sobě uklidí, to je bez debat, a proto se bez vysavače v některých profesích neobejdete. Ale který vysavač je ten pravý a splní vaše požadavky? Taky nad tou otázkou ...
číst více

Také máte plísně na podlaze? Může to být důvod k reklamaci?

4160 Zobrazení - Vytvořeno: 16.2.2021 • editováno: 14.3.2021

HRA NA KOČKU A MYŠ   Je to takový docela zajímavý příběh. Zvoní telefon: Potřebuji, abys jel se mnou podívat se na jednu zakázku, kam jsme dodávali dřevěnou podlahu, zaznělo od dodavatele. ...
číst více

Dřevěné podlahy od řemeslníků z Cechu podlahářů ČR.

2677 Zobrazení - Vytvořeno: 16.2.2021 • editováno: 14.7.2023

Přeji hezký den všem. Jmenuji se Josef Voborník a jsem prezidentem Cechu podlahářů ČR.  Ne každý podlahář, umí a pokládá úplně všechny podlahy. Zpravidla to bývá i o tom, že čím dražší podlaha, ...
číst více

ROK 2020 jaké podlahy jsme pokládali nejčastěji našim zákazníkům?

2796 Zobrazení - Vytvořeno: 19.12.2020 • editováno: 29.1.2021

Přes všechno, co se v tomto roce 2020 stalo, ještě se stane, tak naši zákazníci nejčastěji po nás chtěli pokládat spíše ty kvalitnější a přírodní podlahy.  Pravda je, že mnohé zakázky ...
číst více

Podlahy přesně podle přání. Celá rodina podlahářem na den s podlahářem

2552 Zobrazení - Vytvořeno: 30.11.2020 • editováno: 30.11.2020

Nudná podlaha to rozhodně není, tahle vás bude bavit. Máme tu podlahu o velikosti 12m čtverečných, kde se můžeme vyřádit. Je to technická místnost v rodinném domě, kde žije pohodová rodina. ...
číst více

Anhydrit a 4 otázky, na které se stále ptáte, dostanete ale správné odpovědi?

4715 Zobrazení - Vytvořeno: 30.11.2020 • editováno: 7.12.2020

Otazky jsou jako přes kopírák, zřejmě nejsou jasné odpovědi. 1. Kdy bude anhydrit suchý? 2. Musí se anhydrit brousit? 3. Musí se anhydrit nivelovat? 4. Kdy můžeme položit podlahy? Na ...
číst více

Na den podlahářem, jak jsme pokládali plovoucí vinylovou podlahu na click svépomocí, za dozoru profíků.

3806 Zobrazení - Vytvořeno: 23.11.2020 • editováno: 23.11.2020

Takhle nějak by mohl vypadat pracovní název skupiny lidí, kteří se poprvé pustili do pokládky podlahy. Byl jsme osloven s prosbou, zda bych nedojel pomoc s pokládkou vinylové podlahy ...
číst více

Máte čuch na šikovného řemeslníka, anebo se necháte snadno nachytat?

3338 Zobrazení - Vytvořeno: 16.11.2020 • editováno: 16.11.2020

A jaký čuch mají řemeslníci na zákazníky, kdo je na tom lépe? Jak to asi může dopadnout, když rozešlete poptávky řemeslníkům s neúplnou informací a dotazem na cenu. Například email: Kolik ...
číst více

Zákazníkovi se nelíbí, jak je podlaha položená. Funguje to i obráceně, podlaháři volají, že mají problém se zákazníkem. Co vše tomu může předcházet?

3300 Zobrazení - Vytvořeno: 18.10.2020 • editováno: 18.10.2020

Podlaháři, informujete zákazníky při výběru podlahy o všem? A jak na to reagují? Jde totiž o to, že pohled na provedené dílo se někdy u podlahářů a zákazníku rozchází. Proč tomu tak je a na čí ...
číst více

Na co dopředu myslet, když stavíte dům nebo děláte rekonstrukci podlahy.

4379 Zobrazení - Vytvořeno: 29.1.2020 • editováno: 2.2.2020

Váš výchozí bod NULA je nášlapná vrstva – podlaha. Mimo mnoho velmi důležitých prvků při stavbě nebo rekonstrukci domu, se na jeden neméně důležitý často zapomíná a řeší se za pochodu. ...
číst více

Když ti řeknou, jsi NULA a pak zjistí, že s tebou musí počítat.

3609 Zobrazení - Vytvořeno: 5.11.2019

To takhle debatují řemeslníci na jedné stavbě, kdo je důležitější. Tak hned se ozval pokrývač střech, kdybych udělal špatně střechu, tak tam zateče a všechna vaše práce je ztracená. Tesař, ...
číst více

Známe školní lavice a židle, které vám radost zaručeně neudělají.

4551 Zobrazení - Vytvořeno: 2.11.2019 • editováno: 2.11.2019

Školy mají poničené podlahy, výrobce nábytku to neřeší. Provozovatel školy, se nemá jak bránit. Udělá v tom někdo pořádek?   Do školy, kde byla položená nová PVC podlaha, byl dodaný ...
číst více

Plánujete novou podlahu PVC, vinyl? Jak předejít zklamání a řešení reklamací.

6682 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2019 • editováno: 13.11.2022

Měkčené podlahy z PVC mají také své vlastnosti a s těmi je potřeba počítat. Nenávratné poškození podlahy, škrábance a fleky, si způsobíte sami a netušíte proč. Jak z toho ven? Zatím co odstranění ...
číst více

Taky hledáte vlhkost v podlaze a nevíte jak?

3857 Zobrazení - Vytvořeno: 19.10.2019 • editováno: 12.4.2021

 Umíte si změřít vlhkost v podlaze sami, nebo se spoléháte na druhé?     Pořád se kolem toho debatuje, prakticky snad není školení, kde by nepadla věta o vlhkosti v podkladu. ...
číst více

Měření zbytkové vlhkosti v cementovém a anhydritovém potěru

10293 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2019 • editováno: 26.11.2019

Správně změřit zbytkovou vlhkost v podkladu na který se chystáte pokládat krytinu je pro mnoho lidí a vlastně bohužel i mnoho podlahářů jak zjišťuji velkou neznámou. A to přesto, že to je ...
číst více

Podlahy preferujete raději přímo přes řemeslníka, e-shop, nebo poptávkový server?

4326 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2019 • editováno: 29.3.2019

Jak řekl jedem můj kolega, vždyť je to pořád dokola a stejně se neponaučí. Neřeš to. Zkušenosti nejsou přenositelné.  O co jde?  V rámci úspor si zákazník nakoupí podlahu na e-shopu. ...
číst více

Máte doma vinylovou podlahu? Tak byste měli vědět následující.

11881 Zobrazení - Vytvořeno: 26.3.2019 • editováno: 13.11.2022

Jak je to s póry na vinylové podlaze a správný postup čištění? Pokud máte doma již delší dobu vinylovou podlahu a nedostali se k vám informace o tom, jak jí máte správně udržovat, nevyhnete ...
číst více

Jak položit podlahu a kolik to bude stát peněz? Odpovědi, které vás (NE) překvapí.

6582 Zobrazení - Vytvořeno: 14.1.2019 • editováno: 15.1.2019

Takhle to asi mají v dnešní době, všichni řemeslníci stejné. V poslední době zaznamenali poměrně přibývajících emailu s dotazy o radu, pomoc, návrh řešení apod. To že těch dotazů přibývá, ...
číst více

Přijel k vám podlahář na zaměření podlahy? Na co se připravte.

