PODLAHY Z NULY NA 100 ZA 7 HODIN

ZÁŽITKOVÁ HRA, KTEROU BY NIKDO NEVYMYSLEL.

Byl pátek odpoledne, zrovna jsem seděl u počítače a otevřel jsem e-mail. Tam v předmětu stálo „výběrové řízení na pokládku laminátové podlahy“ a šel pomalu na dalších čtyřicet firem. Asi aby všichni viděli, komu ještě to bylo odesláno, a že jde o dobrý kšeft. Rozkliknu ho a čtu: pokládka laminátové podlahy do kuchyně v paneláku, kterou, jak uvedl pán, již má koupenou a dělá výběrové řízení na celých 13 m². Nezapomněl napsat „nejnižší nabídka vyhrává“. Někdy nad zdravým rozumem takových lidí pochybuji, proč? protože pán byl z Ústí nad Labem a dělal rozesílku na pokládku 13 m² laminátové podlahy po celé ČR. To, uznáte, je minimálně k zamyšlení. Nevím, zad si uvědomil, že jsem od něj hodně daleko a jenom cesta ho vyjde více jak ta pokládka. 

No, ale třeba najde firmy, které mají zaměření a dopravu zdarma, a znám i firmu, která zdarma pokládá. Je to takový , říkáme mu muž s brašnou. Ale stejně, jestli trefí zrovna některou z nich, tak to dobře nedopadne. A jak tak sedím a přemýšlím, co tomu pánovi na báječný kšeft 230 km daleko odepsat, a v tom mi zazvonil mi telefon.

Dobrý den, pane Voborníku, potřeboval bych poradit s podlahou. – Co konkrétně máte na mysli? – Potřeboval bych udělat podlahu v obýváku a nějak si nevím rady co a jak. Povídám: dobře, odkud jste? Jsem z Jaroměře. Tak já se vám ozvu v pondělí a zkusíme najít nějaký termín, kdy se za vámi stavím a všechno si společně projdeme, změříme, koukneme na podklad a vybereme podlahu i termín realizace. On na to: no, víte, já už mám podlahu koupenou. A já na to: aha, a co byste tedy ode mě potřeboval? No, jestli byste mi ji položil. Povídám mu, že to mění celou situaci a že musí zavolat nějakému pokladači. Nemohu položit podlahu, kterou neznám, kterou jsem nedodal, nemohu položit podlahu na podklad, který jsem neviděl, který jsem nezměřil a pak za to nést záruku na minimálně 2 roky práce a na materiál dalších třeba 10let, spoustu věcí, nezlobte se, to nepůjde, to nedělám. Realizace provádíme použe z materiálu, který dodáme a vše si od začátku pohlídáme.

Jen se ho ještě zeptám, co ho vedlo k tomu, že si koupil podlahu sám a pak hledá někoho, kdo ji položí? Nepřijde mi to běžné. Když si ji někdo koupí, asi počítá s tím, že si ji sám položí. Přiznal, že myslel, že to sám zvládne, že to do sebe nakliká, prostě potřeboval šetřit, ale zjistil, že tak jednoduché to není. Aby vás potom ve finále podlaha nevyšla mnohem dráž, jak to tak bývá, povídám. Ne, to nevyjde, mám to spočítané, zněla odpověď. Jen jsem ještě doplnil, že není jedno, kde se podlaha koupí. Podlaha v marketu a v podlahářské prodejně, byť vypadá stejně, mnohdy stejná není, jen se tak tváří, někdy stačí si zvážit balení. A to je jen jeden z mnoha parametrů. Market ani e-shop nemá zkušenosti s pokládkou, neporadí, nevyřeší detail, nenavrhne řešení, a co víc, nemá ani to správné nářadí, aby to mohli položit. Takže tam můžete podlahu jenom koupit, ale tím veškerý servis končí. A to nemluvím o případné reklamaci, když si ji položíte a pak se něco stane. Nepočítejte s tím, že někdo přijede se na podlahu podívat a bude to řešit. Nemám nic proti tomu, když si někdo koupí podlahu sám někde v marketu nebo e-shopu, nemusí to být někdo, kdo chce šetřit, ale prostě ho to kutění baví a nebo to má podlahu na chvíli a není potřeba utrácet za značkovou kvalitní věc. Ale přijde mi hloupé potom chtít po řemeslníkovi, tady mám svuj materiál a vy mi to z toho udělejte protože já tak ušetřím a ještě když dopoví, že by si představoval cenu práce od hodiny a nikoliv od metru. Takže tu máme novinku, investor radí řemeslníkovi co jak má udělat a za kolik, super. Ale ono to tak nejde. Když už si materiál koupíte, musíte se postarat a poradit si sám a to se všemi neduhy a taky záruky. Pokud nenarazíte na kamaráda, který vám jde helpnout nebo na dobrodruha, což se nevylučuje. 

Již v tento okamžik jsem chtěl hovor slušně ukončit, ale nevím proč, položil jsem pánovi ještě jednu otázku: Takže jestli tomu dobře rozumím, chcete po mně pokládku, chcete moje ruce, je to tak? A on, no to by bylo super, kdyby to šlo. Nevím proč jsem si najednou začal myslet, že si ze mě někdo dělá legraci, neboť můj názor na takové práce za ruce je všeobecně známý. https://www.videopodlahy.cz/pracovat-pouze-za-ruce-muze-do-budoucna-pro-mnoho-sikovnych-remeslniku-znamenat-konecnou/ Tak jo, řekl jsem si, a začal jsem s ním tu „hru“ hrát.

Povídám: dobře, jestli chcete pouze moje ruce, tak výjimečně dojedu. Mohu pouze teď v neděli a chci 600 Kč plus 21 % DPH na hodinu a 11 Kč za ujetý km. Pán souhlasil, už to mi bylo divné, chce šetřit, aby to měl levné a najednou dá 726 Kč za hodinu práce, ale to pořád nic nebylo proti tomu, co následovalo. A protože vím, jak s kolegy podlaháři někdy něco pěkného na sebe ušijeme a pak se všemu zasmějeme, řekl jsem si, tak teď je koukám řada na mě. Tak jsme se dohodli, že v neděli dojedu. Celou sobotu jsem přemýšlel nad tím, kdo za tím je. Ale že já recesi rád, jdu do toho a připravil jsem se na všechno možné. V neděli ráno jsem sedl do auta, ale ne do svého, ale do manželky osobáku, tedy bez vercajku a dojel za pánem 15 km do Jaroměře. Zazvonil jsem, otevřít mi přišel mladý pán, kolem třiceti pětatřiceti. Tak jsem tady a jdu se podívat na tu podlahu. – Dobrý den, to jsem rád, že jste dojel. Půjdeme dovnitř přes garáž, vchod je zamčený, tam se peru s dlažbou, tu jsme dovezli před týdnem. Koukám, že v garáži je složená ta laminátová podlaha, která by měla být už v místnosti, aby se aklimatizovala. Na kolik vás vyšla? Nebrali jsme úplně tu nejlevnější, to zase ne, tahle stála 366 Kč. Tak to seženete i u podlahářů za takovou cenu za metr a lepší značku. A on na to: to ne, to je cena za celý balík. Aha, to je hned jiná, to jsme někde na 185,-Kč.

Tak kde to budeme pokládat? ptám se. Nahoře v patře, odpověděl pán. Výborně, tak to zatím nanoste nahoru, já jsem tu na pokládku, tohle je vaše podlaha, kdybych vám ji dovezl já, tak si ji vynosím, povídám s úsměvem. Pán začal nosit a já koukal, odkud někdo vyleze ze známých podlahářů šprýmařů. Ale nikde nikdo. To se bude pokládat tady? Ptám se a koukám na starý anhydrit, na kterém asi do nedávna nějaká podlaha ležela. Anhydrit je prý suchý, 6 let starý, neměřil jsem ho, neměl jsem přeci vercajk. A tak „hra“ začala. Zatím nikde nikdo, ale divné to bylo.

Jdou na to dobře, ale kde všichni jsou? Nedostanou mě, říkal jsem si. A pán se mě po vynošení podlahy udýchaně zeptal: kde máte nářadí, ještě v autě? Povídám: nemám, přeci jste chtěl jenom moje ruce, ještě jsem se na to v telefonu speciálně ptal. A řekl jste, ano chci vaše ruce, tak jsem nářadí nebral. Práci máte od hodiny ne od metru. Kdybyste řekl, že to chcete položit se vším všudy, tak bych si ho samozřejmě dovezl i s tou podlahou, která by tu byla složená 2 dny a pěkně by se aklimatizovala. Všechno by bylo jak mělo. To bych dovezl plnou dodávku nářadí, cena práce dle ceníku, ale to se vám zdálo moc. Což jste nechtěl a já si tady potřebuji něco ověřit a vyzkoušet. A začal jsem rozebírat balík s laminátovou podlahou. Pán byl najednou takový nervóznější, říkal jsem si, dobře to hraje, borec, ale mě nedostanete, chlapi, a koukal jsem, jestli někde není skrytá kamera. Nic jsem nenašel. Tak trochu přitopíme.

Heleďte, je potřeba to vysát, máte vysavač? – No, máme, ale ten mi manželka na to nedá, má ho nový a na koberec, já myslel, že vysavač budete mít vy. Tak mu opakuji, že mám průmyslový, speciální na podlahy, jenže jeho použítí nechtěl pán platit, ale chtěl jen ruce a ty jsou tady, koukejte, a ještě mají všechny prsty, ukazuji mu obě ruce. Tak si vezměte koště a zameťte to, trochu si tu naprášíte, ale já to přežiju. Zatím si promyslím, jak budeme pokládat. Na to se pán ptá: počkejte, vy to nevíte? Já myslel, že to umíte, a ne že se to tady budete učit, to jsem si to mohl položit sám. Tak mu povídám: což o to, já to umím, ale bez toho nářadí to neumím, to se teprve tady budu opravdu učit, to je fakt, a zamyslel jsem se. Bude to tak trochu pudové, povídám. – Jak pudové? – No, buď to pude, anebo nepude. Pořád jsem čekal, co se z toho vyklube, a pořád nic, nikde nikdo, tak tedy hrajeme tu „hru“ dál. Položím otázku: kde máte parozábranu? – Jakou parozábranu? – No, ta tam musí jít pod tu podložku. To vám neřekli, když vám to prodávali? Tak pro ni musíte zajet do Hradce. – Tak já jedu, odvětil pán a odjel. To už jsme za sebou měli hodinu a půl a další hodinu a půl trvalo, než s parozábranou přijel. Ještě jsem nic neudělal a už jsem měl „vyděláno“ 2178 Kč plus cestu a nikde nikdo. Ještě nikdo nevyskočil zpoza dveří a zakřičel: překvapení, nebo to jsme tě dostali co Pepo, prostě nic. Ale to příjde, to je přesně jejich styl, znám je :-) 

Parozábrana je tady, ale měli pouze 100 m² a musel jsem to vzít celé, to dost zbyde. Vy byste to neodkoupil? Nechal bych vám to za nákupku. Upřímně mě ta situace rozesmála a povídám: tak, a všichni ven, kde jste chlapi? To přece není normální, aby tohle byla pravda! Teď se na mě pan inženýr koukl dost divně, pochopil jsem, že tady nikdo kromě nás asi ještě není není. A tak jsem mu pověděl: nezlobte se, neodkoupil. Vaše nákupní cena je příliš vysoká. Kdybyste si ji koupil u mě, měl byste to levnější a jen s 15% DPH a ještě byste zaplatil pouze to, co bych položil a nekupoval 60 m² navíc, dále byste ušetřil za čas a cestu. Koukejte, jdeme něco dělat, vaše peníze jsou můj čas a času máte asi málo jak  jste mi nastínil. Položím první pás parozábrany a na to podložku. Tak teď bych potřeboval lepicí pásku, abychom mohli slepit tu podložku mezi sebou, jinak nám bude jezdit. Máte nějakou pásku? – Něco mám, snad bude stačit. – No, pokud ne, musel byste znova do Hradce… Tak máme položeno, slepeno a jdeme založit první řadu podlahy. Začnu zakládat na celou lamelu a už se těším, jak položím otázku, čím budeme řezat podlahu, jestli má pilu? –To vážně nemám, já myslel, že ji budete mít vy. Jenom se na něj podívám, pokrčím rameny a on na to: já vím, já vím, chtěl jsem ruce. – Tak co budeme dělat, když nemáte pilu? Na to on, že něco má v garáži a donesl plátek na železo. ( pořád mi jede v hlavě, kde ho ti klici vzali, to bude herec to jinak není možný) 

Jenom jeden jediný rezavý tupý plátek? Říkal jsem, že pán je asi hodně vtipný, ale mě nedostane. Vzal jsem pilový plátek a začal pižlat podlahu. A jak jsem čekal, plátek se ohnul. Kouknu z okna a vidím naproti venku souseda: skočte k sousedovi, jestli nemá nějakou pilu, se kterou to uřízneme. Tak šel a přišel za víc jak půl hodiny, donesl pilu na dřevo. Tak jsem řekl, tak já vám tu lamelu podržím a řezat budete teď Vy. Nerad bych pilu také rozbil, když je sousedova. Podržel jsem mu lamelu a on řezal, nebo spíše pokoušel se. Když po chvíli zohýbal první zuby a pila mu nešla tahat, poradil jsem mu, aby vzal kleště a ty zuby narovnal, že to půjde lépe. Teď jsem čekal, že řekne: a dost, celé to je vtip, chtěli jsme si z vás vystřelit. Ale kdepak, řekl, že jde do garáže najít kleště, dalších dvacet minut v háji. Našel a začal rovnat zub na pile. Jako že si mezi sebou ze sebe občas s chlapama vystřelíme to jo, ale že by to trvalo tak dlouho , to ne. A ejhle, ulomil ho. To už jsem se kousal do jazyku, abych nevybuchl smíchy. Pán odešel k sousedovi pro jinou pilu a jako omluvenku s sebou vzal i lahev vína, což jsem mu poradil. Dlouho nešel, a když se vrátil, bylo vidět, že tu omluvenku se sousedem rovnou vypil a zalil třemi panáky rumu. Chápu ho, já mít takového řemeslníka v baráku, tak bych se šel asi taky ožrat. Ale trval na tom, že to musíme položit. Ale jak, já nemám nářadí, vy jste pod vlivem, to nemůže dopadnout dobře.( tak chlapi, kde jste )

Zajdu k sousedovi na druhé straně. Došel a za dvacet minut přinesl přímočarku a dva plátky pěkně jeté. Takže mi bylo jasné, že to máme tak na dva řezy, a tak se i stalo. Uřízl jsem jednu lamelu a ke konci už plátek začal pěkně hořet. Zacvaknu lamelu do první řady… za skoro pět hodin máme položenou první řadu. Super! Pán se pořád držel a mně stále vrtalo hlavou, kdo tohle všechno zinscenoval a kdy bude konec. Přišel tedy čas trochu ho zapřáhnout a povídám: tak si to připravte, změřím vám, kolik je potřeba uříznout. Tak potřebuji 48 cm, hlásím. Vzal lamelu, položil ji přes balík podlah a začal řezat. Teď to nehraje, bylo vidět, že určitě to nářadí drží v ruce poprvé. To říkám, normálně si najmuli na tuhle akci profesionála - herce. Jenom aby se neřízl, jsem si říkal. Neřízl se, ale zato ten plátek dodělal. Zacvaknu uříznutou lamelu do druhé řady a zbytek položím do řady číslo 3. Když to tak vidím, jedeme zatím rychlostí jedna řada za 2 hodiny. Položil jsem třetí řadu kromě poslední lamely, co se bude řezat, a povídám: máte nějaké dilatační klínky? On na to zděšeně: cože to chcete? A já zase naskočil do „hry“: máte třeba dřevěné kolíčky na prádlo? – Manželka je někde má. – Výborně, tak jich tak dvacet doneste. Vzal jsem kolíček na prádlo a rozebral ho. On jen řekl: manželka mě zabije... Kolíčky jsem použil jako dilatační klínky, připadal jsem si jako MacGyver, který ze žvýkačky vykouzlí petardu. Ještě chybí Chuck Norris, aby tu podlahu svými pěstmi místo kladiva namlátil do sebe.

