Pokládka vinylové podlahy - otázky a odpovědi jak na to

Jak správně položit vinylové podlahy... jak překonat překážky.

Máte otázky ohledně pokládky vinylové podlahy? Také máte někdy chaos v názorech o pokládce vinylových podlah? Co podlahářská firma, to jiné doporučení, co výrobce lepidel to jiný postup, co výrobce vinylových podlah to jiný kladečský předpis. Ano může to vypadat jako džungle nebo bludný kruh, z kterého není cesty ven. 

Tak aby jste toho neměli málo, taky k tomu něco napíšu.

Je nás spousty a každý to děláme dle sebe dobře. Takhle se to má dělat, takhle mi to přikazuje návod a takhle to dělám. Otázkou je, jsou ty návody v pořádku? Nejsou někdy tak trochu spíše všeobecné a odkazují se na něco, čemu vlastně pořádně prodejce nerozumí? A jak tomu má pak rozumět podlahář nebo nedejbože zákazník? 

Dokonce jsem narazil na technické listy, které se liší co uvadí výrobce a následně prodejce, který si technický list počeštil a tak trochu si ho dle svého nejlepšího svědomí přizpůsobil. Ano i to je možné. Jak vidíte, máme k vinylovým podlahám, už teď spousty otázek. A to nejsou zdaleka všechny. Určitě by jsme jich tak 50 - 60 dali dohromady, možná i více.

Tak jak to tedy s těmi vinylovými podlahy doopravdy je? Pojďme zkusit vytvořit soubor otázek pro vinylové podlahy. Já se to pokusím předat odborníkům, doufám odborníkům a mohli by jsme na společné otázky kolem vinylových podlah najít odpovědi. 

Své otázky pište dole do komentářů.. necháme je posbírat pár týdnů, a potom se k tématu vrátíme.

 

Trochu o vinylových podlahách a pár odpovědí na vaše otázky, kterým jsem zkusil předejít.

Patrik 06:57 - 19.3.2015
Mam dotaz na pana Vobornika.Proc pri jedne pokladce,pouzivate gumovou palicku a pri druhe ne?Je to v zavislosti na druhu lepidla.Jezdim docela casto na skoleni,ale na tento dotaz me vsichni odpovidaji ,ze pouziti palicky je nesmysl-muze se porusit struktura vinylu. Dekuji za odpoved. 

 

Odpověď pro Patrika: Díky za dotaz. Sice jsem říkal, že otázky pošlu odborníkům, no ale, když to je na mě :-) Je to tak jak říkáte, je to v závislosti na druhu lepení a lepidla. Také bych to přisoudil k vývoji. S první pokládkou vinylové podlahy jsem se setkal v SRN v roce 2008. Potom cca před 6-ti lety, když jsme jezdili na školení o vinylových podlahách do SRN tak bylo preferované lepení do odvětraného, chcete-li odeschnutého lepidla za použití gumové paličky a přítlačného válce 50kg. Dá se říci, že to i fungovalo a funguje dál, za dodržení určitých pravidel.

Vinylové podlahy sem k nám postupně začalo dovážet více a více firem, začalo se o tom psát a netrvalo dlouho, bylo to v televizi. Je to módní vlna, která tu ještě nějaký ten čas s námi bude. Tak jako sem kdysi „vlítly“ laminátové podlahy a kdo jí v domě neměl položenou, nebyl IN.

Lepení vinylové podlahy může být prováděno jak do odvětraného lepidla za použití zubové špachtle velikosti A1, tak do mokrého lože lepidla za použití zubové špachtle A4, nebo dokonce do lepidla, které se nanáší válečkem. Všechny tyto varianty výrobce lepidel připouští, a pokud se dodrží správný postup, musí to fungovat. Tak tvrdí výrobci lepidel.

Jak na to reagují výrobci vinylových podlah? Je to tak, výrobce vinylové podlahy, vyrobí produkt a pak hledá výrobce lepidel, aby jim navrhl a odzkoušel takové lepidlo, které jejich vinylové podlahy zvládne. k podkladu přilepit. To je praxe. Proto se v návodu pokládky vinylové podlahy se dočtete, pro lepení vinylové podlahy použijte vhodné lepidlo na vinylové podlahy. Tečka. Někteří výrobci vinylových podlah, jdou o trochu dál, to tak, že přímo napíší pro lepení vinylové podlahy použijte lepidlo značky  X  nebo Y. Ale už nenapíší konkrétně jaké lepidlo té značky X nebo Y.  Mnozí výrobci chemie, mají několik lepidel na vinylové podlahy. A mezi nimi jsou lepidla pro lepení do mokrého lože, odeschnutého lepidla nebo do lepidla aplikace válečkem. A teď babo raď, jaká technologie lepení vinylové podlahy je nejlepší a proč.

Může se stát, že nalepená vinylová podlaha do odvětraného lepidla, na podlaze  po čase vytvořili spáry na krátkých stranách. Zákazník reklamuje podlaháři celou zakázku, podlahář reklamuje, že vinyl je nestabilní a prodejce vinylové podlahy odkazuje na špatné lepidlo a lepení.  Ale může to být vše jinak. Spáry si mohl hned ze začátku položené podlahy přivodit sám zákazník. Správně se ptáte jak? Na konci k tomu dojdeme.

Podlaháři, kteří se aktivně do všeho zapojují, zkouší, a v začátcích podnikání by se mohlo bez nadsázky říci, experimentují, tak si každý najde tu svou cestu a takový produkt, který mu sedí do ruky, s kterým nemá problémy, takový produkt, za kterým jsou lidi, když se něco stane a to se může stát, protože, kdo nic nedělá, ten nic nezkazí, tak ti lidi – firma mu pomohou vzniklou situaci řešit.

Debaty o tom, zda to či ono lepidlo nebo ta vinylová podlaha je nebo není lepší, jsou někdy zbytečné. Každý jsme zvyklí na něco jiného, a když to funguje, není potřeba mnohdy znovu experimentovat.

Za sebe mohu říci, že rukami mi prošlo pár značek vinylových podlah i lepidel. Našel jsem si své značky lepidel, které umím používat a dodavatele vinylových podlah, o kterých vím, z jaké továrny produkt pochází. Umím lepit vinyl do odvětraného lepidla a zrovna tak do mokrého lože. Obě varianty mají své výhody a každá má své místo. Nedá se tedy říci, že jedno nebo druhé je špatně. Například schody do mokrého není zrovna ideál, tam potřebuji, aby to čaplo hned a nepohnulo se to. Použiji tedy lepení vinylové podlahy do odeschnutého lepidla,  tam je použití gumové paličky dobré. O tom, že by se měla vinylová podlaha při použití gumové paličky poničit, nemám informace a nikdy jsem se s tím nesetkal. Ani jsem to nějak neregistroval ani po letech, když ty podlahy vidím, protože se tam dostávám třeba při ošetření podlah. Když děti doma u někoho po podlaze jezdí na odstrkávadlech, které mají plastové tvrdé kolečka, ta podlaha dostává větší „zápřah“ jak po gumové paličce. Na vinylové podlaze stojí nábytek, který má většinou dřevěné nebo tvrdé plastové konce a také se ihned podlaha nezničí. Je to tak trochu o přístupu a volbě správné údržby podlahy.  Takže gumové paličky bych se nebál při aplikaci lepení vinylové podlahy do odeschnutého lepidla. To že by se struktůra vinylové podlahy měla poníčit při použití gumové paličky bych vyloučil.

Setkám-li se s názorem, že se musí lepit jen do mokrého lože, jinak nebude případná reklamace vinylové podlahy uznána, řekl bych že tam asi bude trochu problém s kvalitou vinylové podlahy. Něco s rozměrovou stálostí nebude v pořádku, když se výrobce ihned „staví na zadní“ Ještě když mi nadiktuje přímo  značku a typ lepidla, do kterého musím lepit, jinak případná reklamace nebude uznaná. Přiznám se, že takové výrobce vinylových podlah do svých nabídek ani nezařazuji.

Já jsem po 6 letech lepení do odeschlého lepidla v poslední době přišel na chuď lepení do mokrého. Není to proto, že bych měl problémy, ale našel jsem si v tom lepení vinylové podlahy do mokrého i výhody. Je to jen další možnost, jak lepit vinylové podlahy. A je to právě i pro to, že nemusím používat gumovou paličku, což urychlí práci. Navíc pokud pokládáte vinylovou podlahu do mokrého lože, neotravujete tím všechny sousedy v panelovém domě celý den tím, že mlátíte do podlahy. Je to prostě čistá tichá práce. Chce to určitě více cviku a praxe to zvládnout správně nalepit, aby se podlaha při lepení nerozjížděla. Je na to fígl, to je jasné, ale to si nechám pro sebe.

Lepením do mokrého, získáte ještě mnohem více a to, že dneska při realizaci nových postavených domů, je z 60% všude podlahové topení, velké francouzké okna, někdy až výlohy na domu. Teď si představte, když se v slunečných letních dnech to té výlohy opře celý den slunce. Určitě najdete místo, V-BOD, kde slunce valí neustále od rána do večera. Tam může teplota dosahovat bez problému 40 – 50°C.

Musíme si uvědomit jednu věc, tak jako kov, dřevo, plast, PVC, vše neustále pracuje a to 24hodin denně. Něco pracuje a mění svůj objem v závislosti na vzdušné vlhkosti a něco když na to působí teplo. A vinylová podlaha není nic jiného než PVC ( poly vinyl chlorid ), který obsahuje rozpoštědla, které jednou z podlahy " odejdou" a tak jako jsme sledovali jev na PVC v šíři 1,5m, že se podlaha po letech "srazila" zde to nebude jinak. Ano sice je dost stabilizovaná, ale jestli si někdo myslí, že se to ani nehne, a najde se ještě někdo, kdo tvrdí, že se to ani nepohne, tak buď se spletl, nebo tomu moc nerozumí. Zákazník, by si měl být vědom toho, a být upozorněn, na to, že to není vada, ale je to přirozená vlastnost této podlahy. Přemrštěné nároky na podlahy PVC, kterými más "masírují" merketingové trháky, musíte trochu brát s rezervou. Pokud mezi vinylové dílce zasunete kancelářský papír, není to vada rozměrové stálosti. Mnohdy si zákazník větší spáry přivodí i nevědomě sám, protože nemá dostatek informací. To by se mohlo a mělo zmenit a někdo by měl mít "koule" konečně to pojmenovat tak jak to je. U dřevěných podlah to také trvalo dlouho, než zákazníci pochopili, že po topné sezóně nemá smysl volat podlaháře k dřevěným parketám, že se seschli a reklamovat. Je to vlastnost dřeva a nikoliv vada. Všechny tyto jevy na podlahách se dají eliminovat a minimalizovat, když se použijí kvalitní lepidla, kvalitní podlahy a kvalitní firma. Tu poznáte i tak, že vám o podlaze kterou se chystáte vybrat něco poví. Další jak tyto jevy minimalizovat je samotný přístup zákazníka, který když se bude držet rad podlaháře, bude mít takových jevů na podlaze méně a lepsím případě téměž žádné.

Zákazník by měl dbát na to, aby podlahu nevystavoval teplotním šokům. To znamená rychlé změny teplot. V létě v těch největších parných dnech, by měl podlahu chránit před slunečním žárem, který proniká přes sklo. V zimě naopak, zabezpečit stabilní teplo. Vinylová podlaha by měla být instalovaná do takových prostor, kde teplota ve vnitřním prostředí, neklesne pod 18°C a podklad pod 15°C. Zároveň zabránit přehřátí podlahy nad povolenou hodnotu, aby nezměnila svůj rozměr. V podlaze je při změně teplot přirozené pnutí. Tak jako ve většině materiálu tohoto druhu. 

Pokud se dlouhodobě teploty dostanou pod doporučené hodnoty, počítejte, že se udělají na podlaze spáry. Tento jev jsem viděl i na celomasivní 5mm vinylové podlaze, i na vinylové podlaze, která má HDF nosič, nebo lepené vinylové podlaze, kdy se nadělali spáry, ani zámky to neudržely. Dlouhodobě mít na podlaze 5°C není zrovna ideální stav. Zdůrazňuji dlouhodobě.