5562 Zobrazení - Vytvořeno: 4.1.2019 • editováno: 15.1.2019

Pokládka nové podlahy vyžaduje informace a přípravu. Podlaháři rozlišují dva až pět druhů zákazníku. Do jaké skupiny patříte? Ale než zjistíte, do jaké skupiny patříte, povíme si, na co se připravit. ...
číst více

Jak vybrat správnou podlahářskou firmu na pokládku podlah

6141 Zobrazení - Vytvořeno: 30.12.2018 • editováno: 19.4.2019

Uvažujete o nové podlaze? Jak (NE)udělat chybu, která vás bude stát mnoho peněz a nervů. Přemýšlíte, že rozešlete emaily k cenové poptávce na podlahářské firmy? Tak buďte ve střehu. Možná ...
číst více

Nejhorší věta řemeslníka? „TAKHLE to dělám 20 let.“

7341 Zobrazení - Vytvořeno: 6.10.2018 • editováno: 8.10.2018

Informace o podlahách, nad kterými je potřeba se zamyslet Možná právě tahle věta, mnoho zákazníkům přinese nemalé starosti. Je totiž rozdíl říci, dělám to 20 let a TAKHLE to dělám 20let. Vysvětlím, ...
číst více

Jaké možnosti máte, pokud chcete správně olištovat podlahy

7650 Zobrazení - Vytvořeno: 1.8.2018 • editováno: 1.8.2018

A jakou dáme podlahovou lištu? To je častá otázka ke každé podlaze a výběr je opravdu široky. Když se bavíme o podlahových lištách, nejčastěji jsou používané přechodové lišty. Drtivá většina lišt ...
číst více

Jak se z nejlevnější anhydritové podlahy snadno stane nejdražší.

9711 Zobrazení - Vytvořeno: 21.6.2018 • editováno: 24.10.2018

Když už si myslíte, že jste ve svém oboru viděli téměř všechno, vždy se najde koumák, který to dokáže trumfnout a to za každou cenu.  Tak dlouho se hledala nejlevnější varianta za co nejméně ...
číst více

A jakou mi dáte slevu na podlahy když toho mám 70m

6486 Zobrazení - Vytvořeno: 6.4.2018 • editováno: 10.4.2018

Kdo tuhle větu nikdy neslyšel, jako by ani nebyl. Slovo sleva tu tak zdomácnělo, že pomalu začíná patřit k folklóru a scénáři, bez kterého si mnozí ani nedokážou nákup nové věci představit. Co ...
číst více

Jak srovnat několika způsoby starou pronesenou rozlezlou dřevěnou podlahu nebo parkety

40844 Zobrazení - Vytvořeno: 3.4.2018 • editováno: 5.4.2018

Vyrovnání starého dřevěného podkladu, lze provádět několika způsoby a ty ještě rozdělíme na suchý a mokrý způsob. Uvažujete o jiné podlaze, ale stávající dřevěný podklad není vyhovující? Ideální ...
číst více

Kdy se mohou pokládat podlahy na nový anhydrit nebo beton?

15706 Zobrazení - Vytvořeno: 26.3.2018 • editováno: 5.4.2018

Jak je to se zbytkovou vlhkosti v anhydritové nebo betonové podlaze. Kdy můžeme pokládat podlahy na nové potěry? Jak musí být podklad suchý? Jak je to s podlahovým topením a vlhkostí? Než začne ...
číst více

Jak vám podlahové topení dokáže nejlépe zatopit

11130 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2018 • editováno: 3.5.2018

Dát si, nebo nedat podlahové vytápění do novostavby, to je mnohdy zbytečná otázka. Je to opravdu tak výhodné? Projektanti, architekti i investoři s ním počítají téměř automaticky. Ale proč? Ikdyž ...
číst více

Reklamovali jste někdy spáry na vaší dřevěné podlaze a jak jste dopadli?

8674 Zobrazení - Vytvořeno: 4.3.2018 • editováno: 4.3.2018

Zaznamenali jste někdy to, že velikost spár se nám na podlaze mění? Pokud ano, má to svou logiku a fyzikální odůvodnění. Například v létě a na podzim ještě máte spáry nejmenší, naproti tomu v topné ...
číst více

Dáte si raději OLEJ nebo LAK na dřevěnou podlahu co je vlastně pro vás lepší máte v tom jasno?

10631 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2018 • editováno: 5.3.2018

Co je lepší dřevěnou podlahu zalakovat nebo dřevěnou podlahu naolejovat. V čem jsou hlavní rozdíly mezi olejovanou a lakovanou podlahou? Toť otázka, s kterou si doposud nejeden člověk, ať už zákazník ...
číst více

Jak si položit podlahu svépomocí krok za krokem rady a tipy pro každého.

8184 Zobrazení - Vytvořeno: 7.2.2018 • editováno: 26.6.2020

Dneska se (NE)dozvíte, jak si položit podlahu svépomocí a také jaký nářadí k tomu je potřeba. Mnoho lidí mi psalo na email a dotazovali se jak se podlahy pokládají a tak tady (NE)máte návod ...
číst více

Víc než plísně způsobí špatné izolace a neodborně zateplený starý dům

19007 Zobrazení - Vytvořeno: 1.2.2018 • editováno: 5.3.2019

Předem, než se rozepíši o možných nástrahách a pastích, které na vás mohou čekat ve vašem starém bytovém domě nebo baráku, chci již na začátku upozornit, nepodceňujte tyto rizika. Co se může stát, ...
číst více

Umíte se prodat a s vlastní kůží jít do obchodu? Jste prodavač nebo podavač?

4609 Zobrazení - Vytvořeno: 28.1.2018 • editováno: 29.1.2018

Prodejní dovednosti aneb jak je (NE)snadné v obchodě nabídnout ten správný produkt. Asi každý, kdo chodí nakupovat do kamenných obchodů, měl možnost vidět rozdíl mezi prodavač a podavač. Vyškolený ...
číst více

Na pokládku PVC podlahy postačí nářadí za 500,-Kč a hodina práce. A opravdu to tak je?

7243 Zobrazení - Vytvořeno: 19.11.2017 • editováno: 19.11.2017

Jeden příběh o pokládce PVC, která zas tak jednoduchá není, jak se někomu může zdát. Až budeš mít čas, zastav se u mě, potřeboval bych položit do jedné místnosti PVC, já bych se s tím dělal ...
číst více

Jak na pokládku podlah svépomocí, snadno, levně, rychle a hned.

8736 Zobrazení - Vytvořeno: 19.11.2017 • editováno: 26.6.2020

Stále se najdou lidé, kteří si chtějí položit podlahu sami. Pojďme si říct jak na to. Ještě než se pustíte do čtení, dopředu předesílám, že v žádném případě nepůjde o návod jak na to. To kdyby ...
číst více

Správné měření místní rovinnosti povrchu podkladu a podlah.

20657 Zobrazení - Vytvořeno: 8.10.2017 • editováno: 7.1.2023

Umíte správně změřit rovinatost povrchu? Povím vám jak na to. Všichni znají měření rovinnosti podkladu a podlah za použití dvoumetrové lati. Optické nerovnosti jsou vidět okem, ale jejich změření ...
číst více

Měření zbytkové vlhkosti v podkladu a zodpovědnost podlaháře za přípravu podkladu.

9813 Zobrazení - Vytvořeno: 8.10.2017 • editováno: 21.10.2017

Měření vlhkosti v podkladu, čím a jak? Jak na měření zbytkové vlhkosti na nejvíce používaném anhydritovém a cementovém potěru. Po mnoho komunikacích s podlaháři jsem zjistil, že zhruba ...
číst více

Jak truhlář dokáže podlaháři zatopit

19199 Zobrazení - Vytvořeno: 9.9.2017 • editováno: 26.1.2024

Truhlář po vyučení dostane při žádosti o živnostenský list automaticky živnost na podlaháře a obráceně, je tohle ale správné? Jaké pasti tak čekají na zákazníka? Tohle je téma, které je a bude ...
číst více

Termoplastický polyuretan podlaha, která si pamatuje

6026 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2017 • editováno: 12.8.2017

Živé podlahy co to je? Když už si začnete říkat, co ještě nového může v podlahách přijít, když máte pocit, že už je všechno vymyšlené a objevené, tak firma Egger představí zajímavý materiál ...
číst více

Podlahy, které dokáží rozmazlit vaše chodidla a zlepšit náladu

5410 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2017 • editováno: 12.8.2017

Měkké podlahy, které vás budou rozmazlovat Mezi měkké podlahy určitě patří koberce. Koberců je velké množství, co se do druhu použitého materiálu týče, způsobu provedení a barevných variací. Jsou ...
číst více

Anhydritové podlahy past vedle pasti.