Teď už to prostě dohraju, ať je za tím, co je. A jdu pokládat čtvrtou řadu. Tímhle tempem to budeme dělat měsíc, jsem zvědav, kdo to vzdá dřív. Tak čtvrtá řada skoro položená, teď uříznout konec. Docela už začínám pochybovat o tom, že to je nastražená past. Už to trvá dost dlouho. Pojal jsem podezření, že něco není v pořádku, ale já to nejsem. Pán je buď poloblázen, alkoholik anebo obojí najednou. Dal jsem mu za úkol uříznout 72 cm. Zase si dal lamelu přes balík podlah a začal řezat. Tím spáleným tupým plátkem. Pěkně se mu z toho kouřilo, že by řezal, se říct nedalo. Povídám: chce to přitlačit, co nejde silou, jde ještě větší silou. Tak zatlačil, plátek zlomil a pila mu sjela na již položenou podlahu. Dvě lamely zničil, jedna z toho byla ta, co jsme hodinu řezali. Udělal do nich důlky. Položil mi otázku: co budeme dělat? – Tady končí každá legrace, povídám mu, končím „hru“, tohle nemá cenu. Že je to všechno vtip? On, jaký vtip? Vy tady opravdu chcete položit tuhle podlahu? ptám se. Ano chci, odpověděl bezelstně. Vždyť Vy nemáte ani tužku mu povídám. Hrajeme si tu o neděli už 7 hodin a máme čtyři řady a dvě z nich můžeme zase znova rozebrat, protože jste je zničil. Nejsou tu žádní jiný lidé, podlaháři, nemáte to vymyšlené celé tuhle blbost? Ne nikdo tu není, jen my dva. Tak potom se tedy omlouvám, tohle nemělo nikdy začít a měl jsem to ukončit tím telefonem, nicméně, je Vám aspoň trochu jasné, že takhle to nikdy nedoděláme?  Že řemeslník potřebuje to nářadí a potřebuje spoustu informací k tomu, aby mohl svou práci odvést dobře se zárukou a Vy jste dostal to co si zaplatíte? Tomu nerozumím odpověděl pán, no tím se to vysvětlilo, pán nebyl herec, pán byl opravdu tak trochu zvláštní tip s kterým se můžete setkat tak párkrát za život, pokud tedy zrovna nepracujete někdo v nějakém ústavu.Takže jinak: já to teď tady zabalím a jedu domů pro jiné auto a nářadím. Vy to tady všechno zatím uklidíte. Nejprve se to bude muset celé zbrousit, vysát a začít znova. Máte štěstí, že ten podklad je rovný, obrousíme to, vysajeme a můžeme pokládat. Než se do toho dáme, zúčtujeme, tahle sranda, jestli to není vtip, vás zatím vyšla na 5445 Kč bez DPH, na to vám dovezu doklad a hodíte mi to společně s doplatkem nové pokládky na účet. Následná pokládka a příprava podkladu bude dle mého ceníku, pokud to berete, můžeme to udělat. Pokud ne, pokračovat můžeme příští neděli, dovezu opět ruce. Na což pán řekl, dovezte nářadí, mně sousedi už nic nepůjčí. A jak to celé dopadlo? Musel jsem jet dokoupit podlahu, protože pán ji měl změřenou přesně a nepočítal s výklenky ani s prořezem.

A úplně na závěr, kamarádi, přátelé, podlaháři, stejně si myslím, že za tím vším je někdo z vás. Za ty léta jsme toho spolu zažili spousta takových volovin a jeden na druhého nebo společně si nachystali nejedno překvapení a čekali jak to kdo zvládne. Život nemá být nudný a je potřeba si umět udělat legraci sám ze sebe. Tak někdy příště na podlahách ahoj, mě nedostanete.

Josef Voborník
www.videopodlahy.cz

5112 Zobrazení - Vytvořeno: 16.3.2019 • naposledy editováno: 24.6.2020
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Nepřehlédněte i naše další články,...

Pokládka dřevěné podlahy na dvojitý dřevěný rošt s izolací

1360 Zobrazení - Vytvořeno: 19.3.2024 • editováno: 27.3.2024

Jak pokládat dřevěné podlahy. Je mnoho způsobů, jak položit dřevěnou podlahu a napočítal bych jích klidně tolik, že mi ruce nebudou stačit. My jsme se pustili do pokládky na dvojitý dřevěný rošt. ...
číst více

Jak na rychlé měření zbytkové vlhkosti v anhydritu a betonu

785 Zobrazení - Vytvořeno: 3.2.2024 • editováno: 3.2.2024

Orientační měření zbytkové vlhkosti v podkladu Než se pustíme do přesného měření vlhkosti, je potřeba udělat orientační měření. Je to z důvodu proto, abychom věděli, zda má smysl CM měření ...
číst více

Dřevěná podlaha Esco FAMILY

678 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Přírodní podlahy mají své kouzlo. Hned jak se do nich zakousne pila, tak voní. Ať si říká každý co chce, dřevo tu bylo, je a bude a ostatním podlahám říkám trendové. Teď tu jsou a pak tu nejsou. 
číst více

A jak to vypadá když pracujeme, máme rádi kolem sebe čisto.

735 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Malá ukázka jak probíhající podlahářské práce.  
číst více

Jak připravit anhydrit na lití samonivelační hmoty

722 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Anhydrit před pokládkou podlahy nivelujeme. Když chceme, aby ta podlaha vydržela co má a vypadala jak chceme, seděl každý detail, aby se nic nemuselo maskovat tmely a silikony, je potřeba ten podklad ...
číst více

Kobercové čtverce nás baví, protože jsou funkční.

450 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Do kanceláře a komerčních prostor se prostě designové kobercové čtverce hodí. Není ale kobercový čtverec jako čtverec. 
číst více

Korkové dilatace v podlahách, jak je děláme my.

534 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Podívejte se s námi na detail korkové dilatace u HS portálu. Naše práce je nám opravdu vším a s každým detailem si dokážeme vyhrát. Také jsme rádi, že nové technologie a postupy od nás podlaháři ...
číst více

Proč klečet, když to jde ve stoje

442 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Rychlé a přesné dávkování lepidla pod podlahy s tyčí iTools
číst více

Když malíř nadělá na podlahu, musí se to obrousit

439 Zobrazení - Vytvořeno: 24.1.2024 • editováno: 24.1.2024

Než se začne pokládat podlaha je potřeba udělat toto. Stane se, podklad je téměř nachystán a jiný řemeslník si odvede svou práci a na tu druhých nedbá. Jako podlaháři se s tím setkáváme často. ...
číst více

Lepení vinylové podlahy včetně přípravy ukázka realizace

1839 Zobrazení - Vytvořeno: 23.9.2022 • editováno: 23.9.2022

Položit si lepenou vinylovou podlahu To nezní složitě co? Ale jen když se začneme pídit po tom jak, a na správných místech, tak ono to už tak jednoduché zas není. Tady je rychlý průlet jednou realizaci ...
číst více

Podlahy v jedné rovině, přechody řeší korkové dilatační lišty.

4320 Zobrazení - Vytvořeno: 25.1.2022 • editováno: 25.1.2022

Korkové dilatace a jejich použití. Jsou místa, kde to design nevyžaduje a jsou místa kde se vyloženě hodí a jsou fajn. O co jde? O přechodové lišty a prahy. Jen malá ukázka, jak lze vyřešit přechod ...
číst více

Jak se provádí kompletní realizace podlahy od přípravy po pokládku

3039 Zobrazení - Vytvořeno: 14.1.2022 • editováno: 15.1.2022

I takhle může vypadat realizace vaší nové podlahy. Vítám vás na webu podlahářské firmy VIDEOPODLAHY.cz. To že jste tady, má svůj důvod a vy se dozvíte jaký. Většinou to jsou informace, které ...
číst více

7 vrstev které tvoří odolnou a stabilní podlahu COREtec

2223 Zobrazení - Vytvořeno: 12.1.2022 • editováno: 15.1.2022

Velmi odolná a stabilní podlaha. A už je tu zase. Svou konstrukcí a provedením zámku, jasně dává najevo, jsem velmi odolná a stabilní podlaha. Jak si tohle může vůbec dovolit o sobě tvrdit? Je ...
číst více

Podlaháři z Cechu podlahářů ČR si vyjeli položit dřevěnou podlahu na Moravu do Valtic

2496 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2022 • editováno: 4.1.2024

Nejlépe se dělají podlahy v dobré partě  Není to poprvé, co parta podlahářů z Cechu podlahářů ČR společně zrealizovali zakázku. Konkrétně tato se odehrála na Moravě v Valticích. Občas ...
číst více

Tichá a teplá podlaha na které vás večer neuslyší nikdo jít k ledničce - Egger PRO Comfort

2355 Zobrazení - Vytvořeno: 6.12.2021 • editováno: 18.12.2021

Také se vám dějí ty věci, že všichni slyší každý váš krok? Jakou podlahu teda zvolit, aby to tak nebylo? Asi nejvíce ticha bude mít napnutý koberec na podložce, ale ten si do kuchyně přeci nedáme. ...
číst více

Podlaha do koupelny nemusí být jen dlažba. Kluci položili voděodolný EGGER GreenTec s protiskluzem.

3564 Zobrazení - Vytvořeno: 22.10.2021 • editováno: 6.12.2021

Podlaha s protiskluzem do koupelny Doma máme jednu takovou testovací koupelnu, kde si můžeme zkoušet různé druhy podlah. Tam 2-3 roky testujeme, co všechno vydrží. Je tam vlhko a někdy po koupání ...
číst více

Potřebujete vyrovnat staré dřevěné podlahy do roviny?

11440 Zobrazení - Vytvořeno: 25.9.2021 • editováno: 1.10.2021

Stará přibíjená prkna na podlaze natřené barvou, jak je vyrovnat. Ve starých domech se nachází vrchem přibíjená prkna a natřené hustou barvou. Nejčastěji hnědočervenou nebo šedou. Když tam ty prkna ...
číst více

Jak vyrovnat dřevěný podklad pro pokládku nové podlahy

2457 Zobrazení - Vytvořeno: 25.9.2021 • editováno: 25.9.2021

Vyplatí se nová podlaha na stará kolená? Říká se, že změna je život a když si někdo chce udělat radost z nové podlahy, je jedno o jak velkou či malou podlahu jde. Zde je ukázka menší zakázky, ...
číst více

Co si dát na podlahu takhle něco nového, COREtec?

2595 Zobrazení - Vytvořeno: 24.8.2021 • editováno: 25.8.2021

Je to malé, ale bude se ti to líbit Není toho moc, ale potřebovala bych pro náročného zákazníka odvést perfektní práci a nějakou dobrou podlahu, měl bys čas se na to kouknout a někam to šoupnout? ...
číst více

Co je tohle zase za podlahu? Tichá, teplá a není tvrdá?

2826 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2021 • editováno: 30.3.2021

Když máte rádi teplo pod nohama i když se netopí, korková podlaha je to co potřebujete. Je to tak, dovolte abych vám představil korkovou podlahu PREMIER od výrobce AMORIM v Portugalsku, kterou ...
číst více

COREtec kompozitní podlaha americké společnosti Shaw Floors

4943 Zobrazení - Vytvořeno: 23.3.2021 • editováno: 8.2.2024

  Podlaha 220m, kterou jsme položili v roce 2019  COREtec® je novinkou na českém trhu. O co vlastně jde? Jde o kompozitní hybridní podlahu amerického výrobce Shaw Floors. Průmyslový ...
číst více

Srovnejte podlahy do jedné roviny, proč nedělat kompromis.

3602 Zobrazení - Vytvořeno: 21.3.2021 • editováno: 23.3.2021

Co vyhovovalo na podlaze před lety, dneska nám vyhovovat nemusí. Ano i takové situace se při rekonstrukci řeší. Za pár let se změní naše potřeby, potřebujeme bezpečnější prostor, jsme starší, nebo ...
číst více

S předsedou Cechu podlahářů ČR o řemesle s Evou Svobodovou ředitelkou AMSP ČR

4111 Zobrazení - Vytvořeno: 1.11.2020 • editováno: 11.12.2020

Řemeslo je životní styl, říká předseda Cechu podlahářů ČR Josef Voborník.  Být řemeslník, není za trest, ale za odměnu. A když ho ta práce baví, výsledek se musí dostavit. A to jak spokojenost ...
číst více

Jak natřít betonovou podlahu v garáži s protiskluzem polyuteranovým lakem

4507 Zobrazení - Vytvořeno: 26.10.2020 • editováno: 26.10.2020

  Jsou chlapi, co chtějí mít podlahu v garáži podle svých představ. Jak to udělat? Co dát na podlahu do garáže? Posypová sůl rozežrala betonovou podlahu v garáži, jak to opravit? ...
číst více

Kdo se bojí více o prsty, rodiče nebo děti?

3038 Zobrazení - Vytvořeno: 31.8.2020 • editováno: 3.9.2020

Při práci se dřevem, největší strach o prsty, měli jako vždy někteří rodiče, děti šly totiž do všeho bez váhání. Já se jim nedivím, o jejich děti jsem měl chvílema větší strach, než o vlastní, ...
číst více

Jak rostou malí kutilové a co všechno už zvládnou

3497 Zobrazení - Vytvořeno: 15.5.2020 • editováno: 2.10.2020

Kdy dát do ruky dítěti sekerku nebo nůž či pilku? Když jsem v počítači procházel fotky a videa, narazil jsem na opravdu pěkné záběry. A to hlavně takové, kdy s dětmi pořád něco tvoříme. ...
číst více

Jak jsme zrenovovali přírodní linoleum

4569 Zobrazení - Vytvořeno: 2.5.2020 • editováno: 2.5.2020

To, že každý by měl dělat to, čemu rozumí a co umí, platí u podlah dvojnásob.  Mnozí si myslí, že se stačí podívat na nějaké video a už všechno umí. V některých případech nebo kutilských ...
číst více

Jak snadno odstranit z podkladu PVC podlahy

3872 Zobrazení - Vytvořeno: 2.5.2020 • editováno: 2.5.2020

Potřebujete odstranit krytinu a nejde to? Mám pro vás řešení, volejte firmu P-Komplex. Odstraní téměř všechny krytiny z podkladu. Disponuje malými i velkými stroji. Také zvládne odstranit ...
číst více

Jak může vypadat taková rekonstrukce podlahy v bytě 2+1

7122 Zobrazení - Vytvořeno: 20.2.2020 • editováno: 20.2.2020

Tak jsme ty podlahy nakonec udělali komplet nové Další rekonstrukce bytové jednotky ve Dvoře Králové nad Labem je za námi. Tentokrát jsem měl za úkol udělat podlahu do předsíně, kuchyně a dvou ...
číst více

Vinylová podlaha do kuchyně

3858 Zobrazení - Vytvořeno: 19.2.2020 • editováno: 19.2.2020

A znáte to chlapi, když žena řekne, chtělo by to už vymalovat v kuchyni, tak počítejte s tím, že tím to začíná. Spustí se řetězec nepředvídaných představ, debat a investic. Takový zdánlivě ...
číst více

Jakou podlahu si udělat doma v dílně, kůlně nebo garáži

8072 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Téměř každý chlap by měl rád takové to své místo na nářadí a mít tam svůj ponk, kde může něco opravit nebo vyrobit. Pravda je, že těchto chlapů zdá se, moc není a nových se nějak nerodí. To je ...
číst více

Podlaha do garáže nemusí být jen beton nebo dlažba.