Podobný efekt, nastane, pokud podlahu vystavíme příliš velké teplotě. Může k tomu dojít i při špatné regulaci podlahového topení, nebo již zmiňované sluneční záření, které nám prochází přes okna a místnost není nijak klimatizovaná. Vinylové dílce se roztáhnou a při vychladnutí se vrátí do původního rozměru. Tím vzniknou také spáry.  Při podlahovém topení by povrch nášlapné vrstvy neměl vykazovat větší teplotu jak 26 - 27°C. Tak uvádí výrobci vinylových podlah, ale POZOR to neplatí pouze při podlahovém topení jak se mnozí domnívají. Tato teplota je všeobecná, že povrch podlahy by neměl být větší jak těch 26 - 27°C. To znamená podlahu by jste v letních měsících měli chránit před vyššími teploty než jsou udávané hodnoty. V letních měsících přes francouzké nebo střešní a jiné okna, když na podlahu svítí slunce a místnost nemá klimatizaci, tak se podlaha / vzduch ohřeje na více jak 26 - 27°C a může tak nastat problém. Při pozorování jsme naměřili i 30 - 50°C na povrchu nášlapné vrstvy.

To jak bude podlaha vypadat po mnoha let, má v rukou i zákazník. Pokud na podlaze nenastanou spáry ihned při pokládce nebo během 3 dnů, dá se říci, že následné defekty si zákazník mohl způsobit sám. Nemusí si je ale způsobit vědomě. Věděl zákazník při koupi vinylové podlahy to, že k vinylu patří vlastnost – roztažnost materiálu? Jaká je rozměrová stálost materiálu? Že normy se odkazují na možnost spár do velikosti až 0,25% z 1m a takové spáry jsou přípustné a nejsou předmětem reklamace? Na trhu jsou výrobci vinylových podlah, které tyto hodnoty tak tak zvládnou dodržet, ale jsou i tokový výrobci, kteří dosahují vynkajících hodnot 0,025 % rozměrové stability. Byl poučen, jak se k vinylové podlaze má chovat, jaké by měl zajistit po dobu životnosti a funkčnosti podlahy klimatické a mechanické vlastnosti? Čím má podlahu ošetřovat a jak? Jaké kolečka v případě kolečkové židle má mít? Co jsou provozní škrábance a mechanické poškození, na které se záruka nevztahuje? Má informace, že zde více než jinde platí, připlatit si za kvalitnější podlahu a dobré lepidlo se vyplatí? Má dostatek informací o tom, kdo mu podlahu pokládá - reference? Je to spousty otázek na které je dobré dopředu upozornit, než se do výběru podlahy dáte a začnete jí realizovat.

Český zákazník je opravdu hodně náročný, co se podlahy a detailů nebo životnosti podlahy týče. Jeho představy, jsou ale dosti přemrštěné a mnohdy neuskutečnitelné. Z vlastních zkušeností, nebo zkušeností kolegu, kteří měli možnost realizovat vinylové podlahy nebo jiné podlahy v jiných zemí EU, kde opravdu nějaké milimetrové spáry neřeší. Náš zákazník je schopen do každé spárky když strčí papír, reklamovat. Jinde na dřevěných podlahách, které jsou běžným provozem pošlapány a jsou na podlaze jemné škrábance, které také neřeší, ale náš zákazník je schopen podlahu polepit desítky samolepících štítků, aby poukázal na každý škrábanec na podlaze, který si způsobil sám a domáhá se reklamace. Na autě, když vjedete do myčky s kartáči, také máte auto poškrábané a reklamujete to? Ne, protože je to jasné, že se tam objeví, ale proč není jasné, kde se vezmou na podlaze, to mi zatím nebylo odhaleno. Náš zákazník by se měl vrátit na zem a měl by pochopit realitu a vlastnosti té podlahy, než si jí nechá položit. Myslím ty zákazníky, kteří to stále nechápou. Díky klimatickým podmínkám, mám tedy podlahy mění svou rozměrovou stálost, a to jak po nich chodíme, tak je opotřebováváme a podle toho v čem chodíme a jak podlahu a čím ošetřujeme, zda po nich taháme vysavač, jaký používáme mop, koště apod.  Tím nám vznikají větší nebo menší provozní škrábance. Smiřte se s tím

Proto bych chtěl na všechny apelovat, podlaháře a investory, než si vyberete jakoukoliv podlahu, nemusí to být přímo vinylová podlaha, měli by jste vědět, co od podlahy očekáváte. Jaké nároky na podlahu máte, na jak dlouho podlahu plánujete. Potom zvažte všechny pro a proti, co daná podlaha nabízí. Věřte jednomu, podlaha jako nová věčně nebude, začnou na ní přibývat škrábance, otlaky od nábytku a židlí a pokud doma opravdu žijete s malými dětmi, bude se to násobit. Neumím nabídnout takovou podlahu, která by se nedala poškrábat a byla cenově dostupná pro 98% populace.

 

Než se rozhodnete pro jakoukoliv podlahu měli by jste si umět odpovědět na otázky které najdete v článku

JAK VYBRAT PODLAHU.

25004 Zobrazení - Vytvořeno: 18.3.2015 • naposledy editováno: 1.10.2016
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Nepřehlédněte i naše další články,...

Kompletní rekonstrukce bytu ve stylu, tak trochu to jen pošolícháme.

1404 Zobrazení - Vytvořeno: 5.2.2020 • editováno: 5.2.2020

Kompletní renovace a výměna podlah je opravdu nemalý zásah do podkladu i do vaší peněženky. Takhle to vypadá, když se to udělá od podlahy všechno znova a jinak. Kompletní rekonstrukce bytu 3+1 ...
číst více

Jak jsme pokládali masivní dubovou podlahu na podlahové topení

4500 Zobrazení - Vytvořeno: 23.2.2017 • editováno: 23.2.2017

Pokládka podlahy, která voní po dřevě Když říznete do masivní dubové podlahy, vůně dřeva se násobí. Po položení v rodinném domě se po pokládce dřevěné podlahy mění klima. Cítíte se v místnostech ...
číst více

Kdo se bojí více o prsty, rodiče nebo děti?

399 Zobrazení - Vytvořeno: 31.8.2020 • editováno: 3.9.2020

Při práci se dřevem, největší strach o prsty, měli jako vždy někteří rodiče, děti šly totiž do všeho bez váhání. Já se jim nedivím, o jejich děti jsem měl chvílema větší strach, než o vlastní, ...
číst více

Jak rostou malí kutilové a co všechno už zvládnou

1089 Zobrazení - Vytvořeno: 15.5.2020 • editováno: 2.10.2020

Kdy dát do ruky dítěti sekerku nebo nůž či pilku? Když jsem v počítači procházel fotky a videa, narazil jsem na opravdu pěkné záběry. A to hlavně takové, kdy s dětmi pořád něco tvoříme. ...
číst více

Jak jsme zrenovovali přírodní linoleum

1067 Zobrazení - Vytvořeno: 2.5.2020 • editováno: 2.5.2020

To, že každý by měl dělat to, čemu rozumí a co umí, platí u podlah dvojnásob.  Mnozí si myslí, že se stačí podívat na nějaké video a už všechno umí. V některých případech nebo kutilských ...
číst více

Jak snadno odstranit z podkladu PVC podlahy

829 Zobrazení - Vytvořeno: 2.5.2020 • editováno: 2.5.2020

Potřebujete odstranit krytinu a nejde to? Mám pro vás řešení, volejte firmu P-Komplex. Odstraní téměř všechny krytiny z podkladu. Disponuje malými i velkými stroji. Také zvládne odstranit ...
číst více

Jak může vypadat taková rekonstrukce podlahy v bytě 2+1

1680 Zobrazení - Vytvořeno: 20.2.2020 • editováno: 20.2.2020

Tak jsme ty podlahy nakonec udělali komplet nové Další rekonstrukce bytové jednotky ve Dvoře Králové nad Labem je za námi. Tentokrát jsem měl za úkol udělat podlahu do předsíně, kuchyně a dvou ...
číst více

Vinylová podlaha do kuchyně

1163 Zobrazení - Vytvořeno: 19.2.2020 • editováno: 19.2.2020

A znáte to chlapi, když žena řekne, chtělo by to už vymalovat v kuchyni, tak počítejte s tím, že tím to začíná. Spustí se řetězec nepředvídaných představ, debat a investic. Takový zdánlivě ...
číst více

Jakou podlahu si udělat doma v dílně, kůlně nebo garáži

1858 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Téměř každý chlap by měl rád takové to své místo na nářadí a mít tam svůj ponk, kde může něco opravit nebo vyrobit. Pravda je, že těchto chlapů zdá se, moc není a nových se nějak nerodí. To je ...
číst více

Podlaha do garáže nemusí být jen beton nebo dlažba.

1455 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Podlaha v garáži nemusí být nuda Garáž je pro někoho místo, kam jen zaparkuje auto, postaví kolo, uskladní věci, které nepotřebuje, doloží zahradní nábytek na zimu. Jsou ale garáže, kde je to to ...
číst více

Zátěžová vinylová podlaha v dílcích Attraction Connect

897 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2020 • editováno: 14.2.2020

Tam kde zpravidla ostatní vinylové podlahy končí, tam Attraction Connect začíná. Jestli hledáte opravdu zátěžovou vinylovou podlahu, tak jste tu dobře. Jasně není to klasická nebo běžná vinylová ...
číst více

Šití prasklin v cementovém potěru za použití sponek a epoxidu

1112 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2020 • editováno: 14.2.2020

Někdy je potřeba opravit cementový potěr, který popraskal. Na šití prasklin v cementovém potěru, lze použít několik druhů chemie a je vždy na podlaháři, aby dle situace a zjištění stavu na místě ...
číst více

Podlahy od přípravy podkladu přes pokládku a povrchovou úpravu lakováním

1173 Zobrazení - Vytvořeno: 13.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Pokud uvažujete o změně podlahy, nebo jenom o jejím oživení, v obou případech bude potřeba, všechno co stojí na zemi, dát pryč. Než se rozhodnete pro jakoukoliv podlahu, dobře si to promyslete, ...
číst více

Jak jsme vyčistili a zrenovovali PVC podlahu na základní škole v Lánově

1747 Zobrazení - Vytvořeno: 28.4.2019 • editováno: 28.4.2019

PVC krytina má ve školách své místo již dlouhé desetiletí. Není pochyb o tom, že je to jedna z nejvíce používaných krytin na školách. My jsme jednu takovou školu, kde PVC krytina byla položená ...
číst více

Řemeslníci budou, chce to jen začít u sebe a jít příkladem.