66492 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • editováno: 3.5.2018

A stále jim na to skáčou a stále je to dokola a mám dojem, že z toho není cesta ven. Několik dezinformací o anhydritovém potěru, které se stále prezentují zákazníkům. Když si pozvete firmu ...
číst více

Zákazníci LOVCI SLEV budete zírat.

4876 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • editováno: 10.8.2017

Století slev a vyprodejů Na cestách po podlahářských vzorkovnách se setkáte s kdejakým zákazníkem. Někdo má konkrétní představu o podlaze, kterou chce a kam, jiný si chce nechat poradit, další ...
číst více

Novým předsedou Cechu podlahářů ČR byl zvolen Josef Voborník

4442 Zobrazení - Vytvořeno: 8.5.2017 • editováno: 8.5.2017

S Pepou Voborníkem se v časopise DOMO setkáváte už nějaký pátek. Baví vás články, fotky z podlah, které„zažívá“ na svých cestách za podlaháři jako technik firmy Supellex, Likor, Janser ...
číst více

Podlahové vytápění a vhodné krytiny, které změny teplot /NE/vydrží.

7367 Zobrazení - Vytvořeno: 5.4.2017 • editováno: 5.4.2017

Tak se zdá, že se nám tady zase začal šířit jeden nešvar, náhlé a nestabilní změny TEPLOT na podlaze. Dlouhodobé přehřívání organismu nám lidem nedělá dobře a musíme se před teplem chránit tím, ...
číst více

Kdo ve skutečnosti vybírá podlahu, žena nebo muž? Jak je to u vás doma?

5003 Zobrazení - Vytvořeno: 6.3.2017 • editováno: 15.3.2017

  Do obchodu s podlahy vešel mladý pár. Nechal jsem je rozkoukat, chodili od stojanu ke stojanu. Bylo vidět, že nejsou jednoznačně za jedno. Nešlo přeslechnout jejich komunikaci. Žena: ...
číst více

Hodinový manžel versus podlahář

9760 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 3.4.2021

Živnost volná a živnost řemeslná by si neměli navzájem překážet, ale.... Hodinovy manžel – poměrně horké téma, které se dotýká nejen podlahářů, ale i dalších řemesel u nás. Zeptali jsme se, ...
číst více

Podlahy z korku se snadno udržují, vnesou do vašeho domova jedinečnou atmosféru tepla, ticha a pohodlí.

5645 Zobrazení - Vytvořeno: 18.12.2016 • editováno: 18.12.2016

Cork Wicanders  Quercus suber neboli korkový dub roste ve středomoří. Pro svůj růst potřebuje tyto klimatické podmínky. Roste ve vápenité půdě, která je na povrchu zasypaná navátým pískem. ...
číst více

Podlahy Hydrocork, kterým vlhko nevadí a snadno se uklízí

6893 Zobrazení - Vytvořeno: 9.12.2016 • editováno: 9.12.2016

Mezi podlahy se na vrchní příčky novinek letos dostala zajímavá podlaha, Hydrocork. Já sám mám za sebou letos několik stovek m2 pokládky podlahy a velice mně překvapila. Už samotný název vypovídá ...
číst více

Pátek 13 aneb konec dvěma podlahářům v Čechách

10601 Zobrazení - Vytvořeno: 20.5.2016 • editováno: 23.9.2016

PŘIŠEL, VIDĚL, NEPOCHOPIL, ZKURVIL, ÚPLNĚ, VŠECHNO, ODEŠEL, SKONČIL Pátek 13-tého, začal vlastně čtvrtkem 12-tého pro mne. Pro někoho to bylo již mnohem dříve a to když seděl nad poptávkou pokládky ...
číst více

Anhydritový potěr vládne novostavbám co na to podlaháři?

11717 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Fenoménem dnešní doby, co se týká podkladových vrstev, jsou bezesporu lité, anhydritové nivelační potěry. Podle odhadů dokonce 67% vůči 27% betonových potěrů a 6% suchých systémů. Tento trend ...
číst více

Jaký vliv má podlahové topení na podlahoviny.

13084 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2016 • editováno: 9.10.2019

Teplota podlahy a podlahového topení - dovolené maximum teploty pro podlahy.  Zde na fotce vidíte jasný přiklad, jak to vypadat nemá. Paní reklamuje vinylovou podlahu, že se jí zvedají spoje ...
číst více

Jak snadno se (ne)pokládá masivní dřevěná podlaha. Otiskl časopis DOMO

12155 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2016 • editováno: 22.9.2016

Zazvonil telefon a ozval se tak trochu zoufalý hlas: prosím tě, potřebuji nutně pomoc, chlapi si nějak nevědí rady s pokládkou dřevěné masivní podlahoviny. Nejde jim do sebe, říkají, že je to nějaká ...
číst více

Masivní dřevěné podlahy, co všechno mají vydržet?

8572 Zobrazení - Vytvořeno: 31.1.2016 • editováno: 31.1.2017

Chci dřevěnou podlahu, která vydrží vysokou zátěž. Dřevěné podlahy, které vydrží vysokou zátěž, masivní dřevěné podlahy, které nezničí žádný velký pes, nic je nepoškrábe a vydrží chůzi v botech. Také ...
číst více

Kde vzít podlaháře po roce 2025

6296 Zobrazení - Vytvořeno: 29.1.2016 • editováno: 23.9.2016

Budoucnost podlahářů aneb kde vzít podlaháře nebo šikovného řemeslníka vůbec po roce 2025 dále. Všichni dovozci, výrobci tlačí prodej podlah a chemie, pokud nezačneme přemýšlet do budoucna, nebude ...
číst více

Je opravdu cena tak důležitá pro získání veřejné zakázky? Otiskl časopis DOMO

7103 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2016 • editováno: 23.9.2016

Jak to vlastně je s veřejnými zakázkami? Kdo má s výběrovým řízením veřejných zakázek zkušenosti, bude většinu odpovědí, které tu zazní, znát. Nebudu zde rozebírat zákazníky, kteří vyhledávají ...
číst více

Jaké podlahy jsou vhodné na podlahové topení? Tabulka podlah.

17395 Zobrazení - Vytvořeno: 23.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Podlahy a podlahové topení. Jaké druhy podlahového topení rozeznáváme? Často se mi dostává dotazu od vás zákazníků a podlahářů, zda můžete tu nebo onu podlahu položit na podlahové topení. Zprvu ...
číst více

Časté chyby při nivelování podlahy a následky. Otiskl časopis DOMO

57982 Zobrazení - Vytvořeno: 7.9.2015 • editováno: 1.10.2016

Ve spolupráci s časopisem Domo jsme se zeptali výrobců a odborníků jak správně zacházet s nivelačními hmotami, jakých chyb se často dopouštíme a jaké to má následky.   Není podlahář, ...
číst více

Horké léto – jak v takovém počasí nivelovat podlahy?