6715 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Podlaha v garáži nemusí být nuda Garáž je pro někoho místo, kam jen zaparkuje auto, postaví kolo, uskladní věci, které nepotřebuje, doloží zahradní nábytek na zimu. Jsou ale garáže, kde je to to ...
číst více

Zátěžová vinylová podlaha v dílcích Attraction Connect

3595 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2020 • editováno: 14.2.2020

Tam kde zpravidla ostatní vinylové podlahy končí, tam Attraction Connect začíná. Jestli hledáte opravdu zátěžovou vinylovou podlahu, tak jste tu dobře. Jasně není to klasická nebo běžná vinylová ...
číst více

Šití prasklin v cementovém potěru za použití sponek a epoxidu

5122 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2020 • editováno: 14.2.2020

Někdy je potřeba opravit cementový potěr, který popraskal. Na šití prasklin v cementovém potěru, lze použít několik druhů chemie a je vždy na podlaháři, aby dle situace a zjištění stavu na místě ...
číst více

Podlahy od přípravy podkladu přes pokládku a povrchovou úpravu lakováním

3972 Zobrazení - Vytvořeno: 13.2.2020 • editováno: 15.2.2020

Pokud uvažujete o změně podlahy, nebo jenom o jejím oživení, v obou případech bude potřeba, všechno co stojí na zemi, dát pryč. Než se rozhodnete pro jakoukoliv podlahu, dobře si to promyslete, ...
číst více

Kompletní rekonstrukce bytu ve stylu, tak trochu to jen pošolícháme.

5554 Zobrazení - Vytvořeno: 5.2.2020 • editováno: 16.11.2020

Kompletní renovace a výměna podlah je opravdu nemalý zásah do podkladu i do vaší peněženky. Takhle to vypadá, když se to udělá od podlahy všechno znova a jinak. Kompletní rekonstrukce bytu 3+1 ...
číst více

Jak jsme vyčistili a zrenovovali PVC podlahu na základní škole v Lánově

4433 Zobrazení - Vytvořeno: 28.4.2019 • editováno: 28.4.2019

PVC krytina má ve školách své místo již dlouhé desetiletí. Není pochyb o tom, že je to jedna z nejvíce používaných krytin na školách. My jsme jednu takovou školu, kde PVC krytina byla položená ...
číst více

Řemeslníci budou, chce to jen začít u sebe a jít příkladem.

4316 Zobrazení - Vytvořeno: 3.3.2019 • editováno: 18.3.2019

Již pěkně dlouho se šušká, že staří řemeslníci odcházejí do důchodu a nové, mladé není kde brát. Je tomu tak? Z odborných učilišť mnoho let odborníci v dostačujícím počtu nevycházejí ...
číst více

Jak provést měření vlhkosti anhydritového nebo cementového potěru

15333 Zobrazení - Vytvořeno: 22.10.2017 • editováno: 27.9.2019

Pokud chcete mít jistotu o vlhkosti podkladu, používejte na měření CM přístroj. Jak postupovat při měření vlhkosti v podkladu: - orientačním měřákem najděte nejvlhčí místo, může jich být ...
číst více

Malý kluci si vyzkoušeli podlahářské řemeslo

5825 Zobrazení - Vytvořeno: 19.6.2017 • editováno: 14.1.2019

Když mi děti chtějí pomáhat v práci a zkusit si podlahářské řemeslo. Pojďte se podívat na video, jak malý kluci chtějí poznat co dělá táta v práci. Než jsme se pustili do práce, předcházelo ...
číst více

Jak připravit podklad a položit podlahu Hydrocork

6225 Zobrazení - Vytvořeno: 16.6.2017 • editováno: 16.6.2017

Kompletní realizace podlahy Hydrocork Podívejte se na video, jak správně připravit podklad pod podlahy. V našem videu budeme na připravený podklad pokládat podlahu Hydrocork celoplošným přilepením.
číst více

Výměna nevyhovující podlahy za Hydrocork, změna vzhledu interiéru

5747 Zobrazení - Vytvořeno: 5.6.2017 • editováno: 6.6.2017

Jak podlaha dokáže změnit interiér Pojďte se podívat s námi na celkovou rekonstrukci místností v rodinném domě. Původní korková podlaha měla tu smůlu, že byla položená v době, kdy nebyli dostupné ...
číst více

Egger Design+ podlaha z termoplastického polyuretanu Ftalát free 100%

7619 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2017 • editováno: 12.3.2017

První zkušenosti s novou podlahou od firmy Egger Požadavek zákazníka byl zcela konkrétní. Položit novou podlahu, aniž by se poškodila nebo znehodnotila ta stávající. Šlo o keramickou dlažbu, ...
číst více

Jak funguje podlahové topení a masivní dřevěná podlaha

6658 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 5.3.2017

Se stavbou nového domu se o podlahové topení zajímá čím dál více lidí. Zvláště v novostavbách se s podlahovým topením setkávám téměř v 95%. Dostávám také požadavky na pokládky dřevěných ...
číst více

Jak jsme pokládali masivní dubovou podlahu na podlahové topení

8550 Zobrazení - Vytvořeno: 23.2.2017 • editováno: 16.11.2020

Pokládka podlahy, která voní po dřevě Když říznete do masivní dubové podlahy, vůně dřeva se násobí. Po položení v rodinném domě se po pokládce dřevěné podlahy mění klima. Cítíte se v místnostech ...
číst více

Technici zkouší svou zručnost v profesionálním osmiboji s ručním nářadím

4643 Zobrazení - Vytvořeno: 8.12.2016

  Technici Vlado a Pepa Jako technik je potřeba být vybaven vědomostmi teoretickými, znát normy a danou problematiku. Zároveň když je k tomu technik vybaven znalostmi z praxe, kterou prošel ...
číst více

Podlaha za 24 hodin rychleschnoucí nivelační hmota Chemos Express 24h

13731 Zobrazení - Vytvořeno: 9.11.2016 • editováno: 24.11.2016

Tohle snad zažil už nejeden podlahář a investor. Stále se chodí s měřáky na vlhkost v podkladu a stále je to mokré a podlahy se stále nedají pokládat. Termíny jsou dané a když zasáhne vyšší moc v podobě ...
číst více

Jak se pokládají čtverce Fortelock

10015 Zobrazení - Vytvořeno: 25.9.2016 • editováno: 5.10.2016

Pojďte se semnou podívat na to, jak se pokládá podlaha Fortelock. Starý a z části podsklepený barák z roku 1938 má ve sklepě stálou vlhkost. Původní betonová podlaha o tloušťce přibližně ...
číst více

Jak se pokládají kobercové čtverce

10477 Zobrazení - Vytvořeno: 5.5.2016 • editováno: 22.9.2016

Pokládka kobercových čtverců na podlahu Byl víkend a šel jsem si položit do jedné kanceláře ve Dvoře králové nad Labem pár m2 kobercových čtverců. Tak jsem si říkal, že vám to natočím, aby ...
číst více

Jak jsme položili podlahu Hydrocork ve Dvoře Králové nad Labem

9055 Zobrazení - Vytvořeno: 1.5.2016 • editováno: 22.9.2016

Pokládka tiché podlahy Hydrocork Ve Dvoře Králové nad Labem se jedna firma rozhodla vybudovat nové kanceláře. Postavila se moderní nástavba na stávající stavbu dílen pro nákladní automobily. Firma ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy na zámek a lepící podložku

11760 Zobrazení - Vytvořeno: 30.4.2016 • editováno: 19.10.2016

Pokládka vinylové podlahy na podlahové topení. Vinylové podlahy od  výrobce Wineo v celomasivním provedení o celkové tloušce 5mm s nášlapnou polyuretanovou vrstvou 0,55mm.  ...
číst více

Jak se brousí sádrová nivelace aby vypadala jako zrcadlo

15709 Zobrazení - Vytvořeno: 25.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Samonivelační hmota Chemos Premium A5 - Broušení před pokládkou podlah Pokud dodržíte správné dávkování vody při nivelaci sádrovou hmotou Chemos A5 a necháte jí uschnout, tak při broušení se bude ...
číst více

Jak vyměnit poškozenou lamelu podlahy Hydrocork

13255 Zobrazení - Vytvořeno: 25.4.2016 • editováno: 9.12.2016

Výměna poškozené lamely na podlaze není vždy snadná záležitost. Vyměnit se dá za určitých okolností a použití nářadí téměř cokoliv.  V případě podlahy Hydrocork je výměna lamely docela snadná. ...
číst více

Jak vyrovnat anhydritovou podlahu sádrovou nivelací od 1-20mm

11359 Zobrazení - Vytvořeno: 11.3.2016 • editováno: 22.9.2016

Vyrovnání podlahy v interiéru pro pokládku podlah Každá podlaha v interiéru, na kterou se bude pokládat finální podlaha, se musí nejprve upravit do stavu, aby to položit šlo. Ono položit jde na ...
číst více

Schody a podlahy z Hydrocorku

9126 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2016 • editováno: 19.10.2016

Betonové schody a podlahy zakryl Hydrocork Z Portugalska od firmy Amorim pochází nová technologie podlah, které dostali jméno Hydrocork. Jde o velice zajímavou podlahu hlavně pro své vlastnosti. ...
číst více

Jak jsem pokládal dřevěnou masivní podlahu

18542 Zobrazení - Vytvořeno: 8.2.2016 • editováno: 22.9.2016

Jak správně položit dřevěnou masivní podlahu. Dostal jsem se na jednu zakázku úplně jinak než je běžné. Jak to všechno bylo, se dozvíte v časopise Domo, který má již připravený podrobný popis ...
číst více

Pokládka podlahy HYDROCORK

9187 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2015 • editováno: 22.9.2016

Pokládka podlahy Hydrocork v domě s problémem vlhkosti v podkladu Dostal jsem se na zakázku, kde podle investora byli podlahy po rekonstrukci. Dokonce betony byli udělané nové. Moc ...
číst více

Jak nivelovat betonové podlahy dilatace a správné nářadí.

40090 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Jak si připravit betonovou podlahu na pokládku nové podlahy? Změřit vlhkosti, zbrousit, vysát, napenetrovat, nalepit dilatační pásku na zeď, namíchat samonivelační hmotu, vylít nivelaci na podlahu, ...
číst více

Jak na vlhko v betonu před pokládkou podlah. PlatonStop Original.

17782 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2015 • editováno: 12.1.2024

Vlhkost v podlaze, co s tím? Když už se dneska staví nový dům, zpravidla má svislé a vodorovné izolace v pořádku. Většinou tomu tak až na ojedinělé případy je. Tam většinou ale za ...
číst více

Na detailu záleží a Festool na to má nářadí pro podlaháře

12357 Zobrazení - Vytvořeno: 19.4.2015 • editováno: 22.9.2016

Nářadí na podlahy - Festool, na detailu záleží Náročnost zákazníka je stále větší. Tak jako za posledních 20 let co mám možnost aktivně sledovat vývoj materiálu, tak se musí přizpůsobit vývoj nářadí, ...
číst více

Ukáži vám, jak udělat spoj na PVC - CV a jak udělat studený svár na podlaze

11951 Zobrazení - Vytvořeno: 1.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Jak na spoje na měkčených PVC a CV podlahách Poměrně dostávám dost otázek, jak udělat spoj na PVC nebo na CV - měkčeném PVC. Jak udělat spoj na marmoleu a pod .. Připravil jsem pro vás ukázku, ...
číst více

Podlahové topení, zjišťujeme thermokamerou kde vedou dráty od topení

11337 Zobrazení - Vytvořeno: 14.12.2014 • editováno: 30.9.2016

Jak zjistit kde jsou kabely od podlahového topení  Byli jsme přizvání k jedné zakázce, kde nastala situace – podlahové elektrické topné rohože, byli zality do samonivelační hmoty ...
číst více

Jak správně nalepit vinylovou podlahu do živého lepidla Profilep 300

17965 Zobrazení - Vytvořeno: 13.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Video jak lepit vinylové podlahy Zatím co jiné podlahy čekají na svůj návrat na špičku prodejnosti a oblíbenosti u zákazníků, tak vinylové podlahy v současnosti stále zažívají boom. Aspoň dle grafu ...
číst více

Jak položit masivní vinylovou podlahu na zámek - Wineo DESIGNline

13170 Zobrazení - Vytvořeno: 12.12.2014 • editováno: 22.9.2016

Vinylové podlahy Wineo - designline masív 5mm Kompletní rekonstrukcí prošel starý dům v Hořicích. Jak došlo na interiér a podlahy, byl jsem přizván, abych doporučil podlahovinu do interiéru ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy PARADOR Basic Plus 30 na HDF desce

11943 Zobrazení - Vytvořeno: 2.11.2014 • editováno: 22.9.2016

Jak položit zámkovou vinylovou podlahu PARADOR na HDF desce  Byla sobota, u zákazníka už byla suchá nivelace, která byla provedena chemií Chemos a byl ten správný čas položit vinylovou ...
číst více

Jak pokládat masivní vinylové podlahy Wineo - DESIGNline

12377 Zobrazení - Vytvořeno: 12.10.2014 • editováno: 22.9.2016

Velkoformátové masivní vinylové podlahy, jak se pokládají. Hned na úvod musím říci, že se pokládají dobře. Po pár metrech položení vinylové podlahy to dostanete do ruky, už cítíte pod jakým úhlem ...
číst více

A nedáte si říct a nedáte, kolik toho ještě je potřeba?

14708 Zobrazení - Vytvořeno: 17.8.2014 • editováno: 22.9.2016

Brousit - Brousit - Brousit - PODKLAD je třeba  Takhle to dopadne, když na to koukneme jedním okem a řekneme, jo to bude dobrý, to by šlo. Jenže tohle je málo. Dobrý je za tři a v přípravě ...
číst více

Pokládka a lištování laminátové podlahy EGGER

16354 Zobrazení - Vytvořeno: 15.6.2014 • editováno: 22.9.2016

Když je to správné nářadí, jde to samo. Když už teda jdu něco dělat, tak si potrpím na dobré a spolehlivé nářadí.  Ale to je o mě více než známo, že na nářadí jsem tak trochu ulítlej. O ...
číst více

Jak připravit podklad pod vinylovou podlahu a jak se lepí vinyl

24590 Zobrazení - Vytvořeno: 31.5.2014 • editováno: 22.9.2016

Správná příprava před lepením vinylové podlahy Před pokládkou vinylové podlahy je potřeba zjistit spousty věcí. Jednou ze základních je kvalita podkladu, pevnost, vlhkost, rovinnost. To jsou úplné ...
číst více

Jak obložit stěnu korkovými obklady

19418 Zobrazení - Vytvořeno: 18.5.2014 • editováno: 22.9.2016

Na lepení korku použijeme disperzní kontaktní lepidlo LMS 100 Jak nalepit korkové obklady na stěnu? Než se rozhodnete lepit korkové obklady na stěnu, měli by jste si jí předem oškrábat, ...
číst více

Pokládka masívní korkové podlahy lepením a lakování Corkcomfort Wicanders

22630 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2013 • editováno: 22.9.2016

Pokládka masívní korkové podlahy Před pokládkou masívní korkové podlahy je potřeba mít dokonale připravený podklad. Korková podlaha nám žádný nedoděl neodpustí, vše se časem prokreslí. Když ...
číst více

Jak opravit betonovou podlahu a udělat nivelační hmotu pro pokládku podlahy

28688 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak opravit betonovou podlahu Podíváme se na video, jak se dá opravit popraskaná betonová podlaha. Místo sešívání epoxidovou pryskyřicí a kovovými spony se podíváme na jinou technologii, kterou ...
číst více

Jak se pokládá plovoucí korková podlaha Granorte Element Crema

17271 Zobrazení - Vytvořeno: 15.9.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak se pokládá plovoucí korková podlaha Granorte Element Crema Pokládka korkové podlahy na plovoucí způsob. Na podklad se položili Durelis desky 18mm. Na Durelis desky se pokládala plovoucí ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy na samolepící podložku, FAKTA první zkušenosti...