1541 Zobrazení - Vytvořeno: 3.3.2019 • editováno: 18.3.2019

Již pěkně dlouho se šušká, že staří řemeslníci odcházejí do důchodu a nové, mladé není kde brát. Je tomu tak? Z odborných učilišť mnoho let odborníci v dostačujícím počtu nevycházejí ...
číst více

Jak provést měření vlhkosti anhydritového nebo cementového potěru

6831 Zobrazení - Vytvořeno: 22.10.2017 • editováno: 27.9.2019

Pokud chcete mít jistotu o vlhkosti podkladu, používejte na měření CM přístroj. Jak postupovat při měření vlhkosti v podkladu: - orientačním měřákem najděte nejvlhčí místo, může jich být ...
číst více

Malý kluci si vyzkoušeli podlahářské řemeslo

2685 Zobrazení - Vytvořeno: 19.6.2017 • editováno: 14.1.2019

Když mi děti chtějí pomáhat v práci a zkusit si podlahářské řemeslo. Pojďte se podívat na video, jak malý kluci chtějí poznat co dělá táta v práci. Než jsme se pustili do práce, předcházelo ...
číst více

Jak připravit podklad a položit podlahu Hydrocork

3403 Zobrazení - Vytvořeno: 16.6.2017 • editováno: 16.6.2017

Kompletní realizace podlahy Hydrocork Podívejte se na video, jak správně připravit podklad pod podlahy. V našem videu budeme na připravený podklad pokládat podlahu Hydrocork celoplošným přilepením.
číst více

Výměna nevyhovující podlahy za Hydrocork, změna vzhledu interiéru

3248 Zobrazení - Vytvořeno: 5.6.2017 • editováno: 6.6.2017

Jak podlaha dokáže změnit interiér Pojďte se podívat s námi na celkovou rekonstrukci místností v rodinném domě. Původní korková podlaha měla tu smůlu, že byla položená v době, kdy nebyli dostupné ...
číst více

Egger Design+ podlaha z termoplastického polyuretanu Ftalát free 100%

4424 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2017 • editováno: 12.3.2017

První zkušenosti s novou podlahou od firmy Egger Požadavek zákazníka byl zcela konkrétní. Položit novou podlahu, aniž by se poškodila nebo znehodnotila ta stávající. Šlo o keramickou dlažbu, ...
číst více

Jak funguje podlahové topení a masivní dřevěná podlaha

3603 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 5.3.2017

Se stavbou nového domu se o podlahové topení zajímá čím dál více lidí. Zvláště v novostavbách se s podlahovým topením setkávám téměř v 95%. Dostávám také požadavky na pokládky dřevěných ...
číst více

Technici zkouší svou zručnost v profesionálním osmiboji s ručním nářadím

2421 Zobrazení - Vytvořeno: 8.12.2016

  Technici Vlado a Pepa Jako technik je potřeba být vybaven vědomostmi teoretickými, znát normy a danou problematiku. Zároveň když je k tomu technik vybaven znalostmi z praxe, kterou prošel ...
číst více

Podlaha za 24 hodin rychleschnoucí nivelační hmota Chemos Express 24h

8423 Zobrazení - Vytvořeno: 9.11.2016 • editováno: 24.11.2016

Tohle snad zažil už nejeden podlahář a investor. Stále se chodí s měřáky na vlhkost v podkladu a stále je to mokré a podlahy se stále nedají pokládat. Termíny jsou dané a když zasáhne vyšší moc v podobě ...
číst více

Jak se pokládají čtverce Fortelock

6224 Zobrazení - Vytvořeno: 25.9.2016 • editováno: 5.10.2016

Pojďte se semnou podívat na to, jak se pokládá podlaha Fortelock. Starý a z části podsklepený barák z roku 1938 má ve sklepě stálou vlhkost. Původní betonová podlaha o tloušťce přibližně ...
číst více

Jak se pokládají kobercové čtverce

5824 Zobrazení - Vytvořeno: 5.5.2016 • editováno: 22.9.2016

Pokládka kobercových čtverců na podlahu Byl víkend a šel jsem si položit do jedné kanceláře ve Dvoře králové nad Labem pár m2 kobercových čtverců. Tak jsem si říkal, že vám to natočím, aby ...
číst více

Jak jsme položili podlahu Hydrocork ve Dvoře Králové nad Labem

5685 Zobrazení - Vytvořeno: 1.5.2016 • editováno: 22.9.2016

Pokládka tiché podlahy Hydrocork Ve Dvoře Králové nad Labem se jedna firma rozhodla vybudovat nové kanceláře. Postavila se moderní nástavba na stávající stavbu dílen pro nákladní automobily. Firma ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy na zámek a lepící podložku

8051 Zobrazení - Vytvořeno: 30.4.2016 • editováno: 19.10.2016

Pokládka vinylové podlahy na podlahové topení. Vinylové podlahy od  výrobce Wineo v celomasivním provedení o celkové tloušce 5mm s nášlapnou polyuretanovou vrstvou 0,55mm.  ...
číst více

Jak se brousí sádrová nivelace aby vypadala jako zrcadlo

6632 Zobrazení - Vytvořeno: 25.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Samonivelační hmota Chemos Premium A5 - Broušení před pokládkou podlah Pokud dodržíte správné dávkování vody při nivelaci sádrovou hmotou Chemos A5 a necháte jí uschnout, tak při broušení se bude ...
číst více

Jak vyměnit poškozenou lamelu podlahy Hydrocork

6915 Zobrazení - Vytvořeno: 25.4.2016 • editováno: 9.12.2016

Výměna poškozené lamely na podlaze není vždy snadná záležitost. Vyměnit se dá za určitých okolností a použití nářadí téměř cokoliv.  V případě podlahy Hydrocork je výměna lamely docela snadná. ...
číst více

Jak vyrovnat anhydritovou podlahu sádrovou nivelací od 1-20mm

7262 Zobrazení - Vytvořeno: 11.3.2016 • editováno: 22.9.2016

Vyrovnání podlahy v interiéru pro pokládku podlah Každá podlaha v interiéru, na kterou se bude pokládat finální podlaha, se musí nejprve upravit do stavu, aby to položit šlo. Ono položit jde na ...
číst více

Schody a podlahy z Hydrocorku

6124 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2016 • editováno: 19.10.2016

Betonové schody a podlahy zakryl Hydrocork Z Portugalska od firmy Amorim pochází nová technologie podlah, které dostali jméno Hydrocork. Jde o velice zajímavou podlahu hlavně pro své vlastnosti. ...
číst více

Jak jsem pokládal dřevěnou masivní podlahu

11529 Zobrazení - Vytvořeno: 8.2.2016 • editováno: 22.9.2016

Jak správně položit dřevěnou masivní podlahu. Dostal jsem se na jednu zakázku úplně jinak než je běžné. Jak to všechno bylo, se dozvíte v časopise Domo, který má již připravený podrobný popis ...
číst více

Pokládka podlahy HYDROCORK

6277 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2015 • editováno: 22.9.2016

Pokládka podlahy Hydrocork v domě s problémem vlhkosti v podkladu Dostal jsem se na zakázku, kde podle investora byli podlahy po rekonstrukci. Dokonce betony byli udělané nové. Moc ...
číst více

Jak nivelovat betonové podlahy dilatace a správné nářadí.

20146 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Jak si připravit betonovou podlahu na pokládku nové podlahy? Změřit vlhkosti, zbrousit, vysát, napenetrovat, nalepit dilatační pásku na zeď, namíchat samonivelační hmotu, vylít nivelaci na podlahu, ...
číst více

Jak na vlhko v betonu před pokládkou podlah. PlatonStop Original.

9204 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Vlhkost v podlaze, co s tím? Když už se dneska staví nový dům, zpravidla má svislé a vodorovné izolace v pořádku. Většinou tomu tak až na ojedinělé případy je. Tam většinou ale za ...
číst více

Na detailu záleží a Festool na to má nářadí pro podlaháře

8823 Zobrazení - Vytvořeno: 19.4.2015 • editováno: 22.9.2016

Nářadí na podlahy - Festool, na detailu záleží Náročnost zákazníka je stále větší. Tak jako za posledních 20 let co mám možnost aktivně sledovat vývoj materiálu, tak se musí přizpůsobit vývoj nářadí, ...
číst více

Ukáži vám, jak udělat spoj na PVC - CV a jak udělat studený svár na podlaze

7509 Zobrazení - Vytvořeno: 1.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Jak na spoje na měkčených PVC a CV podlahách Poměrně dostávám dost otázek, jak udělat spoj na PVC nebo na CV - měkčeném PVC. Jak udělat spoj na marmoleu a pod .. Připravil jsem pro vás ukázku, ...
číst více

Podlahové topení, zjišťujeme thermokamerou kde vedou dráty od topení

7713 Zobrazení - Vytvořeno: 14.12.2014 • editováno: 30.9.2016

Jak zjistit kde jsou kabely od podlahového topení  Byli jsme přizvání k jedné zakázce, kde nastala situace – podlahové elektrické topné rohože, byli zality do samonivelační hmoty ...
číst více

Jak správně nalepit vinylovou podlahu do živého lepidla Profilep 300

13591 Zobrazení - Vytvořeno: 13.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Video jak lepit vinylové podlahy Zatím co jiné podlahy čekají na svůj návrat na špičku prodejnosti a oblíbenosti u zákazníků, tak vinylové podlahy v současnosti stále zažívají boom. Aspoň dle grafu ...
číst více

Jak položit masivní vinylovou podlahu na zámek - Wineo DESIGNline

9594 Zobrazení - Vytvořeno: 12.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Vinylové podlahy Wineo - designline masív 5mm Kompletní rekonstrukcí prošel starý dům v Hořicích. Jak došlo na interiér a podlahy, byl jsem přizván, abych doporučil podlahovinu do interiéru ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy PARADOR Basic Plus 30 na HDF desce

8771 Zobrazení - Vytvořeno: 2.11.2014 • editováno: 22.9.2016

Jak položit zámkovou vinylovou podlahu PARADOR na HDF desce  Byla sobota, u zákazníka už byla suchá nivelace, která byla provedena chemií Chemos a byl ten správný čas položit vinylovou ...
číst více

Jak pokládat masivní vinylové podlahy Wineo - DESIGNline

9014 Zobrazení - Vytvořeno: 12.10.2014 • editováno: 22.9.2016

Velkoformátové masivní vinylové podlahy, jak se pokládají. Hned na úvod musím říci, že se pokládají dobře. Po pár metrech položení vinylové podlahy to dostanete do ruky, už cítíte pod jakým úhlem ...
číst více

A nedáte si říct a nedáte, kolik toho ještě je potřeba?

11386 Zobrazení - Vytvořeno: 17.8.2014 • editováno: 22.9.2016

Brousit - Brousit - Brousit - PODKLAD je třeba  Takhle to dopadne, když na to koukneme jedním okem a řekneme, jo to bude dobrý, to by šlo. Jenže tohle je málo. Dobrý je za tři a v přípravě ...
číst více

Pokládka a lištování laminátové podlahy EGGER

12210 Zobrazení - Vytvořeno: 15.6.2014 • editováno: 22.9.2016

Když je to správné nářadí, jde to samo. Když už teda jdu něco dělat, tak si potrpím na dobré a spolehlivé nářadí.  Ale to je o mě více než známo, že na nářadí jsem tak trochu ulítlej. O ...
číst více

Jak připravit podklad pod vinylovou podlahu a jak se lepí vinyl

16877 Zobrazení - Vytvořeno: 31.5.2014 • editováno: 22.9.2016

Správná příprava před lepením vinylové podlahy Před pokládkou vinylové podlahy je potřeba zjistit spousty věcí. Jednou ze základních je kvalita podkladu, pevnost, vlhkost, rovinnost. To jsou úplné ...
číst více

Jak obložit stěnu korkovými obklady

13876 Zobrazení - Vytvořeno: 18.5.2014 • editováno: 22.9.2016

Na lepení korku použijeme disperzní kontaktní lepidlo LMS 100 Jak nalepit korkové obklady na stěnu? Než se rozhodnete lepit korkové obklady na stěnu, měli by jste si jí předem oškrábat, ...
číst více

Pokládka masívní korkové podlahy lepením a lakování Corkcomfort Wicanders

17442 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2013 • editováno: 22.9.2016

Pokládka masívní korkové podlahy Před pokládkou masívní korkové podlahy je potřeba mít dokonale připravený podklad. Korková podlaha nám žádný nedoděl neodpustí, vše se časem prokreslí. Když ...
číst více

Jak opravit betonovou podlahu a udělat nivelační hmotu pro pokládku podlahy

22883 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak opravit betonovou podlahu Podíváme se na video, jak se dá opravit popraskaná betonová podlaha. Místo sešívání epoxidovou pryskyřicí a kovovými spony se podíváme na jinou technologii, kterou ...
číst více

Jak se pokládá plovoucí korková podlaha Granorte Element Crema

14244 Zobrazení - Vytvořeno: 15.9.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak se pokládá plovoucí korková podlaha Granorte Element Crema Pokládka korkové podlahy na plovoucí způsob. Na podklad se položili Durelis desky 18mm. Na Durelis desky se pokládala plovoucí ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy na samolepící podložku, FAKTA první zkušenosti...