7661 Zobrazení - Vytvořeno: 21.8.2015 • editováno: 22.9.2016

Letošní nadprůměrné letní dny, přidělali pár vrásek nejednomu podlaháři. Zvláště při přípravě podkladu před pokládkou podlah. Pokud je potřeba pod podlahovinu udělat nivelaci, v těchto horkých ...
číst více

KOREK co o korku možná nevíte, jak roste, jak se sklízí - korkové podlahy

11595 Zobrazení - Vytvořeno: 15.7.2015 • editováno: 23.9.2016

Korkové podlahy = zdraví a více pohodlí pro vaše tělo a domov. Kde se bere všechno z korku?  Přiblížím vám něco málo o materiálu, který mám moc rád pro jeho jedinečné vlastnosti a ...
číst více

Jak je to s měřením vlhkosti v podkladech

14479 Zobrazení - Vytvořeno: 9.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Tabulka vlhkosti v podkladu v hmotnostních %  Vlhkost v podkladových vrstvách, kde se budou pokládat podlahy je daná NORMOU ČSN 74 4505 podlahy a společná ustanovení. Každý správný podlahář ...
číst více

Kam se jaká podlaha hodí nebo nehodí - přehledná tabulka

23348 Zobrazení - Vytvořeno: 4.1.2015 • editováno: 3.4.2017

Přehled podlah, kam jakou podlahu položit Nevíte si rady kam jakou podlahu položit? Kam se jaká podlaha hodí? Připravil jsem pro vás tabulku s podlahy a pár rad na začátek..na tabulku podlah kam ...
číst více

Mechanické vlastnosti podlah a kolečkové židle

15055 Zobrazení - Vytvořeno: 3.1.2015 • editováno: 8.1.2019

Máte židle na kolečkách? V tom případě nemůžete mít jakoukoliv podlahu. Mechanické vlastnosti nášlapných vrstev.   Odolnosti podlah proti opotřebení, soustředěnému tlaku a proti ...
číst více

Seznam 27 technických norem ČSN pro podlahy a podlaháře

13741 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2014 • editováno: 25.3.2018

Seznam technických norem ČSN  Normy na podlahy, jak se posuzuje podklad, nivelační hmoty a jejich pevnost, rovinnost podkladu, pevnost podkladu, nebo normy na laminátové podlahy a koberce. ...
číst více

Nepodceňujte dilatace v podlaze

32670 Zobrazení - Vytvořeno: 23.11.2014 • editováno: 5.3.2019

Není dilatace jako dilatace   Každá podlaha je nějakým způsobem oddilatovaná. Podíváme se na dilatace v podlaze, které můžeme rozdělit do několika skupin. Budu se bavit o dilatacích ...
číst více

Podlahy pod TERMOKAMEROU

9821 Zobrazení - Vytvořeno: 20.4.2014 • editováno: 22.9.2016

Servis pro podlaháře s TERMOKAMEROU Co termokamera a podlahy, jak to spolu souvisí? S podlahami jsou ruku v ruce spojené podklady, na které se podlahy pokládají. Podklad pod ...
číst více

Proč se tohle muselo stát zrovna mě?

12845 Zobrazení - Vytvořeno: 14.4.2014 • editováno: 24.9.2016

Titulek je zavádějící, to bylo řečeno obrazně, nestalo se to mě, ale někomu jinému, nicméně každý asi už tuto větu někdy pronesl. Někdy se stane, že se něco prostě nepovede. Když se něco nepodaří, ...
číst více

Kdo umí lépe brousit dřevěné podlahy zákazník nebo podlahář?

11762 Zobrazení - Vytvořeno: 13.4.2014 • editováno: 20.3.2017

O broušení podlah něco vím, tedy myslel jsem si to. Na broušení dřevěných podlah je zapotřebí poměrně dost praxe a brusky v dobrém stavu. To že máte brusku, neznamená, že to umíte. Už jsem byl několikrát ...
číst více

VIDEOPODLAHY OLD

14880 Zobrazení - Vytvořeno: 26.2.2014 • editováno: 22.9.2016

PŮVODNÍ TEXT HLAVNÍ STRÁNKY VIDEOPODLAHY.cz   PŮVODNÍ TEXT HLAVNÍ STRÁNKY VIDEOPODLAHY.cz Vítej na videopodlahách Vše na podlahy a o podlahách  Najdeš tu spousty videí, fotek ...
číst více

O renovacích podlah napsal deník Mladá fronta DNES

12888 Zobrazení - Vytvořeno: 30.10.2013 • editováno: 22.9.2016

V mladé frontě DNES vyšel článek o renovacích podlah. Jaké podlahy se dají renovovat, jak a za kolik. Na tvorbě tohoto článku jsem se podílel a vy si ho můžete přečíst.  strana ...
číst více

Jak se dělá, jak se spraví, jak se pokládá, jak se opraví

22917 Zobrazení - Vytvořeno: 8.5.2013 • editováno: 22.9.2016

Spousta otázek, JAK? Dal jsem dohromady všechny dostupné otázky, které jsem za několik let dostal a na které jsem již odpovídal. Někdy to není opravdu jednoduché najít zlatou střední cestu, nebo ...
číst více

Pokládka PVC

17235 Zobrazení - Vytvořeno: 30.9.2012 • editováno: 25.9.2016

Jaké PVC podlahy položit do kuchyně nebo kanceláře? Když se rozhodnete pro pokládku PVC, je dobré si ujasnit několik důležitých informací. A to kam chcete PVC položit, jestli to bude předsíň, obývák, ...
číst více

Komentáře

avatar

Trilo

0 0
09:30 - 11.4.2023

Mám anhydrit a problém bylo sušení. Měl jsem málo času a rekonstrukce bez podlahovky. Takže po několika týdnech jsem si sehnal průmyslové vysoušeče a musel jsem schnutí popohnat. Podlaha je vinyl Thermofix a už je tam pár let a nic se neděje. Broušení bylo, ale vybrušování spádu v koupelně ne. Ten vyspádovali při vylévání. Příště bych volil anhydrit zase.

avatar

Fery

1 0
21:58 - 23.9.2021

S anhydritem naprostá spokojenost. V přízemí dlažba, v patře lepený vinil, nic se nebrousilo jen stačilo strhnout šlem, což jde snadno. Po sedmi letech bez závad. V dalším domě jsem opět použil anhydrit. Oproti betonu mnohem lepší přenos tepla, pro podlahové topení ideální.

avatar

Joker

3 1
10:04 - 20.1.2021

Aha.. Už vím proč mám všude plíseň. Obviňoval jsem opravené zdi lepidlem s prelinkou, ale tam kde není anhydrit tam plíseň není.

avatar

Petr

3 1
14:53 - 10.12.2020

Samé lži, doma mám podlahovku, anhydrit, lino. Nic se nepřebrušovalo, nenivelovalo. Lehce se jen přejeli přechody mezi dveřma. Podlaha rovná, lino OK i po pěti letech. čau

avatar

David podlahář

4 2
15:40 - 10.12.2020

Otázka je, jestli to co máte na podlaze je lino. Vsadil bych se, že není, že máte nějaké PVC. Ale lino - neboli linoleum, je přírodní materiál v částkách přes 1000,-kč a nevěřím tomu, že by to někdo položil na nepřebroušený neznivelovaný podklad. Čau

avatar

Honza podlahy

2 1
16:56 - 10.12.2020

To bude jinak, Petr je kutil a rád si všechno dělá sám, a tak je logicky sám se svou prací spokojen. Určitě to nebude TOP jak říká, to kecá a řemeslník by si takhle dovolit u zákazníka nemohl, protože by ho hnal. Ale víš jak to je, co si sám uděláš, sám si pochválíš. Jinak o tom linu také pochybuji, pod tím jde vidět zrno křemičitého písku. Navíc lino by si sám položit nezvládl.

avatar

Alice GDPR a právní služby

7 1
19:44 - 6.8.2018

Vzhledem k ochraně dat GDPR Vážený pane Jaroslave si myslím, že více informací, které požadujete poskytnout pan Voborník nemůže. Ale Když na to tak čtu, pan Voborník by Vás naopak mohl zažalovat z nařčení pro pomluvu a to lze být konkrétní.

avatar

Videopodlahy.cz

5 2
08:15 - 13.9.2018

Dobrý den Alice, já bych to nehrotil, je to jen jiný úhel pohledu a názor. Kdyby byli všechny názory kladné, domnívám se, že by to nikam nikoho neposunulo. A to že se nechal pán Zelinger "strhnout" ? I to je dobře, nejhorší by bylo, kdyby článek nevyvolal reakce žádné. Takhle je to naprosto v pořádku.