26680 Zobrazení - Vytvořeno: 14.8.2013 • editováno: 22.9.2016

Pokládat vinylovou podlahu na samolepící podložku lze, Pokládat vinylovou podlahu na samolepící podložku lze, ale nesmíme zapomínat jakou podlahu a na jaký podklad. Samolepící podložky ...
číst více

Ukázka jak se pokládají vinylové podlahy DesignArt na školení Supellex

19485 Zobrazení - Vytvořeno: 16.7.2013 • editováno: 22.9.2016

Jak se pokládají vinylové podlahy DesignArt ? Jak položit vinylovou podlahu ? Malá ukázka jak se pokládá vinylová podlaha Designart Home a Designart Traffic lepením i na click, která proběhla na ...
číst více

Platon Stop podložka proti vlhku pod podlahy - video

16755 Zobrazení - Vytvořeno: 12.7.2013 • editováno: 22.9.2016

Platon Stop umožňuje nepřetržitý postup  stavebních prací. Platon Stop Optimál zaručuje proudění vzduchu pod podlahou a zabraňuje tvoření plísní. Platon Stop Optimal odvádí s podlah zbytkovou ...
číst více

Vlhkost pod podlahou Hradec Králové - výsledek katastrofa

19443 Zobrazení - Vytvořeno: 6.4.2013 • editováno: 22.9.2016

Vlhkost pod podlahou co s tím  Cena jednoho měřáku vlhkosti je okolo 10 tisíc korun. Moc nebo málo ? Na druhou stranu, když se zdá cena za měřák moc, tak pak se musí investovat ještě ...
číst více

Jak opravit díru na laminátové podlaze ?

39497 Zobrazení - Vytvořeno: 18.11.2012 • editováno: 22.9.2016

Jak opravit laminátovou podlahu? Doma se běžně stává, že něco upadne na zem. Máte-li v kuchyni položenou laminátovou podlahu a spadne na ní hrnec, prkénko nebo nůž, může se stát, že se laminátová ...
číst více

Pokládka korkové lepené podlahy 2004

14227 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2012 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy jsou jedinečné ve svých vlastnostech, kterým se málokterá podlaha vyrovná. O tom, že mám rád korkové podlahy, není pochyb. Řadím je nad všechny podlahy ostatní co se vlastností ...
číst více

Lepení vinylové podlahy

19584 Zobrazení - Vytvořeno: 7.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Lepení vinylové podlahy Jaké lepidlo použít na vinylové podlahy? Ukážeme si použití lepidla na vinylové podlahy, které doporučuji. Mám s ním již pár let vynikající zkušenosti a používám ho ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník

52733 Zobrazení - Vytvořeno: 5.7.2012 • editováno: 24.8.2017

Jak se připraví podklad pod vinylovou podlahu? Jak se pokládají vinylové podlahy? Pokládka vinylové podlahy PVC a příprava podkladu Zdeněk Strnad a Josef Voborník. Broušení podkladu ...
číst více

Krbové kamna a dřevěná podlaha

2194 Zobrazení - Vytvořeno: 29.11.2022 • editováno: 2.12.2022

Máte doma krbové kamna a řešíte co udělat před ně, aby se podlaha nepoškodila? My to na zakázkách řešíme takto. Ano je to po řemeslné stránce velice náročné na přípravu, dovednost řemeslníka a ...
číst více

Staré půdovky jako retro podlaha poslouží i dnes

2938 Zobrazení - Vytvořeno: 18.4.2022 • editováno: 19.4.2022

Byli skoro na každé půdě. Řeč je o půdovkách. Cihelná dlažba nebo také půdnice. Velkou parádu od nich nikdo nečekal, ale své místo tam měli. Fungovali jako pochozí izolace. Dnes v drtivé ...
číst více

Teplotní plomby pod podlahy. A jak chráníte svojí práci vy podlaháři?

2313 Zobrazení - Vytvořeno: 30.3.2022 • editováno: 30.3.2022

Podlahy reagují na změny teplot různě. Proto je potřeba s tím počítat a podlahu chránit. Zde je ukázka jak podlahu ochránit před přehřátím, přetápěním a nebo kombinaci obou variant. Tak prvně ...
číst více

Jaké podlahy jsou nyní nejvíce žádané, co se týče barev a materiálu? A dají se všechny podlahy renovovat a jestli ano, tak jak?

3432 Zobrazení - Vytvořeno: 30.9.2020 • editováno: 30.9.2020

Co se týče barev, tak podlahy z šedých odstínu pomalu přechází k dekoru dřeva a sem tam dekor dlažby, pomalu se vracejí přírodní odstíny.   Co se týče materiálu, tak stále vládnou ...
číst více

Když se po 3 letech vrátíte na podlahu, která vypadá jako byste ji položil včera.

3619 Zobrazení - Vytvořeno: 24.2.2020 • editováno: 24.2.2020

Jsou tomu 3 roky, kdy jsme dělali kompletní rekonstrukci podlah v domě ve Dvoře Králové.  Celé video, jak to vše bylo si můžete shlédnout zde. No a proč jsem se tam vracel teď? Protože ...
číst více

Nový informativní ceník podlahářských prací 2019

4531 Zobrazení - Vytvořeno: 10.5.2019 • editováno: 19.5.2019

  Právě se vám dostává do rukou 56 stran informací, které jsou poskládané na základě zkušeností tak, aby na konci byl skopojen zákazník i podlahář. Jdeme se na to všichni kouknout společně. ...
číst více

PODLAHY Z NULY NA 100 ZA 7 HODIN

5112 Zobrazení - Vytvořeno: 16.3.2019 • editováno: 24.6.2020

ZÁŽITKOVÁ HRA, KTEROU BY NIKDO NEVYMYSLEL. Byl pátek odpoledne, zrovna jsem seděl u počítače a otevřel jsem e-mail. Tam v předmětu stálo „výběrové řízení na pokládku laminátové podlahy“ ...
číst více

Jak opravit parketovou podlahu po nešikovném zásahu pokladače.

13963 Zobrazení - Vytvořeno: 19.1.2018 • editováno: 20.1.2018

Jeden příběh ze života o bukových parketách v panelovém domě. Ahoj Pepo, prosím tě, mohl by jsi se přijet podívat na jednu parketovou podlahu? Je čerstvě po renovaci, ale vypadá to strašně je tam ...
číst více

Kompletní ceník podlahářských prací a údržby podlah 2018

11150 Zobrazení - Vytvořeno: 11.1.2018 • editováno: 11.1.2018

Zajímá vás, kolik stojí pokládka různých podlah? Nebo kolik stojí vyčištění a údržba jednotlivých krytin? Na tyto otázky najdete odpovědi v novém podlahářském ceníku pro rok 2018. Jako každý rok ...
číst více

Nová vinylová podlaha Wineo v zrekonstruovaném bytě.

6403 Zobrazení - Vytvořeno: 28.11.2017 • editováno: 28.11.2017

Podívejte se, jak může vypadat masivní vinylová podlaha položená po celém bytě. Podlaha se pokládala na nově znivelovaný podklad. Rovný, pevný a hladký podklad je základ pro každou podlahu. Masivní ...
číst více

Proč se mi zvlnila nivelační hmota – kde se stala chyba

18677 Zobrazení - Vytvořeno: 9.11.2017 • editováno: 9.11.2017

Nakonec dobrý konec, viník odhalen. Komu by se to někdy nestalo… zvládnete přípravu podkladu pod samonivelační hmoty přesně dle technologického zadání, a přesto se něco pokazí. V první ...
číst více

Nakonec se to povedlo, jak se dělá podlaha na druhý pokus.

7786 Zobrazení - Vytvořeno: 3.11.2017 • editováno: 3.11.2017

Jak se dělá podlaha, podle představ zákazníka To, že se někdy něco nepovede, se prostě stane a stalo předpokládám každému, kdo něco dělá. Je důležité, pokud se něco nepovede, tak najít správné ...
číst více

Pracovat pouze za ruce, může do budoucna pro mnoho šikovných řemeslníků znamenat konečnou.

5395 Zobrazení - Vytvořeno: 2.9.2017 • editováno: 2.9.2017

Najímají si vás stabilně stavební firmy nebo jiné osoby za práci takzvaně za ruce? Buďte ve střehu, mohlo by se vám to do budoucna nevyplatit. V praxi to vypadá následovně. Dojedete na místo ...
číst více

Máte dilema dát dítě na řemeslo? A ptáte se jestli ho to uživí?

5623 Zobrazení - Vytvořeno: 18.8.2017 • editováno: 18.8.2017

Nebojte se řemesla, uživí vás. Máte dilema, co s klukem, až dokončí základní vzdělání, kam dál? Střední odborná škola se zaměřením na nějaké řemeslo, by mohl být správný směr. Třeba by ...
číst více

Jednoduchý krok, aby vám podlaha dlouho vydržela.

5240 Zobrazení - Vytvořeno: 13.8.2017 • editováno: 13.8.2017

  Často se setkávám u vás zákazníků při výběru podlahy s tím, jak máte nastudované zátěže u podlah. Tloušťka nášlapné vrstvy jako by bylo nejdůležitější a jediné kritérium proto, aby ...
číst více

Jaký je rozdíl mezi podlahářem a pokladačem?

7113 Zobrazení - Vytvořeno: 6.6.2017 • editováno: 27.10.2022

Rozdíl mezi pojmem podlahář a pokladač poznáte snadno. Když to zjednoduším: podlahář ví, co děla a ví, proč to děla, pokladač je přesný opak.   1 Podlahář si za ...
číst více

Jak dilatovat dřevěné podlahy na podlahovém vytápění

14458 Zobrazení - Vytvořeno: 17.3.2017 • editováno: 17.3.2017

Pokládka dřevěné podlahy jak je dilatovat. Podíváme se na pokládku masivní dřevěné podlahy. Při pokládce podlah všeobecně je důležité dbát na dobře připravěný podklad. Mohu ze zkušenosti říci, ...
číst více

Vinylové podlahy pozvolna začínají vytlačovat plovoucí laminátové podlahy i podlahy dřevěné

5637 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 15.3.2017

No zdá se, že mediální masáž na podlahy zasáhla všude a všechny. Ale kdo má kapek rozumu, oblbnout se nenechá a záhadu semnou rozklíčuje. Ono je to ale jinak lidi. Nemyslím si, že to je zcela ...
číst více

Jak si můžete opravit díru na vinylové nebo dřevěné podlaze.

18054 Zobrazení - Vytvořeno: 3.3.2017 • editováno: 3.3.2017

Díra na dřevěné nebo vinylové podlaze, jak se jí zbavit? Komu se to už nestalo, na podlahu upadl těžký předmět a udělal tam díru, prohlubeň. V první fázi vztek na kohokoliv kdo to udělal… ...
číst více

Jak a čím zalištovat podlahu, když jsou hodně křivé zdi

22193 Zobrazení - Vytvořeno: 12.2.2017 • editováno: 5.1.2023

Jak jsem pokládal masivní vinylovou podlahu na zámek. Než se mohlo s pokládkou začít, bylo nevyhnutelné stávající podklad odstranit a znivelovat znova. Jak se často u přípravy podkladu stává, nebyl ...
číst více

Kolik chyb dokážete napočítat na lepené vinylové podlaze?

11252 Zobrazení - Vytvořeno: 3.2.2017 • editováno: 3.3.2017

To se opravit nedá, všechno vytrhat, odbrousit a znova. To, že ne všechny realizace se povedou v takové kvalitě, v jaké zákazník očekává se prostě stává. Může to být hned z několika důvodů. Přemrštěnými ...
číst více

Odolá zámek plovoucí podlahy Hydrocork vodě?

5225 Zobrazení - Vytvořeno: 30.1.2017 • editováno: 3.2.2017

Tento test si můžete vyzkoušet i vy. Udělal jsem si jeden takový test s podlahou Hydrocork. Nechal jsem lamelu zamrznout v bazénu a po 14dnech jsem jí šel motorovou pilou vyřezat. Jak to dopadlo? ...
číst více

PF 2017 videopodlahy

4587 Zobrazení - Vytvořeno: 23.12.2016 • editováno: 23.12.2016


číst více

Když chcete mít pohodlné schody potažené kobercem

12991 Zobrazení - Vytvořeno: 5.10.2016 • editováno: 10.10.2016

Zákazník miluje chůzi po koberci Mám zákazníka, který má rád teplou a měkkou podlahu. Proto má všude doma kvalitní koberce. Nebavíme se o syntetických kobercích za 350,-Kčm2, ale opravdu o příjemných ...
číst více

Takhle vypadá korkový dub z kterého se vyrábí podlahy

6617 Zobrazení - Vytvořeno: 2.10.2016 • editováno: 10.10.2016

Posílám pozdravy z Portugalska z korkových plantáží. Zrovna se loupe korková kůra z korkového dubu pro výrobu nejlepších zátek do kvalitních vín. Měl jsem možnost si loupání korkové ...
číst více

Obvodové hliníkové lišty k podlahám

13631 Zobrazení - Vytvořeno: 9.6.2016 • editováno: 22.9.2016

Hliníkové lišty k podlahám vás prověří, jak rovný umíte udělat podklad pod podlahu. Připravit si správně podklad pod každou podlahu je ALFA a OMEGA řemesla. V dnešní době, „na cvakat“ ...
číst více

Korkové obklady na stěnu jak jsme je nalepili s klukama

13689 Zobrazení - Vytvořeno: 7.2.2016 • editováno: 22.9.2016

Jak nalepit korkové obklady na stěnu?  Doma se nám hromadili medaile, které bylo potřeba někam dát. Nabídla se možnost nalepit korkové obklady na stěnu podél schodů. Stěna byla beztak od dětí ...
číst více

Kolik vody napustit do plovoucí laminátové podlahy a jak to vlastně je?

12473 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2016 • editováno: 22.9.2016

Laminátové podlahy neboli plovoucí podlahy, již nastal čas udělat si pořádek. Jak to vše bylo. Ti podlaháři, kteří dělají své řemeslo min 17 - 25let, tak si na to budou pamatovat.  Jsou ...
číst více

Chyby na anhydritových podlahách od neprofesionálních řemeslníků.

17466 Zobrazení - Vytvořeno: 15.11.2015 • editováno: 26.10.2016

Jaké chyby se dopouští nezkušení nebo neschopní lidé při nivelaci na anhydritové podlaze. Na fotce můžete vidět několik chyb, které se dopustil člověk. Anhydrit nestržený sintr, Anhydrit neodbroušený, Nesmyslná ...
číst více

Nejlevnější podlahy na trhu a nejlevnější pokládka podlah i nejlevnější podlaháře najdete zde

11467 Zobrazení - Vytvořeno: 14.11.2015 • editováno: 27.4.2018

Podlahy a podlahářské práce, které zákazníci dostali ve slevě. Vážený zákazníku, obrázky, na které se budete teď dívat, není nic jiného než důsledek tlaku na cenu. Aby podlahy mohli plnit svou ...
číst více

Jak vybrat správně podlahu. Otázky na které hledejte odpovědi.