20663 Zobrazení - Vytvořeno: 14.8.2013 • editováno: 22.9.2016

Pokládat vinylovou podlahu na samolepící podložku lze, Pokládat vinylovou podlahu na samolepící podložku lze, ale nesmíme zapomínat jakou podlahu a na jaký podklad. Samolepící podložky ...
číst více

Ukázka jak se pokládají vinylové podlahy DesignArt na školení Supellex

15650 Zobrazení - Vytvořeno: 16.7.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak se pokládají vinylové podlahy DesignArt ? Jak položit vinylovou podlahu ? Malá ukázka jak se pokládá vinylová podlaha Designart Home a Designart Traffic lepením i na click, která proběhla na ...
číst více

Platon Stop podložka proti vlhku pod podlahy - video

13208 Zobrazení - Vytvořeno: 12.7.2013 • editováno: 22.9.2016

Platon Stop umožňuje nepřetržitý postup  stavebních prací. Platon Stop Optimál zaručuje proudění vzduchu pod podlahou a zabraňuje tvoření plísní. Platon Stop Optimal odvádí s podlah zbytkovou ...
číst více

Vlhkost pod podlahou Hradec Králové - výsledek katastrofa

16221 Zobrazení - Vytvořeno: 6.4.2013 • editováno: 22.9.2016

Vlhkost pod podlahou co s tím  Cena jednoho měřáku vlhkosti je okolo 10 tisíc korun. Moc nebo málo ? Na druhou stranu, když se zdá cena za měřák moc, tak pak se musí investovat ještě ...
číst více

Jak opravit díru na laminátové podlaze ?

31190 Zobrazení - Vytvořeno: 18.11.2012 • editováno: 22.9.2016

Jak opravit laminátovou podlahu? Doma se běžně stává, že něco upadne na zem. Máte-li v kuchyni položenou laminátovou podlahu a spadne na ní hrnec, prkénko nebo nůž, může se stát, že se laminátová ...
číst více

Pokládka korkové lepené podlahy 2004

11423 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2012 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy jsou jedinečné ve svých vlastnostech, kterým se málokterá podlaha vyrovná. O tom, že mám rád korkové podlahy, není pochyb. Řadím je nad všechny podlahy ostatní co se vlastností ...
číst více

Lepení vinylové podlahy

15773 Zobrazení - Vytvořeno: 7.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Lepení vinylové podlahy Jaké lepidlo použít na vinylové podlahy? Ukážeme si použití lepidla na vinylové podlahy, které doporučuji. Mám s ním již pár let vynikající zkušenosti a používám ho ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník

46207 Zobrazení - Vytvořeno: 5.7.2012 • editováno: 24.8.2017

Jak se připraví podklad pod vinylovou podlahu? Jak se pokládají vinylové podlahy? Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník. Broušení podkladu ...
číst více

Jaké podlahy jsou nyní nejvíce žádané, co se týče barev a materiálu? A dají se všechny podlahy renovovat a jestli ano, tak jak?

237 Zobrazení - Vytvořeno: 30.9.2020 • editováno: 30.9.2020

Co se týče barev, tak podlahy z šedých odstínu pomalu přechází k dekoru dřeva a sem tam dekor dlažby, pomalu se vracejí přírodní odstíny.   Co se týče materiálu, tak stále vládnou ...
číst více

Když se po 3 letech vrátíte na podlahu, která vypadá jako byste ji položil včera.

1134 Zobrazení - Vytvořeno: 24.2.2020 • editováno: 24.2.2020

Jsou tomu 3 roky, kdy jsme dělali kompletní rekonstrukci podlah v domě ve Dvoře Králové.  Celé video, jak to vše bylo si můžete shlédnout zde. No a proč jsem se tam vracel teď? Protože ...
číst více

Nový informativní ceník podlahářských prací 2019

1984 Zobrazení - Vytvořeno: 10.5.2019 • editováno: 19.5.2019

  Právě se vám dostává do rukou 56 stran informací, které jsou poskládané na základě zkušeností tak, aby na konci byl skopojen zákazník i podlahář. Jdeme se na to všichni kouknout společně. ...
číst více

PODLAHY Z NULY NA 100 ZA 7 HODIN

2207 Zobrazení - Vytvořeno: 16.3.2019 • editováno: 24.6.2020

ZÁŽITKOVÁ HRA, KTEROU BY NIKDO NEVYMYSLEL. Byl pátek odpoledne, zrovna jsem seděl u počítače a otevřel jsem e-mail. Tam v předmětu stálo „výběrové řízení na pokládku laminátové podlahy“ ...
číst více

Jak opravit parketovou podlahu po nešikovném zásahu pokladače.

6434 Zobrazení - Vytvořeno: 19.1.2018 • editováno: 20.1.2018

Jeden příběh ze života o bukových parketách v panelovém domě. Ahoj Pepo, prosím tě, mohl by jsi se přijet podívat na jednu parketovou podlahu? Je čerstvě po renovaci, ale vypadá to strašně je tam ...
číst více

Kompletní ceník podlahářských prací a údržby podlah 2018

7510 Zobrazení - Vytvořeno: 11.1.2018 • editováno: 11.1.2018

Zajímá vás, kolik stojí pokládka různých podlah? Nebo kolik stojí vyčištění a údržba jednotlivých krytin? Na tyto otázky najdete odpovědi v novém podlahářském ceníku pro rok 2018. Jako každý rok ...
číst více

Nová vinylová podlaha Wineo v zrekonstruovaném bytě.

3163 Zobrazení - Vytvořeno: 28.11.2017 • editováno: 28.11.2017

Podívejte se, jak může vypadat masivní vinylová podlaha položená po celém bytě. Podlaha se pokládala na nově znivelovaný podklad. Rovný, pevný a hladký podklad je základ pro každou podlahu. Masivní ...
číst více

Proč se mi zvlnila nivelační hmota – kde se stala chyba

7221 Zobrazení - Vytvořeno: 9.11.2017 • editováno: 9.11.2017

Nakonec dobrý konec, viník odhalen. Komu by se to někdy nestalo… zvládnete přípravu podkladu pod samonivelační hmoty přesně dle technologického zadání, a přesto se něco pokazí. V první ...
číst více

Nakonec se to povedlo, jak se dělá podlaha na druhý pokus.

4347 Zobrazení - Vytvořeno: 3.11.2017 • editováno: 3.11.2017

Jak se dělá podlaha, podle představ zákazníka To, že se někdy něco nepovede, se prostě stane a stalo předpokládám každému, kdo něco dělá. Je důležité, pokud se něco nepovede, tak najít správné ...
číst více

Pracovat pouze za ruce, může do budoucna pro mnoho šikovných řemeslníků znamenat konečnou.

3006 Zobrazení - Vytvořeno: 2.9.2017 • editováno: 2.9.2017

Najímají si vás stabilně stavební firmy nebo jiné osoby za práci takzvaně za ruce? Buďte ve střehu, mohlo by se vám to do budoucna nevyplatit. V praxi to vypadá následovně. Dojedete na místo ...
číst více

Máte dilema dát dítě na řemeslo? A ptáte se jestli ho to uživí?

3151 Zobrazení - Vytvořeno: 18.8.2017 • editováno: 18.8.2017

Nebojte se řemesla, uživí vás. Máte dilema, co s klukem, až dokončí základní vzdělání, kam dál? Střední odborná škola se zaměřením na nějaké řemeslo, by mohl být správný směr. Třeba by ...
číst více

Jednoduchý krok, aby vám podlaha dlouho vydržela.

2558 Zobrazení - Vytvořeno: 13.8.2017 • editováno: 13.8.2017

  Často se setkávám u vás zákazníků při výběru podlahy s tím, jak máte nastudované zátěže u podlah. Tloušťka nášlapné vrstvy jako by bylo nejdůležitější a jediné kritérium proto, aby ...
číst více

Jaký je rozdíl mezi podlahářem a pokladačem?

3164 Zobrazení - Vytvořeno: 6.6.2017 • editováno: 6.6.2017

Rozdíl mezi pojmem podlahář a pokladač poznáte snadno. Když to zjednoduším: podlahář ví, co děla a ví, proč to děla, pokladač je přesný opak. Podlahář si za svou cenovou nabídkou ...
číst více

Jak dilatovat dřevěné podlahy na podlahovém vytápění

6009 Zobrazení - Vytvořeno: 17.3.2017 • editováno: 17.3.2017

Pokládka dřevěné podlahy jak je dilatovat. Podíváme se na pokládku masivní dřevěné podlahy. Při pokládce podlah všeobecně je důležité dbát na dobře připravěný podklad. Mohu ze zkušenosti říci, ...
číst více

Vinylové podlahy pozvolna začínají vytlačovat plovoucí laminátové podlahy i podlahy dřevěné

3388 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 15.3.2017

No zdá se, že mediální masáž na podlahy zasáhla všude a všechny. Ale kdo má kapek rozumu, oblbnout se nenechá a záhadu semnou rozklíčuje. Ono je to ale jinak lidi. Nemyslím si, že to je zcela ...
číst více

Jak si můžete opravit díru na vinylové nebo dřevěné podlaze.

8032 Zobrazení - Vytvořeno: 3.3.2017 • editováno: 3.3.2017

Díra na dřevěné nebo vinylové podlaze, jak se jí zbavit? Komu se to už nestalo, na podlahu upadl těžký předmět a udělal tam díru, prohlubeň. V první fázi vztek na kohokoliv kdo to udělal… ...
číst více

Jak a čím zalištovat podlahu, když jsou hodně křivé zdi

9374 Zobrazení - Vytvořeno: 12.2.2017 • editováno: 12.2.2017

Jak jsem pokládal masivní vinylovou podlahu na zámek. Než se mohlo s pokládkou začít, bylo nevyhnutelné stávající podklad odstranit a znivelovat znova. Jak se často u přípravy podkladu stává, nebyl ...
číst více

Kolik chyb dokážete napočítat na lepené vinylové podlaze?

5465 Zobrazení - Vytvořeno: 3.2.2017 • editováno: 3.3.2017

To se opravit nedá, všechno vytrhat, odbrousit a znova. To, že ne všechny realizace se povedou v takové kvalitě, v jaké zákazník očekává se prostě stává. Může to být hned z několika důvodů. Přemrštěnými ...
číst více

Odolá zámek plovoucí podlahy Hydrocork vodě?

2731 Zobrazení - Vytvořeno: 30.1.2017 • editováno: 3.2.2017

Tento test si můžete vyzkoušet i vy. Udělal jsem si jeden takový test s podlahou Hydrocork. Nechal jsem lamelu zamrznout v bazénu a po 14dnech jsem jí šel motorovou pilou vyřezat. Jak to dopadlo? ...
číst více

PF 2017 videopodlahy

2300 Zobrazení - Vytvořeno: 23.12.2016 • editováno: 23.12.2016


číst více

Když chcete mít pohodlné schody potažené kobercem

6570 Zobrazení - Vytvořeno: 5.10.2016 • editováno: 10.10.2016

Zákazník miluje chůzi po koberci Mám zákazníka, který má rád teplou a měkkou podlahu. Proto má všude doma kvalitní koberce. Nebavíme se o syntetických kobercích za 350,-Kčm2, ale opravdu o příjemných ...
číst více

Takhle vypadá korkový dub z kterého se vyrábí podlahy

3287 Zobrazení - Vytvořeno: 2.10.2016 • editováno: 10.10.2016

Posílám pozdravy z Portugalska z korkových plantáží. Zrovna se loupe korková kůra z korkového dubu pro výrobu nejlepších zátek do kvalitních vín. Měl jsem možnost si loupání korkové ...
číst více

Obvodové hliníkové lišty k podlahám

8507 Zobrazení - Vytvořeno: 9.6.2016 • editováno: 22.9.2016

Hliníkové lišty k podlahám vás prověří, jak rovný umíte udělat podklad pod podlahu. Připravit si správně podklad pod každou podlahu je ALFA a OMEGA řemesla. V dnešní době, „na cvakat“ ...
číst více

Korkové obklady na stěnu jak jsme je nalepili s klukama

8631 Zobrazení - Vytvořeno: 7.2.2016 • editováno: 22.9.2016

Jak nalepit korkové obklady na stěnu?  Doma se nám hromadili medaile, které bylo potřeba někam dát. Nabídla se možnost nalepit korkové obklady na stěnu podél schodů. Stěna byla beztak od dětí ...
číst více

Kolik vody napustit do plovoucí laminátové podlahy a jak to vlastně je?