avatar

Zelinger Jaroslav - ANHYTOP

8 19
09:58 - 28.7.2018

Pane Voborníku, možná si vzpomenete, je to už pár let, co jsme si vyměnili nějaké argumenty.. Protože se zajímám o to co je nové ve světě anhydritu, narazil jsem zde na váš článek na vašem webu. Je smutné, že člověk, který se prezentuje jako vy - tzn. odborník v oboru, dokáže sesmolit takto neobjektivní článek plný polopravd, nepravd a vytržených kontextů. Vy zde popisujete vaše zkušenosti s neuměli a při té příležitosti zde dehonestujete celý obor a technologii. To je jako bych někomu tvrdil, že povrchová úprava je zbytečná, protože někteří podlaháři místo toho, aby se věnovali svému řemeslu, píšou sáhodlouhé obecné články a možná rozumí tomu co dělají, ale moc nerozumí tomu na co to dělají. Už jen rozlišovat od sebe beton a anhydrit je laické, hodné obchodních zástupců a lidí co se točí kolem, aniž by věděli co vlastně dělají (prodávají). Požádal bych vás o jedno - buďte konkrétní, pište jména a místa. Do té doby je možné brát většinu toho co napíšete jen jako pomluvy. A pokud se s anhydritem perete, poradím vám - neperte se s ním, jsou tu jiní, kteří ocení jeho vlastnosti. Svět podlah se netočí kolem vás a vašich video podlah a za to díky. Anhydritu zdar... Jarda, anhydritář od srdce.

avatar

VIDEOPODLAHY.cz

25 2
11:41 - 1.8.2018

Pane Zelinger, kdyby měli všichni stejné zkušenosti a stejný názory, nikdy by jsme nikam nedošly. Zkušenosti s anhydritem jaké popisuji je jedna věc, ale také nepopírám a netvrdím, že mohou a jsou i jiné, viz moje komentáře níže. Ovšem nevím, jak myslíte být více konkrétní, chcete jezdit po reklamacích na anhydritové potěry se mnou? Uvidíte a nafotíte mnoho fotek o anhydritu a ty vypovídají o tom, že určitě nejsou smyšlené, vymyšlené a o pomluvách nemůže být ani řeč. A jestli chcete jména? V dnešní době GDPR, to jsem na Vás zvědav, co z toho použijete. Neperu se s anhydritem, ale s většinou realizačních firem, které nepravdivě informují zákazníka o tom, jak anhydrit nachystat pro další pokládku, o jeho schnutí a podobně. Určitě víte o anhydritu více než já, předpokládám, neboť se tím živíte, ale už je tu otazník, zda víte, jak má být anhydrit připraven pro následnou pokládku krytin a že se ta příprava dle druhu krytiny dost liší. To vše nám ukládají normy ČSN a také technologické listy výrobců krytin. A tam je ten kámen úrazu. Anhydritáři to vesměs v mnoha případech neřeší a klamavě informují své zákazníky. A to je o co tu celou dobu jde. Není to otázka vadného produktu. Chybuje člověk. Ale pokud chcete komunikovat nebráním se, a pozvu vás na podzim na Upgrade Cechu podlahářů, kde bude téma, co se vás tak dotklo - anhydritové potěry. Máte tam možnost vysvětlit cca 100 lidem z oboru podlah proč a jak. Takže mne neváhejte kontaktovat. Vaší poslední větu snad ani není třeba reagovat, je naprosto zbytečná, ale chápu co Vás tak "nakoplo" a to je dobře. Nejhorší by bylo, kdyby na to nereagoval nikdo a to se nestalo. Tak děkuji za reakci. Pepa Voborník

avatar

David podlahář

15 2
13:08 - 2.8.2018

Pane Zelinger, ve vší úctě k Vám musím konstatovat, že jako podlahář s více než 25letou praxi v podlahařině se pod ten článek pana Voborníka podepíšu. To procento, kdy je anhydrit dobře udělaný, je tak mizerné, informace má zákazník většinou klamavé, a proto ho to potom stojí hromadu peněz a času na víc.. Podlahář David, Praha

avatar

Rada

1 5
17:19 - 18.7.2019

Ahojky pan Zelinger má pravdu a nemám o tom co více psat at si to okomentuje kdo chce jak chce ...Rada

avatar

Podlahy Praha Michal

10 1
08:53 - 3.8.2018

Nějak nechápu, co na tom článku pán od anhydridu nechápe, já s tím souhlasím, je to realita všedních dnů. Více jak 85% potěru z anhydritu je pro další termínové práce a někdy i kvalita problém. On možná ví co zpracovává a jak, ale stejně tak se obávám, že nerozumí tomu co na to přijde za krytinu a termín kdy se může položit a jak.

avatar

Podlahy Kostelec

11 3
16:47 - 3.8.2018

Já se s anhydritem neperu pane Zelinger, ale mám chuť někdy dát do tlamy tomu kdo ho ukládal. Když je to tak výhodné a snadné udělat, řekněte mi, proč je jich většina tak špatná a proč dostává zákazník neustále lživé informace. Na rovinu, jediná výhoda, má minimální pnutí, nic víc žádný zázrak jinak je to produkt k ničemu. MIREK

avatar

Karel

1 0
00:28 - 4.5.2018

Dobrý den, zajímalo by mne jakým způsobem zjistím pevnostní třídu již vylitého Anhydritového potěru. Stavební firma na faktuře uvedla C30. Jsou povinni mi předložit nějaké dodací listy apod? Děkuji za Váš čas.

avatar

Oldřich Houra

9 0
14:22 - 20.3.2018

Sem betonář a za mě asi nejvíc hovořící argument je že sem 2/3roky zpet betonovali vilu majiteli firmi na anhidrit a on sám by si svůj produkt do svého domu nedal to už o ničem svědčí nemyslíte? Delam v oboru jiz 13 let lili sme i sadrove podlahy a pro mě je bez ohledu na mou profesi je beton pokud je zhotoven kvalitni firmou proste bezkonkurenční jak cenově tak z hlediska rizik životnosti či nenadalimi zavadami například únikem vody do podlahy

avatar

franta

6 0
07:03 - 8.12.2017

Zdravim vsechny co psali o ae. Jeste jsem chtel dodat ze pri vyliti cp a jeho prohnuti dochazi jen pri vysychani. Po vyschnuti se opet narovna. Jsem podlahar a tuto skutecnost jsem zazil mnohokrat. Jeste o ae. Nikdo neudava co ae ve skutecnosti obsahuje za nebezpene latky pro lidsky organismus. To by se melo take rikat lidem. ( sadrokarton na tom neni lepe). Pracuji s vice stavebnimi firmami a mame dohodnute podminky pro pripravenost podkladu tzn. Firma udela ae a opravdu zacne topit a topi po celou dobu stavby. Jsou to naklady ale bez toho jsou jeste vetsi. Pak vse funguje a je suche. Vyskolte si stavebni firmy . pokud jsou blazni nedelejte s nimi prace je prece dost a vy urcite chcete vydelavat a ne dotovat. Tak at se vede. Franta koprivnice.