15812 Zobrazení - Vytvořeno: 10.11.2015 • editováno: 5.3.2017

Vybíráme novou podlahu, jak se v tom vyznat. Každý z nás má doma nějakou podlahu. S podlahou se každý den potkáváme, vlastně každé ráno začíná na podlaze. Když vylézáme z postele, ...
číst více

Pokládka vinylové podlahy - otázky a odpovědi jak na to

34657 Zobrazení - Vytvořeno: 18.3.2015 • editováno: 1.10.2016

Jak správně položit vinylové podlahy... jak překonat překážky. Máte otázky ohledně pokládky vinylové podlahy? Také máte někdy chaos v názorech o pokládce vinylových podlah? Co podlahářská firma, ...
číst více

Jak se zbavit celulitidy na podlaze

10824 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Když celulitida migruje do podlahy, mastička to nezachrání Slovo pomerančová kůra v podlahách, když se řekne, tak každý podlahář má tak nějakou představu o co  jde, a kdy se takový povrch ...
číst více

Korkovou podlahu do koupelny?

12128 Zobrazení - Vytvořeno: 22.2.2015 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy, do koupelny vhodné řešení?  Také přemýšlíte jakou podlahu dát do koupelny na podlahu? Už se vám okoukala keramika? Řešíte jak udělat teplou podlahu v koupelně, aniž by ...
číst více

Odpověď zákazníkovi na cenu podlahářských prací. Otiskl časopis DOMO

16519 Zobrazení - Vytvořeno: 15.2.2015 • editováno: 22.9.2016

K ceníku podlahářů na stránkách www.videopodlahy.cz přišel komentář od zákazníka. Nejprve jsem nechtěl reagovat, protože se nejedná o otázku, ale pouze o konstatování. Pak jsem si řekl, ...
číst více

Certifikáty - Josef Voborník

10492 Zobrazení - Vytvořeno: 1.2.2015 • editováno: 12.10.2016

To, že školit je potřeba se neustále není pochyb. Od roku 1994 jsem byl na spousty školení a z některých jsem si odnesl i certifikát nebo osvědčení. V podlahařině je stále něco nového a tak je ...
číst více

Sleva na PODLAHY až 60% vyplň formulář

13875 Zobrazení - Vytvořeno: 13.10.2014 • editováno: 10.2.2017

Musím říci, že se nám začíná množit jeden nešvar... jmenuje se přízračně - SLEVA Sleva na všechno, pro všechny, a někdy za každou cenu. A jak to tedy s těmi slevami opravdu je? Musíte počítat ...
číst více

Nastal čas se odlepit od podlahy - kvadrokoptéra DJI

13563 Zobrazení - Vytvořeno: 22.1.2014 • editováno: 22.9.2016

Nastal čas se odlepit od podlahy - kvadrokoptéra DJI s kamerou GoPro 3+ Proletět se těsně nad podlahou, kde právě podlahář pokládá vinylovou podlahu nebo lepí dřevěné podlahy a udělat záběr z kamery, ...
číst více

Kolik stojí renovace podlahy? Informace pro zákazníky, jaké podlahy se dají renovovat a za kolik.

36670 Zobrazení - Vytvořeno: 21.9.2013 • editováno: 5.3.2024

Jaké podlahy se dají renovovat? Když se řekne renovace podlahy, co všechno může podlahář zrenovovat? Tak určitě každého napadnou dřevěné podlahy, prkna a parkety. Renovovat se mohou podlahy korkové, ...
číst více

Podlaha na truc, příběh starého dubu více jak 200 let

12178 Zobrazení - Vytvořeno: 14.4.2013 • editováno: 25.9.2016

  Příběh starého dubového stromu Dřevěná podlaha z jednoho stromu. Podlaha, která má svůj příběh. Strom, který přežil několik válek, byl dominantou krajiny, ale byl tak velký a začal ...
číst více

Všechno má svou cenu! Proč se to děje? Kam vás může dostat investor, pokud se necháte vyprovokovat. Otiskl časopis DOMO

40173 Zobrazení - Vytvořeno: 2.3.2013 • editováno: 21.11.2016

Proč se to děje? Jak nacenit práce na podlahy? Kam až vás dostane investor, když se necháte vyprovokovat ?  „vždyť jsem to dělal jako vždycky, tak nechápu, proč “ Udělali ...
číst více

Korková plovoucí podlaha

12824 Zobrazení - Vytvořeno: 25.2.2013 • editováno: 22.9.2016

Korkové podlahy do dětského pokojíku nejlepší volba. Jsou teplé jako koberec a setřít se dají jako dlažba.
číst více

Ceník podlahářských prací PODLAHY /doporučené/

54420 Zobrazení - Vytvořeno: 15.9.2012 • editováno: 29.4.2024

Kompletní ceník podlahy - podlahářské práce V ceníku 2022 najdete triviální a jednoduché podlahářské práce, jejichž realizace je rychlá a snadná. Jde zejména o pokládky levnějších rolových ...
číst více

Korek President a lak Loba LMS 2

15586 Zobrazení - Vytvořeno: 2.12.2012 • editováno: 22.9.2016

Jak jsem pokládal korkovou podlahu PRESIDENT Pokládka a lakování korku, kterému se říká PRESIDENT, mě opravdu bavila. K pokládce takového korku se přeci nedostávám každý den. Původně byla ...
číst více

Korek na venkovním WC

13432 Zobrazení - Vytvořeno: 28.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Korkem se dá obložit cokoliv Venkovní WC může být příjemné  
číst více

Korková podlaha

14186 Zobrazení - Vytvořeno: 27.10.2012 • editováno: 22.9.2016

Byli doby, kdy se korkové podlahy pokládali ve velkém. Pamatuji si, že jsme dělali i 2 korkové podlahy týdně. Korková podlaha je opravdu jedinečná podlaha a má spoustu výhod a vlastností, které ...
číst více

Ideální podlaha do koupelny KOREK

18872 Zobrazení - Vytvořeno: 27.10.2012 • editováno: 31.1.2024

Korková podlaha místo dlažby v koupelně? Nevím, jestli někdo ví, že do koupelny lze místo dlažby a jiných podlah použít také korková podlahy. Pro pokládku korkové podlahy do koupelny, doporučuji ...
číst více

Kutilové v AKCI aneb nebojíme se vůbec ničeho

15391 Zobrazení - Vytvořeno: 9.9.2012 • editováno: 22.9.2016

Anhydritové podlahy - vlhkost dřevěné podlahy - vlhkost Pokládka parket - vlhkost Plovoucí ...
číst více

Korek realizace ve školce rok 1999

12447 Zobrazení - Vytvořeno: 25.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Realizace korkové podlahy ve školce v Libé u Chebu. Podlahářství Voborník Cheb. To se jednou v Libé u Chebu realizovala školka pro nejmenší človíčky a byli jsme moc rádi, že jsme mohli přispět ...
číst více

Oprava popraskaného betonu

19190 Zobrazení - Vytvořeno: 19.7.2012 • editováno: 22.9.2016

Oprava popraskaného betonu Chemos OT 101 S opravným tmelem OT 101 rychle a snadno vyspravíte popraskaný beton, uděláte lokální opravu betonu v rychlém čase. S Chemos OT 101 dokážete ...
číst více

Loupání korkového dubu

13271 Zobrazení - Vytvořeno: 17.7.2012 • editováno: 27.9.2019

Loupání korkového dubu v Portugalsku - korkové podlahy Portugalsko je zemí s největšími korkovými plantážemi, kde se každý rok sklízí korková kůra. Z té nejlepší korkové kůry se ...
číst více

Proč jsem si nakonec koupil auto, které se mi moc nelíbí?

1168 Zobrazení - Vytvořeno: 10.3.2024 • editováno: 14.3.2024

Jaké hlavní parametry pro výběr pracovního auta – pro podlaháře, byly rozhodující? Já si vybíral auto, které bude vozit trochu toho materiálu, což nebyla priorita, neboť dnes materiál dovezou ...
číst více

COREtec není SPC podlaha? Je to hybrid? Co to vlastně je? Jak hodnotím tuto podlahu s odstupem několika let.

1292 Zobrazení - Vytvořeno: 19.2.2024 • editováno: 25.2.2024

Jak jedno přísloví říká „nechval dne před večerem “ to znamená, že není radno konstatovat a spoléhat na něco, co teprve probíhá a výsledek se jeví jako úžasná věc. Někdy je dobré si ...
číst více

S podlaháři na telefonu, vše jsem udělal na 100% a ono se to nepovedlo, asi je to špatný materiál.

1154 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2024 • editováno: 4.6.2024

Desítky telefonu denně jsou na denním pořádku. Někdy přichází včas, ale velmi často přicházejí pozdě. To znamená jedno, hodně peněz do mínusu. Říkejme tomu školné. Na druhou stranu, dokud ...
číst více

Hloupý řeší, jak velkou dostane slevu a chytrý přemýšlí, co dostane za tu cenu.

1124 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2024 • editováno: 20.4.2024

A jak nakupujete a obchodujete, podnikáte nebo jste zaměstnanec. Je v tom zásadní rozdíl, který někteří jaksi nechápou. Zajímavý kontrast mezi přístupy k nakupování a obchodování „Hloupý“ ...
číst více

Jak instalovat kuchyň a podobný nábytek na plovoucí systém podlah. A co truhláři, už mají jasno?

2717 Zobrazení - Vytvořeno: 28.1.2024 • editováno: 8.2.2024

Jednu chvíli to vypadalo, že už se to všichni řemeslníci naučili a pochopili co znamená plovoucí podlaha. Přeci jenom nějaký ten pátek tady s námi jsou. V dobách minulých, když se řeklo, ...
číst více

Dřevěné podlahy Esco Family to je kvalita a elegance českého výrobce podlah

3274 Zobrazení - Vytvořeno: 4.7.2023 • editováno: 4.7.2023

Dřevěné podlahy jsou známé svou přirozenou krásou, odolností a dlouhou životností, a jednou z dobrých značek dřevěných podlah na českém trhu je dřevěná třívrstvá podlaha Esco Family.   Tuto ...
číst více

Podložky pod koberec Floorwise a napínací lišty. Proč si nechat položit koberec metodou napínáním.

1173 Zobrazení - Vytvořeno: 4.7.2023 • editováno: 4.7.2023

Podlaha je důležitým prvkem každého interiéru. Při zařizování domova je proto důležité vybrat správný typ podlahy. Ti kteří hledají měkké podlahy a více pohodlí pro vaše chodidla, ...
číst více

Na nové dřevěné podlaze se nám dělají fleky a špatně se udržuje.

2066 Zobrazení - Vytvořeno: 10.3.2023 • editováno: 10.3.2023

Také se s tím setkáváte? Koupíte dřevěnou podlahu a když se položí, zadrhávají se vám ponožky a nesnadno se udržuje čistá. Po pokládce podlahy uživatelé domu zjistí, že při chůzi v ponožkách ...
číst více

Pokládka podlahy svépomocí, hledáme zaručené rady a tipy z internetu.

2406 Zobrazení - Vytvořeno: 5.1.2023 • editováno: 28.2.2023

Položit podlahu na připravený podklad je (NE)snadné. Hned na úvod, na fotce vidíte pokládku PVC svépomocí, co na tom je, rozmotat PVC, oříznout. Výsledek po pár měcících - hniloba a plísně. Někdo ...
číst více

Dřevěné podlahy, to je kus opracovaného stromu, který můžete mít doma.

1404 Zobrazení - Vytvořeno: 29.11.2022 • editováno: 29.11.2022

Pokud se řadíte mezi lidi, co přemýšlí o dřevěné podlaze a nikdy s ní neměli zkušenost, je to první krok k tomu, že své vize dosáhnete. V cestě máte ale ještě dost možných nástrah, ...
číst více

Zkusili jsme si položit dřevěnou podlahu Esco Family

1430 Zobrazení - Vytvořeno: 29.11.2022 • editováno: 29.11.2022

Dřevěnou podlahu Family, můžete mít od Světa podlah na lusknutí prstu. Jak se mám s ní pracovalo? Co se nám líbilo? A co jsme museli udělat, aby se podlaha mohla položit? A jaká je její jedna ...
číst více

Dubová masivní prkna Feelwood položené plovoucím způsobem na ocelové spony mají své výhody

1677 Zobrazení - Vytvořeno: 29.11.2022 • editováno: 29.11.2022

Masivní dřevěnou dubovou podlahu jsme položili na korkovou podložku a spojili na ocelové spony. Tento systém pokládky není zcela běžný a nenajdete ho také v nabídce všech výrobců. Pokládka ...
číst více

TICHÉ odolné podlahy a podložky, které vám ušetří za topení, protože hřejí.

1997 Zobrazení - Vytvořeno: 13.5.2022 • editováno: 16.5.2022

Znáte nějakou teplou podlahu, která hřeje i když zrovna netopíte? Co si představíte, když řeknu KOREK? Nejčastější odpověď je Bohemia SEKT a dobré víno. Věřím, že byste si lahvinku dali, ...
číst více

Jak udělat správně nivelaci podlahy bez prasklin

3529 Zobrazení - Vytvořeno: 18.4.2022 • editováno: 19.4.2022

  Dobrý den, můžete nám poradit, jak máme udělat správné vyrovnání podlahy se samonivelační stěrkou? Řešíme, co s nerovnou podlahou, jak jí vyrovnat před pokládkou podlahy. Používáme ...
číst více

Dřevěná podlaha v poloroubence to je nádhera a jak to voní

1829 Zobrazení - Vytvořeno: 18.3.2022 • editováno: 18.3.2022

Do roubenek a poloroubenek přírodní podlahy jako je dřevo patří.    Můžou tam být i podlahy kamenné a dlažby. Najdou se ale i výjimky, kdy tam najdete podlahy plastové z PVC ...
číst více

Hledáte dobré podlaháře a jak je poznat?

2028 Zobrazení - Vytvořeno: 4.3.2022 • editováno: 4.3.2022

  Když se naučí ti správní podlaháři spolupracovat, je to pro zákazníka výhoda. Když se přijedu podívat na realizaci nebo pomoc jinému podlaháři, který si neví rady se svou prací, ...
číst více

TÁTO, POLOŽÍME SI PODLAHU, ZVLÁDNEME TO, NEBO NE?

2325 Zobrazení - Vytvořeno: 4.3.2022 • editováno: 4.3.2022

Dva úhly pohledu na pokládku podlah. Jeden je toho, kdo má informace, a druhý toho, kdo informace nemá. Dalo by se říct, že položit podlahu zvládne téměř každý. Stačí si přečíst návod a mít nějaké ...
číst více

Na co nesmíte zapomenout, když se pustíte do pokládky podlahy.

2099 Zobrazení - Vytvořeno: 21.2.2022 • editováno: 21.2.2022

  O tom, že se vyplatí dodržovat technologické postupy a číst návody, ví nejeden podlahář. Jak se vymstilo nečtení návodu mně, si můžete přečíst v tomto článku, já osobně na ...
číst více

Přemýšlíte jak správně položit a přilepit dřevěnou podlahu?

3497 Zobrazení - Vytvořeno: 13.9.2021 • editováno: 22.9.2021

Pořád to dělám takhle a nikdy nebyl problém, ale co když nastane? Proč je příprava podkladu tak důležitá? Proč někteří podlaháři tomu věnují maximální péči a přesto se stane průšvih? Jak ...
číst více

Reklamujeme spáry u vinylové podlahy

4195 Zobrazení - Vytvořeno: 10.9.2021 • editováno: 10.9.2021

Máme vinylovou podlahu, když jsme reklamovali spáry před HS portály, podlahář nám řekl, že takhle na teplo PVC reaguje. Také že nám říkal, že máme v létě stínit. Zapomněl, že nemáme PVC, ale ...
číst více

Co vás na anhydritu zajímá nejvíce

3005 Zobrazení - Vytvořeno: 8.9.2021 • editováno: 27.10.2022

ČTYŘI OTÁZKY K ANHYDRITŮM ZODPOVÍDÁ PEPA VOBORNÍK, prezident Cechu podlahářů ČR, A DAN ŠMÍD, CEMEX CR, s.r.o. Nejčastěji se lidé ohledně anhydritu ptají na čtyři otázky. Jaké to jsou a jaké jsou ...
číst více

Vybíráte laminátové podlahy, na co se zaměřit.