7477 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2016 • editováno: 22.9.2016

Laminátové podlahy neboli plovoucí podlahy, již nastal čas udělat si pořádek. Jak to vše bylo. Ti podlaháři, kteří dělají své řemeslo min 17 - 25let, tak si na to budou pamatovat.  Jsou ...
číst více

Chyby na anhydritových podlahách od neprofesionálních řemeslníků.

12025 Zobrazení - Vytvořeno: 15.11.2015 • editováno: 26.10.2016

Jaké chyby se dopouští nezkušení nebo neschopní lidé při nivelaci na anhydritové podlaze. Na fotce můžete vidět několik chyb, které se dopustil člověk. Anhydrit nestržený sintr, Anhydrit neodbroušený, Nesmyslná ...
číst více

Nejlevnější podlahy na trhu a nejlevnější pokládka podlah i nejlevnější podlaháře najdete zde

8237 Zobrazení - Vytvořeno: 14.11.2015 • editováno: 27.4.2018

Podlahy a podlahářské práce, které zákazníci dostali ve slevě. Vážený zákazníku, obrázky, na které se budete teď dívat, není nic jiného než důsledek tlaku na cenu. Aby podlahy mohli plnit svou ...
číst více

Jak vybrat správně podlahu. Otázky na které hledejte odpovědi.

10619 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2015 • editováno: 5.3.2017

Vybíráme novou podlahu, jak se v tom vyznat. Každý z nás má doma nějakou podlahu. S podlahou se každý den potkáváme, vlastně každé ráno začíná na podlaze. Když vylézáme z postele, ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy - otázky a odpovědi jak na to

25004 Zobrazení - Vytvořeno: 18.3.2015 • editováno: 1.10.2016

Jak správně položit vinylové podlahy... jak překonat překážky. Máte otázky ohledně pokládky vinylové podlahy? Také máte někdy chaos v názorech o pokládce vinylových podlah? Co podlahářská firma, ...
číst více

Jak se zbavit celulitidy na podlaze

8042 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Když celulitida migruje do podlahy, mastička to nezachrání Slovo pomerančová kůra v podlahách, když se řekne, tak každý podlahář má tak nějakou představu o co  jde, a kdy se takový povrch ...
číst více

Korkovou podlahu do koupelny?

8789 Zobrazení - Vytvořeno: 22.2.2015 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy, do koupelny vhodné řešení?  Také přemýšlíte jakou podlahu dát do koupelny na podlahu? Už se vám okoukala keramika? Řešíte jak udělat teplou podlahu v koupelně, aniž by ...
číst více

Odpověď zákazníkovi na cenu podlahářských prací. Otiskl časopis DOMO

12787 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2015 • editováno: 22.9.2016

K ceníku podlahářů na stránkách www.videopodlahy.cz přišel komentář od zákazníka. Nejprve jsem nechtěl reagovat, protože se nejedná o otázku, ale pouze o konstatování. Pak jsem si řekl, ...
číst více

Certifikáty - Josef Voborník

7233 Zobrazení - Vytvořeno: 1.2.2015 • editováno: 12.10.2016

To, že školit je potřeba se neustále není pochyb. Od roku 1994 jsem byl na spousty školení a z některých jsem si odnesl i certifikát nebo osvědčení. V podlahařině je stále něco nového a tak je ...
číst více

Sleva na PODLAHY až 60% vyplň formulář

10134 Zobrazení - Vytvořeno: 13.10.2014 • editováno: 10.2.2017

Musím říci, že se nám začíná množit jeden nešvar... jmenuje se přízračně - SLEVA Sleva na všechno, pro všechny, a někdy za každou cenu. A jak to tedy s těmi slevami opravdu je? Musíte počítat ...
číst více

Nastal čas se odlepit od podlahy - kvadrokoptéra DJI

11186 Zobrazení - Vytvořeno: 22.1.2014 • editováno: 22.9.2016

Nastal čas se odlepit od podlahy - kvadrokoptéra DJI s kamerou GoPro 3+ Proletět se těsně nad podlahou, kde právě podlahář pokládá vinylovou podlahu nebo lepí dřevěné podlahy a udělat záběr z kamery, ...
číst více

Kolik stojí renovace podlahy? Informace pro zákazníky, jaké podlahy se dají renovovat a za kolik.

30239 Zobrazení - Vytvořeno: 21.9.2013 • editováno: 19.3.2017

Jaké podlahy se dají renovovat? Když se řekne renovace podlahy, co všechno může podlahář zrenovovat? Tak určitě každého napadnou dřevěné podlahy, prkna a parkety. Renovovat se mohou podlahy korkové, ...
číst více

Podlaha na truc, příběh starého dubu více jak 200 let

9585 Zobrazení - Vytvořeno: 14.4.2013 • editováno: 25.9.2016

  Příběh starého dubového stromu Dřevěná podlaha z jednoho stromu. Podlaha, která má svůj příběh. Strom, který přežil několik válek, byl dominantou krajiny, ale byl tak velký a začal ...
číst více

Všechno má svou cenu! Proč se to děje? Kam vás může dostat investor, pokud se necháte vyprovokovat. Otiskl časopis DOMO

34068 Zobrazení - Vytvořeno: 2.3.2013 • editováno: 21.11.2016

Proč se to děje? Jak nacenit práce na podlahy? Kam až vás dostane investor, když se necháte vyprovokovat ?  „vždyť jsem to dělal jako vždycky, tak nechápu, proč “ Udělali ...
číst více

Korková plovoucí podlaha

10296 Zobrazení - Vytvořeno: 25.2.2013 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy do dětského pokojíku nejlepší volba. Jsou teplé jako koberec a setřít se dají jako dlažba.
číst více

Ceník podlahářských prací PODLAHY /doporučené/

43027 Zobrazení - Vytvořeno: 15.9.2012 • editováno: 10.5.2019

Kompletní ceník podlahy - podlahářské práce UPORORNENÍ: Vážený zákazníci, pokud hledáte AKCE, SLEVY, VÝPRODEJE, opusťte prosím tyto stránky. Nic takového tu nenajdete. Ceny prací se určují dle ...
číst více

Korek President a lak Loba LMS 2

12582 Zobrazení - Vytvořeno: 2.12.2012 • editováno: 22.9.2016

Jak jsem pokládal korkovou podlahu PRESIDENT Pokládka a lakování korku, kterému se říká PRESIDENT, mě opravdu bavila. K pokládce takového korku se přeci nedostávám každý den. Původně byla ...
číst více

Korek na venkovním WC

10561 Zobrazení - Vytvořeno: 28.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Korkem se dá obložit cokoliv Venkovní WC může být příjemné  
číst více

Korková podlaha

11165 Zobrazení - Vytvořeno: 27.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Byli doby, kdy se korkové podlahy pokládali ve velkém. Pamatuji si, že jsme dělali i 2 korkové podlahy týdně. Korková podlaha je opravdu jedinečná podlaha a má spoustu výhod a vlastností, které ...
číst více

Ideální podlaha do koupelny KOREK

13982 Zobrazení - Vytvořeno: 27.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Korková podlaha místo dlažby v koupelně? Nevím, jestli někdo ví, že do koupelny lze místo dlažby a jiných podlah použít také korková podlahy. Pro pokládku korkové podlahy do koupelny, doporučuji ...
číst více

Kutilové v AKCI aneb nebojíme se vůbec ničeho

12918 Zobrazení - Vytvořeno: 9.9.2012 • editováno: 22.9.2016

Anhydritové podlahy - vlhkost dřevěné podlahy - vlhkost Pokládka parket - vlhkost Plovoucí ...
číst více

Korek realizace ve školce rok 1999

9799 Zobrazení - Vytvořeno: 25.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Realizace korkové podlahy ve školce v Libé u Chebu. Podlahářství Voborník Cheb. To se jednou v Libé u Chebu realizovala školka pro nejmenší človíčky a byli jsme moc rádi, že jsme mohli přispět ...
číst více

Oprava popraskaného betonu

15332 Zobrazení - Vytvořeno: 19.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Oprava popraskaného betonu Chemos OT 101 S opravným tmelem OT 101 rychle a snadno vyspravíte popraskaný beton, uděláte lokální opravu betonu v rychlém čase. S Chemos OT 101 dokážete ...
číst více

Loupání korkového dubu

9785 Zobrazení - Vytvořeno: 17.7.2012 • editováno: 27.9.2019

Loupání korkového dubu v Portugalsku - korkové podlahy Portugalsko je zemí s největšími korkovými plantážemi, kde se každý rok sklízí korková kůra. Z té nejlepší korkové kůry se ...
číst více

Zákazníkovi se nelíbí, jak je podlaha položená. Funguje to i obráceně, podlaháři volají, že mají problém se zákazníkem. Co vše tomu může předcházet?

311 Zobrazení - Vytvořeno: 18.10.2020 • editováno: 18.10.2020

Podlaháři, informujete zákazníky při výběru podlahy o všem? A jak na to reagují? Jde totiž o to, že pohled na provedené dílo se někdy u podlahářů a zákazníku rozchází. Proč tomu tak je a na čí ...
číst více

Na co dopředu myslet, když stavíte dům nebo děláte rekonstrukci podlahy.

1555 Zobrazení - Vytvořeno: 29.1.2020 • editováno: 2.2.2020

Váš výchozí bod NULA je nášlapná vrstva – podlaha. Mimo mnoho velmi důležitých prvků při stavbě nebo rekonstrukci domu, se na jeden neméně důležitý často zapomíná a řeší se za pochodu. ...
číst více

Když ti řeknou, jsi NULA a pak zjistí, že s tebou musí počítat.

1244 Zobrazení - Vytvořeno: 5.11.2019

To takhle debatují řemeslníci na jedné stavbě, kdo je důležitější. Tak hned se ozval pokrývač střech, kdybych udělal špatně střechu, tak tam zateče a všechna vaše práce je ztracená. Tesař, ...
číst více

Známe školní lavice a židle, které vám radost zaručeně neudělají.

1348 Zobrazení - Vytvořeno: 2.11.2019 • editováno: 2.11.2019

Školy mají poničené podlahy, výrobce nábytku to neřeší. Provozovatel školy, se nemá jak bránit. Udělá v tom někdo pořádek?   Do školy, kde byla položená nová PVC podlaha, byl dodaný ...
číst více

Plánujete novou podlahu PVC, vinyl? Jak předejít zklamání a řešení reklamací.

1880 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2019 • editováno: 15.5.2020

Měkčené podlahy z PVC mají také své vlastnosti a s těmi je potřeba počítat. Nenávratné poškození podlahy, škrábance a fleky, si způsobíte sami a netušíte proč. Jak z toho ven? Zatím co odstranění ...
číst více

Taky hledáte vlhkost v podlaze a nevíte jak?

1364 Zobrazení - Vytvořeno: 19.10.2019 • editováno: 20.10.2019

 Umíte si změřít vlhkost v podlaze sami, nebo se spoléháte na druhé?     Pořád se kolem toho debatuje, prakticky snad není školení, kde by nepadla věta o vlhkosti v podkladu. ...
číst více

Měření zbytkové vlhkosti v cementovém a anhydritovém potěru

2577 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2019 • editováno: 26.11.2019

Správně změřit zbytkovou vlhkost v podkladu na který se chystáte pokládat krytinu je pro mnoho lidí a vlastně bohužel i mnoho podlahářů jak zjišťuji velkou neznámou. A to přesto, že to je ...
číst více

Podlahy preferujete raději přímo přes řemeslníka, e-shop, nebo poptávkový server?