avatar

Petr

9 0
13:53 - 5.10.2017

Zdravím a pozdravuji. V zásadě s Vaším článkem mohu souhlasim, mám jen pár drobných připomínek, se kterými bych vám rád "oponoval" ikdyž v dobré víře. I dle Vašich článků je jasné, že jste se již setkal s kde-čím, ale i já mám svoji trochu do mlýna, jelikož již několik let dělám aplikačního technika v jedné nejmenované společnopsti vyrábějící a dodávající cementové i anhydritové potěry. Jak jste již pasl ve svém článku, je několik bodů, ve kterých se já jako zástupce výrobce, nebo aplikačních firem prostě neshodnu s Vámi jako s podlaháři. Ale to necháme na jindy, chci reagovat na článek, a ne tady vypisovat dlouhý koment, který by nakonec nikdo nečetl :). Níže budu mluvit pouze o litých potěrech. V dnešní době se již velice zřítka setkávám se zavlhlímy potěry (tzv. Mixokrety) v občanské výstavbě, o suchých systémech to platí také. - Nespornou výhodou Anhydritového potěru (AE) oprotí cementovému litému potěru (CP) je jeho minimální dotvarování. Tím odpadá nutnost dilatovat celek na několik menších dilatačních celků. Dilatace jsou pouze doporučovány v některých krytických místech (dveřní otvory, dlouhé zalomené chodby a také prostory s odlišnou teplotou a to převážně u podlahového otpení). S tímto jespojen také ještě jeden nešvar, který má CP oproti AE a to dotvarovávání v podobě kroucení CP desky při jejím dosychání na hodnoty pod 6% hm (4% CM), kdy dochází k nerovnoměrnému rozdělení vlhkosti v tloušťce desky a tzv. miskovému efektu. Tento u AE potěru prostě nenastává, a to ani když jej necháte rok bez krytiny. Pokud takto necháte CP déle jak 3 měsíce bez jakékoli úpravy, tak vám každý výrobce potvrdí, že by měl být nějak ošetřen, aby ke kroucení nedošlo - a toto jsou náklady navíc. - Co se vysychání potěrů týká, tak AE i CP schnout stejně. Není v nich zásádní rozdíl. Ovšem je tu jedno ALE a to vnější vlivy. V tomto směru má CP výhodu v tom, že pokud jej přímo nepolijeme, tak se do něj vlhkost již nevrací. AE je hydroskopický materiál tudíž do sebe vstřebává vlhkost z okolí, takže jak jste udal již v článku, pokud budeme větrat a venku prší, tak potěr neschne ale vlhne. Toto u CP nehrozí, a když tak jen minimálně. Jeden příklad za všechny. Koncem srpna jsem byl provádět CM měření vlhkosti na cementovém potěru (ktarý nebyl dodán naší společností), který si zákazník nechal nalít někdy v září roku 2016 a i v tuto dobu byly naměřeny hodnoty 1,5-2,5% CM, a měly se pokládat vinilové lepené podlahy. Takže i po roce hodnoty stále nevhodné. Závěrem, ANO cementový potěr je o něco lepší z pohledu vysychání, ale vše je to o přístupu zákazníka a správných postupech. - Drobná připomínka, že PR musíte nechat vždy minimálně 28 dní vyzrát ať už tam je či není podlahové topení. Topením zkrátíte dobu vysychání, ale určitě ne pod 28 dní, jelikož jej můžete v CP pustit nejdříve po 21 dnech, aby nedošlo k popraskání z důvodu rychlé ztráty vody z potěru. Oproti tomu v AE potěru je možné spustit topení již po 7 dnech, čímž zase nějaký ten čas naženete. - K dilatování AE potěru v jedné místností X více okruhů. Dle mého názoru je to blbost a zbytečnost, protože z 99% bude v té dané místnosti stejně jen jeden termostat, který bude ovládat všechny okruhy (ikdyž může být vyjímka, že má někdo společný obyvák a kuchyň, avšak každé na solo termostat). Nehledě k tomu, že jsem se na jednom fóru dočetl, že vzájemně oddilatované by měly být prostory s rozdílnou teplotou větší než cca 10-15°C a nedokážu si představit, že by někdo v rámci jedné místnosti topil tak rozdílně. - Když už náhodou nastane situace že firma provede dilatace v ploše, které zákazních neche, dají se sponkovat (stejně jako trhliny), což není zase až tak nákladné. Ano jsou to peníze navíc ale bavíme se tady o cca max 80-100Kč/m2 (kde je cca 25 Kč materiál a zbytek práce), takže to nejsou statisíce... - Broušení je kapitola sama pro sebe. Tady je zase bod, kdy se budeme na stavbě hádat. Firma která provede pokládku potěru, také VĚTŠINOU provádí i přebroušení povrchu. ALE! Z pohledu této firmy se jedná pouze o povrchové stržení šlemu. Jde o obroušení nesoudržné vrstvičky na povrchu potěru, ne obroušení do struktury kamene, tak jak to chce podlahář. Tady se jedná opravdu pouze o "očištění" případně stržení drobných nerovností na povrchu, tak jak to stačí třeba pod plovoucí podlahy. Pokud je potřeba dostat se až na strukturu kameniva, je toto potřeba udělat bruskou s dimantovými kotouči, ne jen kačenou se smirkovým papírem. A to se na mne nezlobte brousit diamantem za 35Kč/m2 není reálný. Takové broušení se účtuje kolem 100Kč/m2. A pokud Vám někdo nacení pokládku potěru ve 4 cm včetně materiálu a následného broušení za 250Kč/m2, tak je snad každému jasné, že takové broušení tam asi určitě schované nemá. Takže z mého pohledu byla na místě otázka, zda-li si zákazník přeje přebroušení za 35Kč/m2 na místě. Ikdyž uznávám chyba byla, že zákazníkovy bylo zatajeno (nebudu psát nalháno), že toto obroušení není dostačující pro pokládku čehokoliv bez dalšího zásahu. A za další teda 35Kč/m2 je zatraceně hodně. Běžně je tak 15-20 Kč/m2 a to podle celkové plochy. - Ještě se vracíme k vysychání potěrů. V létě je schopnost anhydritu natahovat vodu umocněna relativní vlhkostí okolního prostředí. Když jsou venku opravdové tropy (30°C a více) tak opravdu anhydrit nevysychá samovolně, protože vy do stavby vnášíte sice horký vzduch, ale plný vodních par, a co se stane, když tento vzduch ochladíte? Voda kondenzuje a vy paradoxně anhydrit vlhčíte ikdyž je venku sucho a vedro. V tuto chvíli opravdu vysoušet jen způsobem topení a odvlhčovače. Jinak to prostě fizikálně není možné. Toto je obdobné i u CP, ale ten na rozdíl od AE vodu nevstřebá, takže tady je problém jen poloviční, ten prostě jen neschne. - Co se měření vlhkosti týká,tak způsobů je mnoho. Od těch primitivních (nalepení PE folie na povrch potěru a sledování jestli se rosí, nebo ne), až po laboratorní měření. Samozdřejmně čím sofistikovanější postup, tím přesnější výsledek, ikdyž 100% výsledku dosáhnete jen v laboratoři vážením a sušením v peci. Nejběžněji se provádí měření na stavbě. A to buď zmiňovaným hrotovým měřákem na dřevo, kontaktními odporovými měřaky až po poloraboratorní zkoušku CM přístrojem (tlakovou nádobou + patrony s karbidem,...) Veškeré kontaktní přístroje jsou pouze orientační. Takový předvoj pro CM sadu, aby bylo jasné jestli má zkouška cenu, popřípadě jakou navážku poté pro měření použít. Taky bych se asi osobně nenechal vláčet nějakým "odborníkem" který měří podlahu přístrojem na dřevo. To je jak kdyby vám v obchodě krájeli salám na kotoučové pile. To by bylo k článku a teď také něco k jednotlivým bodům 1) Nemyslím si, že vámi udávané schnutí AE potěru je takto běžné. Ani nesouhlasím s tvrzením, že anhydrit vyschne za 5-7 týdnů. Já mam zkušenost, že potěr vyschne v rozmezí od 8 týdnů dále tak to těch 4 měsíců. Samozdřejmně vše je závyslé od počasí, stáří stavby a kázně zákazníka. Neříkám že vaše čísla jsou přehnaná, ale zase bych tu spodní hranici nezačínal až na 3 měsících a těch 6 měsíců je už opravdu extrémní případ. 2) Souhlasím, ovšem je tu jedna možnost jak se nivelování vyhnout a to použít AE potěr vyšší pevnostní třídy. V potěru vyšší třídy je menší poměr mezi kamenivem a pojivem, tím pádem je potěr "mazlavější" (zedníci říkají mastnější), tím pádem uzavřenější a samozdřejmně pevnější. Již nezčetněkrát jsem se setkal s podlaháři, kteží řekli, že na takto připravený podklad položí lepený vinil bez stěrkování. A to bez obav. Cenově se bavíme o rozdílu cca 8% na 1m3 což na průměrném domě (150 m2 tl 50mm) udělá rozdíl 2000,- na 30000,- Kč. Ale i toto je na přístupu prováděcí firmy, jestli tu podlahu dokáží udělat tak aby splňovala předpoklady... 3) Souhlas 4) Tady nesouhlasím. Jako ANO AE vám neušetří čas ani peníze, ale zase bych to nekategorizoval, že je to past na pasti. Vše má své pro i proti. Já teda sám za sebe z pohledu doavatele respektive provádějící firmy jsem zastáncem AE potěrů. Co se kvality týká (hlavně rovinatosati a objemové stálosti materiálu) jsem více nakloněn sádře před cementem. Sádra je "blbuvzdorná". V případě nedodržení určitých rad a pravidel docílíte maximálně dlouhého schnutí, avšak v případě cementu pokud udělám chybu, může se projevit hned vzápětí např. v podobě dotvarování v rozích a na dilatacích. a toto dotvarování může být třeba i 1-2 cm. A co potom s takovou podlahou? Obrousit? a co s dutinou pod takto zvedlým rohem? Zainjektovat? A nebo rovnou vybourat a udělat znovu? A toto jsou zase náklady navíc. Samozdřejmně vše je to o přístupu jak prováděcí firmy, tak zákazníka a v neposlední řadě také podlaháře. I z vašich řad jsem se potkal s pánem, který měl mnohaleté zkušenosti v oboru, ale mně přišlo že AE potěr vidí poprvé, podle toho jaké požadavky na podklad měl. A to je další strana mince jak se ze zákazníka tahají zbytečné finance navíc. A na závěr se ještě podíváme na forky :) 1) S kvalitou obroušení ruční bruskou souhlasím. Na můj vkus už možná přehnaně moc, ale budiž. Jádro pudla je však v tom, že této kvality se jinak než diamantovým nástrojem dosáhnout nedá 2) Tady je jasné pochybení ze strany brusičů. Toto je jednoznačně odfláknutá práce. Měli by se stydět. Mě osobně by byla hanba, toto předat zákazníkovi a vzít si za to 35Kč/m2 3) Toto je bruska kterou používáte vy? Něco takového jsem ještě neviděl. Na broušení ploch se běžně používají parketové brusky s průměrem kotouče od 40cm (16?). 4) ok nemám co dodat 5) -//- 6) odfláknuté, bez dalšího komentáře 7) Výskyt trhlin je v podkladních potěrech možný. Občas se prostě stane. U CP je toto uplně běžné, u AE vyjímečné. 8) Nevím jestli se toto foto váže k dané zakázce, ale jestli to nechali takhle jako přebroušené, tak bych je hnal svinským krokem. Takové množství šlemu na povrchu je poměrně neobvyklé, ale pozorné oko zahlédne že pod oddělenou vrstvou šlemu je již krásně struktura kameniva. Třeba ku příkladu v Německu se to takto provádí (nevím jestli běžně, nebo jen někdo) říkají tomu listové těsto. Záměrně lijí potěr řidší, aby tam vystoupala větší šlupička toho šlemu, který po pár dnech oškrabou škrabákem na led a je hotovo, podlaha připravena pro podlaháře. 9) Toto je již třešnička na dortu. Opravdu si nedokážu představit brousit něčím takovým 2000m2 bytovku. Tak to je asi z mé strany pro dnešek vše. Doufám, že jsem tímto nihkoho neurazil, nebo nějak nepoškodil. Nepíši to jako krytiku na nikoho konkrétního. Jen jste očekával, že se do Vás někdo pustí a bude oponovat, tak alespoň takto zareagovat za druhou stranu. S vašimi názory ne uplně souhlasím, ale chápu je a doufám, že i z mého názoru někdo najde ponaučení. Závěrem mi dovolte Vám poděkovat že jste to přetrpěli a dočetli koment až do konce S pozdravem Petr Baroš