2291 Zobrazení - Vytvořeno: 11.5.2021 • editováno: 11.5.2021

Když se řeklo budeme mít plovoucí podlahu, téměř všichni věděli, že jde o laminátovou podlahu. Tak tomu bylo od samého začátku, kdy se laminátové podlahy začaly u nás prodávat a vydržely dodnes. ...
číst více

Čtěte návody, aneb začátek, který se měl strčit do konce.

2630 Zobrazení - Vytvořeno: 11.5.2021 • editováno: 11.5.2021

Bude to příběh o jedné podlaze, který mi spojil přítomnost s minulostí, ale to jsem si uvědomil, až na konci. Ke všemu se dostaneme, protože všechno má svůj čas. Přítomnost, se odehrává ...
číst více

Otázka, kolik stojí položení jednoho metru podlahy?

4508 Zobrazení - Vytvořeno: 28.4.2021 • editováno: 6.5.2021

Jsou různé druhy otázek, poptávek, a na které se vyplatí reagovat a na které už ne? To je to oč tu běží, cena za 1m2 podlahy je jaká? Tento dotaz čtu i slyším velmi často. Někteří dokážou napsat ...
číst více

Kdo zná správné odpovědi na tyto otázky?

3605 Zobrazení - Vytvořeno: 16.3.2021 • editováno: 17.3.2021

Sem tam dostanu takové dotazy - perličky, se kterými si nevím na první dobrou rady. Vůbec někdy netuším, co tím chtěl pisatel nebo pisatelka říct.  Upozorňuji, že nejsou vytržené z žádného ...
číst více

Pracovní PONK do dílny

3157 Zobrazení - Vytvořeno: 7.3.2021 • editováno: 7.3.2021

Pracovní stůl od táty, kdo by ho nechtěl. Přesně takhle to vnímám já. Asi každé malé dítě zajímají šuplíky. A je jedno, jestli to jsou šuplíky na kuchyňské lince, v ložnici ve skříni, v obýváku ...
číst více

Vysavač, důležité nářadí pro podlaháře a některé řemeslníky. Jaký je ten správný?

3691 Zobrazení - Vytvořeno: 22.2.2021 • editováno: 23.2.2021

Dobrý podlahář, řemeslník si po sobě uklidí, to je bez debat, a proto se bez vysavače v některých profesích neobejdete. Ale který vysavač je ten pravý a splní vaše požadavky? Taky nad tou otázkou ...
číst více

Také máte plísně na podlaze? Může to být důvod k reklamaci?

4160 Zobrazení - Vytvořeno: 16.2.2021 • editováno: 14.3.2021

HRA NA KOČKU A MYŠ   Je to takový docela zajímavý příběh. Zvoní telefon: Potřebuji, abys jel se mnou podívat se na jednu zakázku, kam jsme dodávali dřevěnou podlahu, zaznělo od dodavatele. ...
číst více

Dřevěné podlahy od řemeslníků z Cechu podlahářů ČR.

2677 Zobrazení - Vytvořeno: 16.2.2021 • editováno: 14.7.2023

Přeji hezký den všem. Jmenuji se Josef Voborník a jsem prezidentem Cechu podlahářů ČR.  Ne každý podlahář, umí a pokládá úplně všechny podlahy. Zpravidla to bývá i o tom, že čím dražší podlaha, ...
číst více

ROK 2020 jaké podlahy jsme pokládali nejčastěji našim zákazníkům?

2796 Zobrazení - Vytvořeno: 19.12.2020 • editováno: 29.1.2021

Přes všechno, co se v tomto roce 2020 stalo, ještě se stane, tak naši zákazníci nejčastěji po nás chtěli pokládat spíše ty kvalitnější a přírodní podlahy.  Pravda je, že mnohé zakázky ...
číst více

Podlahy přesně podle přání. Celá rodina podlahářem na den s podlahářem

2552 Zobrazení - Vytvořeno: 30.11.2020 • editováno: 30.11.2020

Nudná podlaha to rozhodně není, tahle vás bude bavit. Máme tu podlahu o velikosti 12m čtverečných, kde se můžeme vyřádit. Je to technická místnost v rodinném domě, kde žije pohodová rodina. ...
číst více

Anhydrit a 4 otázky, na které se stále ptáte, dostanete ale správné odpovědi?

4715 Zobrazení - Vytvořeno: 30.11.2020 • editováno: 7.12.2020

Otazky jsou jako přes kopírák, zřejmě nejsou jasné odpovědi. 1. Kdy bude anhydrit suchý? 2. Musí se anhydrit brousit? 3. Musí se anhydrit nivelovat? 4. Kdy můžeme položit podlahy? Na ...
číst více

Na den podlahářem, jak jsme pokládali plovoucí vinylovou podlahu na click svépomocí, za dozoru profíků.

3807 Zobrazení - Vytvořeno: 23.11.2020 • editováno: 23.11.2020

Takhle nějak by mohl vypadat pracovní název skupiny lidí, kteří se poprvé pustili do pokládky podlahy. Byl jsme osloven s prosbou, zda bych nedojel pomoc s pokládkou vinylové podlahy ...
číst více

Máte čuch na šikovného řemeslníka, anebo se necháte snadno nachytat?

3338 Zobrazení - Vytvořeno: 16.11.2020 • editováno: 16.11.2020

A jaký čuch mají řemeslníci na zákazníky, kdo je na tom lépe? Jak to asi může dopadnout, když rozešlete poptávky řemeslníkům s neúplnou informací a dotazem na cenu. Například email: Kolik ...
číst více

Zákazníkovi se nelíbí, jak je podlaha položená. Funguje to i obráceně, podlaháři volají, že mají problém se zákazníkem. Co vše tomu může předcházet?

3300 Zobrazení - Vytvořeno: 18.10.2020 • editováno: 18.10.2020

Podlaháři, informujete zákazníky při výběru podlahy o všem? A jak na to reagují? Jde totiž o to, že pohled na provedené dílo se někdy u podlahářů a zákazníku rozchází. Proč tomu tak je a na čí ...
číst více

Na co dopředu myslet, když stavíte dům nebo děláte rekonstrukci podlahy.

4380 Zobrazení - Vytvořeno: 29.1.2020 • editováno: 2.2.2020

Váš výchozí bod NULA je nášlapná vrstva – podlaha. Mimo mnoho velmi důležitých prvků při stavbě nebo rekonstrukci domu, se na jeden neméně důležitý často zapomíná a řeší se za pochodu. ...
číst více

Když ti řeknou, jsi NULA a pak zjistí, že s tebou musí počítat.

3609 Zobrazení - Vytvořeno: 5.11.2019

To takhle debatují řemeslníci na jedné stavbě, kdo je důležitější. Tak hned se ozval pokrývač střech, kdybych udělal špatně střechu, tak tam zateče a všechna vaše práce je ztracená. Tesař, ...
číst více

Známe školní lavice a židle, které vám radost zaručeně neudělají.

4551 Zobrazení - Vytvořeno: 2.11.2019 • editováno: 2.11.2019

Školy mají poničené podlahy, výrobce nábytku to neřeší. Provozovatel školy, se nemá jak bránit. Udělá v tom někdo pořádek?   Do školy, kde byla položená nová PVC podlaha, byl dodaný ...
číst více

Plánujete novou podlahu PVC, vinyl? Jak předejít zklamání a řešení reklamací.

6683 Zobrazení - Vytvořeno: 29.10.2019 • editováno: 13.11.2022

Měkčené podlahy z PVC mají také své vlastnosti a s těmi je potřeba počítat. Nenávratné poškození podlahy, škrábance a fleky, si způsobíte sami a netušíte proč. Jak z toho ven? Zatím co odstranění ...
číst více

Taky hledáte vlhkost v podlaze a nevíte jak?

3857 Zobrazení - Vytvořeno: 19.10.2019 • editováno: 12.4.2021

 Umíte si změřít vlhkost v podlaze sami, nebo se spoléháte na druhé?     Pořád se kolem toho debatuje, prakticky snad není školení, kde by nepadla věta o vlhkosti v podkladu. ...
číst více

Měření zbytkové vlhkosti v cementovém a anhydritovém potěru

10293 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2019 • editováno: 26.11.2019

Správně změřit zbytkovou vlhkost v podkladu na který se chystáte pokládat krytinu je pro mnoho lidí a vlastně bohužel i mnoho podlahářů jak zjišťuji velkou neznámou. A to přesto, že to je ...
číst více

Podlahy preferujete raději přímo přes řemeslníka, e-shop, nebo poptávkový server?

4326 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2019 • editováno: 29.3.2019

Jak řekl jedem můj kolega, vždyť je to pořád dokola a stejně se neponaučí. Neřeš to. Zkušenosti nejsou přenositelné.  O co jde?  V rámci úspor si zákazník nakoupí podlahu na e-shopu. ...
číst více

Máte doma vinylovou podlahu? Tak byste měli vědět následující.

11881 Zobrazení - Vytvořeno: 26.3.2019 • editováno: 13.11.2022

Jak je to s póry na vinylové podlaze a správný postup čištění? Pokud máte doma již delší dobu vinylovou podlahu a nedostali se k vám informace o tom, jak jí máte správně udržovat, nevyhnete ...
číst více

Jak položit podlahu a kolik to bude stát peněz? Odpovědi, které vás (NE) překvapí.

6582 Zobrazení - Vytvořeno: 14.1.2019 • editováno: 15.1.2019

Takhle to asi mají v dnešní době, všichni řemeslníci stejné. V poslední době zaznamenali poměrně přibývajících emailu s dotazy o radu, pomoc, návrh řešení apod. To že těch dotazů přibývá, ...
číst více

Přijel k vám podlahář na zaměření podlahy? Na co se připravte.

5562 Zobrazení - Vytvořeno: 4.1.2019 • editováno: 15.1.2019

Pokládka nové podlahy vyžaduje informace a přípravu. Podlaháři rozlišují dva až pět druhů zákazníku. Do jaké skupiny patříte? Ale než zjistíte, do jaké skupiny patříte, povíme si, na co se připravit. ...
číst více

Jak vybrat správnou podlahářskou firmu na pokládku podlah

6141 Zobrazení - Vytvořeno: 30.12.2018 • editováno: 19.4.2019

Uvažujete o nové podlaze? Jak (NE)udělat chybu, která vás bude stát mnoho peněz a nervů. Přemýšlíte, že rozešlete emaily k cenové poptávce na podlahářské firmy? Tak buďte ve střehu. Možná ...
číst více

Nejhorší věta řemeslníka? „TAKHLE to dělám 20 let.“

7341 Zobrazení - Vytvořeno: 6.10.2018 • editováno: 8.10.2018

Informace o podlahách, nad kterými je potřeba se zamyslet Možná právě tahle věta, mnoho zákazníkům přinese nemalé starosti. Je totiž rozdíl říci, dělám to 20 let a TAKHLE to dělám 20let. Vysvětlím, ...
číst více

Jaké možnosti máte, pokud chcete správně olištovat podlahy

7650 Zobrazení - Vytvořeno: 1.8.2018 • editováno: 1.8.2018

A jakou dáme podlahovou lištu? To je častá otázka ke každé podlaze a výběr je opravdu široky. Když se bavíme o podlahových lištách, nejčastěji jsou používané přechodové lišty. Drtivá většina lišt ...
číst více

Jak se z nejlevnější anhydritové podlahy snadno stane nejdražší.

9711 Zobrazení - Vytvořeno: 21.6.2018 • editováno: 24.10.2018

Když už si myslíte, že jste ve svém oboru viděli téměř všechno, vždy se najde koumák, který to dokáže trumfnout a to za každou cenu.  Tak dlouho se hledala nejlevnější varianta za co nejméně ...
číst více

A jakou mi dáte slevu na podlahy když toho mám 70m

6487 Zobrazení - Vytvořeno: 6.4.2018 • editováno: 10.4.2018

Kdo tuhle větu nikdy neslyšel, jako by ani nebyl. Slovo sleva tu tak zdomácnělo, že pomalu začíná patřit k folklóru a scénáři, bez kterého si mnozí ani nedokážou nákup nové věci představit. Co ...
číst více

Jak srovnat několika způsoby starou pronesenou rozlezlou dřevěnou podlahu nebo parkety

40844 Zobrazení - Vytvořeno: 3.4.2018 • editováno: 5.4.2018

Vyrovnání starého dřevěného podkladu, lze provádět několika způsoby a ty ještě rozdělíme na suchý a mokrý způsob. Uvažujete o jiné podlaze, ale stávající dřevěný podklad není vyhovující? Ideální ...
číst více

Kdy se mohou pokládat podlahy na nový anhydrit nebo beton?

15706 Zobrazení - Vytvořeno: 26.3.2018 • editováno: 5.4.2018

Jak je to se zbytkovou vlhkosti v anhydritové nebo betonové podlaze. Kdy můžeme pokládat podlahy na nové potěry? Jak musí být podklad suchý? Jak je to s podlahovým topením a vlhkostí? Než začne ...
číst více

Jak vám podlahové topení dokáže nejlépe zatopit

11130 Zobrazení - Vytvořeno: 12.3.2018 • editováno: 3.5.2018

Dát si, nebo nedat podlahové vytápění do novostavby, to je mnohdy zbytečná otázka. Je to opravdu tak výhodné? Projektanti, architekti i investoři s ním počítají téměř automaticky. Ale proč? Ikdyž ...
číst více

Reklamovali jste někdy spáry na vaší dřevěné podlaze a jak jste dopadli?

8674 Zobrazení - Vytvořeno: 4.3.2018 • editováno: 4.3.2018

Zaznamenali jste někdy to, že velikost spár se nám na podlaze mění? Pokud ano, má to svou logiku a fyzikální odůvodnění. Například v létě a na podzim ještě máte spáry nejmenší, naproti tomu v topné ...
číst více

Dáte si raději OLEJ nebo LAK na dřevěnou podlahu co je vlastně pro vás lepší máte v tom jasno?

10631 Zobrazení - Vytvořeno: 14.2.2018 • editováno: 5.3.2018

Co je lepší dřevěnou podlahu zalakovat nebo dřevěnou podlahu naolejovat. V čem jsou hlavní rozdíly mezi olejovanou a lakovanou podlahou? Toť otázka, s kterou si doposud nejeden člověk, ať už zákazník ...
číst více

Jak si položit podlahu svépomocí krok za krokem rady a tipy pro každého.

8185 Zobrazení - Vytvořeno: 7.2.2018 • editováno: 26.6.2020

Dneska se (NE)dozvíte, jak si položit podlahu svépomocí a také jaký nářadí k tomu je potřeba. Mnoho lidí mi psalo na email a dotazovali se jak se podlahy pokládají a tak tady (NE)máte návod ...
číst více

Víc než plísně způsobí špatné izolace a neodborně zateplený starý dům

19007 Zobrazení - Vytvořeno: 1.2.2018 • editováno: 5.3.2019

Předem, než se rozepíši o možných nástrahách a pastích, které na vás mohou čekat ve vašem starém bytovém domě nebo baráku, chci již na začátku upozornit, nepodceňujte tyto rizika. Co se může stát, ...
číst více

Umíte se prodat a s vlastní kůží jít do obchodu? Jste prodavač nebo podavač?