1905 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2019 • editováno: 29.3.2019

Jak řekl jedem můj kolega, vždyť je to pořád dokola a stejně se neponaučí. Neřeš to. Zkušenosti nejsou přenositelné.  O co jde?  V rámci úspor si zákazník nakoupí podlahu na e-shopu. ...
číst více

Máte doma vinylovou podlahu? Tak byste měli vědět následující.

3713 Zobrazení - Vytvořeno: 26.3.2019 • editováno: 26.3.2019

Jak je to s póry na vinylové podlaze a správný postup čištění? Pokud máte doma již delší dobu vinylovou podlahu a nedostali se k vám informace o tom, jak jí máte správně udržovat, nevyhnete ...
číst více

Jak položit podlahu a kolik to bude stát peněz? Odpovědi, které vás (NE) překvapí.

2778 Zobrazení - Vytvořeno: 14.1.2019 • editováno: 15.1.2019

Takhle to asi mají v dnešní době, všichni řemeslníci stejné. V poslední době zaznamenali poměrně přibývajících emailu s dotazy o radu, pomoc, návrh řešení apod. To že těch dotazů přibývá, ...
číst více

Přijel k vám podlahář na zaměření podlahy? Na co se připravte.

2499 Zobrazení - Vytvořeno: 4.1.2019 • editováno: 15.1.2019

Pokládka nové podlahy vyžaduje informace a přípravu. Podlaháři rozlišují dva až pět druhů zákazníku. Do jaké skupiny patříte? Ale než zjistíte, do jaké skupiny patříte, povíme si, na co se připravit. ...
číst více

Jak vybrat správnou podlahářskou firmu na pokládku podlah

3047 Zobrazení - Vytvořeno: 30.12.2018 • editováno: 19.4.2019

Uvažujete o nové podlaze? Jak (NE)udělat chybu, která vás bude stát mnoho peněz a nervů. Přemýšlíte, že rozešlete emaily k cenové poptávce na podlahářské firmy? Tak buďte ve střehu. Možná ...
číst více

Nejhorší věta řemeslníka? „TAKHLE to dělám 20 let.“

3838 Zobrazení - Vytvořeno: 6.10.2018 • editováno: 8.10.2018

Informace o podlahách, nad kterými je potřeba se zamyslet Možná právě tahle věta, mnoho zákazníkům přinese nemalé starosti. Je totiž rozdíl říci, dělám to 20 let a TAKHLE to dělám 20let. Vysvětlím, ...
číst více

Jaké možnosti máte, pokud chcete správně olištovat podlahy

2976 Zobrazení - Vytvořeno: 1.8.2018 • editováno: 1.8.2018

A jakou dáme podlahovou lištu? To je častá otázka ke každé podlaze a výběr je opravdu široky. Když se bavíme o podlahových lištách, nejčastěji jsou používané přechodové lišty. Drtivá většina lišt ...
číst více

Jak se z nejlevnější anhydritové podlahy snadno stane nejdražší.

4714 Zobrazení - Vytvořeno: 21.6.2018 • editováno: 24.10.2018

Když už si myslíte, že jste ve svém oboru viděli téměř všechno, vždy se najde koumák, který to dokáže trumfnout a to za každou cenu.  Tak dlouho se hledala nejlevnější varianta za co nejméně ...
číst více

A jakou mi dáte slevu na podlahy když toho mám 70m

3927 Zobrazení - Vytvořeno: 6.4.2018 • editováno: 10.4.2018

Kdo tuhle větu nikdy neslyšel, jako by ani nebyl. Slovo sleva tu tak zdomácnělo, že pomalu začíná patřit k folklóru a scénáři, bez kterého si mnozí ani nedokážou nákup nové věci představit. Co ...
číst více

Jak srovnat několika způsoby starou pronesenou rozlezlou dřevěnou podlahu nebo parkety

16401 Zobrazení - Vytvořeno: 3.4.2018 • editováno: 5.4.2018

Vyrovnání starého dřevěného podkladu, lze provádět několika způsoby a ty ještě rozdělíme na suchý a mokrý způsob. Uvažujete o jiné podlaze, ale stávající dřevěný podklad není vyhovující? Ideální ...
číst více

Kdy se mohou pokládat podlahy na nový anhydrit nebo beton?

6836 Zobrazení - Vytvořeno: 26.3.2018 • editováno: 5.4.2018

Jak je to se zbytkovou vlhkosti v anhydritové nebo betonové podlaze. Kdy můžeme pokládat podlahy na nové potěry? Jak musí být podklad suchý? Jak je to s podlahovým topením a vlhkostí? Než začne ...
číst více

Jak vám podlahové topení dokáže nejlépe zatopit

5080 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2018 • editováno: 3.5.2018

Dát si, nebo nedat podlahové vytápění do novostavby, to je mnohdy zbytečná otázka. Je to opravdu tak výhodné? Projektanti, architekti i investoři s ním počítají téměř automaticky. Ale proč? Ikdyž ...
číst více

Reklamovali jste někdy spáry na vaší dřevěné podlaze a jak jste dopadli?

3682 Zobrazení - Vytvořeno: 4.3.2018 • editováno: 4.3.2018

Zaznamenali jste někdy to, že velikost spár se nám na podlaze mění? Pokud ano, má to svou logiku a fyzikální odůvodnění. Například v létě a na podzim ještě máte spáry nejmenší, naproti tomu v topné ...
číst více

Dáte si raději OLEJ nebo LAK na dřevěnou podlahu co je vlastně pro vás lepší máte v tom jasno?

5156 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2018 • editováno: 5.3.2018

Co je lepší dřevěnou podlahu zalakovat nebo dřevěnou podlahu naolejovat. V čem jsou hlavní rozdíly mezi olejovanou a lakovanou podlahou? Toť otázka, s kterou si doposud nejeden člověk, ať už zákazník ...
číst více

Jak si položit podlahu svépomocí krok za krokem rady a tipy pro každého.

4030 Zobrazení - Vytvořeno: 7.2.2018 • editováno: 26.6.2020

Dneska se (NE)dozvíte, jak si položit podlahu svépomocí a také jaký nářadí k tomu je potřeba. Mnoho lidí mi psalo na email a dotazovali se jak se podlahy pokládají a tak tady (NE)máte návod ...
číst více

Víc než plísně způsobí špatné izolace a neodborně zateplený starý dům

6592 Zobrazení - Vytvořeno: 1.2.2018 • editováno: 5.3.2019

Předem, než se rozepíši o možných nástrahách a pastích, které na vás mohou čekat ve vašem starém bytovém domě nebo baráku, chci již na začátku upozornit, nepodceňujte tyto rizika. Co se může stát, ...
číst více

Umíte se prodat a s vlastní kůží jít do obchodu? Jste prodavač nebo podavač?

2239 Zobrazení - Vytvořeno: 28.1.2018 • editováno: 29.1.2018

Prodejní dovednosti aneb jak je (NE)snadné v obchodě nabídnout ten správný produkt. Asi každý, kdo chodí nakupovat do kamenných obchodů, měl možnost vidět rozdíl mezi prodavač a podavač. Vyškolený ...
číst více

Na pokládku PVC podlahy postačí nářadí za 500,-Kč a hodina práce. A opravdu to tak je?

4214 Zobrazení - Vytvořeno: 19.11.2017 • editováno: 19.11.2017

Jeden příběh o pokládce PVC, která zas tak jednoduchá není, jak se někomu může zdát. Až budeš mít čas, zastav se u mě, potřeboval bych položit do jedné místnosti PVC, já bych se s tím dělal ...
číst více

Jak na pokládku podlah svépomocí, snadno, levně, rychle a hned.

5669 Zobrazení - Vytvořeno: 19.11.2017 • editováno: 26.6.2020

Stále se najdou lidé, kteří si chtějí položit podlahu sami. Pojďme si říct jak na to. Ještě než se pustíte do čtení, dopředu předesílám, že v žádném případě nepůjde o návod jak na to. To kdyby ...
číst více

Správné měření místní rovinnosti povrchu podkladu a podlah.

7112 Zobrazení - Vytvořeno: 8.10.2017 • editováno: 8.1.2019

Umíte správně změřit rovinatost povrchu? Povím vám jak na to. Všichni znají měření rovinnosti podkladu a podlah za použití dvoumetrové lati. Optické nerovnosti jsou vidět okem, ale jejich změření ...
číst více

Měření zbytkové vlhkosti v podkladu a zodpovědnost podlaháře za přípravu podkladu.

3801 Zobrazení - Vytvořeno: 8.10.2017 • editováno: 21.10.2017

Měření vlhkosti v podkladu, čím a jak? Jak na měření zbytkové vlhkosti na nejvíce používaném anhydritovém a cementovém potěru. Po mnoho komunikacích s podlaháři jsem zjistil, že zhruba ...
číst více

Jak truhlář dokáže podlaháři zatopit

7055 Zobrazení - Vytvořeno: 9.9.2017 • editováno: 17.1.2019

Truhlář po vyučení dostane při žádosti o živnostenský list automaticky živnost na podlaháře a obráceně, je tohle ale správné? Jaké pasti tak čekají na zákazníka? Tohle je téma, které je a bude ...
číst více

Termoplastický polyuretan podlaha, která si pamatuje

3160 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2017 • editováno: 12.8.2017

Živé podlahy co to je? Když už si začnete říkat, co ještě nového může v podlahách přijít, když máte pocit, že už je všechno vymyšlené a objevené, tak firma Egger představí zajímavý materiál ...
číst více

Podlahy, které dokáží rozmazlit vaše chodidla a zlepšit náladu

3040 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2017 • editováno: 12.8.2017

Měkké podlahy, které vás budou rozmazlovat Mezi měkké podlahy určitě patří koberce. Koberců je velké množství, co se do druhu použitého materiálu týče, způsobu provedení a barevných variací. Jsou ...
číst více

Anhydritové podlahy past vedle pasti.

36399 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • editováno: 3.5.2018

A stále jim na to skáčou a stále je to dokola a mám dojem, že z toho není cesta ven. Několik dezinformací o anhydritovém potěru, které se stále prezentují zákazníkům. Když si pozvete firmu ...
číst více

Zákazníci LOVCI SLEV budete zírat.

2380 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • editováno: 10.8.2017

Století slev a vyprodejů Na cestách po podlahářských vzorkovnách se setkáte s kdejakým zákazníkem. Někdo má konkrétní představu o podlaze, kterou chce a kam, jiný si chce nechat poradit, další ...
číst více

Novým předsedou Cechu podlahářů ČR byl zvolen Josef Voborník

2073 Zobrazení - Vytvořeno: 8.5.2017 • editováno: 8.5.2017

S Pepou Voborníkem se v časopise DOMO setkáváte už nějaký pátek. Baví vás články, fotky z podlah, které„zažívá“ na svých cestách za podlaháři jako technik firmy Supellex, Likor, Janser ...
číst více

Podlahové vytápění a vhodné krytiny, které změny teplot /NE/vydrží.

3634 Zobrazení - Vytvořeno: 5.4.2017 • editováno: 5.4.2017

Tak se zdá, že se nám tady zase začal šířit jeden nešvar, náhlé a nestabilní změny TEPLOT na podlaze. Dlouhodobé přehřívání organismu nám lidem nedělá dobře a musíme se před teplem chránit tím, ...
číst více

Kdo ve skutečnosti vybírá podlahu, žena nebo muž? Jak je to u vás doma?

2629 Zobrazení - Vytvořeno: 6.3.2017 • editováno: 15.3.2017

  Do obchodu s podlahy vešel mladý pár. Nechal jsem je rozkoukat, chodili od stojanu ke stojanu. Bylo vidět, že nejsou jednoznačně za jedno. Nešlo přeslechnout jejich komunikaci. Žena: ...
číst více

Hodinový manžel versus podlahář

5580 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 5.3.2017

Živnost volná a živnost řemeslná by si neměli navzájem překážet, ale.... Hodinovy manžel – poměrně horké téma, které se dotýká nejen podlahářů, ale i dalších řemesel u nás. Zeptali jsme se, ...
číst více

Podlahy z korku se snadno udržují, vnesou do vašeho domova jedinečnou atmosféru tepla, ticha a pohodlí.