avatar

VIDEOPODLAHY.cz

8 0
14:30 - 5.10.2017

Pane Baroš, děkuji za vysvětlení a objasnění informací. Nemohu s Vámi nic jiného než souhlasit a díky. Jde i o to, "rozvířit" debatu na toto téma, aby se plevel oddělil od zrna. Jsem na stavbě a zakázkách s podlaháři denně a bohužel zatím převládají negativní informace a to se snažíme změnit. Běh na dlouhou trať a na dlouho. Nebojte dočetl jsem až do konce, protože když už si najdete čas si přečíst článek a pak další čas na to takto reagovat, tak to si zaslouží nejen přečíst, ale i reagovat. Ještě jednou Díky... PS: jinak brusky mám samozřejmě další a vetší - diamantovou BS250 a jednokotoučovou také s možností volbou diamantů o průměru 400. Bez vercajku se dělat nedá .-)

avatar

Jaroslav

1 6
06:52 - 4.8.2018

Pane Baroši, Celkem ok reakce na článek, sice delší i když jste psal že nic dlouhého a nečitelného psát nebudete. ALE jedna věc je alarmující a to je počet pravopisných chyb!!! Na to bych se u vás zaměřil! P.S. ano, přečtení komentáře jsem opravdu přetrpěl až do konce..

avatar

Podlahy Praha Michal

12 2
22:00 - 5.8.2018

Ale textu a obsahu jste porozuměl Jaroslave že? Já tomu Vašemu prostě nerozumím, byť je pravopisně v pořádku. Na to by jste se měl zaměřit.

avatar

Jaroslav

0 1
21:58 - 6.8.2018

Pane Michale z Podlahy Praha, já taky nechápu, co vy nechápete na tom, že upozorňuji pana Baroše na fakt, že se má zaměřit na svůj pravopis. Asi jste se zaměřil s reakcí špatně, že! ????????

avatar

Podlahy Michal Praha

6 0
07:57 - 19.9.2018

Pane Zelinger nezaměřil jsem se špatně, ani na pravopisné chyby, které mi jsou opravdu jedno, ale na Váš obsah a ten nechápu, to je celé. Váš příspěvek je spíše kopání a rytí než něco podloženého.

avatar

Pepa

0 0
21:44 - 22.9.2017

Po přečtení celého článku a všech příspěvků se musím "pochlubit" s naším případem co se týče "Á-čka". Začátkem prosince 2016 jsme vylili podlahy, na baráku jsem po pár dnech zapl přímotopy, aby stavba nepromrzla, teplota byla stabilně kolem 15°C, pravidelně se větralo, bylo to málo. Někdy v únoru 2017 se podlaha "přebrušovala", broušení bylo odrbáno, já neměl zprovozněnou podlahovku a dnes 22,9,2017 se provádělo CM měření a materiál dole u folie stále vykazuje vlhkost (vlhkost pro pokládku vinylu). Takže mi nezbývá dál topit na plné gule, větrat a modlit se, protože nás tlačí termín porodu. Nic méně chci tímto příspěvkem říci, že jsem dal na slova odborníků a vše se muselo odložit, protože kuchyň, obložky a novou krytinu fakt znovu platit nehodlám. Dnešní stavitelství je hrozně uspěchané, ale vše má své techno. postupy, které se vyplatí dodržet.

avatar

Jirka

3 0
09:34 - 1.9.2017

Musim rictl ze jsem asi sehnal naprosto vyjimecnou firmu, ktera nam delala anhydrit-rekli nam vsechno jednak pravdive, druhak se to dalo velmi snadno overit u vyrobce, topenare, podlahare atd a dale to bylo uz jen dodrzeni technologiskeho postupu namisto pasti. Co jsem z techto zdroju zjistil: schne to alespon 2 mesice za optimalnich podminek kdy jsme tam meli i 2 odvlhcovace (vylivali jsme v zime), prvni 2-3 dny nevetrat a vubec tam nechodit, dilatace byla okolo sten a mezi dverma (zadny pokoj neni tak velky, ani nema vice topnych okruhu, takze jen pod prahem), pred pokladkou musi projit topnou zkouskou podlahovka (den za dnem zvysovat teplotu az do 50stupnu), stoprocentne prebrousit a dilatacni spary proste dodrzet v povrchove vrstve. Lepit lepidlama kterym nevadi kysele prostredi a poradne napenetrovat. Vzhledem k tomu ze nikde nemame tenky vinil (v jedne mistnosti bez podlahovky je drevo, vsude jinde dlazba), tak nivelace po prebrouseni neni potreba. Kdyz se na to zpetne koukam, tak to byla brnkacka, cely barak byl vylity za jedno dopoledne a nejdrazsi byl material (protoze jsem chtel C30ku a k tomu vetsi vrstvu), zbytek okolo byly male polozky.