4609 Zobrazení - Vytvořeno: 28.1.2018 • editováno: 29.1.2018

Prodejní dovednosti aneb jak je (NE)snadné v obchodě nabídnout ten správný produkt. Asi každý, kdo chodí nakupovat do kamenných obchodů, měl možnost vidět rozdíl mezi prodavač a podavač. Vyškolený ...
číst více

Na pokládku PVC podlahy postačí nářadí za 500,-Kč a hodina práce. A opravdu to tak je?

7243 Zobrazení - Vytvořeno: 19.11.2017 • editováno: 19.11.2017

Jeden příběh o pokládce PVC, která zas tak jednoduchá není, jak se někomu může zdát. Až budeš mít čas, zastav se u mě, potřeboval bych položit do jedné místnosti PVC, já bych se s tím dělal ...
číst více

Jak na pokládku podlah svépomocí, snadno, levně, rychle a hned.

8736 Zobrazení - Vytvořeno: 19.11.2017 • editováno: 26.6.2020

Stále se najdou lidé, kteří si chtějí položit podlahu sami. Pojďme si říct jak na to. Ještě než se pustíte do čtení, dopředu předesílám, že v žádném případě nepůjde o návod jak na to. To kdyby ...
číst více

Správné měření místní rovinnosti povrchu podkladu a podlah.

20657 Zobrazení - Vytvořeno: 8.10.2017 • editováno: 7.1.2023

Umíte správně změřit rovinatost povrchu? Povím vám jak na to. Všichni znají měření rovinnosti podkladu a podlah za použití dvoumetrové lati. Optické nerovnosti jsou vidět okem, ale jejich změření ...
číst více

Měření zbytkové vlhkosti v podkladu a zodpovědnost podlaháře za přípravu podkladu.

9813 Zobrazení - Vytvořeno: 8.10.2017 • editováno: 21.10.2017

Měření vlhkosti v podkladu, čím a jak? Jak na měření zbytkové vlhkosti na nejvíce používaném anhydritovém a cementovém potěru. Po mnoho komunikacích s podlaháři jsem zjistil, že zhruba ...
číst více

Jak truhlář dokáže podlaháři zatopit

19199 Zobrazení - Vytvořeno: 9.9.2017 • editováno: 26.1.2024

Truhlář po vyučení dostane při žádosti o živnostenský list automaticky živnost na podlaháře a obráceně, je tohle ale správné? Jaké pasti tak čekají na zákazníka? Tohle je téma, které je a bude ...
číst více

Termoplastický polyuretan podlaha, která si pamatuje

6026 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2017 • editováno: 12.8.2017

Živé podlahy co to je? Když už si začnete říkat, co ještě nového může v podlahách přijít, když máte pocit, že už je všechno vymyšlené a objevené, tak firma Egger představí zajímavý materiál ...
číst více

Podlahy, které dokáží rozmazlit vaše chodidla a zlepšit náladu

5410 Zobrazení - Vytvořeno: 12.8.2017 • editováno: 12.8.2017

Měkké podlahy, které vás budou rozmazlovat Mezi měkké podlahy určitě patří koberce. Koberců je velké množství, co se do druhu použitého materiálu týče, způsobu provedení a barevných variací. Jsou ...
číst více

Anhydritové podlahy past vedle pasti.

66492 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • editováno: 3.5.2018

A stále jim na to skáčou a stále je to dokola a mám dojem, že z toho není cesta ven. Několik dezinformací o anhydritovém potěru, které se stále prezentují zákazníkům. Když si pozvete firmu ...
číst více

Zákazníci LOVCI SLEV budete zírat.

4876 Zobrazení - Vytvořeno: 10.8.2017 • editováno: 10.8.2017

Století slev a vyprodejů Na cestách po podlahářských vzorkovnách se setkáte s kdejakým zákazníkem. Někdo má konkrétní představu o podlaze, kterou chce a kam, jiný si chce nechat poradit, další ...
číst více

Novým předsedou Cechu podlahářů ČR byl zvolen Josef Voborník

4443 Zobrazení - Vytvořeno: 8.5.2017 • editováno: 8.5.2017

S Pepou Voborníkem se v časopise DOMO setkáváte už nějaký pátek. Baví vás články, fotky z podlah, které„zažívá“ na svých cestách za podlaháři jako technik firmy Supellex, Likor, Janser ...
číst více

Podlahové vytápění a vhodné krytiny, které změny teplot /NE/vydrží.

7368 Zobrazení - Vytvořeno: 5.4.2017 • editováno: 5.4.2017

Tak se zdá, že se nám tady zase začal šířit jeden nešvar, náhlé a nestabilní změny TEPLOT na podlaze. Dlouhodobé přehřívání organismu nám lidem nedělá dobře a musíme se před teplem chránit tím, ...
číst více

Kdo ve skutečnosti vybírá podlahu, žena nebo muž? Jak je to u vás doma?

5003 Zobrazení - Vytvořeno: 6.3.2017 • editováno: 15.3.2017

  Do obchodu s podlahy vešel mladý pár. Nechal jsem je rozkoukat, chodili od stojanu ke stojanu. Bylo vidět, že nejsou jednoznačně za jedno. Nešlo přeslechnout jejich komunikaci. Žena: ...
číst více

Hodinový manžel versus podlahář

9760 Zobrazení - Vytvořeno: 5.3.2017 • editováno: 3.4.2021

Živnost volná a živnost řemeslná by si neměli navzájem překážet, ale.... Hodinovy manžel – poměrně horké téma, které se dotýká nejen podlahářů, ale i dalších řemesel u nás. Zeptali jsme se, ...
číst více

Podlahy z korku se snadno udržují, vnesou do vašeho domova jedinečnou atmosféru tepla, ticha a pohodlí.

5645 Zobrazení - Vytvořeno: 18.12.2016 • editováno: 18.12.2016

Cork Wicanders  Quercus suber neboli korkový dub roste ve středomoří. Pro svůj růst potřebuje tyto klimatické podmínky. Roste ve vápenité půdě, která je na povrchu zasypaná navátým pískem. ...
číst více

Podlahy Hydrocork, kterým vlhko nevadí a snadno se uklízí

6893 Zobrazení - Vytvořeno: 9.12.2016 • editováno: 9.12.2016

Mezi podlahy se na vrchní příčky novinek letos dostala zajímavá podlaha, Hydrocork. Já sám mám za sebou letos několik stovek m2 pokládky podlahy a velice mně překvapila. Už samotný název vypovídá ...
číst více

Pátek 13 aneb konec dvěma podlahářům v Čechách

10601 Zobrazení - Vytvořeno: 20.5.2016 • editováno: 23.9.2016

PŘIŠEL, VIDĚL, NEPOCHOPIL, ZKURVIL, ÚPLNĚ, VŠECHNO, ODEŠEL, SKONČIL Pátek 13-tého, začal vlastně čtvrtkem 12-tého pro mne. Pro někoho to bylo již mnohem dříve a to když seděl nad poptávkou pokládky ...
číst více

Anhydritový potěr vládne novostavbám co na to podlaháři?

11717 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2016 • editováno: 22.9.2016

Fenoménem dnešní doby, co se týká podkladových vrstev, jsou bezesporu lité, anhydritové nivelační potěry. Podle odhadů dokonce 67% vůči 27% betonových potěrů a 6% suchých systémů. Tento trend ...
číst více

Jaký vliv má podlahové topení na podlahoviny.

13084 Zobrazení - Vytvořeno: 24.4.2016 • editováno: 9.10.2019

Teplota podlahy a podlahového topení - dovolené maximum teploty pro podlahy.  Zde na fotce vidíte jasný přiklad, jak to vypadat nemá. Paní reklamuje vinylovou podlahu, že se jí zvedají spoje ...
číst více

Jak snadno se (ne)pokládá masivní dřevěná podlaha. Otiskl časopis DOMO

12155 Zobrazení - Vytvořeno: 29.3.2016 • editováno: 22.9.2016

Zazvonil telefon a ozval se tak trochu zoufalý hlas: prosím tě, potřebuji nutně pomoc, chlapi si nějak nevědí rady s pokládkou dřevěné masivní podlahoviny. Nejde jim do sebe, říkají, že je to nějaká ...
číst více

Masivní dřevěné podlahy, co všechno mají vydržet?

8572 Zobrazení - Vytvořeno: 31.1.2016 • editováno: 31.1.2017

Chci dřevěnou podlahu, která vydrží vysokou zátěž. Dřevěné podlahy, které vydrží vysokou zátěž, masivní dřevěné podlahy, které nezničí žádný velký pes, nic je nepoškrábe a vydrží chůzi v botech. Také ...
číst více

Kde vzít podlaháře po roce 2025

6296 Zobrazení - Vytvořeno: 29.1.2016 • editováno: 23.9.2016

Budoucnost podlahářů aneb kde vzít podlaháře nebo šikovného řemeslníka vůbec po roce 2025 dále. Všichni dovozci, výrobci tlačí prodej podlah a chemie, pokud nezačneme přemýšlet do budoucna, nebude ...
číst více

Je opravdu cena tak důležitá pro získání veřejné zakázky? Otiskl časopis DOMO

7103 Zobrazení - Vytvořeno: 9.1.2016 • editováno: 23.9.2016

Jak to vlastně je s veřejnými zakázkami? Kdo má s výběrovým řízením veřejných zakázek zkušenosti, bude většinu odpovědí, které tu zazní, znát. Nebudu zde rozebírat zákazníky, kteří vyhledávají ...
číst více

Jaké podlahy jsou vhodné na podlahové topení? Tabulka podlah.

17395 Zobrazení - Vytvořeno: 23.10.2015 • editováno: 22.9.2016

Podlahy a podlahové topení. Jaké druhy podlahového topení rozeznáváme? Často se mi dostává dotazu od vás zákazníků a podlahářů, zda můžete tu nebo onu podlahu položit na podlahové topení. Zprvu ...
číst více

Časté chyby při nivelování podlahy a následky. Otiskl časopis DOMO

57983 Zobrazení - Vytvořeno: 7.9.2015 • editováno: 1.10.2016

Ve spolupráci s časopisem Domo jsme se zeptali výrobců a odborníků jak správně zacházet s nivelačními hmotami, jakých chyb se často dopouštíme a jaké to má následky.   Není podlahář, ...
číst více

Horké léto – jak v takovém počasí nivelovat podlahy?

7661 Zobrazení - Vytvořeno: 21.8.2015 • editováno: 22.9.2016

Letošní nadprůměrné letní dny, přidělali pár vrásek nejednomu podlaháři. Zvláště při přípravě podkladu před pokládkou podlah. Pokud je potřeba pod podlahovinu udělat nivelaci, v těchto horkých ...
číst více

KOREK co o korku možná nevíte, jak roste, jak se sklízí - korkové podlahy

11595 Zobrazení - Vytvořeno: 15.7.2015 • editováno: 23.9.2016

Korkové podlahy = zdraví a více pohodlí pro vaše tělo a domov. Kde se bere všechno z korku?  Přiblížím vám něco málo o materiálu, který mám moc rád pro jeho jedinečné vlastnosti a ...
číst více

Jak je to s měřením vlhkosti v podkladech

14479 Zobrazení - Vytvořeno: 9.3.2015 • editováno: 22.9.2016

Tabulka vlhkosti v podkladu v hmotnostních %  Vlhkost v podkladových vrstvách, kde se budou pokládat podlahy je daná NORMOU ČSN 74 4505 podlahy a společná ustanovení. Každý správný podlahář ...
číst více

Kam se jaká podlaha hodí nebo nehodí - přehledná tabulka

23348 Zobrazení - Vytvořeno: 4.1.2015 • editováno: 3.4.2017

Přehled podlah, kam jakou podlahu položit Nevíte si rady kam jakou podlahu položit? Kam se jaká podlaha hodí? Připravil jsem pro vás tabulku s podlahy a pár rad na začátek..na tabulku podlah kam ...
číst více

Mechanické vlastnosti podlah a kolečkové židle

15055 Zobrazení - Vytvořeno: 3.1.2015 • editováno: 8.1.2019

Máte židle na kolečkách? V tom případě nemůžete mít jakoukoliv podlahu. Mechanické vlastnosti nášlapných vrstev.   Odolnosti podlah proti opotřebení, soustředěnému tlaku a proti ...
číst více

Seznam 27 technických norem ČSN pro podlahy a podlaháře

13741 Zobrazení - Vytvořeno: 31.12.2014 • editováno: 25.3.2018

Seznam technických norem ČSN  Normy na podlahy, jak se posuzuje podklad, nivelační hmoty a jejich pevnost, rovinnost podkladu, pevnost podkladu, nebo normy na laminátové podlahy a koberce. ...
číst více

Nepodceňujte dilatace v podlaze

32670 Zobrazení - Vytvořeno: 23.11.2014 • editováno: 5.3.2019

Není dilatace jako dilatace   Každá podlaha je nějakým způsobem oddilatovaná. Podíváme se na dilatace v podlaze, které můžeme rozdělit do několika skupin. Budu se bavit o dilatacích ...
číst více

Podlahy pod TERMOKAMEROU

9821 Zobrazení - Vytvořeno: 20.4.2014 • editováno: 22.9.2016

Servis pro podlaháře s TERMOKAMEROU Co termokamera a podlahy, jak to spolu souvisí? S podlahami jsou ruku v ruce spojené podklady, na které se podlahy pokládají. Podklad pod ...
číst více

Proč se tohle muselo stát zrovna mě?

12845 Zobrazení - Vytvořeno: 14.4.2014 • editováno: 24.9.2016

Titulek je zavádějící, to bylo řečeno obrazně, nestalo se to mě, ale někomu jinému, nicméně každý asi už tuto větu někdy pronesl. Někdy se stane, že se něco prostě nepovede. Když se něco nepodaří, ...
číst více

Kdo umí lépe brousit dřevěné podlahy zákazník nebo podlahář?

11762 Zobrazení - Vytvořeno: 13.4.2014 • editováno: 20.3.2017

O broušení podlah něco vím, tedy myslel jsem si to. Na broušení dřevěných podlah je zapotřebí poměrně dost praxe a brusky v dobrém stavu. To že máte brusku, neznamená, že to umíte. Už jsem byl několikrát ...
číst více

VIDEOPODLAHY OLD

14880 Zobrazení - Vytvořeno: 26.2.2014 • editováno: 22.9.2016

PŮVODNÍ TEXT HLAVNÍ STRÁNKY VIDEOPODLAHY.cz   PŮVODNÍ TEXT HLAVNÍ STRÁNKY VIDEOPODLAHY.cz Vítej na videopodlahách Vše na podlahy a o podlahách  Najdeš tu spousty videí, fotek ...
číst více

O renovacích podlah napsal deník Mladá fronta DNES

12888 Zobrazení - Vytvořeno: 30.10.2013 • editováno: 22.9.2016

V mladé frontě DNES vyšel článek o renovacích podlah. Jaké podlahy se dají renovovat, jak a za kolik. Na tvorbě tohoto článku jsem se podílel a vy si ho můžete přečíst.  strana ...
číst více

Jak se dělá, jak se spraví, jak se pokládá, jak se opraví

22917 Zobrazení - Vytvořeno: 8.5.2013 • editováno: 22.9.2016

Spousta otázek, JAK? Dal jsem dohromady všechny dostupné otázky, které jsem za několik let dostal a na které jsem již odpovídal. Někdy to není opravdu jednoduché najít zlatou střední cestu, nebo ...
číst více

Pokládka PVC

17235 Zobrazení - Vytvořeno: 30.9.2012 • editováno: 25.9.2016

Jaké PVC podlahy položit do kuchyně nebo kanceláře? Když se rozhodnete pro pokládku PVC, je dobré si ujasnit několik důležitých informací. A to kam chcete PVC položit, jestli to bude předsíň, obývák, ...
číst více

Komentáře

avatar

František Hapal

0 0
13:32 - 27.9.2020

Dočetl jsem až do koce a smál se taky u toho celou dobu :) Narazil jsem na tenhle článek, už ani nevím jak, ale hledal jsem něco k podlahám. Kdybych o Vás věděl dříve, asi bych si ušetřil spoustu nervů, času a peněz. Velmi zajímavý web.

avatar

KARČA

0 0
21:39 - 21.9.2020

Tak takhle jsem se dlouho nezasmála :))))) četla jsem si to 2x ! Výborný, tak hlavně že to na konec dobře dopadlo. Váš přistup k řemeslu se mi libi.

avatar

Videopodlahy.cz

0 0
07:33 - 22.9.2020

Děkuji Vám Karčo, ano dopadlo to dobře, podlaha je položená a pomohl jsem pánovi nastěhovat zpět těžší věci, aby tu podlahu hned neodřel, byla by to škoda, když nám to dalo tolik práce :-)

avatar

Videopodlahy.cz

0 0
07:33 - 22.9.2020

Děkuji Vám Karčo, ano dopadlo to dobře, podlaha je položená a pomohl jsem pánovi nastěhovat zpět těžší věci, aby tu podlahu hned neodřel, byla by to škoda, když nám to dalo tolik práce :-)

avatar

Hanka M.