2908 Zobrazení - Vytvořeno: 18.12.2016 • editováno: 18.12.2016

Cork Wicanders  Quercus suber neboli korkový dub roste ve středomoří. Pro svůj růst potřebuje tyto klimatické podmínky. Roste ve vápenité půdě, která je na povrchu zasypaná navátým pískem. ...
číst více

Podlahy Hydrocork, kterým vlhko nevadí a snadno se uklízí

3948 Zobrazení - Vytvořeno: 9.12.2016 • editováno: 9.12.2016

Mezi podlahy se na vrchní příčky novinek letos dostala zajímavá podlaha, Hydrocork. Já sám mám za sebou letos několik stovek m2 pokládky podlahy a velice mně překvapila. Už samotný název vypovídá ...
číst více

Pátek 13 aneb konec dvěma podlahářům v Čechách

7270 Zobrazení - Vytvořeno: 20.5.2016 • editováno: 23.9.2016

PŘIŠEL, VIDĚL, NEPOCHOPIL, ZKURVIL, ÚPLNĚ, VŠECHNO, ODEŠEL, SKONČIL Pátek 13-tého, začal vlastně čtvrtkem 12-tého pro mne. Pro někoho to bylo již mnohem dříve a to když seděl nad poptávkou pokládky ...
číst více

Anhydritový potěr vládne novostavbám co na to podlaháři?

7146 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Fenoménem dnešní doby, co se týká podkladových vrstev, jsou bezesporu lité, anhydritové nivelační potěry. Podle odhadů dokonce 67% vůči 27% betonových potěrů a 6% suchých systémů. Tento trend ...
číst více

Jaký vliv má podlahové topení na podlahoviny.

7542 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2016 • editováno: 9.10.2019

Teplota podlahy a podlahového topení - dovolené maximum teploty pro podlahy.  Zde na fotce vidíte jasný přiklad, jak to vypadat nemá. Paní reklamuje vinylovou podlahu, že se jí zvedají spoje ...
číst více

Jak snadno se (ne)pokládá masivní dřevěná podlaha. Otiskl časopis DOMO

7839 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2016 • editováno: 22.9.2016

Zazvonil telefon a ozval se tak trochu zoufalý hlas: prosím tě, potřebuji nutně pomoc, chlapi si nějak nevědí rady s pokládkou dřevěné masivní podlahoviny. Nejde jim do sebe, říkají, že je to nějaká ...
číst více

Masivní dřevěné podlahy, co všechno mají vydržet?

5806 Zobrazení - Vytvořeno: 31.1.2016 • editováno: 31.1.2017

Chci dřevěnou podlahu, která vydrží vysokou zátěž. Dřevěné podlahy, které vydrží vysokou zátěž, masivní dřevěné podlahy, které nezničí žádný velký pes, nic je nepoškrábe a vydrží chůzi v botech. Také ...
číst více

Kde vzít podlaháře po roce 2025

4040 Zobrazení - Vytvořeno: 29.1.2016 • editováno: 23.9.2016

Budoucnost podlahářů aneb kde vzít podlaháře nebo šikovného řemeslníka vůbec po roce 2025 dále. Všichni dovozci, výrobci tlačí prodej podlah a chemie, pokud nezačneme přemýšlet do budoucna, nebude ...
číst více

Je opravdu cena tak důležitá pro získání veřejné zakázky? Otiskl časopis DOMO

4568 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2016 • editováno: 23.9.2016

Jak to vlastně je s veřejnými zakázkami? Kdo má s výběrovým řízením veřejných zakázek zkušenosti, bude většinu odpovědí, které tu zazní, znát. Nebudu zde rozebírat zákazníky, kteří vyhledávají ...
číst více

Jaké podlahy jsou vhodné na podlahové topení? Tabulka podlah.

11452 Zobrazení - Vytvořeno: 23.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Podlahy a podlahové topení. Jaké druhy podlahového topení rozeznáváme? Často se mi dostává dotazu od vás zákazníků a podlahářů, zda můžete tu nebo onu podlahu položit na podlahové topení. Zprvu ...
číst více

Časté chyby při nivelování podlahy a následky. Otiskl časopis DOMO

33306 Zobrazení - Vytvořeno: 7.9.2015 • editováno: 1.10.2016

Ve spolupráci s časopisem Domo jsme se zeptali výrobců a odborníků jak správně zacházet s nivelačními hmotami, jakých chyb se často dopouštíme a jaké to má následky.   Není podlahář, ...
číst více

Horké léto – jak v takovém počasí nivelovat podlahy?

5100 Zobrazení - Vytvořeno: 21.8.2015 • editováno: 22.9.2016

Letošní nadprůměrné letní dny, přidělali pár vrásek nejednomu podlaháři. Zvláště při přípravě podkladu před pokládkou podlah. Pokud je potřeba pod podlahovinu udělat nivelaci, v těchto horkých ...
číst více

KOREK co o korku možná nevíte, jak roste, jak se sklízí - korkové podlahy

7320 Zobrazení - Vytvořeno: 15.7.2015 • editováno: 23.9.2016

Korkové podlahy = zdraví a více pohodlí pro vaše tělo a domov. Kde se bere všechno z korku?  Přiblížím vám něco málo o materiálu, který mám moc rád pro jeho jedinečné vlastnosti a ...
číst více

Jak je to s měřením vlhkosti v podkladech

8933 Zobrazení - Vytvořeno: 9.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Tabulka vlhkosti v podkladu v hmotnostních %  Vlhkost v podkladových vrstvách, kde se budou pokládat podlahy je daná NORMOU ČSN 74 4505 podlahy a společná ustanovení. Každý správný podlahář ...
číst více

Kam se jaká podlaha hodí nebo nehodí - přehledná tabulka

16599 Zobrazení - Vytvořeno: 4.1.2015 • editováno: 3.4.2017

Přehled podlah, kam jakou podlahu položit Nevíte si rady kam jakou podlahu položit? Kam se jaká podlaha hodí? Připravil jsem pro vás tabulku s podlahy a pár rad na začátek..na tabulku podlah kam ...
číst více

Mechanické vlastnosti podlah a kolečkové židle

9556 Zobrazení - Vytvořeno: 3.1.2015 • editováno: 8.1.2019

Máte židle na kolečkách? V tom případě nemůžete mít jakoukoliv podlahu. Mechanické vlastnosti nášlapných vrstev.   Odolnosti podlah proti opotřebení, soustředěnému tlaku a proti ...
číst více

Seznam 27 technických norem ČSN pro podlahy a podlaháře

8941 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2014 • editováno: 25.3.2018

Seznam technických norem ČSN  Normy na podlahy, jak se posuzuje podklad, nivelační hmoty a jejich pevnost, rovinnost podkladu, pevnost podkladu, nebo normy na laminátové podlahy a koberce. ...
číst více

Nepodceňujte dilatace v podlaze

22028 Zobrazení - Vytvořeno: 23.11.2014 • editováno: 5.3.2019

Není dilatace jako dilatace   Každá podlaha je nějakým způsobem oddilatovaná. Podíváme se na dilatace v podlaze, které můžeme rozdělit do několika skupin. Budu se bavit o dilatacích ...
číst více

Podlahy pod TERMOKAMEROU

7230 Zobrazení - Vytvořeno: 20.4.2014 • editováno: 22.9.2016

Servis pro podlaháře s TERMOKAMEROU Co termokamera a podlahy, jak to spolu souvisí? S podlahami jsou ruku v ruce spojené podklady, na které se podlahy pokládají. Podklad pod ...
číst více

Proč se tohle muselo stát zrovna mě?

9991 Zobrazení - Vytvořeno: 14.4.2014 • editováno: 24.9.2016

Titulek je zavádějící, to bylo řečeno obrazně, nestalo se to mě, ale někomu jinému, nicméně každý asi už tuto větu někdy pronesl. Někdy se stane, že se něco prostě nepovede. Když se něco nepodaří, ...
číst více

Kdo umí lépe brousit dřevěné podlahy zákazník nebo podlahář?

8968 Zobrazení - Vytvořeno: 13.4.2014 • editováno: 20.3.2017

O broušení podlah něco vím, tedy myslel jsem si to. Na broušení dřevěných podlah je zapotřebí poměrně dost praxe a brusky v dobrém stavu. To že máte brusku, neznamená, že to umíte. Už jsem byl několikrát ...
číst více

VIDEOPODLAHY OLD

11487 Zobrazení - Vytvořeno: 26.2.2014 • editováno: 22.9.2016

PŮVODNÍ TEXT HLAVNÍ STRÁNKY VIDEOPODLAHY.cz   PŮVODNÍ TEXT HLAVNÍ STRÁNKY VIDEOPODLAHY.cz Vítej na videopodlahách Vše na podlahy a o podlahách  Najdeš tu spousty videí, fotek ...
číst více

O renovacích podlah napsal deník Mladá fronta DNES

9855 Zobrazení - Vytvořeno: 30.10.2013 • editováno: 22.9.2016

V mladé frontě DNES vyšel článek o renovacích podlah. Jaké podlahy se dají renovovat, jak a za kolik. Na tvorbě tohoto článku jsem se podílel a vy si ho můžete přečíst.  strana ...
číst více

Jak se dělá, jak se spraví, jak se pokládá, jak se opraví

18908 Zobrazení - Vytvořeno: 8.5.2013 • editováno: 22.9.2016

Spousta otázek, JAK? Dal jsem dohromady všechny dostupné otázky, které jsem za několik let dostal a na které jsem již odpovídal. Někdy to není opravdu jednoduché najít zlatou střední cestu, nebo ...
číst více

Pokládka PVC

13417 Zobrazení - Vytvořeno: 30.9.2012 • editováno: 25.9.2016

Jaké PVC podlahy položit do kuchyně nebo kanceláře? Když se rozhodnete pro pokládku PVC, je dobré si ujasnit několik důležitých informací. A to kam chcete PVC položit, jestli to bude předsíň, obývák, ...
číst více

Komentáře

avatar

Petr.H

0 0
11:50 - 20.10.2018

Dobrý den ,můžu nalepit vinyl přímo na cetris desky?díky

avatar

Videopodlahy.cz

0 0
18:51 - 20.10.2018

Dobrý večír, kdepak to nelze. Viz technicky lišt pokladky výrobce.

avatar

Veronika K

0 0
11:35 - 30.10.2017

Dobry den, mame od loňska podlahu gerflor virtuo 55, nebyla to levná záležitost, ale podlaha po 10mesicnim užívání vypada, jak po několika letech. Všude škrábanců, dcera vezme hračku, parkrat přejede po podlaze a uz vidím škrábance,snad není normální?TEda z mého pohledu. Ano mame děti, ale aby podlaha vypadalo takto nechápu. Řešíme reklamaci ale moc v to nedoufame. Jen se chci zeptat, zda jste se setká s tímto, ze užíváme chvíli a je to sami skrabanec?diky

avatar

VIDEOPODLAHY.cz

0 0
12:22 - 31.10.2017

Ano setkal jsem se s tím, že hrotem propisky rýhu neuděláte a kostkou z Lega ano. Dokonce jsem viděl poškrábanou podlahu od robotického vysavače. Někde tu je o tom i článek.