avatar

Videopodlahy.cz

2 0
09:36 - 1.9.2017

Tak to rád slyším a je to jak povídám o tom jaké informace zákazník dostane. Pokud dostane správné informace a řídí se jimi, funguje to.

avatar

Martin

2 0
15:57 - 12.9.2018

Máme stejnou zkušenost s novostavbou rodičů. Vylito, v ceně bylo i přebroušení , to bylo provedeno na plnivo. Stejně tak firma nařídila zatemnění - byly už nainstalované rolety, takže složité olepování nebylo třeba. Schnutí proběhlo nejprve bez topení, poté se dělala topná zkouška a topení běželo i v letním pařáku. Dilatace po obvodu a mezi místnostmi. Co bylo v roce 2014 jinak, že na anhydrit jsme nalepili přímo teakovou podlahu bez nivelace. Otázka, je to špatně? Povrch byl řádně přeměřen na rovinatost, vhlkost, napenetrován epoxidovou penetrací a na to přímo lepeny dřevěné dílky. Podlaha, světe div se, drží už 4 roky, žádné mezery, rozšklebení apod.

avatar

Videopodlahy.cz

1 0
08:31 - 13.9.2018

Dobrý den Martine, je to v pořádku. Na anhydrit při dodržení technologickeho postupu a všeho souvisejiciho se mohou po zvolení vhodné penetrace lepit masivní podlahy, nebo plovoucí způsobem, nebo koberce. Nivelovani anhydritu je potřeba před pokládkou všech měkčených krytin.

avatar

Josef B.

1 0
09:52 - 15.8.2017

Je rozdíl mezi anhydritem a cementovým sulfátem?

avatar

vlado

5 0
08:09 - 3.9.2017

...ano je. Mezi rukou a hlavou řemeslníka, který potěr ukládá!!!

avatar

VIDEOPODLAHY.cz

0 0
14:33 - 5.10.2017

Ano je mezi tím rozdíl jednak v pevnostech a také bude cementový sulfát lépe schnout díky tomu, že netahá zpět do sebe vlhkost. Pokud ale máte podlahové vytápění a budete používat odvlhčovače, tipl bych, že rozdíl v schnutí nebude. Další rozdíly se lze dočíst v technických listech konkrétních materiálů do výrobce, který hodláte použít. Ale nejdůležitější rozdíl je ten kdo to má ve svých rukou a jaké informace vám popravdě podá.

avatar

Jan Daněk

3 0
16:01 - 12.8.2017

Pane Voborník jsem fanda vašich stránek videopodlahy a už jsem tu od Vás četl pár zajímavých článků. Tímto článkem jsem se vrátil o pět let zpět, kdy jsme stavěli rodinný dům a stáli jsme před rozhodnutím vylít anhydrit nebo dát beton. Kdybych to tehdá četl, nevím, zda bych se rozhodl jinak v ten okamžik. Vylili jsme anhydrit, protože nám to všichni vychvalovali jak je to super a rovné a nemusíme už s tím nic dělat a položit jenom podlahy. Dneska po zkušenostech už bych do toho nešel. Stavba se nám díky schnutí anhydritu protáhla o celých šest měsíců. O vícenákladech ani nemluvím a dlažbu opravujeme do dnes, když se nějaké duté místo objeví a dlažba odskočí. Obkladač anhydrit vůbec nepřebrousil a následky si neseme do dnes. Podlahář nás přesvědčoval o broušení a nivelaci, bylo to nákladné, tak jsme to nenechali udělat a po podpisu bez záruky to udělal a položil nám na to PVC a masivní 5mm vinylovou podlahu na podložce. Po pár týdnech se vše pod PVC prokreslilo a do roka i na vinylové podlaze. Tím chci říci, zase jste měl pravdu. Škoda, že lidi jí nechtějí slyšet a pak to stojí nervy, čas a peníze.

avatar

vlado

4 0
08:15 - 3.9.2017

Pane Daňku, ale ty problémy, které tady popisujete nejsou problémem anhydritu...... Dokonce ani ne Vaším....Je to problém firmy, která Vás jednoduše obelhala!!!!!!

avatar

Stanislav

0 0
17:32 - 27.6.2019

Dobrý den, pane Daňku, velmi vás prosím, mohl byste mi vysvětlit, jak se vám vše prokreslilo na vinylové podlaze? Myslíte nerovnosti z anhydritu? Nedovedu si to představit. Jsem před stejným rozhodnutím jako vy pře 2 lety a jsem z toho již zoufalý. Budu mít podlahové topení, prostor na beton či anhydrit mám 65 mm (výška včetně trubek). Firma mi tvrdí, že na skládaný vinyl není třeba přebrušovat. Podlahář mi tvrdí opak. Děkuji

avatar

David

0 0
15:48 - 12.8.2017

Naprosto souhlasím.

avatar

Václav

0 0
17:21 - 11.8.2017

Výborný článek. Jakou byste prosím volil variantu pro podlahové topení místo anhydritu?

avatar

Videopodlahy.cz

7 0
15:47 - 12.8.2017

Já nemám zásadně problém s anhydritem samotným jako takovým, jen mi vadí, jak se prezentuje a nepravdivě zákazníky informuje, to je celé. Tím se zadělá na spousta potíží a finanční zátěže po jeho vylití. To už je aplikační firma dávno pryč se svými penězi. Přitom by stačilo si přečíst správnou praxi nebo normy ČSN za jakých podmínek se mohou na tyto potěry pokládat krytiny. Tyto normy co mnohdy firmy ani neví, neznají a přitom má vše návaznost na sebe. Takže pokud se vše dělá jak se má, dodrží se technologický postupy a zákazník se bude pravdivě informovat o postupech a technologických časech, nemám s anhydritem problém. Ale osobně ke mě domů - nikdy. Preferuji beton jako podkladní hrubou podlahu., která má více výhod než nevýhod, což u anhydritu je to obráceně. Co se podlahového topení týče, nejsem tomu nakloněn, přesto že jsem v baráku instaloval nové topení za více jak 500tis, podlahovku jsem nedával. Mám pro to své vlastní důvody, které jsou pro mne zásadní z mnoha úhlu pohledu. Ale to si nechám pro sebe.

avatar

Podlahář Mirek

20 3
11:08 - 11.8.2017

Děkuji za tento článek, jsem rád, že někdo našel koule to napsat tak jak to opravdu je. Ani se nedivím, že se aplikační firmy anhydritových potěrů k tomu nevyjadřují, ono není k čemu také. Vše co je napsané v tomto článku je pravda a souhlasím.

avatar

Videopodlahy.cz

7 0
17:40 - 24.8.2017

Já bych byl jenom nerad, aby z toho vyplynulo, anhydrit je špatný = nepoužívat. Jsou prostory, kde má své místo. Všechno je o lidech, domlouvají to lidi a dělají to lidi. Jde mi jen o jedno, aby se začalo správně komunikovat. Znám firmy, které anhydrit vylévají, ale také si na něj pokládají podlahy. Kupodivu, tam k potížím s informacemi nedochází a všichni jsou spokojeni.

avatar

Michal

0 0
21:44 - 20.11.2018

Dobrý deň, chcel by som poradiť. Anhydritový poter nám realizovali začiatkom septembra. Začiatkom januára budeme naň lepiť keramickú dlažbu. Samozrejme pred pokládkou sa dá penetračný náter. Ideme o to ako najlepšie vysušiť poter. Máme podlahové vykurovanie. Zo začiatku som používal odvhlčovače. Teraz v novembri sme spustili rekuperáciu. Keď je zapnutá rekuperácia v dome je vlhkosť 40 % aj keď je vonku sychravo a ani okná sa po slabom nočnom mraze nerosia. Vyschne poter pri spustenej rekuperácií alebo ju radšej vypnúť a zapnúť odvlhčovač ???