0 0
10:51 - 24.6.2020

Dobrý den pane Voborník, na tento článek jsem narazila na FB ve skupině Truhláři, tesaři, řezbáři a jiní dřevaři - již tam nejsem. Článek mne pobavil a od srdce jsem se s manželem nasmála, neboť také jsme živnostníci a ten úvod článku, poprávka na email to zažíváme denně. Někteří lidé a není jich málo jsou hloupí a myslí si, že všechny zkušenosti jim na počkání každý vycinká za děkuji a dojede a poradí zdarma. Vaše články i tento web nás baví a je inspirací. A z těch hloupých a vulgárních komentářů si prosím nic nedělejte, většinou nejvíce prskají ti, co v životě nedokázali vůbec nic a když už jsme u toho řemesla, tak na to ani nemají vybavení, to je jak říká manžel co kus to Parksidlidl a chytrák až na půdu. Ale vidím, že vy to berete opravdu s nadhledem. Ať se Vám stále daří, fandové Videopodlah.

avatar

Hanka M.

0 0
10:50 - 24.6.2020

Dobrý den pane Voborník, na tento článek jsem narazila na FB ve skupině Truhláři, tesaři, řezbáři a jiní dřevaři - již tam nejsem. Článek mne pobavil a od srdce jsem se s manželem nasmála, neboť také jsme živnostníci a ten úvod článku, poprávka na email to zažíváme denně. Někteří lidé a není jich málo jsou hloupí a myslí si, že všechny zkušenosti jim na počkání každý vycinká za děkuji a dojede a poradí zdarma. Vaše články i tento web nás baví a je inspirací. A z těch hloupých a vulgárních komentářů si prosím nic nedělejte, většinou nejvíce prskají ti, co v životě nedokázali vůbec nic a když už jsme u toho řemesla, tak na to ani nemají vybavení, to je jak říká manžel co kus to Parksidlidl a chytrák až na půdu. Ale vidím, že vy to berete opravdu s nadhledem. Ať se Vám stále daří, fandové Videopodlah.

avatar

Hanka M.

0 0
10:50 - 24.6.2020

Dobrý den pane Voborník, na tento článek jsem narazila na FB ve skupině Truhláři, tesaři, řezbáři a jiní dřevaři - již tam nejsem. Článek mne pobavil a od srdce jsem se s manželem nasmála, neboť také jsme živnostníci a ten úvod článku, poprávka na email to zažíváme denně. Někteří lidé a není jich málo jsou hloupí a myslí si, že všechny zkušenosti jim na počkání každý vycinká za děkuji a dojede a poradí zdarma. Vaše články i tento web nás baví a je inspirací. A z těch hloupých a vulgárních komentářů si prosím nic nedělejte, většinou nejvíce prskají ti, co v životě nedokázali vůbec nic a když už jsme u toho řemesla, tak na to ani nemají vybavení, to je jak říká manžel co kus to Parksidlidl a chytrák až na půdu. Ale vidím, že vy to berete opravdu s nadhledem. Ať se Vám stále daří, fandové Videopodlah.

avatar

Andrea Černá

1 0
13:55 - 4.11.2019

Ježiši to jsem se pobavila, úplně vás tam vidím, Váš humor se mi líbí a vím, že si umíte udělat legraci i sám ze sebe. Dobrý zážitek, chci další! Andrea

avatar

videopodlahy.cz

0 0
10:37 - 24.6.2020

Jako legrace to byla, to jo, když jsem tam byl a myslel si, že to je na mě nachystané, ale s po tom všem pak a i s odstupem času to vidím tak, že ten člověk je vlastně svým způsobem chudák a bylo mi ho pak líto. Nicméně podlahu jsme dali dohromady a vše je jak má být.

avatar

Andrea Černá

0 0
07:45 - 22.9.2020

Já to pochopila, naštěstí mám s Vámi již zkušenost a mohu zákazníkům jen doporučit. Vy tu práci prostě milujete a jde to vidět. Děkujeme za podlahu a za tento článek, díky kterému jsme na Vás přišli.

avatar

Andrea Černá

0 0
07:45 - 22.9.2020

Já to pochopila, naštěstí mám s Vámi již zkušenost a mohu zákazníkům jen doporučit. Vy tu práci prostě milujete a jde to vidět. Děkujeme za podlahu a za tento článek, díky kterému jsme na Vás přišli.

avatar

Petra

4 0
09:27 - 3.11.2019

Jerey na rovinu, Vás bych jako zákazníka potkat nechtěla, myslim si, že takový negouš a suchar a vyčůránek není žádná výhra v životě.

avatar

Michal Krček

0 0
13:36 - 3.11.2019

Souhlas, nemá vůbec ponětí co mele za kraviny. Jsem přesvědčen, že má problém sám se sebou.

avatar

Miroslav Houdek

2 0
09:53 - 2.11.2019

Tak to jsem se opět pobavil, to jakým způsobem popisujete příběhy, mě baví ačkoliv zní někdy až neuvěřitelně. Ale protože, jsem měl možnost se s Vámi setkat osobně, vím, že hodně věcí berete s velkým nadhledem a dokážete i poradit. Naše podlaha od Vás je stále pěkná a v pořádku i po 8 letech.

avatar

Vodeopodlahy.cz

0 0
16:44 - 2.11.2019

Já Vás zdravím pane Houdek, to jsem rád, že se podlaze daří, to ale bude tím, že se o ní dobře staráte. Tak ať dělá radost další léta a posílám pozdravy. Mějte se fajn. P.Voborník

avatar

Vodeopodlahy.cz

0 0
17:20 - 2.11.2019

Já Vás zdravím pane Houdek, to jsem rád, že se podlaze daří, to ale bude tím, že se o ní dobře staráte. Tak ať dělá radost další léta a posílám pozdravy. Mějte se fajn. P.Voborník

avatar

Jerey

0 18
23:50 - 1.11.2019

Popravdě, pane Voborníku .. jste obyčejný kverulant. Naštestí jsou hromady normálních řemeslníků, kteří netrpí komplexem jedinečnosti, klidně mi položí i podlahu kterou jsem koupil jinde a nemají kolem toho spoustu hodně blbých keců ..

avatar

Vodeopodlahy.cz

10 0
10:20 - 2.11.2019

Pohodovou sobotu Jerey, každý má nárok na svůj názor, ani Vy nejste vyjimka.

avatar

Martin Sládek

15 0
18:32 - 2.11.2019

A já si klidně koupím maso a donesu ho do restaurace a tam mi ho normálně podle požadavků a bez zbytečných keců udělají. A nebo jsem si koupi náhradní díl na škodovku a v servise Škoda mi ho tam bez keců a se zárukou namontovali. A teď mám v plánu si koupit nové okna a dveře na barák a pozvu se renomovanou firmu, aby mi to bez keců osadili a samozřejmě budu požadovat záruku. Sorry JEREY ještě že takových paštikářů jako jste vy, už moc není.

avatar

Jerey

1 5
01:16 - 5.11.2019

Takže , podle Vás, pane Sládku by měli zavřít všechny ty specializované obchody s podlahovými krytinami a vůbec ? Mě naopak přijde normální že když chci podlahovou krytinu, tak si chci rozmyslet co to bude za krytinu, jakou bude mít barvu a tak podobně. Teprve potom až si to koupím tak sháním řemeslníka který to položí, případně to položím sám. V případě že mi podlahu pokládá řemeslník nemám problém mu za jeho práci zaplatit to co si řekne. V případě že to s cenou podle mého názory přežene, zaplatím, ale příšte už si jej neobjednám. Pokud řemeslník tlačí a chce dodávat i materiál, je zřejmé odkud vítr vane - chce mě natáhnout na ceně materiálu, to je přece nad slunce jasné :-) Jinak , nemohu odpovídat každému zvlášť , ale děkuji za spoustu kladných ohlasů na můj předchozí příspěvek. A ještě důležitý dodatek. Odbornost pana Voborníka nijak nezpochybňuji. Naopak, pozorně čtu a učím se, byť je můj obor zcela jiný. Jen mě prostě vytočilo to, jak se choval k onomu nešťastnému zákazníkovi.Pokud je to vůbec pravda, že jo ..

avatar

Martin Sládek

5 0
09:22 - 6.11.2019

Já jsem také z jiného oboru ve kterém podnikám, a nemám pocit ani moji zákazníci, že bych je natahoval. Naopak, materiál mají pouze s 15% nikoliv s 21% na práci i materiál mají záruku a cokoliv se stane a stane se, tak to řeší semnou a já s dodavatelem. Co ze zakázky zbyde, odvezu a odečtu. Takhle když si zákazník koupi sám a chce to jen udělat, tak pak v 90% řešíme, že to tam nepasuje, nebo je toho málo, hodně, a pod.. ve finále to opravdu stojí víc. Takže já souhlasím a provádíme práce na klíč také pouze s dodaným materiálem, za který držíme záruku. No a jestli Vás ten článek vytočil, tak to by chtělo kurz asertivity a nebo se na to vyspat nejdříve a pak psát. Protože kdyby jste to četl pozorně, (já si to četl už 3x ) tak poznáte, že to bylo jinak. Aspoň já to tak pochopil. Pana Voborníka neznám osobně, ale díky jeho článkům mám pocit že ano. A udělalo to na mě dojem, že svou práci a co dělá má rád. A protože má svůj styl humoru, který se mi mimochodem líbí, umí si "vystřelit" sám ze sebe. Sleduji ho i na Facebooku má tam i videa s podlaháři, kde je jasné o co jde a že si tu práci umí užít. Není divu, že v tom článku když ten zákazník byl jaký byl očekával, že si někdo z kolegů dělá legraci, proto to vše vzniklo.

avatar

Honza podlahář

1 0
07:42 - 22.9.2020

Ono by naprosto stačilo pane Jerey, kdyby jste to přečetl pořádně a dokázal to pochopit o co tam vlastně šlo. To že jste to nepochopil je jedna věc, to že nemáte pravděpodobně smysl pro humor je druhá věc a soudit člověka, kterého absolutně neznáte, nikdy jste s ním nemluvil, neviděl, nemáte zkušenost a jen jste usoudil podle tohoto článku je je třetí věc. Jak jste to pravděpodobně napsal na portále mistřiřemesel (tipuji to na Vás).. každý ať si udělá obrázek sám.

avatar

Kamil Moravec

6 0
19:15 - 2.11.2019

Já jsem podlahář a s prací Pepy Voborníka znám osobně několik let. Nemám problém, naopak. Je to férový člověk, který pomůže každému kolegovy podlaháři, poradí, ukáže co a jak lépe udělat, dokonce i nějaké fígle a to nedokáže mnoho řemeslníků. Naopak někteří si to své "know How" které vlastně ani není, schovávají. A vím, že pomohl mnoho lidem radou. Takže vážený "Jerey" nebo jak se jmenujete, vyjít s takovým komentářem a schovat se pod přezdívku je pěkná srabárna. Takže popravdě Jerey, nehte si ty kecy. KM.

avatar

David Mach

4 0
11:20 - 3.11.2019

Jediný kdo tady má blbý kecy jsi ty Jerey a ještě k tomu se schováváš za trapný NICK, tak si vypláchni ústa a neřeš někoho o kom nevíš vůbec nic. Tvůj psychiatr by ti měl zvýšit dávky.

avatar

Honza Prouza

2 0
13:52 - 3.11.2019

pro JEREY: Bohužel Jerey nemáte pravdu, pan Voborník není obyčejný, ale naopak, je neobyčejný, spravedlivý a nebojí se nazvat věci tak jak jsou. A dokonce mi i pomohl s podlahou, kterou mi dodala jiná firma a celou mi jí zkazila. Dokonce neměl blbé kecy, naopak po jeho slovech jsem vše pochopil a podlahu jsme společně dali dohromady. Takže se divím, že Váš komentář byl schváleny a zobrazen. Nicméně hlupáka jste ze sebe udělal sám. Jste pravděpodobně nevyrovnaná a flustrovaná osoba, která nic v životě nedokázala. Na základě čeho jste vynesl ortel nad panem Voborníkem a kde jste vzal tu jistotu vašeho názoru?

avatar

Sousedi

0 0
17:39 - 3.11.2019

Vážený nebo vážená Jerey, jste vedle jak ta jedle, jsme sousedi, zaplaťpánbůh ne vaši. Pepa je super soused a človék, kterému vy nebudete sahat ani po kotníky. Takze si jděte své mindráky léčit jinam, třeba s vašimi řemeslníky, kterých jsou spousty. A Věřte, že když dva dělají totéž, není to totéž.

avatar

Marek Prchal

0 0
07:48 - 4.11.2019

Inteligentní člověk pochopí a hlupák hlupákem zůstane. Kdyby tam v té hlavě něco málo bylo Jerey, tak co třeba kouknout na reference pana Voborníka.

avatar

Andrea Černá

0 0
13:56 - 4.11.2019

Jerey běžte si dát studený obklad na hlavu a neotravujte.

avatar

Michala

0 0
14:02 - 4.11.2019

Ještě že pan Voborník není jako ta vaše hromada řemeslníků. A komplexem to vypadá, že trpíte VY.

avatar

David

0 0
08:58 - 5.11.2019

Jerey, Vy jste trubka, nic jste nepochopil.

avatar

Dušan

5 0
14:11 - 3.4.2019
avatar

SatanOkkY

4 0
10:54 - 2.4.2019

Ak by som nepoznal tieto stránky dostatočne dlho tak by som si myslel, že to je nejaký predčasný 1.apríl. Ale aj tak nemôžem uveriť tomu, že to ten chlap s Vami vydržal a že ste sa sním nakoniec dohodli na serióznej pokládke. Ako vraví klasik: "To je život, to nevymyslíš".

avatar

Vodeopodlahy.cz

0 0
10:05 - 2.11.2019

Ono v tom podtextu se toho odehrávalo mnohem více, pán byl trochu zvláštní, ale na první dobrou to nebylo patrné, protože jsem si myslel, že to je od kolegu past :-) protože s ostatními podlaháři, někdy takové věci a vtípky si děláme navzájem. Život by neměl být nuda. Takže ta situace která se odehrávala, mohla být klidně i připravená, ale nebyla.