avatar

Veronika k

0 0
13:28 - 6.11.2017

Dobry den, diky za odpověď . A pokud jste se s tim setkal, tak to byla vina uživatele nebo výrobce? Nepřijde me to normální abych se bála po podlaze chodit a cokoliv udělat .diky

avatar

Michal Čížek

0 0
10:36 - 2.10.2017

Dobry den, mame dřevostavbu a chtěli bychom v koupelně lepit na OSB desky vinylove dilce. Podlaha anhydrit na tom stěrka, lepidlo... Ale potřeboval bych prosim poradit čim natřit osb desky na stěnách? Jestli nějakou hydroizolací a na to lepidlo a vinyl? Nebo staci jen lepidlo pro mokre prostredi a vinyl? Dekuji

avatar

Videopodlahy.cz

0 0
20:11 - 2.10.2017

To není standardní vinyl na stěny v koupelně. Není z otázky zřejmé, jaké stěny myslíte, doufám, že ne stěny ve sprchovém koutě, tam to vhodné není. Vinyl se instaluje do prostředí kde jsou teploty 15-27°C. Jinak OSB desky v koupelně musí být opatřeny hydroizolačním nátěrem a poté přešpachtlované vhodným tmelem, penetrace, lepidlo a vinyl. Ale myslím si, že jsou vhodnější obklady na stěny než PVC.

avatar

Martin

1 0
08:17 - 29.9.2016

Dobrý den, v minulém týdnu nám byla položena vinylová podlaha od výrobce GRABO PLANKIT. To, že jsou mezi jednotlivými dílci mezery od "0" až po cca 0,5 mm ještě po přečtení článku akceptuji. Ale prosím o odpověď, zda je v toleranci, aby jednotlivé díly nebyly v rovině a byla cítit i vidět rozdílná výška - cca až 0,4 mm. Jakýkoli posun křesla tak naráží do hran a bojíme se, že se podlaha zničí, odloupne horní nášlapná vrstva. Dále po vylití a položení podlahy a přiložení vodováhy je na 120 cm rozdíl téměř 1 cm. Toto asi také není ok? Děkuji za odpovědi, jak se k takovému dílu postavit.

avatar

Honza

0 0
18:50 - 29.12.2016

Dobry den take mame s touto znackou vinylu problem s rozdilnou vyskou polozenych pasu na kratke strane. Vite uz proc to je? Pokladka 11/2016 Dekuji

avatar

martinková

0 0
19:37 - 4.9.2016

dobrý den,jaké speciální prostředky používat na vinyl.podlahu,myslím saponát a hlavně ochranný film,který se má používat.Jak často a od jakého výrobce,či název prostředku.Moc děkuji

avatar

VIDEOPODLAHY.cz

0 0
20:00 - 4.9.2016

Dobrý den, přípravku na vinylové podlahy neboli PVC podlahy neboť jde o stejný produkt s povrchovou úpravou, jen jeden je v dílcích a druhý v pásech hlavně nepoužívat takové prostředky které jsou určené na mytí nádobí a dlažby s obsahem změkčovadel a chloru atd.. Jinak já používám dvě osvědčené značky a oba nabízí vynikající podlahové spray mopy s přípravky pro ošetření podlah. Máme doma doporučuji. 1) Dr.Schutz - CC-R 1000-čistící přípravek v koncentraci 1:200 s vodou. Doporučené dávkování prosím přesně dodržujte, nepoužívejte vyšší dávky prostředků! 2) Loba - Pro běžné mytí přidejte cca 50ml prostředku Čistá podlaha do 5l vody a vytřete mopem (napříkladmopem Lobatool). Odkazy na čistění PVC podlah - http://www.likor.cz/podlahy-chemie-cistici-a-ochranne-prostredky-pro-bezne-myti/loba-cista-podlaha-pro-bezne-myti-podlah-1l-krab-12l-12482/detail http://www.dr-schutz.cz/data/navody/pvc-cv-linoleum-podlahoviny-v-domacnosti.pdf

avatar

Dani

0 0
12:32 - 11.7.2016

Dobry den, mame cerstve polozenou vinylovou podlahu.Podklad betonovy,podlahove vytapeni.Dum od podzimu tempero an elektrokotlem -tzn.stalLa teplota. Dobry den, nechali jsme si polozit vinyl.podlahu v novotavbe RD (2 patra vinyl vsude krom garaze,koupelem,WC).Po dokonceni pokladky a uklizeni jsme v celem dome objevili spary,na kratke i dlouhe strane dilce.Povazujeme to za chybu pokladky a vyzvali jsme dodavatele (firmu,ktera nam dodala material vc.pokladky) k naprave.Jake jsou moznosti?Dodavatel se brani vytrhani vinylu a nove polozeni noveho.My nevidime jine reseni. Dekuji moc Daniela

avatar

videopodlahy

0 0
21:57 - 11.7.2016

Dobrý den, to není tak jednoduché posoudit, bez toho aniž by se to vidělo. Víte ono každá vinylová podlaha na dílce, má i své výrobní tolerance o kterých se moc nemluví. A proto se mnozí zákazníci diví, když mají spáry, přijede technik z výroby a řekne, že je to v pořádku. Na některých podlahách mohou tak být i spáry 3mm a je to v normě. Takže k posouzení vašeho problému je potřeba mnoho informací, které zatím nevím.

avatar

videopodlahy

0 0
08:38 - 12.7.2016

Dobré ráno, tak s touto značkou vinylové podlahy a výrobcem nespolupracuji, proto se k tomu nemohu blíže vyjádřit. Pokud s Vámi firma odmítá komunikovat, můžete se obrátit na soudního znalce, který podlahu posoudí a vydá patřičné rozhodnutí pro další kroky. Podlahový den Pepa Voborník

avatar

Dani

1 0
23:08 - 11.7.2016

Dobry vecer, podlaha,kterou mame polozenou je PURE WOOD 0,3 MM.Lepidlo dle dodavatele kvalitni s vlakny.Spary jsou jak vodorovne tak svisle.Pokud potrebujete dalsi info,rada sdelim. Dekuji Daniela

avatar

Dani

0 0
08:44 - 12.7.2016

Dekuji moc.Pekny den i Vam.Daniela

avatar

David

0 0
01:59 - 10.7.2016

Dobrý den. Mám novostavbu podlaha je Anhydrid mám jí zbroušenou a rovnou . Je potřeba před Vinylem ještě stěrkovat webrem nebo stačí jen penetrace a lepit.

avatar

Videopodlahy

0 0
08:04 - 10.7.2016

Jednoznačně ANO.Anhydrit nesplňuje pro lepení měkkých povlahových podlahovin několik zásad a proto je potřeba ho znivelovat - vyhladit a zpevnit.

avatar

Pavel

0 0
17:46 - 2.7.2015

Dobrý den. Před rokem jsem si nechal položit vinylovou podlahu po dvou měsících po položení mě vyplavila voda, ale nic se nestalo. Teď po roce se udělala boule a uvolňuje se. Otázka zní; může to být tou vodou nebo penetrací. Protože po odloupnutí pásu na podkladu to se lil nový anhydryt nezůstává ani kousek stěrky, nebo lepidla. Děkuji předem. Pavel

avatar

videopodlahy

0 0
10:39 - 5.7.2015

S největší jistotou a pravděpodobností, může za to ta voda. Anhydrit je jako HOUBA... velice rychle nasaje vodu a ta se z něho dostává hodně špatně. Přirozenou cestou je to směrem nahoru a to má potom za následky to co popisujete. Někdy to trvá i několik měsíců, než se to ukže na povrchu... zkušenost je od 2 - 12 měsíců. Záleží kolik vody se tam dostalo a jaké jsou teplotní podmínky pro odpařování vody.

avatar

Jakub

0 0
13:07 - 5.5.2015

Dobrý den, prosím Vás poraďte... Budu dělat Vinylovou podlahu (lepit pláty) do kuchyně a obývacího pokoje , ale je dost na výber z naslapné vrtvy tuším že od 0,3 až po 0,8 , jaká nášlapná vrstva by byla vhodná? Děkuji za rady...

avatar

videopodlahy

0 0
18:54 - 6.5.2015

V zásadě platí, že čím silnější nášlapná vrstva, tím odolnější vinylová podlaha je. Síla nášlapu do 0,4mm je do bytu, kde se chodí v přezůvkách nebo na boso a je tam standardní pohyb osob, dostačující. Nášlap od 0,5 - 0,8mm je už předurčen pro komerční využití... To znamená, kanceláře, veřejné prostory, prodejny a pod... Také platí, čím větší nášlapná vrstva, tím dřažší. Je to logické právě nášlapná vrstva mnohdy je nedna z nejdražších a zásadních vrstev na celé podlaze. Setkáte se i s tím, že ty nejhezčí dekory se dělají pouze v té vyšší třídě s větší nášlapnou vrstvou. Pokud chcete mít doma nášlap 0,5mm klidně.

avatar

Petr Koš

7 2
07:37 - 1.4.2015

Koupil jsem si vinylovou podlahu a když jsem rozbalil návod, nikde jsem se nedočetl, že by se mi mohli udělat spáry, ani prodejce mě na nic takového neupozornil. Chápu je, chtějí prodat za každou cenu a řeknou jen plusy. Mínusy nepoví a možná o nich asi ani neví. Díky za článek aspoň teď vím.

avatar

David

0 0
09:58 - 25.3.2015

Škoda, že tyto informace se nepíší v návodech, které jsou dodávané v balení vinylových podlah. Asi by se tak předešlo spoustě nečekaných nepříjemností a možná by si i někdo ty podlahy nekoupil a připlatil by si za dřevo nebo jinou kritinu. Ikdyž ono vlstně i to dřevo pracuje, takže nezbyde nic jiného než to brát tak, že to není vada, ale vlastnost podlah, nebo se pletu?

avatar

videopodlahy

0 0
08:53 - 3.4.2015

Všechny, nebo téměř všechny materiály o kterých vím, tak pracijí. Vliv na to má buď teplo - zima, Sucho - vlhko. Pokud se ale materiál dobře aklimatizuje v prostředí ve kterém se bude pokládat a klima tam zůstane po pokládce i nadále stejné, rozměrové změny se minimalizuji.

avatar

Patrik

0 0
06:57 - 19.3.2015

Mam dotaz na pana Vobornika.Proc pri jedne pokladce,pouzivate gumovou palicku a pri druhe ne?Je to v zavislosti na druhu lepidla.Jezdim docela casto na skoleni,ale na tento dotaz me vsichni odpovidaji ,ze pouziti palicky je nesmysl-muze se porusit struktura vinylu. Dekuji za odpoved.

avatar

videopodlahy

0 0
07:42 - 19.3.2015

Díky za dotaz. Sice jsem říkal, že otázky pošlu odborníkům, no ale když to je na mě :-) Pokusím se na to v nejbližší době odpovědět. Trochu to tedy rozeberu.

avatar

Patrik

0 0
16:43 - 19.3.2015

Pocitam,ze i Vy jste odbornik. Pekny den.

avatar

videopodlahy

22 1
19:27 - 21.3.2015

Tak jsem to trochu rozebral ty vinylové podlahy. Co se gumové paličky týče, do mokrého lože NE do odeschlého ano a znám podlaháře, který gumovou paličku nikdy ne a dokonce ani neválcuje a zatím mu to vycházi. Ono je to tak, že odpověd se zdá jednoduchá, ale celé to téma je složité už tím, že v tom mají podíl výrobci vinylových podlah, výrobci lepidel, podlahář jako práce a investor následné užívání podlahy a zajištění klimatických podmínek. Protože to chtělo více rozebrat.. něco málo dám více pod článek jako odpověd. TROCHU O VINYLOVÝCH PODLAHÁCH A PÁR ODPOVĚDÍNA VAŠE OTÁZKY.

avatar

Honzi

1 0
20:30 - 21.3.2015

No tak to jsi to s tou odpovědí tedy pěkně zahýbal :-)))

avatar

Patrik

0 15
10:31 - 22.3.2015

Sory,ale co co jste napsal,nedava ani hlavu ani patu.

avatar

Patrik

7 0
18:41 - 22.3.2015

Omlouvam se ,cetl sem to ve spechu-proto ta reakce.diky za pochopeni.

avatar

Mirek

19 0
22:28 - 22.3.2015

Mě to přijde napsané dobře, nepřijde mi to mimo ani ze by to nemělo hlavu ani patu. Za mě dobrý.